Kas peaksin ostma SAAB-i???

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#1

N Mai 24, 2007 21:19

Tere.

Palun nõu auto soetamisel.Omasin Audi A6-t,sõidan ka naise BMW-ga aga omale ka ikka tahaks masinat.

Vaatasin Saabi, välimuselt väga ei meeldi kuid tundub selline....usaldusväärne, või ma ei tea.:freak:

Raha palju pole 40-45 kilo:wall:

Ühesõnaga aidake otsustada miks ma peaksin/võiksin osta Saabi?

Ette tänades:notworthy:
epsum
Postitusi: 697
Liitunud: P Sept 05, 2004 15:56
Asukoht:
Auto:

#2

N Mai 24, 2007 21:30

Ei, sa ei pea saabi ostma. Selle hinna eest saad valida kas alguse otsa NG 900 või 9000CS(E) vahel.
Vali miskid suvalised (soovitatavalt turbomootoriga isendid) kodu lähedalt välja ja mine tee proovisõitu. Kui proovisõidu lõpuks sa ei taha autost välja tulla ja/või tunned et just SEE auto on SINU, siis selge, võid hakata edasi vaatama, kui ei siis hakka miskit muud otsima, sest saab ka teistmoodi (audide, bmwde ja mb'dega)..
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#3

N Mai 24, 2007 21:32

mida sa outo juures hindad....kõik oleneb sellest

kui sa tahad mugavat masinat mis ka kiiresti liigub ja hea juhitavusega on ning sind ei häiri 11-15 liitrine bensukulu linnas

siis soovitaks sulle saabi

turvalisuselt ja ruumikuselt ei pea sa pettuma....pluss sa saad käia kokkutulekutel ja muudel lahedatel klubiüritustel:eureka:


autoostuga soovitak huvikorral alustada siit samast foorumist kus autodel ajalugu ja ka kindel kvaliteet...ning kui turule saabi ostma siirdud siis on alati võimalik siit mõni spetsialist ühes haarata:D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

N Mai 24, 2007 21:50

Epsum ütles õigesti. Sa ei PEA, sa VÕID, kui tahad..:) Valik on sinu. Proovima pead enne ja siis otsustama. Selle raha eest saad sa auto, millesse tuleb tahes või tahmata üsna palju pappi sisse panna veel, et temast saaks nimevääriline auto. Kui sa just mõne ajalooga auto otsa ei satu. Näiteks see. Ma usun, et siit võib pisut ka üle jääda, et mingit nipet-näpet üle käia.

Noh nii hoiatuseks, SAAB tahab saada korralikku hooldust ja üle nurga lastes lõpetad sa pettununa vraki otsas. Korraliku hoolduse korral pakub see auto sulle aga rõõmu päris pikalt.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

N Mai 24, 2007 22:51

ära saabi kyll osta.
osta midagi, mis vastu peab ja tihedat remontimist ei vaja. toyota näiteks.või kui ostad, siis jääks sul auto jaoks vaid ca 18...22 tuhat- ; ülejäänud pead allas jätma ja kohe saabi investeerima, et temaga sõita saaks.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
petsla
Postitusi: 66
Liitunud: T Mai 15, 2007 12:46
Asukoht:
Auto:

#6

R Mai 25, 2007 1:41

Ütleme nii, et kui Sul oleks paarkümmend tonni rohkem, siis ma peaksin vastama, et osta. (mul parasjagu 3. müügis :)
Aga kui Sa oled juba Saabis sees istunud ja ikka veel küsid, siis parem ära osta!

--
petsla@neljas Saab
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#7

R Mai 25, 2007 9:08

ega se KAS PEAN pole nüüd mõeldudki kriitiliselt,pigem loodan et Saabi vennad oskavad promoda antud masinat,mis on selle auto eelised?mul puudub igasugune kogemus antid masinaga,ma ei kujuta ette kuidas hooldus maksab jne jne jne,
seega ootangi kogemusi ja ettepanekuid.

Tänud senistele aitajatele:notworthy:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#8

R Mai 25, 2007 9:13

Tartus on hoolduse ja remondiga kehvad lood - hooldab/remondib ainult Carring.
Jürgen

#9

R Mai 25, 2007 9:49

Kes sisuliselt ei oska midagi.. :(
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#10

R Mai 25, 2007 9:54

Algselt postitas: Anti-flag
Kes sisuliselt ei oska midagi.. :(

Sulle on korduvalt sellealaseid märkusi tehtud. Ära aja tühja möla. Siin on ka carringut kiitvaid noote olnud.
kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#11

R Mai 25, 2007 10:09

Algselt postitas: toots
ega se KAS PEAN pole nüüd mõeldudki kriitiliselt,pigem loodan et Saabi vennad oskavad promoda antud masinat,mis on selle auto eelised?mul puudub igasugune kogemus antid masinaga,ma ei kujuta ette kuidas hooldus maksab jne jne jne,
seega ootangi kogemusi ja ettepanekuid.

Ega selliseid ratsionaalselt põhjendatavaid eeliseid saabil vist ei olegi eriti. Aga miskipärast siinne seltskond muudkui käib remondis ja putitab ja ajab varuosi taga, kuid marki vahetama kipuvad vähesed.

Kui sa oled ise samasugune, väheke ebapraktiline inimene, siis võid neid eeliseid lugeda foorumi sellest osast, kus lugejad kirjeldavad oma esimesi emotsioone pärast (esimest või järjekordset) Saabiostu. Teemade arenedes on näha juba päris suuri autosse topitud summasid, aeg-ajalt teele jäämisi, turbode ja DI-kassettide koolemisi ning palju muud koledat. Aga ikkagi ei kiputa marki vahetama, pigem soetatakse kõrvale veel hullemate hädadega sama margi sõiduk ning kästakse ka naisel sellega sõita. Tagatipuks ostab pärast proovimist sõber kah samasuguse.

Kas põhjuseks on eristumissoov, varajasest lapsepõlvest ja raskeset s...elust tingitud kuulumisvajadus - mina pole oma alla-aastase saabiomamisaja jooksul veel aru saanud.:red:

Kindlasti loe veel korra läbi need tsitaadid:
Algselt postitas: petsla
Aga kui Sa oled juba Saabis sees istunud ja ikka veel küsid, siis parem ära osta!

ja
Algselt postitas: Cyber
Noh nii hoiatuseks, SAAB tahab saada korralikku hooldust ja üle nurga lastes lõpetad sa pettununa vraki otsas. Korraliku hoolduse korral pakub see auto sulle aga rõõmu päris pikalt.


PS tartlasena julgen öelda, et mind pole Carringus veel hätta jäetud. Ja olen pealt näinud, kuidas nad ka klassikule parklas edukat kiirtohterdamist teevad.
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#12

R Mai 25, 2007 10:21

kaarel
Postitusi: 619
Liitunud: P Juul 16, 2006 14:39
Asukoht:
Auto:

#13

R Mai 25, 2007 10:56

Algselt postitas: toots
leidsin sellise,tundub mõnna.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/286/auto_php-id=358286-www_auto24_ee.html

Müügikuulutuses toodud andmetesse nii kütusekulu kui tippkiiruse osas tuleb arusaadavalt suhtuda reservatsioonidega. Nt lehel http://home.swipnet.se/danny/900engines.htm toodud tippkiirus on sootuks 230 km/h jne-jne. Aga see ei omagi tähtsust, peamine on nüüd kainet mõistust säilitada ja näidata seda autot spetsialistidele mõnes saabidega rohkem kursis olevas kliinikus. ;)
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#14

R Mai 25, 2007 11:06

Algselt postitas: kaarel
Algselt postitas: toots
leidsin sellise,tundub mõnna.

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/286/auto_php-id=358286-www_auto24_ee.html

Müügikuulutuses toodud andmetesse nii kütusekulu kui tippkiiruse osas tuleb arusaadavalt suhtuda reservatsioonidega. Nt lehel http://home.swipnet.se/danny/900engines.htm toodud tippkiirus on sootuks 230 km/h jne-jne. Aga see ei omagi tähtsust, peamine on nüüd kainet mõistust säilitada ja näidata seda autot spetsialistidele mõnes saabidega rohkem kursis olevas kliinikus. ;)



Nagu aru sain siis pole eriti selliseid kohti kuhu minna elukat üle vaatama,vähemalt Tartus mitte.nii mitme otsaga asi:gun:
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#15

R Mai 25, 2007 11:09

Auto asukohaks on märgitud Tallinn! Nii et ostueelse ülevaatusega ei ole probleemi.
indrek
Postitusi: 183
Liitunud: T Mär 02, 2004 11:18
Asukoht:
Auto:

#16

R Mai 25, 2007 11:29

Ma pole aru saanud, millist autot sa otsid. Kas tahad suurt, mugavat, ökonoomset või ainult odavat? Kirjelda millistele kriteeriumitele su auto peab vastama. 900 või tonnine?
Remondiraha on minu vabalthingav umbes 1kr/km küsinud. Kui just pole müügiks ehitatud auto, siis peaks selle summaga hakkama saama..
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#17

R Mai 25, 2007 11:41

Algselt postitas: toots
ega se KAS PEAN pole nüüd mõeldudki kriitiliselt,pigem loodan et Saabi vennad oskavad promoda antud masinat,mis on selle auto eelised?
Promoda võime me sulle lõputult, aga tegelikult on palju kasulikum see, kui sulle vigadest räägitakse..:) Kui see ära ei hirmuta, siis welcome to the club.

Positiivsest, bang for the buck on ikka väga hea. Turboauto võlud. Möödasõidu kiirendused ühed parimad maailmas. Samas, nagu öeldud, tahab see asi hooldamist, muidu lõpetad korralike miinustega...

Teistsugune kui teised, oojaa... minu jaoks on igasugu teised autod seetpoolt suht ebaloogilised..:) Nupud vales kohas jms. Samas paljudele see jälle millegipärast ei meeldi...

Kiiksuga auto..;) Proovi parem ära, interneti teel autot ei remondi ja tagumikutunnet ka kätte ei saa..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#18

R Mai 25, 2007 11:48

Algselt postitas: indrek
Ma pole aru saanud, millist autot sa otsid. Kas tahad suurt, mugavat, ökonoomset või ainult odavat? Kirjelda millistele kriteeriumitele su auto peab vastama. 900 või tonnine?
Remondiraha on minu vabalthingav umbes 1kr/km küsinud. Kui just pole müügiks ehitatud auto, siis peaks selle summaga hakkama saama..



vaata mul ongi selline seis,et ma ei tea ei autodest ega tehnikast sit...gi. Tahan et auto olex mugav,ilus,hea,korras,kiire ja öko....ma tean et siinsed nõudmised on võibolla ajuvabad kuid siiski....:wtf:
Audi võtis mul 16 sajale,sellist ma enam ei taha,kütte peale kuus üle 2000 panna ei taha,seega se kulu võiks olla ikka maanteel 7 ringis ja linnas nagunii 10 kanti.
nampat
Postitusi: 173
Liitunud: E Jaan 22, 2007 12:15
Asukoht:
Auto:

#19

R Mai 25, 2007 11:49

No kui kütusekulu on määrav, siis pigem unusta Saab ära ja vaata endale mõni pisike putukas või siis hoopis diisel auto. Ega siin rohkem rääkida ei olegi ma pakun...
toots
Postitusi: 28
Liitunud: N Mai 24, 2007 21:08
Asukoht:
Auto:

#20

R Mai 25, 2007 11:51

Algselt postitas: nampat
No kui kütusekulu on määrav, siis pigem unusta Saab ära ja vaata endale mõni pisike putukas või siis hoopis diisel auto. Ega siin rohkem rääkida ei olegi ma pakun...



aga siis jälle mõtlen et tahaks et auto ikka liigub ja kirendab, et maanteel ikka edasi saan jne....
paistab et tuleb ohverdada midagi:P
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#21

R Mai 25, 2007 12:01

Algselt postitas: toots
Tahan et auto olex mugav,ilus,hea,korras,kiire ja öko....ma tean et siinsed nõudmised on võibolla ajuvabad kuid siiski.

Mugav - jah
Ilus - vaataja silmades on ilu
hea - mmmm, jah
korras - sõltub omanikust
öko - noh... mingi koha peal pead ju natuke ohverdama, ehk öka ei ole ta mitte...

Audi võtis mul 16 sajale,sellist ma enam ei taha,kütte peale kuus üle 2000 panna ei taha,seega se kulu võiks olla ikka maanteel 7 ringis ja linnas nagunii 10 kanti.
noh, korras autoga maanteel 7-8 linnas 11-12 pole probleem. 2k raha on umbes 2-3 paagitäit... Ja ausalt, turboauto ei ole suurem bensuröövel kui vabalthingav, kohati vaata et vastupidi on see asi. Naerul nägu aga kohtab vist rohkem..;)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#22

R Mai 25, 2007 14:08

2k raha kütte peale iga kuu? siis peab sul olema läbisõit alla 1500km kuus. Kui nii saad sõidud tehtud siis on ju OK. Aga kui sa Saabiga kord sõidad, siis eriti ei vaata kas kulub 10 või 12L sajale. Eriti kui nii väike läbisõit.
Emotsioon......tuleb Turbomootoriga.
Mugav on ta ka igaljuhul selle hinnaklassi autode hulgas. Eriti muidugi 9000.
See kas Saab on ilus...emmm see on jah sellien "kiiksu" küsimus. Isiklikult välimuse poolest 9000 ei meeldi ükski, peale sedaaankerega mudeli.

Edu auto leidmisel.
Tseki seda: http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/286/auto_php-id=358286-www_auto24_ee.html
Sent from my Monte Carlo using B236
snowguy
Postitusi: 409
Liitunud: N Jaan 04, 2007 12:43
Asukoht:
Auto:

#23

R Mai 25, 2007 18:17

mis puutub hooldusesse siis jah ametlikke teenindusi kus nö väljaõpetatud spetsialiste on tõesti tartu kandis vähe kuid selle eest on olemas ka siin alternatiive.....samas hinnaklassis ning ligilähedase kvaliteediga kuid pikemate tööaegadega kuna tegu harrastajate ja üksiküritajatega kelle oskusi kah häda ja laiskuse korral ei tasuks unustamata jätta
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#24

R Mai 25, 2007 20:17

Algselt postitas: krss
Kust tulevad need müüdid, et Saab on janune auto?

IMHO pole see mingi müüt. Olgem ausad, 15l/100km kohta on linnakulu kohta üle keskmise kõrge. Ei saa seda ka seisukorra kraesse ajada, kuna qdwin räägib oma väga heas seisukorras tonnise kohta samadest numbritest.

Ses suhtes et ma ei virise - mugavus maksab. Konditsioneeritud 2,3turboautomaat nõuab oma. Aga ökoauto SaaB lihtsalt pole.
EvgGad
Postitusi: 23
Liitunud: N Mär 16, 2006 16:11
Asukoht:
Auto:

#25

L Mai 26, 2007 20:19

Krss'ga täitsa nõus. Ehk siis ei saa aru kust need müüdid tulevad. Minul nii 9-5 2.0 kui ka 9-3 aero, ning isegi aerol, keskmise sõidustiiliga, on linnas 10 kopikatega, rääkimata 9-5st, mil üleüldse kompu järgi pole kunagi näinud suuremat numbrit kui 9,3 l/100km.
Muidugi tellisega sõites olen ka 15l saavutanud, aga see on hoopis teine sõit :evil:
Vasta