Rootsi müüja ei taha anda numbreid!- auto kodus!

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#1

K Apr 18, 2007 21:05

Tere saabirahvas! Ma olen leidnud omale interneti teel sobiva Saabi Rootsist. Palusin Silber Autos oleval tuttaval teha auto taustauuring ja esimene vestlus auto müüjaga (automüügi esindus e. firma). Kõik sobis. Edasi suhtlesin mina.

Tegime telefoni teel diili, et kannan raha arvega ette ja lähen autole ise järele. Palusin tuua auto Stockholmi, kuna asub sealt 400 km kaugemal. Ta ei olnud sellega nõus, kuid lasi minu tingimisel hinda alla. Müüja andis oma nõusoleku, et sõidan rootsi reg.numbritega Eestisse ja siis saadan need Rootsi tagasi. Samuti lubas ta ette valmistada kõik expordi dokumendid.

Olin pisut maad uurinud ja kuulnud, et rootslased ei anna alati kaasa auto tehnilise passi kahte osa. Saatsin müüjale kirja, kus küsisin: Kas te annate mulle kaasa tehnilise passi mõlemad osad, kui ma autole järele tulen? Müüja saatis mulle e-mailile E-tüübi kinnituse, et selle dokumendiga ma Eestisse sõidangi. Siis läks meie vahel tõsisemaks suhtlemiseks, sest sain Eesti ARKist infot, et nii ei sobi. Rootslane raius kui rauda, et tema mulle tehnilist passi ei anna. Saatsin talle EL sellekohase direktiivi, inglise keelse.
Automüüja inglise keel on väga nõrk ja raske on temaga suhelda. Inglise kirjakeelt mõistab veel vähem.

Lahendus:
Leidsin rootsi keele tõlgi, kes helistas rootsi ARKi ja siis automüüjale, kellel palus ka ARKi helistada. Rootsi ARK selgitas müüjale, et ta on vanades direktiivides kinni.

Müüja teatas seejärel, et ta annab mulle tehnilise passi mõlemad pooled, kuid kruvib rootsi numbrid autolt maha. Ma võtku Eesti ARKist transiitnumbrid.

Teatasin, et Eesti ARK ei väljasta E-tüübi kinnituse alusel transiitnubreid.

Tegin müüjale ettepaneku, et võtku mulle Rootsist transiitnumber ja ma maksan selle kinni, kuna see pidi aega võtma 8 päeva (nii kaua ma Roostis olla ei saa).
Või lasku mind ikkagi Eestisse Rootsi numbritega ja paneme kõik tema hirmud, minu suhtes, ostu-müügi lepingusse kirja.

Ta ei nõustunud ja väitis, et seni kuni mina sõidan Rootsi numbritega, vastutab selle autoga juhtuva või seonduva eest tema.

Tema pakkus, et kohe, kui ostusumma on talle laekunud, saadab ta mulle postiga tehnilise passi mõlemad osad ja ma võtku Eesti ARKist transiitnumbrid + kindlustus (varem lubas ka kindlustuse teha).

Kas mulle antakse tehnise passi alusel Rootsist tuleva auto jaoks transiitnumbreid, et auto Eestisse tuua? Auto ei ole ju Eesti registris. Smas jälle on tegemist EL territooriumiga.

Asi hakkab juba hulluks ajama. Müüja on kui sein :wall:

Palun aidake! Andke nõu, mida teha? Kuidas teha?
Kuidas ma saan auto ise ära tuua, et mitte kasutada treilerit. Kuidas ma saan numbrid? Ükskõik siis millised, peaasi, et töötab. Keegi rääkis kusagil mingitest riigisisestest transiitnumbritest, millega saaks sadamasse sõita, sealt saan juba ilma üle. On sellised olemas?

Tõlk ütles, et automüüja on närviliseks muutunud ja oli tõlgiga ebaviisakas. Eks ta on ka tüdinenud juba minu pealekäimisest.

Autost loobuda ka ei tahaks...kaua juba otsinud.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#2

K Apr 18, 2007 21:43

Algselt postitas: teager
Kasuta "meie mees Rootsis" abi - Svenska Aeroplan AB
terv, teager (räägib enda kogemusest)

Tänud teager!

Kas see Meie mees Rootsis suhtleb eesti keeles? Kas ta ostab auto sellise infoga, et minu eest, st jätkab minu diili? Või läheb ja ostab lihtsalt ära nagu oma mees Rootsis :) Sel juhul kuidas ta auto sama hinnaga kätte saab, milleni mina tingisin? Müügis oli see 7000 SEKi kallimalt. Enam müügiautode kirjas ei ole, maha võetud.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#3

K Apr 18, 2007 22:32

Algselt postitas: teager
P.S. Aga võta seda kõike kui vihjet, kõik asjalood pead sa ise Svenskaga kokku leppima (ja võimalik, et ka tõestama, et sa oled seda jama väärt)
terv, teager

Meiliaadress ei toimi. Ma üritan msn-i kaudu ühendust saada.
toolip
Postitusi: 178
Liitunud: R Dets 24, 2004 8:37
Asukoht:
Auto:

#4

K Apr 18, 2007 22:35

kas transiitnumbrite ajamine võtab tõesti nii kaua aega?:o::wtf:
mul kah plaan rootsist auto tuua, juba enamvähem väljagi valitud. pole küll veel müüjalt tagasisidet saanud(äkki keeleprobleem või idaeuropiidifoob). millegipärast arvasin, et asi lihtne nagu meil või saksas...tunnike ja oled oma autoga teel kodu poole.

meel must jälle:angry::angry::angry::angry:

head foorumlased müüge mulle üks automaat aero kupee pliiiiiz
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#5

K Apr 18, 2007 22:47

Eestis saab transiitnumbri 10 minutiga. See, et Roostis läheb 8 päeva, see info pärineb mu tõlgi suust, ma ei tea, kas talle öeldi seda Rootsi ARKis või ütles müüja.
Muide, ka mina kirjutasin sellele automüüjale ja ta ei vastanud. Kirjutasin ka teise kirja ja ta ei vastanud ka sellele. Siis ma helistasin 8 korda päevas, ei õnnestunud tabada. Lõpuks sai jäetud teade st ostusoov ühele naisterahvale, kes telefonile vastas ja inglise keelt mõistis.
Siis saatis müüja mulle meili ühe lausega: Phone me!

Edasi on suheldud põhiliselt telefoni teel.
Soovitan sulle, et helista.

Algul tundus ka mulle kõik lihtne, aga nüüd juba ajud suitsevad.:wtf:
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#6

K Apr 18, 2007 23:26

Transiitnumbri saamine on tõesti ülipikk protseduur, kuna nende ark on pooleldi virtuaalne. Kõik käib posti teel. See müüja käitub nagu paljud teised Stockholmi ümbruse inimesed, keda eestlased ja muud sellised on väga ettevaatlikuks teinud. Nimelt harrastatakse näiteks parkimistrahvide mittemaksmist jne. Et masin on tavanumbritega jätkuvalt tema vastutusel, saan tast väga hästi aru. Tema peab ju kogu jama kinni taguma siis. Kui minna stockholmist kaugemale, muutuvad ka inimesed sõbralikumaks. Mina tulin tavanumbritega eestisse ja müüjale kinnitasin korduvalt et auto võtan kohe eestis arvele ja saadan numbrimärgid rootsi arki et masin sealsest andmebaasist maha võetaks. Aga esimene Stockholmis leitud auto jäigi sel põhjusel ostmata, et olen baltlane.
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#7

K Apr 18, 2007 23:42

Olen ise toonud rootsist ühe auto ja tuttav on toonud päris mittu autot ja on asjaga päris hästi kursis. Tuttav on varasematel aegadel kasutanud sellist varianti, juhul kui rootsi numbreid kaasa ei anta. On teinud rootsi numbritest koopia. Läinud rootsi, ostnud auto ja kruvinud numbrid külge ning tulnud nendega laeva ja ka laevast maha.Teine võimalus on kruvida külge kaasavõetud eesti numbrid ja nendega sadamasse tulla. Sadamas keerad numbrid maha ja tuled ilma nubritetta laeva. Siis peab muidugi eesti poolel olema treiler vastas, sest ilma numbritetta sind tolli alast välja ei lasta. Mõlemad võimalused on seotud riskidega, niiet kes riskida ei taha... :nono:
Kui rootslane ei taha sulle kõikke dokumente kaasa anda siis see on loomulik, kuna temale peab jääma garantii, et sa talle pärast numbrid tagasi saadad. Alles siis saadab ta sulle puuduva paberi. Et autot eestis arvele võtta selleks on vaja kindlasti kolme paberit: Ostumüügi lepping, sinine paber ja kollane paber. Kollane paber võib puududa juhul kui auto on rootsi registrist maha võetud ja vastav märge arvutis, mida ARK näeb.
Olen ise kõik selle tee läbi käinud:thumb:
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#8

K Apr 18, 2007 23:48

Minu leid asub Stockholmist 400 km Göteborgi poole. Siin ei kehti Stockholm ega selle lähedus, ka mitte see, et ma olen naisterahvas :evil: Naised on üldjuhul liikluses rahulikumad, aga naisi on muidugi ka erinevaid... Ma ka kinnitasin talle, et saadan numbrid kohe tagasi. Ta oli nõus! Aga pärast seda, kui tehnilise passi pärast segadus tuli ja rootsi keele tõlgi võtsin, ta enam numbreid ei anna.

Mul käis ka peast läbi, et kui muud moodi ei saa, siis võtan suvalised numbrid kaasa ja lähen ikka järele... Või lasen koopiad teha, nagu pätt! Aga ma ei oska neid külgegi kruvida ja kuskohas ma need maha kruvin? Sõidan laeva järjekorda, võtan kätte ja kruvin laialt maha?
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#9

N Apr 19, 2007 0:14

Juu, siis on rootslasel millegi pärast põdeda. Sinu hirmud ja kartused on kõik täiesti õigustatud. Iseenesest ei ole numbri külge panemises midagi ülejõu käivat. Number numbri alusesse ja valmis. Jah eks külge panemise ehtk peab sobiv olema. Saab muidugu luuletada, et treiler tuleb järgi jne. Vastasel korral võib rootslane lihtsalt kaebama minna ja jama kui palju. Rootsi numbritest koopiaid pole vaja siis sadamas maha võtta. Nendega on selle võrra lihtsam.
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#10

N Apr 19, 2007 0:19

Ma küll ei tea ostetava auto hinda ega selle suurusjärku, aga kui 7k seki juba hinnast alla said, äkki saad mõne eesti treilamehega kaubale? Et lähete koos siit sinna järele ja tood auto treila peal eesti , kus saad ta ka ilma numbriteta arvele võtta (a paberid peavad korras olema)? Treilakulu peaks maksimaalselt 5..6000eeki minema - kui Sul juhtub olema sõber, kellel konksuga auto, siis autotreileri rent on veel odavam ja sinna sa ju nagunii autoga minema peaks?
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#11

N Apr 19, 2007 0:23

On veel üks võimalus. Sadamas loovutad numbrid rootslasele ja järgneva arvelt mahavõtmise teeb tema. Õigemini saadab ta numbrid postiga rootsi arki.
Eestis vaatad ise kuidas edasi saad (julged) sõita.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#12

N Apr 19, 2007 0:27

Algselt postitas: epsum
Ma küll ei tea ostetava auto hinda ega selle suurusjärku, aga kui 7k seki juba hinnast alla said, äkki saad mõne eesti treilamehega kaubale? Et lähete koos siit sinna järele ja tood auto treila peal eesti , kus saad ta ka ilma numbriteta arvele võtta (a paberid peavad korras olema)? Treilakulu peaks maksimaalselt 5..6000eeki minema - kui Sul juhtub olema sõber, kellel konksuga auto, siis autotreileri rent on veel odavam ja sinna sa ju nagunii autoga minema peaks?

Ma lendan vara hommikul Göteborgi ja siis rongiga 100 km. Sellisel juhul jõuaksin õhtul eesti laeva peale. Ma tingisin auto hinna sellise summa peale, mida ma suudan maksta (üle 120 000 SEKi). Auto äratoomisele kulub u 7000 EEKi (lennukipilet, rongipilet, laevapilet, bensiin, söök). Ma ei usu, et treilerimehega ja treileriga odavamalt tuleb, sest: 2 inimest edasi-tagasi laevas, suurem sõiduk, aeg...st vaja võtta ööbimiskoht, besiinikulu. Laev üksi soodusega 2-inimesele ja tavaline sõiduauto on 6000,- EEKi. See on juba otsekulu. Treilerimees tahab töö eest tasu ka. Nii et ei tule odavam. Ei tahaks ka kehe päeva peale toomist lohistada, ikka samal õhtul koju.
Algselt postitas: qdwin
On veel üks võimalus. Sadamas loovutad numbrid rootslasele ja järgneva arvelt mahavõtmise teeb tema. Õigemini saadab ta numbrid postiga rootsi arki.
Eestis vaatad ise kuidas edasi saad (julged) sõita.

Kas ta sellisel juhul on nõus mulle numbreid jätma, kui ta tegelikult ei ole nõus neid mulle jätma :)
Mis garanteerib talle, et ma nendega laeva ei lähe? Minu sõnad? Ta polnud nõus neid isegi lepingusse panema.
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#13

N Apr 19, 2007 0:41

Kui kuludest rääkida, siis laeva pileti hinnad tõusid ikka väga palju, võrreldes paari kuu taguse ajaga.
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
maxuud
Postitusi: 533
Liitunud: R Mär 05, 2004 19:00
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Auto:

#14

N Apr 19, 2007 1:10

Et sellest "meie mees Rootsis" tõesti abi oleks siis kui kellelgi on siis palun saada Rästasele kasvõi u2u teel selle mehe tel.number, juhul kui sa sellist voli omad ja numbrit tead. Ja isegi kui ei oma voli siis ikkagi saada, vastasel korral ei ole tema e-postidest (mis ei toimi või laekub vastus a 2 nädala pärast) ja msn -st kasu, sest ta satub nende taha harva. Mina igal juhul jäingi eelmisel sügisel seda numbrit ootama, sest see oli siis suur saladus. Ei tea võib-olla ei osanud viisakalt küsida, kuidas see huvitav käib siis ? Lisaks nagu lugeda võib siis peab veel enese väärikust ja väärilisust ka tõestama. Tavaliselt kipub selliste asjade käiguga soovitud auto juba enne soovijat omanikku vahetama.

Miks sellest räägin, aga sellepärast, et kui on tõesti tahe ja soov Rästast aidata siis võikski ka nii toimida. Ei usu, et Svenskale helistada tahta soovijaid hordidena leidub. Mõned võimalikud kõned kuus ei tohiks just tüütamisena mõjuda.

Hetkel on Rästase jaoks oluline iga päev, et mitte öelda iga tund.
Olen korduvalt oma postitustes maininud, et nendega (svenssonitega) on väga tüütu asju ajada. Isiklikult soovitan lausa vältida ja vaadata auto mujalt.

Rästasele. Kui jäädki sellest autost ilma siis mõtle, et millegi tarvis võib see isegi hea olla, et nii läheb. Meenutab mulle kangesti minu tormamisi Rootsi ja sealt pettumusega naasmist kahel korral. OLE ETTEVAATLIK. Kui ta tõesti maksab 120.000 sekki (mitte EEK), siis peaks ka müüja ikka huvitatud olema, et seda raha näha ja leidama võimalusi sulle vastutulekuteks.

Kui auto asub 500 km pealinnast siis kas Svenska sinna üldse kohalegi läheks, jääb vist tema kodukohast liiga kaugele.

Soovin edu.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#15

N Apr 19, 2007 11:32

OLE ETTEVAATLIK. Kui ta tõesti maksab 120.000 sekki (mitte EEK), siis peaks ka müüja ikka huvitatud olema, et seda raha näha ja leidama võimalusi sulle vastutulekuteks.

Kui auto asub 500 km pealinnast siis kas Svenska sinna üldse kohalegi läheks, jääb vist tema kodukohast liiga kaugele.

Soovin edu.

Auto maksab üle 120 000 SEKi. Ja ma ei lähe kohale rahaklotsid seljakotis. Ma teen müüjale express ülekande (võtab aega max 2 päeva). St, ta ei hakka mulle ju raha tagasi saatma ja siis autot kellelegi teisele müüma. Praegu jäi kokkulepe nii, et ma kandku raha üle, siis saadab tema mulle tehnilise passi mõlemad osad. Kannan raha üle ja palun seda passi mitte mulle saata, lähen kohale, siis saan. Pole mõtet aega raisata. Võibolla õnnestub ta kohapeal ümber veenda, et ikka annab mulle rootsi numbrid, kasvõi sadamani :)
Aitäh, maxuud, su postitus on väga toetav!

Ma kindlasti annan siin teada, kuidas see asi mul lõppeb või lõppes. Nõuanded ja abistav inf on endiselt oodatud!
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#16

N Apr 19, 2007 11:37

9-5?
Sent from my Monte Carlo using B236
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#17

N Apr 19, 2007 11:44

Algselt postitas: kasparius
9-5?

9-3 vajalike lisadega, uuem mudel.

Helistasin ja rääkisin rootsi automüüjaga.
Küsisin, kui mul on olemas transiitnubrid ja ma tulen autole järele, siis ma vajan tehnlise passi kahte osa ja lepingut. Muud mitte midagi. Tema hakkas mulle jälle peale käima, et tema vajab ise tehnilist passi, et auto rootsist arvelt maha võtta!
Et annab mulle koopiad. Ma ei olnud nõus, jätku omale koopiad, mina vajan originaale.

Nüüd ta lubas helistada sinna kohalikku ARKi ja uurida midagi.
Ei kujuta ette, mis expordipabereid veel vaja on?

St, kui ka läeheks siit suvanubritega, ei lase müüja mul õigete paberitega rahulikult Roostsit ära tulla :angry:
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#18

N Apr 19, 2007 13:08

Ise ostsin aastaid tagasi kah Vasterös autokauplusest, teh. passi kaasa ei antud, öeldi et pole vajagi. Ei ole vaja jah Schengeni riikides...Eesti piiril oli kohe kindlasti vaja, liiklusesse niisama ei lastud.
Rootslasest abiline mul helistas Rootsi vastavatesse instantsidesse, paludes transiitnumbrit. Öeldi, et ka see on juba ajalugu ja saab vabalt ilma, sõitku ma Rootsi numbritega rahulikult Eestisse.
Noh, Rootsis-Soomes sai toredasti sõidetud, kui ära tõin, keegi ei küsinud miskit. Nähti ostu-müügi lepingut ja see kõlbas küll. Paluti siiski, et saadan numbrid hiljem autokauplusse tagasi. Meie tollis läks asi kuumaks, enne sadamast autot kätte ei saanud kui Rootsi saatkonna kaudu lasin saata sealsest ARK-st teh. passi faksi, saatkonna tempel alla ja sellest õnneks piisas.
Meie ARK kontrollib oma andmebaasides Rootsi ARK-i olukorda ja kui näeb seal autot mahakantuna, on kõik OK. Ainuke, et teh. passi koopiat nemad ei saanud, pidi saatkonna kaudu ajama. Küllap kinnitamata koopia poleks olnud pädev paber neile.

Nii et, Rästas, kui sa tõesti originaali müüjalt ei saa, siis meie Rootsi Suursaatkonnal palud Rootsi ARK-l koopia saata.
Loodetavasti toimib, aga tasuks enne saatkonnast järele küsida.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#19

N Apr 19, 2007 15:07

Sain infot ühelt rootsi autotoojalt (firmalt), kes uuris selle auto tausta veelkord. Auto on rootsi registrist maas. See on üks põhjus, miks ta ei lase mul rootsi numbritega eestisse sõita - ta ei tohigi mind sõitma lasta.
Hakkan vist loobuma...:wtf:
ma ei saa hakkama :(
niimoodi teatangi talle. kas teeb mulle korralikult transiitnumbrid, või jääb tehing ära. asjatu raiskamine.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#20

N Apr 19, 2007 15:34

Kui soov saada autot suur ja müüja ei taha numbreid anda ega transiitnumbreid teha , siis äkki annab treileri peal ära tuua? Samas pole mul aimugi, mis see maksma läheks :red:
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#21

N Apr 19, 2007 15:45

Algselt postitas: ill
Kui soov saada autot suur ja müüja ei taha numbreid anda ega transiitnumbreid teha , siis äkki annab treileri peal ära tuua? Samas pole mul aimugi, mis see maksma läheks :red:

800- 1000 euri, seda on tiba palju.
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#22

N Apr 19, 2007 17:30

Algselt postitas: Rästas
niimoodi teatangi talle. kas teeb mulle korralikult transiitnumbrid, või jääb tehing ära. asjatu raiskamine.

Täiesti õige! Kui müüja mõistab, et tema autot niiväga ei tahetagi, teeb ta kohe möönduseid. Muidu läheb õhku täis, laseb ostjal igasugu imenippe teha ja loob takistusi, peaasi et ise rahaliselt "ei kaotaks".
Pole mõtet lasta rootslasel aru saada, et tema auto on sinu jaoks see kõige-kõige :)
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#23

N Apr 19, 2007 18:29

Algselt postitas: Rästas

800- 1000 euri, seda on tiba palju.


selle raha eest toodakse sulle ykskõik kust euroopast auto ära.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#24

N Apr 19, 2007 18:40

Praegu on asi nii, et kirjutasin müüjale nagu eespool mainisin: Kui ta autole transiitnumbreid ei võta, siis pean sellest tehingust loobuma ja hakkama läbi rääkima teise automüüjaga.
Ootan tema vastust.

20.04.07
Täna hommikul helistas:
Auto on sinu! Tee ülekanne ära ja tule sellele nädala pärast järale. Teen autole transiitnumbrid, kindlustuse ja saad kaasa tehnilise passi mõlemad osad (sinise ja kollase). Transiitnumbrid & kindlustus kehtivad 1 kuu.
Palusin seda telefonitsi antud lubadust mulle kirjalikult kinnitada, nagu aferist :evil:
Sest meil on olnud 2 nädalat tõsist kemplust sellele teemal.
Lisaks palusin ära teha korralise hoolduse, kui selle tegemise aeg on üsna pea kätte jõudmas.

Arvaku, et olen napakas. Temaga auto numbrite ja paberite pärast klaarides hakkab ära kiskuma küll... :freak:

Loodan nüüd, et saan auto rahulikult ära tuua :drive:
ja Eesti ARKi regada. Tänud kõigile, kes vastasid, nõu andsid ning kaasa mõtlesid!

Pilt
Kasutaja avatar
melka
Postitusi: 229
Liitunud: E Apr 17, 2006 20:08
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 NG Aero, Saab 9-5 Aero, Saab 9000 Aero, Saab 9000

#25

L Apr 21, 2007 18:46

Mnjaa, ilus nagu ikka see SAAB, selle peale lausa võttaks :drink:
Automaaler. OÜ Timberston (Sikkens, Düna, Lesonal)
Vasta