SAAB Soomest vaja koju tuua.

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#1

L Aug 05, 2006 10:55

Seoses Turkus tööl olemisega leidsin aega ka autodele pilku peale visata ja leidsingi ühe 900i kupee. 450€ ja minu ta ongi.
Nüüd ainult selline värk, et ma ei saa aru, kuidas ma ta üle tuua saan.
Auto ostumüügileping sai tehtud sõbra nimele, kuna ma praegu ka enda valgega Soomes. Leping kehtib 7 päeva, sellega võin siin ringi pauguada. Ühel hetkel pean minema autoregistrisse ja andma numbrid ära, sealt saan kleebise, millega riigist välja sõita (1 päev 25€)
Okei, saan selle kleepsuga laevale, aga Eestis? Mis seal edasi saab? Mind ilmselt sadamast välja ei lastagi ju sellega?

Kui saan aga omanikuga kokkuleppele, et numbrid kindlasti tagastan, mis siis muutuks? Läheks midagi kergemaks? Või treilerist ei pääse mitte kuidagi?

Autost nii palju, et tumepunane, 223000km läbisõit, 3 ust. Pindmist roostet on, aga noh, elame üle :P
Madis
Postitusi: 157
Liitunud: R Nov 05, 2004 14:11
Asukoht:
Auto:

#2

L Aug 05, 2006 11:32

kui numbreid küljes pole, siis üle piiri sa sõita kindlasti ei saa....auto tuleb treileriga üle vedada....ja loomulikult peavad paberid korras olema(tõestama, et auto sinu) ;)
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#3

L Aug 05, 2006 11:49

Üle piiri sõita ei saa. See tähendab, et mind Tallinas sadamast edasi ei lasta? Nii palju kui mina aru saan, siis need kleebised selleks ongi, et riigist välja põrutada...:poke:
Madis
Postitusi: 157
Liitunud: R Nov 05, 2004 14:11
Asukoht:
Auto:

#4

L Aug 05, 2006 12:08

ise olen toonud kaks autot rootsist ja neil autodel pole reg.nr küljes olnud....ja tallinna sadamast mind "omal jalal" välja ei lastud, öeldi, et ainuke võimalus puksiir! Aga soome kohta ei oska ma midagi öelda;)
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#5

L Aug 05, 2006 12:40

Kui mul kohe puksiiri vastas pole, siis saan ta kuskile laagerduma panna ikka? Tasuline parkla?
Madis
Postitusi: 157
Liitunud: R Nov 05, 2004 14:11
Asukoht:
Auto:

#6

L Aug 05, 2006 13:29

parkla seal on olemas jah...seda ei tea kas küsivad raha või mitte(arvan, et ei küsi), see jutt kehtib siis rootsi poolt tulles ;)
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#7

L Aug 05, 2006 13:57

Selge, tänud info eest. :)
Kui kellelgi Soome kogemusi on, andku teada!:thumb:
urmas900
Postitusi: 45
Liitunud: K Mär 08, 2006 19:35
Asukoht:
Auto:

#8

L Aug 05, 2006 14:44

Üks-kama puha mis sul seal auto küljes on kas kleepsud või orikad, soome piir korjab need sul ära nigu niuhti. Tallinna sadamast edasi ainult treilaga. Paariks päevaks saad sadamasse seisma ka jätta s.o. enne väravaid vasakut kätt aia ääres ,seal juba näed masinaid mis ilma numbriteta seal seisavad.
Soome piiril veel üks asi mis võib teemaks tulla. Kui on siga piirikas siis hakkab kiunuma kui sul ostutsekk on mingi 100 EUR peale tehtud. (Omal on selliseid Asju korduvalt juhtunud.) Ja kindlasti peab piiri ületama see kodanik kelle nimel on Luovari.
mart96
Postitusi: 448
Liitunud: R Aug 06, 2004 14:04
Asukoht:
Auto:

#9

L Aug 05, 2006 21:08

no vaidlen siin eelkõnelejale vastu. Olen küll toonud ühe auto ainult(talvel veebruaris), aga Soome piirivalvet nüüd kindlasti ei huvita, mis hinnaga sa selle auto ostsid. See on küll täiesti kindel. Miks see peaks teda huvitama????

Minu autol olid soome numbrid küljes ja sõitsin nendega ilusti laevalt maale ja Tallinnas ka veel mitu päeva ringi;-)

Ja piirivalve neid küll ära ei korja( minul vähemalt mitte)

Kui sul ei ole üldse numbreid, siis loomulikult ilma treilerita ei saa kusagile sõita-välja arvatud laevalt maha muidugi.

Nende Soome transiitnumbrite kohta oskab Krss kindlasti öelda-tema ju tõi ühe sellise.

Ja arvestage, et Soomes on ostu-müügi vormistamine palju lihtsam-seal ikka eeldatakse, et enamik inimesi on ausad.
Meil siin nn vabariigis pead kogu aeg tõestama, et sa kaamel ei ole
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#10

R Veebr 02, 2007 16:00

Ei hakka uut teemat tekitama, aga äkki keegi hea inime paneb punkthaaval kirja, kuidas see Soomest ostmine ja siiatoomine käib.
Ma usun, et peale minu on teisigi, kellel see asi huvi pakub, aga kõik nüansid päris selged pole. Ja veel, kuidas uurida Soomemaal müükis oleva auto ajalugu, kui teada sealne registrinumber?
Ja kas tänase seisuga on keegi siinsest rahvast ka tegelikult sealpool lahte oma igapäevaseid asju toimetamas?
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

R Veebr 02, 2007 16:08

ma mõtlesin ka, et võiks soomest yhe treilajagu masinaid tuua siia.selliseid kuni 1000 E hinnaga. ja vanusega mitte nooremad kui 18 aastat. tundub, et huvi enam- vähem kobedate vanakeste vastu on täitsa olemas.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#12

R Veebr 02, 2007 16:11

Suur sõjamäel Tollis on brošüürid õpetusega kuidas tuua EL maadest ja mujalt, just lugesin. Kahjuks ei jäänud kogu jutt meelde. Aga jah ilma numbrita, peab treila olema. Siis pead veel deklaratsiooni tegema, maksud maksma. Otsin ehk leian brošüürid netist ka üles

EDIT: mäletasingi valesti EL -st ostes makse pole.
Siin kõige sarnasem jutt neile brošüüridele
http://www.4x4.ee/forum/viewtopic.php?t=602&view=next
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#13

R Veebr 02, 2007 16:35

Ma tõin oma musta Rootsist omanikuga kokkuleppel koos nritega. Pärast saatsin numbrid postiga Rootsi. See aga eeldab vastastikust usaldust, sest kui pole nreid ei saa arvelt maha ja vana omanik taob kindlustusi, makse jms tuima näoga edasi. Kui vaja kuskil vahepeal hoida, võid siia Helsingisse mulle hoovi peale tuua.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#14

L Veebr 03, 2007 23:54

Tea kas peab siis toomise kaheks jaotama.
Variant nr.1 - auto toomine Soomest ilma orig.numbriteTA
variant nr.2 - auto toomine Soomest koos orig.numbriteGA.
Selles osas tuleb muidugi omanikuga eelnevalt kokku leppida, kumb variant temale sobib.

Variant nr.1 - toomine ILMA soome originaal numbriteTA.
1. uuri omanikult eelnevalt auto suhtes asjade kohta mida pead enda jaoks olulisteks
2. kohapeal autot üle vaadates, kontrolli kas kõik see millest varem juttu tehti on ka olemas, kui kõik sobib ja auto vastab ka tegelikkuses ootustele siis ei tee paha veel ka üle küsida võimalikku müügihinna korrigeerimist (usun, et leitakse võimalus vastutulemiseks)
3. suunduge kohalikku AKE kontorisse (nn. Soome ARK), kus saab vormistada vajalikke pabereid
4. sõlmite ostu-müügilepingu ja ilmselt vahetate ka raha auto vastu sealsamas. NB! Tasub teenindaja käest endale ka küsida ostu-müügilepingu koopia, kuna meie ARK-s küsitakse omandikuuluvust tõestavat dokumenti. Juhul, kui unustad küsida või ei ole teenindaja nõus seda andma siis rahuldub meie ARK teenindaja ka kahe teise dokumendiga millised kaasa saad.
5. soome omanik võiks enda kanda võtta auto soome registrist mahavõtmisega seotud kulu, mis on 15,- eur
6. ostja (sina ise) võid enda kanda võtta lähetusdokumentide kulud:
6.1. Siirtolupa 15,- eur /235,-eek/ (kui õigesti aru saan siis on see lähetusdokument ja paber mis näitab, et auto on maha võetud soome registrist, vahetanud omanikku ja tohib lahkuda Soome pinnalt)
6.2. Siirtovakuutus 10,- eur /160,-eek/ (see on siis liikluskindlustus ning 10,- euri on ühe päeva tasu. Teenindaja küsib sinu käest millal soovid Soome pinnalt lahkuda. Kui viibid kohapeal näiteks 2 päeva siis ka kindlustus 20,- eur jne.)
6.3. saad kaasa ajutised kleepsunumbrid mis tuleb autole kinnitada (saad kleepida ka klaasi alla). Need on valgel põhjal, punaste tähtedega. Näiteks: KP-2651
Kõik eelnevad paberid (6.punkti omad) ja numbrid võtab soome piirivalvur sult piiri peal ära. Vastu ei ole mõtet vaielda, tal on püstol vöö peal. Nii et laeva peal on auto ilma igasuguste nubmriteta. Pääs laevale algab tavaliselt a 1,5 tundi enne väljumist.
7. lisaks saad AKE büroost kaasa veel kaks paberit, need jäävad sinu kätte esitamiseks koduses ARK kontoris
7.1. Rekisteröintitodistus. Osa I / Tekninen osa (lehe vasak serv - sinine)
7.2. Rekisteröintitodistus. Osa II / Ilmoitusosa (lehe vasak serv - roheline)

Tagasi Eestis.
8. ilma nubriteta piirivalve sind läbi ei lase, auto tuleb jätta sadama territooriumile (see on tasuta)
9. helistad ARK -sse ja lepid kokku aja auto eelregistreerimiseks, tasud ettemaksuna 250,- eek. Eelregistreerimine tuleb teha max. 5 tööpäeva jooksul peale auto riiki toomist vastavalt seadusele
10. järgmisel päeval võimalik saada eelregistreerimisest akt auto vastavuse kohta Eestis esitatavatele nõuetele
11. esitad akti ARK büroos, vormistad esmase arvelevõtmise ja saad uued reg.numbrid, kokku 1600,-- eek
12. vormistad kohustusliku liikluskindlustuse, XXX,-- eek
13. lähed sadamasse, kruvid uued numbrid külge, võid väljuda liikluskeerisesse. Sadamasse võid minna suvalisel päeval ja kellaajal, piirivalve on avatud 24 h
14. lähed teed tehnoülevaatuse, a 450,-- eek. Kindluse mõttes võid ju ikka auto kriitilise pilguga üle lasta, siis rohkem võimalusi esmakordseks läbimiseks.

Veel asjasse puutuda võiv info:
Soome ARK ehk siis -> AKE http://www.ake.fi/ake
(Helsingis, Aleksis Kiven Katu 17, tel. 0753233590)

Parkimie Helsingis enamus piirkonnas tasuline, sadamate läheduses 1h = 3,-- eur (automaadid igal sammul olemas ja töökorras).

Kui äratoomine langeb reedese päeva peale on mõistlik laevapilet autole eelnevalt ära broneerida, muidu võib juhtuda, et tuleb ööbida kusagil kuna autopiletid kõikidel koju suunduvatel reisidel lihtsalt väljamüüdud (laevapilet autole a 600,-- eek, inimesele a 300,-- ,sõltub vedajast, -hooajast jne.)

Kui sihtkoht asub Helsingist väljaspool ja vaja kasutada ühistransporti punkti B jõudmiseks, siis:
- rongiga reisimiseks: http://www.vr.fi/heo/index.html
- bussiga reisimiseks: http://www.matka.fi/fi/
- kui liigud autoga ja tahad marsruuti planeerida: http://www.michelin.com/portail/home/home.jsp?lang=EN (vali lehe paremalt servast -> for all yor TRAVEL, siis -> Route planner).

Variant nr.2, kui tood auto KOOS orig.numbriteGA.
siis hoiad ilmselt kokku 25,-- euri (mis muidu kuluksid AKE kontoris) ja 250,-- eek mis kuluksid siin eelregistreerimisele. Mis piiri peal saab või mida küsitakse seda ei tea.
Samas kaasneks ju mingi postikulu numbrite tagasi saatmisega -> Soome.

Soovitav kodus põhjalik kulude list kokku panna siis näed ära mille peale välja lähed.
similar
Postitusi: 132
Liitunud: N Jaan 04, 2007 16:00
Asukoht:
Auto:

#15

P Veebr 04, 2007 7:22

Algselt postitas: krss
Samas kaasneks ju mingi postikulu numbrite tagasi saatmisega -> Soome

Oeh, mingeid numbreid pole vaja Soome tagasi saata. Soome AKE võtab auto arvelt maha, kui saab teate (meie ARKist), et auto on võetud arvele mõnes teises riigis. Numbrid võid rahulikult endale jätta


Rootsi puhul samamoodi? Ise igaksjuhuks saatsin numbrid endisele omanikule tagasi...Isegi kui pointi polnud - äkki on sentimentaalne inimene :eureka:
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#16

K Veebr 07, 2007 15:57

Soome autorregistri ehk AKE kodulehelt leidsin ka koha, kust saab huvipakkuva masina kohta päringuid teha . Sealt on võimalik masina kohta küllalt palju teda saada, kuid see on kahjuks tasuline ja siit Eestist vist maksta ei saa :( . Parim mu meelest on teine valik "laiendatud teave", kuid see on ka kalleim teenus - 6.70 eurot. Auto ajaloo kohta saab kahjuks vaid telefonitsi infot küsida.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#17

K Veebr 07, 2007 16:09

Ja kui tuled Soome numbritega sadamasse, võib piirivalvur sinult numbrid ära korjata. (nagu juhtus minul suvel)
Aga lugedes krss'i juttu, siis polekski tohtinud piirivalve numbreid ära korjata? :wtf:
Ja neid kindlustusvõlgasid kindlasti enne ostu kuskil kohalikus ARKis kontrollida. Kui sadamas neid maksma hakkad, pead iga trahvi eraldi maksma + teenustasu. Nt mul olid mingi 10€ trahvid, millest kas 6€ oli teenustasu iga kaarditõmbe pealt.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#18

K Veebr 07, 2007 16:39

Algselt postitas: KT100
Aga lugedes krss'i juttu, siis polekski tohtinud piirivalve numbreid ära korjata? :wtf:

Ega tohikski korjata, kui krss Saabiiire Rohuplörtsu üle tõi, siis jäid numbrid alles ja hiljem selgus, et neid üldse tagasi ei tahetagi - soome numbrid (mittekehtivad!) lisaks kohalikele kah alles - saab kujunduselemendina kasutada.

Täiendus: Nojah, nüüd sain krss vahepeal tulnud postitusest aru kuidas see nipp oli :P , tookord ei jõudnud asi päris täpselt kohale (see käis ju ikka sama valemi järgi???)


Ja neid kindlustusvõlgasid kindlasti enne ostu kuskil kohalikus ARKis kontrollida. Kui sadamas neid maksma hakkad, pead iga trahvi eraldi maksma + teenustasu. Nt mul olid mingi 10€ trahvid, millest kas 6€ oli teenustasu iga kaarditõmbe pealt.

Seda ma siin üritan iga viimast kui asja kindlaks teha, et tühisõitu tegema ei peaks või miskit jama kaela ei tuleks, kui ühel hetkel asjaks läheb (ja kõhutunne ütleb, et see aeg pole enam mägede taga). Üritaks neid võimalikke riske sihukese asja juures vähendada niipalju kui võimalik - mingi osa jääb niikuinii alles, olgu siis võimalikult väike.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#19

K Veebr 07, 2007 21:37

Soomel on ju eraldi veel transiit numbrid, mis kehtivad kuni sadamani. Töökaaslane tõi mõni aeg sedasi soomest haagisuvila.
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
Lembit
Postitusi: 112
Liitunud: T Jaan 25, 2005 10:39
Asukoht:
Auto:

#20

N Veebr 08, 2007 14:53

Algselt postitas: maxuud
Tagasi Eestis.
8. ilma nubriteta piirivalve sind läbi ei lase, auto tuleb jätta sadama territooriumile
Ma ei oleks selles nii kindel. Ca aasta tagasi tõin soomest auto, millel ei olnud numbreid küljes. Masin oli nööriga teisel sabas ja tõmbasime Linnahalli statoili ära. Ei Soome poole, ega ka Eesti poolel ei nõudnud piirivalve, et auto peaks treileril vms olema.
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#21

N Veebr 08, 2007 16:10

Vaatasin järele, Liiklusseaduses ja liikluseeskirjas puudub vastav säte mis määraks ära kas ilma reg.numbriteta sõidukit tohib liikluses nööri otsas slepis vedada või mitte.

Helistasin ARK -sse (6201274), nemad arvasid, et kui sõiduk puudutab oma ratastega vastu maad, siis peab ta omama tänavaliikluses ka liikluskindlustust. Liikluskindlustust saab aga vormistada ainult registreeritud ja numbrimärke omavale sõidukile. Ehk siis ilma numbiteta sõidukit justkui ei tohiks slepis vedada. Kitsendusi ei tehta treileri peal vedamise korral (nagu ka eelpool on arvatud).

Mis iganes reg.numbritega piirialast väljumine on ilmselt kasulikum ka neile kes elavad Tallinnast väljaspool, sest siis ei pea lisa korral eelregistreerimise pärast uuesti sadamasse sõitma. Pluss lisaks siis teisedki põhjused mida eelpool (krss) postitustest välja lugeda võib.

Kas siis tulite kahe autoga Soomest, neist üks nööri otsas või tuli teine auto Eestis vastu, sisenes piiritsooni ja võttis teise sleppi.
Lembit
Postitusi: 112
Liitunud: T Jaan 25, 2005 10:39
Asukoht:
Auto:

#22

N Veebr 08, 2007 17:10

Muidugi ei tohi ilma numbriteta autot vedada. Pole öelnudki et tohiks.
Lihtsalt liiklusjärelvalvet teostav organisatsioon on politsei, mitte piirivalve. Niipea, kui sadama tõkkepuu tagant välja saad on õigus teha suuremat sorti trahv politseil kui autol numbreid/kindlustust ei ole.
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#23

N Veebr 08, 2007 17:15

Soome piirivalve kontrollis minu juhilube.
"ajokortti... ajokortti" minu lolli näo peale hakkas kätega näitama rooli keeramist ja plastikaardi kuju.
Internatsionale piiripunkt my ass :fight:
Vasta