Saab 9-3 abi '03-'06

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
rrrauno
Postitusi: 3
Liitunud: E Juul 20, 2015 2:17
Asukoht:
Auto:

#1

E Juul 20, 2015 3:24

Tere Saabiklubi rahvas!

Hakkan siin varsti ostma oma esimest autot. Pool aastat juba olen vaadanud siin ja seal erinevaid masinaid, aga ikkagi tundub kõige mõistlikum Saab, sest sellel on hea hinna eest kõige parem lisavarustus ja ka kena välimus.

Olen foorumit ja teisi saite juba päris palju lugenud aga ikkagi on tekkinud , paar küsimust mida ma sooviks üle küsida targematelt. :eureka:

1. Ma olen lugenud ja kuulnud, et Saabi 9-3 muusikakvaliteet/heli pole just kõige parem, siis kui halb see helikvaliteet ikkagi tegelikkuses on? Kas tegelikult on suht samasugune heli nagu enamus autodes või ongi hullem keskmisest? Ning kas see vastab tõele, et Saab 9-3'des kus on sisseehitatud navi, seal on ka kõrgema kvaliteediga helisüsteem sees, sest hetkel ma vaatangi ainult masinaid kus on navi sees (+naviga näeb konsool ilusam välja nkn).

2.Kas oleks väga hull mõte osta diisel Saab, kui ma sõidan aastas esialgu suhteliselt vähe, enamuselt linnas ja paar korda kuus ka pikemaid otsi?
Küsin kuna ma tean, et diisel vajaks soojenemiseks pisut pikemaid otsi, aga kui ma paar korda kuus need pikemad otsad teeks siis ei tohiks ju hullu olla? :D Muidu võtaks bensiini, aga Eestis on valik suhteliselt väike ja välismaalt vist oleks esimest autot otsida natuke jama, kui varasemaid kogemusi pole ostmisega.

Tegelikult oli mul paar küsimust veel, aga hetkel ei tule meelde.

Hetkel silmapiiril siis sellised masinad, äkki teab keegi midagi isegi rääkida nendest lähemalt: :notworthy:
1.http://www.auto24.ee/used/2032485
2.http://www.auto24.ee/used/2015382
3.http://www.auto24.ee/used/1953749
4.http://www.auto24.ee/used/2042330

Eriti huvitaks jutt viimasest ja esimesest autost, ehk on keegi vaatamas käinud? Või oskab keegi üldse midagi muud soovitada?
Myke
Postitusi: 710
Liitunud: E Mai 19, 2008 17:01
Asukoht: Tartu
Auto: 9-3 SC 06" Vector

#2

E Juul 20, 2015 7:02

Sinu valikust minuarust parim nr1
aga A2 tuli just hea pakkumine:
http://www.auto24.ee/used/2043969

Võimalusel eelista bensiini (edaspidi vähem muretuid km)

Kindlasti lase teha ostueelne kontroll ja audio pärast ära muretse mul ilma navita ja ei saa kurta:thumb:

Kui rahakott kannatab vali 2.8 motoga :

http://www.auto24.ee/used/2021615

Elamus kindlustatud:drive:
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#3

E Juul 20, 2015 15:24

Heli kohta ütleks oma auto baasilt, et kui tipmise süsteemi nimeks on Prestige ja sellel on 13 kõlarit, siis ootused olid oluliselt kõrgemad. Kuna kõlarid asuvad reeglina üsna plastistes pesades siis hakkavad uksepolstrid plärisema kui basse rohkem peale keerata. Kuku ja Vikerraadio kuulamiseks samas kõlbab hästi :) Omaette jura on kuuene cd box, see ei taha külma ilmaga esiti üldse korrektselt plaate mängida, täiega hakib. Kui auto soojeneb, siis probleem kaob, suvel õnneks seda jama pole.
Kuuldavasti 2006 ja edasi muutus helisüsteem paremaks kui kaotati see idiootne valguskaablitel süsteem. Mu eelmine auto oli Mazda 626 2001a. ja tolle tehase 8 kõlariga süsteem oli igatahes kõvasti parem kui minu praeguse Saabi oma. Aga ma melomaan pole, saan sõidetud ka autodes kus on vaid 2 kõlarit. Turbo Saabi puhul on üleüldse toredam kuulata turbo vuhinat kui mingit makki ;)
Ei ütleks et süsteem oleks nö keskmisest halvem, aga kindlasti pole see ka selline, mida premium klassi autolt ootaks.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#4

E Juul 20, 2015 16:14

Mul on nelja kõlari süsteem ja see ongi pigem raadio kui helisüsteem, sealt on hea kuulata vanakooli jazzi, swingi või jutusaateid, ülejäänut kuulan kodus. Samas ma kuulangi enamus muusikat kodus, kus ma viibin kordades rohkem aega kui autos. Nii, et see on nendel autodel kahjuks üsna algtasemel küll kuid muu kõik on tore.
Hea kui su valitud auto oleks nahksisuga ja sportistmed ja kindlasti soovitan bensiinikat. Sinu valitutest see esimene on selline hea sõiduk, mida ei pea enam palju edasi tuunima, et ta liiguks ka. Samas on sul nii universaal kui sedaan valikus. Minul sellist valikut polnud, kohe oli selge, et laps ja vanker, seega universaal. Nüüdseks on selge, et järgmised on ka universaalid. Otsusta keretüüp ära ja kindlasti on suur vahe, kas sõidad automaatkastiga või eelistad manuaali.
andrehh
Postitusi: 315
Liitunud: L Juun 08, 2013 17:28
Asukoht: Pärnu
Auto:

#5

E Juul 20, 2015 19:19

Heli kohta ütleks oma auto baasilt, et kui tipmise süsteemi nimeks on Prestige ja sellel on 13 kõlarit, siis ootused olid oluliselt kõrgemad. Kuna kõlarid asuvad reeglina üsna plastistes pesades siis hakkavad uksepolstrid plärisema kui basse rohkem peale keerata.


OT: Teed uksepolstrid ja uksed pigimatiga üle ja pole enam mingit plärinat :thumb: Kui rohkem huvi asja vastu siis minu auto teema alt saab rohkem lugeda.
rrrauno
Postitusi: 3
Liitunud: E Juul 20, 2015 2:17
Asukoht:
Auto:

#6

K Juul 22, 2015 4:31

Tänud vastamast, tundub et see helisüsteem siiski ei ole NII hull kui ma kartsin. Lihtsalt nii paljud on kirjutanud sellest, et see heli pidi olema päris halb :D Peaasi et see ikka normaalselt kuulatav oleks, sest autoga sõites on muusika kuulamine väga meeldib tegevus :)

Endale meeldiks ka kõige rohkem see nr1 valik, sest see automaat ja bensiin, aga muret teeb selle puhul natuke see suur kütusekulu ja ka see, et see suht kaua juba müügis olnud (äkki midagi viga ja keegi ei taha osta seda? :S ) See 2.8 motoga natukene kallis, tahaks piirduda umbes 5000euriga.
See A2 pakkumine jäi endalegi silma, aga kuna pole pilte ja hetkel pole võimalust ka vaatama minna seda, siis ei hakanud seda rohkem uurima.

Üldiselt ongi nii et mu tulevasel autol peaks olema sees kindlasti nahkistmed ja püsikas. Ja pigem mulle meeldiks universaal kerega ja automaatse kastiga. Muidu täpselt selline masin mida ma tahaks on see : http://ww3.autoscout24.de/classified/273168835?asrc=st|as&testvariant=list3tiers&tierlayer=st
Huvitav palju läheks kokku, et saada see auto siia ja arvele?

Muidu 3.seeria BMW ja Lexus IS200 ka vaadanud, aga ei tahaks olla väga bemmimees :D ja Lexuse sisemus pole just kõige ilusam minu arvates. Muidu bemmi juures meeldib see, et võimsad mootorid, täpne juhitavus ja suht öko kütuse suhtes.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#7

K Juul 22, 2015 9:15

Mis 2,0 154 kw mootori kütusekulu puudutab, siis minu sama mootoriga autol on hetkel 2a keskmine 10,6. Tehas annab keskmise 9,5 automaatkastiga. Eks oleneb sellest kus enamasti sõidad, Tallinn, Tartu jmt sellised linnad kus keskmine kiirus väike ja seisakuid palju ajavad keskmise üles, aga kui sõita väikelinnas ja maanteedel kus saad ühe jutiga lasta saab keskmise ka tehase lubatu kanti.
Võimalusel soovitaks osta 2005 ja edasi autot, sellel juba lastehaigusi ära parandatud ja veel parem on 2006 sisemise facelifti järgsed mudelid.
Kui tahad praktilisemat autot, siis Lexus IS valikusse nagu ei sobi, sest sellel ei käi isegi mitte tagaistmete seljatoed alla, BMW puhul on sama asjaga see sõltuvuses algse ostja soovidest, et kas vastav "lisa" sedaankerele tehasest telliti või mitte.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#8

K Juul 22, 2015 9:46

No aga kui tahad sellist Saabi nagu hing ihaldab, siis otsi Rootsist või Saksast üles ja sõida sinna ostma, mul just tuttav tõi Audi omale nii ja sai täpselt selle mida tahtis. Eks kulud peab kokku lööma muidugi, et ära tasuks.
Vasta