Saab 900i,aastast 1986

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#1

T Apr 05, 2005 17:04

Tere! Üks minu tuttav müüb Saab 900i,aastast 1986,mootor 2,0 , läbisõit 308 000 km ja automaatkastiga. See viimane asi,ehk siis aut.kast mind just kõige rohkem huvitab situatsioonis kus ta maakerale peale teinud 7,5 tiiru!!! Mida temast arvata? Proovisin sõita ja nurinaks põhjust polnud ning ka väljanägemine oli igati kompu.
Aga ikkagi too kast... Oskab ehk keegi mingit lohutavat või hoopis hoiatavat nõu anda? Tänan!
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#2

T Apr 05, 2005 17:39

sõltub nii sellest et tuttav midagi olulist oma teada ei jäta kui ka hinnast, peamine et kere ei ole lödi, mina kardaks keret just

muust värgist saab ikka asja (no ka kerest saab), aga muidugi see ei välista ka muude värkide lödiks olemist

autom saab manuaaliks ümber teha (võibolla polegi sel mõtet, lisaks automaat on tosi mugav asi kui töötab, lihtsalt miskipärast sisetunne ütleb et vana automaadi remm võib olla selle lagunemisel vastikum kui manuaali)

1 vana klassikualane teema enne saabneti loomist, kus juttu(üsna algusepoole) ka automaadi ümbertegemisest manuaaliks jm kasulikku :

auto 24

/otsi ka siit foorumist, siin kah laiguti klassiku kitsaskohti lahatud, nt 1 võlusõna on ESIPIDURID/

//üldiselt - klassik on üsnagi kõva traktor, yks kõige õigem saab! (oi-oi-oi, tonnise meeste kõrvakiilu vihinaid kuulen kukla taga ) //
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#3

T Apr 05, 2005 17:49

Jah hinna unustasin lisada: 10 000 kr. Aga kere tundus olevat tugev ja ka mootor tegi üsna sümpaatset häält.
Aga kui siiski juhtub,et aut. kast väsib ära,siis kui suur võib olla (UMBES) väljaminek selle remondiks või siis uue vastu väljavahetamiseks,sest iseenesest on ta väga mõnus asi,eriti kui mul tuleb läbida (eesti mõistes) pikki vahemaid.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#4

T Apr 05, 2005 17:54

Algselt postitas: Bensky
Jah hinna unustasin lisada: 10 000 kr. Aga kere tundus olevat tugev ja ka mootor tegi üsna sümpaatset häält.
Aga kui siiski juhtub,et aut. kast väsib ära,siis kui suur võib olla (UMBES) väljaminek selle remondiks või siis uue vastu väljavahetamiseks,sest iseenesest on ta väga mõnus asi,eriti kui mul tuleb läbida (eesti mõistes) pikki vahemaid.


väljaminek vana katkise automaadi remmiks ilmselt suure tõenäosusega suur [loe: SUUUUUR]
ilmselt sel juhul palju mõtekam 5k prykamanuaal, "heasoovitusliku saatelehega". Siin meil on paar-kolm klassiku alal eriti tarka venda (kahjuks küll on asjade loomulik kulg ja edasiareng neist mõnede saabidele lisanud ühe nulli otsa;)), kes minust 22 korda pädevamad. äkki viitsivad ilmutada end sulle nõud-jõud andma. Käesolevaga kutsun valla:
Saagu tuuled tumedaks, pirrud kustu, keeled valla, rästas loogu, klassiku-gurud - ILMUTAGE end!
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#5

T Apr 05, 2005 17:58

Ja veel üks küsimus mis tõenäoliselt endast lugupidavad saabi-mehed parimal juhul laginal naerma- halvimal juhul marru ajab: kas 900-l on mingeid identseid osi 96-ga? Mul nimelt konutab isa juures üks väsinud 96.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#6

T Apr 05, 2005 18:02

kummid samad 900 ja 96 l. ;)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#7

T Apr 05, 2005 18:04

...üks väsinud 96...


mis aasta, kus linnas, kui väsinud, kui komplektne, miks konutama jäi? kere jah?

(tolli mõistes klassik ja 96 klapivad , 15".sõltub mis sellel 96 laibal all on. klassiku kumm peaks olema vähe laiem(no u 175-195), 96 velg kitsas , 4", 4.5". tõupuhta 96 kumm ise on kah kitsam, päris friigid 96 hullud jahivad sellist haiget asja nagu 145! (a 155 kah juba hea, 165 kah väga hea, 175 kah hea)
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#8

T Apr 05, 2005 18:16

aa,tekkis kohe huvi? Tore! Aastaarv on 1976,asukoht Lagedi LINN Jõelähtme vald ,Harjumaa, Ilumäe tee 5. Ta peaks vist isegi tänavalt nähtav olema.
Aga ussitama hakkas ta alt poolt: põhi,kandvad kontstruktsioonid. Ja ka pidurid otsustasid kollektiivselt ära väsida. Mootor aga töötas,vähemalt siis kui veel liikus,nagu vana mees. Üldiselt peaks isend koosnema originaal osadest,v.a. esituled mis juba enne minu kätte jõudmist asendati kandiliste "mosse"silmadega.
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#9

T Apr 05, 2005 18:21

Komplektne peaks ta olema kindlasti,kui just mõni kurikael pole kallal käinud. Ise pole ma talt midagi küljest ära võtnud.Üks pisike mitteoriginaalvidin on tal veel külges: kuna juhi poolsel uksel väsis lukuauk ära,kombineeris too nutikas eelmine omanik pisikese tabaluku.
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#10

T Apr 05, 2005 18:21

pilti!
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#11

T Apr 05, 2005 18:22

Rae vallas töötava inimesena ei saa ma mitte märkimata jätta, et Lagedi (alevik) asub Rae vallas mitte Jõelähtme vallas.

to Part: käisin mõni aeg tagasi Tallinnas Raua tn-l ja silma hakkas ka üks (vana ja üsna väsinud) 96 (punakaspruun). Seisab teine Raua tn 1a maja ees (end. Ühisliisingu maja), numbriks on PIRJO 1 (ehk saab selle järgi kuidagi omaniku tuvastada).
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#12

T Apr 05, 2005 18:42

Ilmselt on Rae vallas nii tore elada,et see mis mujal sünnib,Sulle korda ei lähe. Siis mees võta teadmiseks,et Lagedi laotub kahte valda: nii Rae valda kui ka Jõelähtme valda. Ja et veelgi harida Sind eesti administratiivgeograafia vallas,siis võta teadmiseks ,et Lagedil on tervelt 2(loe: kaks) Ilumäe teed: üks asub Rae valla poolel teine Jõelähtme valla poolel ja vahet on neil umbes 50 m.
Tean,et kaldusin foorumi teemast kõrvale(vabandust)!,aga selle ärgitajaks olid Sina,GUNN.

Aga tollest 96-st veel nii palju,et seisma jäi ta mul rahapuuduses. Ja kuna ma ise eriline nokitseja-tüüp pole,samuti puuduvad ka tehnilised võimalused,siis on tema saatus hetkel selline. Suht nukker...
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#13

T Apr 05, 2005 18:47

/hmm - nigu oleks korraks fleimi lõhna kusagil tundnud/


to Part: käisin mõni aeg tagasi Tallinnas Raua tn-l ja silma hakkas ka üks (vana ja üsna väsinud) 96 (punakaspruun). Seisab teine Raua tn 1a maja ees (end. Ühisliisingu maja), numbriks on PIRJO 1 (ehk saab selle järgi kuidagi omaniku tuvastada).


seda "Pirjot" ma ma tean vist, pigem punakam kui pruun (st ei ole see jube vanade saabide "põrandapruun" , varem seisis maja taga, st hoovi pool. kere, või vähemalt plekimajandus oli kah vist suht "läntu" juba...

tegelt mul karjuvat vajadust 96 tükkide laoseisu "märgamiseks" ei olegi, mõned tüüpilisemad nipetid-näpetid (mille eest küsib ivomets miljon krooni )
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#14

T Apr 05, 2005 18:58

ok,aga ta on olemas. Olen küll unistanud ise,et võiks tast asja saada,sest mälestused ajast mil ta veel liikus, on ainult hüperpositiivsed. Isegi minu esikautoks olnud "põrnikaga" ei tekkinud nii helgeid emotsioone kui 96-ga. Ja kuna ühtegi rahalaeva ei näi saabuvat,pean ilmselt tõesti mõtlema hakkama tolle isendi müügile. Niiet kui Sul või kellelgi teisel huvi on- võime asjast rääkida.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#15

T Apr 05, 2005 19:41

tänud info eest!
eks ma tulen vaatan auto yle ja selle pirjo oma kah!
kui sobilikku miskit on siis teeme kaupa.
siis saab 2 tk koos yhe korraga ära ka tuua.
leidsin sellise väikese auto, millele 2 sõiduautot peale annab panna.
u2- te võiksid oma tel ka anda. siis lihtsam aega ja kohta kokku leppida
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#16

T Apr 05, 2005 19:57

to Bensky: kontrollisin järgi ja ilmselt on sul õigus, mingi osa (kuigi väike) Lagedist jääb tõepoolest Jõelähtme valda ja Ilumäe teid on ka kaks. Seega sorry. Aga ma ei mõista sinu ägestumist. Ja loe veelkord minu postitust - ma ei ela Rae vallas, ma töötan seal (Jüris). Elan ma Tallinnas (elanike registri järgi hoopiski Tartus).

Niipalju veel infoks et minu majast paar maja edasi (Mustamäel) seisab ka üks üsna mahajäetud 99 (tumepruun, kui ma õieti mäletan). Kui huvi on, siis ma võin minna ja paar pilti teha, ehk leidub huvilisi ja kui kogu masinat elustada ei õnnestu, siis ehk saaks sealt vähemalt mõned kõlbulikud varuosad. Auto numbrit hetkel kahjuks ei mäleta
Bensky
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 05, 2005 16:45
Asukoht:
Auto:

#17

T Apr 05, 2005 21:15

Ägestusin,sest Pardi mõnusa huumori kõrval tundus Sinu äkitne märkus mõttetu,et mitte öelda lausa küünilise ja absoluutselt teemavälise targutamisena. Ja pimedas vihas jätsin tähelepanuta tõesti,et sa mitte ei ela Rae vallas,vaid hoopis rabad seal tööd teha. Jõudu Sulle! Taolised "märkused" käivad mulle närvidele,seda enam,et tean seda mida ma tean ja seda ka välja ütlen. Aga vabandust minu "urina" pärast,oleme sõbrad edasi.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#18

T Apr 05, 2005 21:36

Kui sulle netiavarustes öeldu sellist viha tekitab, et esimesel päeval peale regimist sellise pisiasja pärast lahmima kukud, võiksid ehk plaani võtta kirjutamise umbes tund aega peale eelnevate postituste lugemist. Jõuad ehk vahepeal maha rahuneda ja leiad ise ka, et polegi mõtet foorumi kettaruumi raisata.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#19

K Apr 06, 2005 12:49

Eks ma oleks pidanud oma märkuse "leevendamiseks" ilmselt mõne emotikoni lisama. Näiteks selle :P Oleks olnud paremini aru saada, et mul muudki teha kui inimeste kallal norida :red:
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#20

K Apr 06, 2005 12:57

Algselt postitas: Gunn

Niipalju veel infoks et minu majast paar maja edasi (Mustamäel) seisab ka üks üsna mahajäetud 99 (tumepruun, kui ma õieti mäletan).


kui see on see mis T-marketi lähedal majade ees parklas seisis (2d) , siis see on lännu juba...
Gunn
Postitusi: 187
Liitunud: K Okt 20, 2004 12:22
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 Aero 2004

#21

K Apr 06, 2005 14:20

Ei ole see. Tegin paar pilti ka, saadan meiliga (mina ei mõista neid siia riputada). Number on 827AGO ja seisab Vilde tee 125 maja juures.:head:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#22

R Juun 03, 2005 15:39

Teemast välja:

Algselt postitas: part
Algselt postitas: Gunn

Niipalju veel infoks et minu majast paar maja edasi (Mustamäel) seisab ka üks üsna mahajäetud 99 (tumepruun, kui ma õieti mäletan).


kui see on see mis T-marketi lähedal majade ees parklas seisis (2d) , siis see on lännu juba...


Kui me nüüd räägime samast asjast... (T-Market ehk endine Siili Konsum Sõpruse pst Siili peatuse lähedal), siis hiljuti sain teada, et see tumepruun 99 on ühe mu tuttava oma. Lännü ei ole veel midagi. Tüüp transportis selle tammsaare tee garaažide juurde ja pakub endiselt masinat müüa. Auto läks isegi käima, kuid sõitu teha ei saand kuna esimene kumm on tühi.
Kusjuures masinal peaks olema kehtiv ülevaatus - nii et kindlusta ja sõida. Kel huvi on saab mu käest u2U või meilitsi omaniku numbri.
Vasta