Tarkuseterad auto ostmisel

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#26

N Apr 08, 2010 9:05

Algselt postitas: mina
ma arvan(ja olen selles suht veendunud),et füüsiline isik ei saa ka UUT autot osta km-ta!?:)
samas ma ei saa ka hästi aru sinu viidetele.mulle tundub,et sa ei loe ise ka korralikult seadust läbi või ei saa sa sellest aru.tee terminid endale selgeks ja ongi asi selge.
Ma kaldn arvama, et Rästas on seaduste lugemises sinust pisut ees..:D Vaat ülevalpool ma tsiteerisin selle seaduse mõttes UUE ASJA definitsiooni. Kui ostetud auto vastab neile kriteeriumitele siis on ta UUS ja tuleb ka pappi köhida..:) Samuti peaks tähelepanu pöörama ekspordi ja impordi definitsioonidele.

Mõtle pisut ja sa näed, et tegelikult on asjas loogika olemas, kuigi võibolla mitte kõige teravam. viidatud seadusepügal likvideerib ühte auku UUTE autodega äritsemisel, mitte KASUTATUD autodega äritsemisel.

Loomulikult jääb ostjal võimalus maksta kõik maksud ära seal riigis, kus osteti asi. Ses suhtes on see EL hea, et kui juba korra makstud, siis on rahu majas. KUI aga ostja on otsustanud asja ekspordiks regada, siis ta neid makse ostukohas maksma ei pea ja maksab neid "kodus". Ma kaldun siinkohal Rästase eelpool toodud väidet uskuma, et kui minna ja näidata oma EL-i kuuluvust ja nimetada võlusõna "eksport", siis on saab täpselt nii toimida nagu see teema siin räägib.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#27

N Apr 08, 2010 10:51

to:Härra IIsak

Oligi arvata,et mingil ajal üritad ka sõna võtta ja ka solvanguid pritsida aga pole viga neelame selle alla.
Kindlasti mina ei kuulu sinna kampa kes "kambapeale" teavad samapalju kokku raamatupidamisest kui Rästas.
Kui sa jänni jääd oma ettevõtte raamatupidamisega siis võta ühendust - aitan su hädast välja:)

to:Cyber

nagu ma juba enne kuskil mainisin siis teema on aetud segaseks (sinna on fantaasiaga toodud sisse tankistid ja mis iganes)
samas pole vaja arvama hakata kes kui ees on seaduse lugemisega või mitte ja nagu sa loed siis ma kirjutasin ,et MULLE TUNDUB - ma ei olnud selles veendunud.

kuna jõudsin järjekordselt vanade sõprade kriitika alla siis olin sunnitud natukene süvenema ja lõpplahendus on see ,et ühtset reeglit kuidas toimitakse ei ole - eri riigis on see reguleeritud omamoodi ja üks on kindel,et TOPELT MAKSUSTAMIST ei toimi.samas see asjade kulg võib olla suht aega ja vaevanõudev.
kerge näitena:

kui müüjaga saab kokkuleppele ja ta usaldab siis on võimalik saada see auto kätte km vabalt ja sellele vormistatakse transiit või tõstetakse treilerile see auto ja kodupoole.samas kui müüja ei usalda siis maksad ikkagi selle km ja peale kodumaa vormistusi (kus sa oled omakorda maksnud km-i ära) taotled müüjariigist km-i tagasi.osades riikides käib see läbi automüüja - osades kuuldavasti läbi maksuameti.

üldiselt on juhtumeid ka juriidilise isiku puhul kus automüüja tagastab ostjale müüjariigi km-i alles pärast seda kui auto on võetud arvele ostja koduriigis ja tõestuseks saadetud registreerimistunnistusest koopia mille alusel nad lasevad teha registri kontrolli ja siis tagastavad km-i.

ja milleks selline solgutamine?sellega annuleerib müüja võimaluse,et tema on see kes peab km-i võibolla maksma.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#28

N Apr 08, 2010 12:38

OT: kas vahepeal on moded(või Iisak ise) midagi ära kustutanud või olen mina pime.... vähemalt ei suuda leida Iisaku postitust, millele kasutaja Mina viitab.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#29

N Apr 08, 2010 12:46

Ise kustutasin.
Ei viitsi enam Maailma Targima Inimesega väidelda.
Ma kulutan energia parem rattasõidu peale:thumb:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#30

N Apr 08, 2010 12:47

Algselt postitas: iisak
Ise kustutasin.
Ei viitsi enam Maailma Targima Inimesega väidelda.
Ma kulutan energia parem rattasõidu peale:thumb:
et siis kasutajal 'mina' oli õigus? ning sinul polnud?
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#31

N Apr 08, 2010 13:16

to:IISAK

miks sa pead alati solvama inimesi kes ei vasta niiöelda "sinu kriteeriumile"?!mida aeg edasi seda järjest rohkem hakkab mulle tunduma,et kas tegemist on üldse foorumiga või mitte.tundub,et kui ei kuulu "tegija punti" siis ole vait ja oota millal antakse õigus joo-jootada (kiita takka)
kust k...dist sa võtad õiguse halvustada ja solvata?küll on kellelgil "väikesed karvased käed" jne.ega sina ka kõige targem ei ole - on targemaid.ürita ükskord ennast ka jälgida.usun,et kindlasti oled mõnus ja lahe tüüp aga ürita aru saada,et sa ei ole üksi.

edu sulle ja sportimine on igati mõistlik tegevus pikemas perpektiivis.
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#32

N Apr 08, 2010 14:52

Algselt postitas: mina
nagu ma juba enne kuskil mainisin siis teema on aetud segaseks (sinna on fantaasiaga toodud sisse tankistid ja mis iganes)
samas pole vaja arvama hakata kes kui ees on seaduse lugemisega või mitte ja nagu sa loed siis ma kirjutasin ,et MULLE TUNDUB - ma ei olnud selles veendunud.

Kõigepealt täpsustuseks: Mina postitasin lingi (vt eelmisel lk), kus räägitakse FÜÜSILISE isiku poolt EL teisest riigist UUE auto (sõitnud alla 6000 km või müüdud enne 6 kuu möödumist esmasest kasutusele võtmisest) ostmisest Eestisse. Mina ei räägi juriidilistest isikutest, kasutatud autodest (sõitnud üle 6000 km või müüdud pärast 6 kuu möödumist esmasest kasutusele võtmisest) ega "tankistidest".

Sa kirjutasid:
Algselt postitas: mina
ma arvan(ja olen selles suht veendunud ),et füüsiline isik ei saa ka UUT autot osta km-ta!?
samas ma ei saa ka hästi aru sinu viidetele.mulle tundub,et sa ei loe ise ka korralikult seadust läbi või ei saa sa sellest aru.tee terminid endale selgeks ja ongi asi selge.

Algselt postitas: mina
/../ olin sunnitud natukene süvenema ja lõpplahendus on see ,et ühtset reeglit kuidas toimitakse ei ole - eri riigis on see reguleeritud omamoodi ja üks on kindel,et TOPELT MAKSUSTAMIST ei toimi.samas see asjade kulg võib olla suht aega ja vaevanõudev.

See on õige, et topeltmaksustamist ei toimu.
Vaidlen sulle vastu reeglite osas (sinu tekstis joonitud osa), sest EL-is kehtib justnimelt ühtne reegel ning füüsiline isik saab osta EL-i teises riigis uue auto ilma km-ta, tasudes km Eestis. Müügilepingus viidatakse EÜ KM direktiivile artikkel 138 lg 2 punkt a (vt allpool).

Uue transpordivahendi kohta kehtib kõikides EL riikides sama reegel, et km tasutakse sihtkohariigis, kus sõiduk registreeritakse.

Vt Euroopa Nõukogu direktiivi, mis käsitleb ühist EL-i käibemaksusüsteemi.
Üldpõhimõte eelneva kohta on toodud artiklis 138 lg 2 punkt a):

lg 2. Lisaks lõikes 1 nimetatud tarnetele vabastavad liikmesriigid käibemaksust järgmised tehingud:

a) uute veovahendite tarne, mille müüja, saaja või nende nimel tegutsev isik lähetab või veab kaupade soetajale väljaspool enda territooriumi asuvasse sihtkohta, kuid ühenduse territooriumil, maksukohustuslastele või mittemaksukohustuslasest juriidilistele isikutele, kelle kaupade ühendusesisesed soetamised ei kuulu artikli 3 lõike 1 alusel käibemaksuga maksustamisele, või mis tahes muule mittemaksukohustuslasele.

Füüsilise isiku kohta vt lisaks käibemaksuseaduse § 15 lg 3 p 2, § 38 lg 4, § 3 lg 6.

Kui on arusaamatusi või küsimusi eeltoodu suhtes, mida olen siin postitanud (ka selle kohta, et füüsiline isik saab osta uue sõiduki EL teisest riigist ilma km-ta, tasudes km Eestis), saab täpsustavat ja selgitavat nõuannet maksuameti telefonilt 8800813 (käibemaksuinfo). Palun helista ja sulle räägitakse selle kohta põhjalikult. :)
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#33

N Apr 08, 2010 15:55

to:rästas

minu kirjutise " ühtset reeglit kuidas toimitakse ei ole- eri riigis on see reguleeritud omamoodi" on peetud silmas rohkem protseduurilist poolt.
alati ei pruugi poest saada ilma km-ta kätte vaid see tagastatakse hiljem kui oled koduriigis maksud ilusasti tasunud ja olenevalt riigist kuidas see on reguleeritud (kas maksab müüja või maksuamet).samas võib saada ka koheselt ilma km-ta auto kätte.siin mängib rolli ka usaldus müüja poolt.kuna nagu sa ise väga hästi tead siis kui see auto peaks nelja tuule poole minema ja kaob ära (haihtub) siis peab selle auto pealt käibemaksu maksma müüja kui see välja tuleb.

ja sellest ma saan ka aru mis lingi sina postitasid aga tõenäoliselt panid ka ise tähele,et peale minu ja sinu oli ka veel teisi kommenteerijaid ja erinevaid variante tuli ka sealt mitmeid nagu näiteks,et ostetakse tankisti nimele ja hiljem vormistatakse ümber jne.see viis ka algselt segadusse,et mida siis lõpuks ikka osta tahetakse (või mille üle diskusioon käib).

ehk siis lõpetuseks veel seda,et selle sa tegid selgeks mulle ,et füüsiline isik saab osta sõiduki EL liikmesriigist ilma käibemaksuta ja see on nii (seda oli võimalik välja lugeda ka minu eelmisest postitusest).samas võib juhtuda,et autot hankides tuleb esialgselt topeltmaksustamine sooritada ja hiljem müüjariigi km tagasi küsida.

edu
Rästas
Postitusi: 955
Liitunud: K Apr 18, 2007 20:12
Asukoht:
Auto:

#34

N Apr 08, 2010 16:38

Algselt postitas: mina
to:rästas

samas võib juhtuda,et autot hankides tuleb esialgselt topeltmaksustamine sooritada ja hiljem müüjariigi km tagasi küsida.

Kui selline asi juhtub, siis on tegemist EÜ ühise käibemaksusüsteemi direktiivis seatud reeglite rikkumisega. Reeglite eesmärk ongi selles, et välistada topeltmaksustamist. Direktiivis on kirjas ka see, et km-ga maksustamine toimub asukohariigis asukohariigi seaduste alusel. Huvi korral võib helistada maksuametisse ja küsida, kui palju neil selle asjaga (EL-ist uute autode ostmisega) seoses topeltmaksutamist esinenud on (eelmisel aastal näiteks). Üldstatistika on neil avalik. ;)
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#35

N Apr 08, 2010 17:02

Kas saan õigesti aru, et kui osta auto mõnelt EL juriidiliselt isikult, siis müüja arvele käibemaksu ei lisa ja see tuleb maksta Eestis. Käibemaks riigiti pisut erineb, aga jääb samasse suurusjärku, seega ostja sellest midagi väga ei võida ega kaota.
Teine lugu on siis, kui osta auto mõnelt EL eraisikult. Autot ostes on see eraisik käibemaksu maksnud, seega hind on ikka käibemaksu võrra kõrgem, aga otseselt käibemaksu ta ju ei küsi ja tekib piltlikult topeltmaksustamine, kuna see EL riik on auto eest käibemaksu juba kätte saanud ja Eesti riik tuleb samuti käibemaksu küsima. Vaevalt, et eraisikud nüüd massiliselt uusi või peaaegu uusi autosid müüvad, aga seda olukorda ei saa ka välistada.
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#36

N Apr 08, 2010 18:47

to: rästas

selle näite mis ma tõin eestist ostes ja brüsselisse viies tõi maksu- ja tolliamet.ma ei nimetaks seda topeltmaksustamiseks kuna see on hetkeline ja see tagastatakse.ma ei oska nüüd öelda kas see on nüüd rikkumine või ei aga nii see kahjuks on.

to: napoleon

kui jutt käib uuest autost.kasutatud auto puhul (vt rästase postitusest mis tingimustest muutub auto kasutatuks) ei pea eestis regades km-i maksma (kui auto on EU liikmesriigist) kuna see on juba korra makstud.
RAF
Postitusi: 236
Liitunud: R Apr 02, 2010 22:32
Asukoht:
Auto:

#37

T Apr 27, 2010 23:27

ma lisaksin mõtte, et enne igasugust muud põhjalikumat info uurimist auto kohta kontrollida ARKist ega huvipakkuval autol pole mingisugust võõrandamisekeeldu peal. Et ilmaasjata aega ja närve ei raiskaks.
siin saab kiirelt kontrollida: http://web.ark.ee:10122/aris/soiduk.jsp
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3182
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#38

T Jaan 07, 2014 14:21

Sõiguki kontroll ainult VIN koodiga http://af.ee/vin/
andri.arula
Postitusi: 2
Liitunud: P Jaan 18, 2015 18:33
Asukoht:
Auto:

#39

P Jaan 18, 2015 19:14

Kas Tartus ja Tallinnas oleks mõni oskaja ja tahtja Saabi spetsialist, kellega kokkuleppida näiteks mingi tasu eest mõne auto ülevaatamise ennem ostmist?
pohlamoos
Postitusi: 40
Liitunud: E Okt 10, 2011 21:13
Asukoht:
Auto:

#40

P Jaan 18, 2015 20:06

Kas Tartus ja Tallinnas oleks mõni oskaja ja tahtja Saabi spetsialist, kellega kokkuleppida näiteks mingi tasu eest mõne auto ülevaatamise ennem ostmist?


http://www.saabiklubi.ee/saabi-hooldused

Isiklikult soovitan Wernerit (http://www.ferdinand.ee/)
Vasta