Liikluskindlustus kasutatud auto Rootsist toomise ajaks ?

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
DS-Reval
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 04, 2008 15:12
Asukoht:
Auto:

#1

T Nov 04, 2008 16:01

Tere,

Teie, kes te olete Rootsist toonud kasutatud auto, kuidas olete lahendanud kohustusliku liikluskindlustuse küsimuse, siis kui autol on veel Rootsi numbrid ? Olen pöördunud Rootsi kindlustusfirma poole (suurim, ehk Folksam), nemad aga soovitasid pöörduda Eesti kindlustusfirma poole, mille ma ka tegin (IF Eesti kindlustus). Paraku nemad ei saanud pakkuda mingit liikluskindlustust autole enne kui Eesti numbrid on peal.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#2

T Nov 04, 2008 16:27

Üks teema autode toomisest välismaalt:
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=1147&page=1

Ehk leiad sealt mõne tera.
rts
Postitusi: 56
Liitunud: P Mär 16, 2008 15:57
Asukoht:
Auto:

#3

T Nov 04, 2008 17:31

Käisin juulis Rootsis oma autot toomas. Kui küsisin rootslasest omanikult, et kas tal kindlustuse kehtivuse kohta mingit paberit on anda kaasa, ütles ta, et Rootsis kindlustuse kohta paberit pole, Rootsi Politesei saab alati arvutist järgi tsekkida. Omanik lubas kindlustuse alles siis tühistada, kui ma olen ilusti Eestis ja Eestis arvele saanud. Seega sõitsin madalat profiili hoides sadamasse, tulin üle tallinna ja Eestis esimese asjana sõitsin ARKi ja võtsin arvele ja tegin Eesti kohustusliku liikluskindlustuse.

Arvele saamine läks libedalt, kuna ma küsisin kaasa rootsi registreerimise A ja B poole. Tõsiseks peavaluks ostus auto Rootsist arvelt mahasaamine. Ebameeldiva üllatusena korjas ARK mult ära rootsi numbrid, ja rootsi registreerimise A ja B poole, mille tahtsin saata Rootsi eelmisele omanikule, et ta saaks korrektselt arvelt maha. ARK kaagutas, et jajaaa, info läheb arvuti kaudu rootsi ja nemad võtavad arvelt maha. Möödus 2 kuud, ja auto oli ikka veel rootsis arvel. Lõpuks saatsin emaili otse Rootsi VägVerketissei (Rootsi ARK) koos digifotoga Eesti registreerimistunnistusest ja selle peale vastas VägVerket, et erandkorras võtsid auto arvelt maha.

On küll Euroopa Liit ja värgid, aga osades ametkondades ei suudeta ikka infot liigutada nagu vaja.
Martin460
Postitusi: 110
Liitunud: K Veebr 16, 2005 17:47
Asukoht:
Auto:

#4

T Nov 04, 2008 17:43

Kui ma oma Saabi tõin soomest siis Soome poolne kindlustus kehtis jah niikaua kuni eelmine omanik ta arvelt maha võttis. Helsinki sadamas korjati reg. numbrid ära. Laevas olin ilma numbriteta ja Tallinna sadamas ametnikud vaatasid, et ma vastutellitud puksiiri peale sõidaksin.Kuidas see dokumentide pool välja nägi...seda enam täpselt ei mäleta...täitsime ostu-müügi lepingu igastahes.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#5

T Nov 04, 2008 17:54

Algselt postitas: rts
Käisin juulis Rootsis oma autot toomas. Kui küsisin rootslasest omanikult, et kas tal kindlustuse kehtivuse kohta mingit paberit on anda kaasa, ütles ta, et Rootsis kindlustuse kohta paberit pole, Rootsi Politesei saab alati arvutist järgi tsekkida. Omanik lubas kindlustuse alles siis tühistada, kui ma olen ilusti Eestis ja Eestis arvele saanud. Seega sõitsin madalat profiili hoides sadamasse, tulin üle tallinna ja Eestis esimese asjana sõitsin ARKi ja võtsin arvele ja tegin Eesti kohustusliku liikluskindlustuse.

Arvele saamine läks libedalt, kuna ma küsisin kaasa rootsi registreerimise A ja B poole. Tõsiseks peavaluks ostus auto Rootsist arvelt mahasaamine. Ebameeldiva üllatusena korjas ARK mult ära rootsi numbrid, ja rootsi registreerimise A ja B poole, mille tahtsin saata Rootsi eelmisele omanikule, et ta saaks korrektselt arvelt maha. ARK kaagutas, et jajaaa, info läheb arvuti kaudu rootsi ja nemad võtavad arvelt maha. Möödus 2 kuud, ja auto oli ikka veel rootsis arvel. Lõpuks saatsin emaili otse Rootsi VägVerketissei (Rootsi ARK) koos digifotoga Eesti registreerimistunnistusest ja selle peale vastas VägVerket, et erandkorras võtsid auto arvelt maha.

On küll Euroopa Liit ja värgid, aga osades ametkondades ei suudeta ikka infot liigutada nagu vaja.


Samamoodi on enamus Rootsist toodud autosid siia sõitnud. Vähemalt aasta tagasi ei olnud küll probleemi Tallinna ARK-ga. Numbrid on mulle meeleldi alles jäetud, müüjale tagasi saatmiseks. Vahel on küll olnud tarvis selgitada miks ja milleks..
taneli01
Postitusi: 150
Liitunud: K Juun 18, 2008 15:44
Asukoht:
Auto:

#6

T Nov 04, 2008 18:25

Tere!
Võtsin käesoleva aasta jaanuaris arvele 2 autot.Üks oli Soomest ja teine Rootsist.Rootsist toodud autol oli kehtiv eelmise omaniku liikluskindlustus,kaasas oli vaid liikluskindlustus poliisi number.Uue kindlustuse tegin kohe ARK-i büroos.Kummaline on aga see,et need kindlustused hakkavad kehtima alles järgmisel päeval!!!Rootsi registrinumbri,samuti Soome oma pidin loovutama,muidu poleks saanud kätte Eesti registrinumbreid.Ametnik oli nii resoluutne,et kõik käib automaatisesti!Soomega küll,ikkagi EU!Aga Rootsiga teine teema!Kaks kuud hiljem oli auto veel ka Rootsi registris arvel,mille peale ma saatsin järelepärimise ARK-i.Vastus oli stiilis,et nemad ei tea midagi!!!Siiski kolme kuu möödudes oli auto õnneks registrist maas.Soomega oli asi kiiresti tehtud.Järele jäänud liikluskindlustus ja aastamaks kanti minu järgmise sõiduki peale.Soomest toodu,mis läks Eesti registrisse,oli Soomes ka minu nimel.Kuulda pole olnud aga ,et Eesti kindlustused mingeid ümberarvestusi teevad.Minul küll selline kogemus puudub
Kuidas on aga lood Rootsis müügiplatsidel olevate autode kohustusliku liikluskindlustusega?Arvatavasti müügimehed oskavad lähemat nõu anda.
DS-Reval
Postitusi: 3
Liitunud: T Nov 04, 2008 15:12
Asukoht:
Auto:

#7

T Nov 04, 2008 21:51

Oi, kui aktiivne foorum, nii palju vastuseid lühikese ajaga - suur tänu! Sain natuke rohkem selgust. Tähendab, kui õnnestub veenda müüjat kaasa andma mõlemad rootsi registreerimistunnistuse osad, siis peaks tema kindlustus veel kehtima, kuni auto registreerimiseni Eestis. Kui ta ei nõustu peab ilmselt transiitnumbrid taotlema Rootsis, ja siis on ikkagi kindlustust vaja kusagilt osta....
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#8

T Nov 04, 2008 22:53

Algselt postitas: DS-Reval
Oi, kui aktiivne foorum, nii palju vastuseid lühikese ajaga - suur tänu! Sain natuke rohkem selgust. Tähendab, kui õnnestub veenda müüjat kaasa andma mõlemad rootsi registreerimistunnistuse osad, siis peaks tema kindlustus veel kehtima, kuni auto registreerimiseni Eestis. Kui ta ei nõustu peab ilmselt transiitnumbrid taotlema Rootsis, ja siis on ikkagi kindlustust vaja kusagilt osta....


Just nimelt.
Aga kui selgub et enam ei saa Eestis autot arvele juhul kui Rootsi nubmbreid ARK-le ei loovuta ja ARK jorutab ja ei korralda Rootsis auto arvelt maha võtmist siis eelmine omanik ei saa enam ka ise autot arvelt maha ja seega peab ka kindlustust edasi maksma. See ei ole eelmise omaniku suhtes ilus.
Samas... mida on Eesti ARK-l asja nende numbritega? On ostu-müügi leping auto omanikuga ja auto reg tunnistuse mõlemad pooled. Auto vastavust dokumentidega kontrollitakse niikuinii enne Eestis arvele võtmist..
Ju siis on miskid uued seadused. Keegi võiks veel kommenteerida, kas tõesti nõuab ARK resoluutselt Rootsi numbreid omale. Oleks kõigile kasulik teada!
qdwin
Jaan Tatikas
Postitusi: 2336
Liitunud: T Sept 28, 2004 19:42
Asukoht: Tallinn ja Elva
Auto: 9-5 Aero
Kui naine või Hemi on lahked siis Klassik ja tonnine või veel mõni Aero

#9

T Nov 04, 2008 23:20

Ma saatsin ise rootsi numbrid postiga tagasi Vägverketisse. Aga see oli mõned aastad tagasi.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#10

K Nov 05, 2008 9:45

mina saatsin svenssonite numbrid postiga müüjale tagasi, sest ta soovis nii. 2007. suvel.
6-10
Postitusi: 52
Liitunud: N Veebr 28, 2008 18:45
Asukoht:
Auto:

#11

K Nov 05, 2008 20:32

Minule jälle väideti kohalikust ARK-st, et kui siin auto arvele võtta, siis on see Vägverketi andmebaasist maas. Samuti väideti sealt, et nemad näevad Rootsi andmebaase ja vastupidi....
Rootsist tulin ära numbrite ja sinikollaste lehtedega. Kindlustuse kohta ütles, endine omanik, et seda paberil pole ja pole vajagi. Politi-ga polnud õnneks pistmist ei siin ega sealpool merd. Tegelikult niipalju oli, et Tallinnas laevalt maha sõites pandi kõik sohvrid puhuma. :drive: Kopsumaht oli kombes ja 0.00-st suuremat numbrit välja ei puhunud :eureka:
SeekordJaak
Saabiklubi liige
Postitusi: 123
Liitunud: T Mär 29, 2005 14:47
Asukoht:
Auto:

#12

T Dets 09, 2008 13:17

Kolm blondiini küsimust:
Saan ma õieti aru, et rootslasest omanik loovutab pärast raha saamist lihtsalt auto dokumendid või vajan ma kojusõiduks ka mingisugust müüja allkirjaga paberit?
Kas Vägverketi külastamist ei pea ette võtma, st kas tehing võib toimuda ka puhkepäevadel?
Kas Tallinna ARK küsib arvele võtmisel mingit ostu-müügilepingut või rahuldutakse lihtsalt dokumentidega?
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#13

T Dets 09, 2008 13:31

ostu-myygi lepingut on alati vaja, ykskõik kust tood.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
owl
Captain Slow
Postitusi: 251
Liitunud: N Sept 18, 2008 13:05
Asukoht:
Auto:

#14

T Dets 09, 2008 13:38

Ostu müügi leping on jah kena. Vabas vormis paberil ja eesti ARK-ile sobilikus rootsi keeles.
s.t. ARK küsib ostu-müügi lepingut, aga rootsikeelse annavad tagasi ja rohkem ei päri.

Rootsis kohapeal miskeid asutusi külastama ei pea.
Auto dokumendid oleks soovitav mõlemad saada - nii sinine kui kollane.
There ain't no way but the hard way. Get used to it.
Iuo
Postitusi: 1011
Liitunud: T Juul 11, 2006 15:05
Asukoht:
Auto:

#15

T Dets 09, 2008 13:59

Sõber tõi ka suvel rootsist ühe. Kruvis oma maja ees numbrid maha ja saatis rootsi tagasi. Siis kutsus ARK-ist mehe kohale (vt. ARK kodulehelt teenuse hinda), kes tegi kohapeal ülevaatuse ja paari päeva pärast väljastas ARK ülevaatus lehe. Lisaks siis Rootsi Reg dokumendid ja ostu-müügi leping ARK-i registreerima.
Võimalus on ka ju enne ARK ülevaatust numbrid maha keerata (saab ise müüale saata) ja öelda, et treilaga tulid.
niek
Postitusi: 25
Liitunud: T Mai 29, 2007 14:14
Asukoht:
Auto:

#16

K Dets 10, 2008 17:31

olen 3 tk rootsist toonud. jutt, et ark peab nr-d ära võtma, ei ole õige. ta võib need sinult võtta ja jutu järgi vägverketisse saata, kui sa tahad. aga et kindel olla ja eelmise omaniku suhtes parim - saada need ise postiga - ca 50 eeku lennupostiga.

ostuleping peab igal juhul olema, tee see inglise keeles suvalisele a4-le või ark-i blanketile, kui sveed nõus. parim on, kui saad müüjalt del 1 ja del 2 kaasa, aga tavaliselt põevad ja del 2 ei julge anda. sel juhul kirjutad ark-s avalduse, et müüja ei andnud või ei soovinud anda del 2 kaasa, ark teeb päringu vägverketisse ja asi läheb edasi.

kui sul on ostuleping ja minimaalselt del 1 ja kehtiv rootsi kindlustus ( mis vist siis on, kui eelmine omanik pole vägverketis maha võtnud), siis sõidad lihtsalt rahulikult koju. mu teadmise järgi on sul 5 päeva aega riiki tulemisest selle rootsi nr-ga rahulikult ringi kärutada, sa ei ole mingi illegaal, et peaksid registreerimiseelsele ülevaatusele onu koju kutsuma. sul on ostuleping ja sa oled asja täieõiguslik omanik. ark-s võtad arvele, uued nr-d külge ja sõidad ülevaatusele. lihtne ju. igasugune jama transiitnumbrite hankimisega - no ma ei tea, mida see annks ja kas tasub ressursse sellele raiskama hakata - mitu päeva vist lisaks kohal, kuhu sa üldse lähed? neil see vägverketiga suhtlus vist küberruumis nagu aru olen saanud:) lisakulu oleks otseslt tuhandeid eekusid kohaleolemist arvestades.

eelnev muidugi vaid minu tagasihoidlik isiklik nägemus ja vastutust 100% õigsuse eest ei kanna:)
deuced666
Postitusi: 1
Liitunud: E Mär 09, 2009 15:45
Asukoht:
Auto:

#17

E Mär 09, 2009 19:59

Kuidas eksport hinnaga toomine kõne alla tuleks. Nagu olen aru saanud siis peab ostma firma nimele, et käibemaks tagasi saada. Või kuidas see protsess juriidiliselt käib? Huvi just sellepärast, et kuna rootsis teatavasti käibekas 25% vs meie 18% ja mõne uuema auto puhul tuleks 7% päris kobe hinnavõit.
Äkki keegi oskab lähemalt rääkida.
vahekas
Postitusi: 45
Liitunud: P Veebr 22, 2009 19:42
Asukoht:
Auto:

#18

E Mär 09, 2009 22:13

Eksport hinnaga õnnestub tuua küll.
Kui oled Juriidiline isik ja käibemaksu kohuslane
Osad automüüjad võtavad algul täishinna ja pärast kui saadad eesti teh passi koopia kannavad käibeka tagasi.
ARKi minnes kui täidad avaldust kirjuta alati et numbrimärgid puuduvad.Tavaliselt ei hakka keegi küsima kuhu need said.
Mina olen Eestis ringi sõitmiseks kasutanud PROOV numbreid.
Kindlustuse saab eestis varem ära teha.Kui autol juhtrubki liiga palju tulesid olema ei saa Miilits sind segada kah.:headbang:
Müün sae- ja höövelmaterjale.
Aitan tuua autosid Soomest Rootsist ja Usast
9-5LPT
Postitusi: 1238
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#19

R Sept 12, 2014 16:19

Vana teema küll, aga kui kaua üldse on aega eestis ümberregistreerimiseks? Sõidan rootsi numbritega saabiga mis jaanuaris eesti toodud, ise olen selle omanik aprillist. Politsei kontrollis täna andmeid ja ütles et on rootsis arvel ja sain edasi sõita. Soovitasid ainult ümber registreerida lähimal ajal.
Kogenud Aeronaut. :drive:
kasparius
Overboost addict
Postitusi: 1786
Liitunud: K Sept 06, 2006 12:59
Asukoht:
Auto: 9-3 Monte B236R stage ?

#20

R Sept 12, 2014 23:22

Kuidas politsei neid andmeid kontrollis?
Sent from my Monte Carlo using B236
9-5LPT
Postitusi: 1238
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#21

L Sept 13, 2014 1:09

Võttis raadio teel mingi tugipunktiga ühendust kes kontrollis andmeid "eukaresist". Mingi sarnase nimega süsteem oli, mulle nimi päris täpselt meelde ei jäänud - igatahes ütles et paljud arvavad et võtavad välismaa numbritega autod ja ei pea ümber registreerima, tegelikkuses näevad mingi 36 riigi andmeid nad kui tahavad. Ülevaatuse ja kindlustuse kohta nad ilmselt andmeid ei näe, ainuke asi mis ta ütles oli see, et auto on jätkuvalt rootsis arvel. Margi ja mudeli oskas öelda igatahes.
Kogenud Aeronaut. :drive:
Vasta