classic Aero müügis?

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#1

P Mai 01, 2005 18:28

paistab, et saabionu on järjekordse kena klassiku Šveitsist toonud: link.

küljeplastide järgi julgeks isegi oletada, et tegu (flat nose) Aero`ga... tuus masin paistab olevat.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

P Mai 01, 2005 19:02

jah, nii see on.
eks mees teab, mis autosi tuua...
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#3

E Mai 02, 2005 10:59

Kas hind on õiglane?

Saab Heil!
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#4

E Mai 02, 2005 11:05

Assssa nuga, sellise klassiku peale hakkab ka 9K omanikel ila tilkuma :notworthy:

terv, teager
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#5

E Mai 02, 2005 11:16

hinna kohta on raske öelda, kuna auto kohta on nii vähe andmeid. ei ole teada, mis mootoriga tegu, mis olukorras kere-veermik jnejne. müüja on ka hulganisti igasugu huvitavat "lisavarustust" `86 aasta klassikule pannud nagu ABS pidurid ja soojendusega välispeeglid :D igal juhul tasub tsekkamist, ehk lähengi huvi pärast millagi vaatama...
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#6

E Mai 02, 2005 11:32

Aljoga, ole meheks ja käi ära! Siis ei pea Tallinnast asjata sõitma. Olen hetkel otsimas sobivat autot ning taas valmis tagasi pöörduma Saabi juurde. Samas ei ole veel otsustanud, kas osta klassikat või kaasaega....Vaatasin just oma ng900 kiirendusvideot...krdi ilus ja hea auto oli ikka :love:

Saab Heil!
vaade
Postitusi: 253
Liitunud: T Mär 02, 2004 9:29
Asukoht:
Auto:

#7

T Mai 03, 2005 13:08

Algselt postitas: sheik
...Olen hetkel otsimas sobivat autot ning taas valmis tagasi pöörduma Saabi juurde. Samas ei ole veel otsustanud, kas osta klassikat või kaasaega


kõiki ajab juba kindlasti öökima kui mina oma suu lahti teen ja Blocket.se ja rootsist toomise ülistuskõnet pidama hakkan.

Tartus müüdav auto on algajale saabihuvilisele kindlasti kerge saak ja kena omada.
Aga, sheik, sinusugune veteran võiks ikka rootsist tuua - kiiruga vaadates tundus seal neid samaväärseid ca 10 tükki müügis olevat ja mitte kallimalt.
(kusjuures mina ei arvestaks reisikulusid auto hinnale otsa - see on põnevuse eest makstav põhjendatud lisakulu)

PILT ühest varasemast kommentaarist.
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#8

T Mai 03, 2005 23:24

trt esindus käis seda iludust just kaemas ja muljed on positiivsed. kuna ilm oli suht tume ja tatine, võis mõni roosteplekk vm viga märkamata jääda.

kere paistis olevat üllatuslikult (väga) kobe, klassikalistest kohtadest (koopaääred, ukseservad) rooste praktiliselt puudus, kõik paistis ilus sile. kroomkannel ja tuled esmasel vaatlusel ilusad-terved. ühelt tagumiselt küljeplastilt oli värv nati maha koorunud, aga see on kukepea. uksehingede loks kaheukselisele omaselt oli olemas, aga mitte midagi hullu. tagaluuk näis ok olevat.

esiistmete nahk oli suht väsinud, aga arvestada tuleb ka auto vanusega. lülitid-hoovad toimisid nii nagu pidid, kõrvuhäirivaid naginaid-kolinaid ei olnud kuulda. püsikiirusehoidja lüliti oli ka, aga toimimise kohta ei tea.

modra tundus mulle esialgu pisut imelikuna, aga v-o olen lihtsalt harjunud T8 modra häälega. võimalik, et väljalase on ebatihe, igatahes jorises sealt pisut liiga jämedalt ja ajas nati benahaisu. väljanägemine oli jällegi üllatuslikult ilus, ühtegi silmatorkivat õlileket ei silmanud. turbo tuli ilusti taha ja ajas masinat edasi nagu LOOM. pidurid töötasid ok, piduripedaal ei vajunud jalga peal hoides alla.

huh, ei oskagi nagu rohkem eriti kirjutada, eks part kui kere- ja roostespets pajatab ka ehk pisut. vin-koodi ja body code päring andis järgmise tulemuse:
Manufacturer: Saab Automobile AB
Product line: SAAB 900
Body type: 3-door Hatchback
Gear box: 5-Speed Manual
Engine type: B202 16V turbo with intercooler
Model year: 1985
Assembly plant: Nystad, Finland
Serial number: 003586
Control symbol: Passed
Body colour: black (solid)

ilmselt Päris Aeroga siiski tegu pole ja küljeplastid on hiljem juurde pandud, aga, raisk, krdi hea nägi välja küll ja edasi astus ka enam kui rubla eest! hind pidavat kaubeldav olema ja kiirele ostjale lubas 30K-ga ära anda. eks osavamad mehed suudavad veel tingida.

pildid >>
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#9

K Mai 04, 2005 11:28

esmapilgul tundus jah täiesti kõbe pill

ukseserv hea koopaserv hea kaanealune puhas, minoorse roobertiga

ilm ei olnud hea tõsisema uurimise puurimise jaoks

kindel on see et seda autut on hoitud, pole paljast paaru antud
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#10

K Mai 04, 2005 12:02

Tänud Tartu esindusele :notworthy: ...hea, et seest ka pilte sai...

Rootsi läheksin Saabi järgi hea meelega, aga olen seal kõik läbi tuulanud ja pole nagu miskit imetabast silma jäänud. Sama seis on tegelikult ka Saksamaa, Läti, Leedu ja Eestiga...ilmselt mul kõrged nõudmised :red:

See auto tundus huvipakkuv kui odavama otsa massin ehk ostaks pigem hobiautoks...saaksin kokkutulekule tulla :drink: ...oleks 85-nda aasta auto hind 15K, siis juba sõidaksin sellega... :drive:

Üldiselt on mu autoostmisega praegu sellised lood (vihjed toojatele):
...Kui mõni kaupmees leiaks kuskilt NG900 RS-mudeli 3d ja musta värvi, aastast 1996, hinnaga alla 100k (auto Eestis)...
...Kui mõni kaupmees leiaks kuskilt classic Aero, 3d, aastast 1989, hinnaga kuni 20K (auto Eestis)...
...Kui mõni kaupmees leiaks kuskilt kupee 9-3, alates 1998, ülisoodsa hinnaga...

...siis oleks tal 1 klient olemas :)!

Saab Heil!
Kasutaja avatar
aljoga
klassiker
Postitusi: 962
Liitunud: N Veebr 26, 2004 17:08
Asukoht: Tartu
Auto: Rootsi raud, aga mitte SAAB

#11

K Mai 04, 2005 12:29

Algselt postitas: sheik...Kui mõni kaupmees leiaks kuskilt classic Aero, 3d, aastast 1989, hinnaga kuni 20K (auto Eestis)...


mina sain enda T8 Aero (T8 spec.edition, mitte T16 Päris Aero) eelmisel kevadel Rootsist Eestisse (ost, transport ja Eestis legaalseks tegemine) ca 35K-ga. T16 päris Aerode hinnad jäid eelmisel aastal Rootsis ca 60K kanti (jutt käib korralikest eksemplaridest, mitte rontidest). classicu 3d turbode hinnad näitavad vastupidiselt tavaturule hoopis tõusmistrendi, st mida aeg edasi, seda enam hinda lähevad. seega on üsna vähetõenäoline, et sa kuskilt `89 aasta Aero 20K-ga kätte saad (selline hind tekitaks minus ka väga suuri kahtlusi auto seisukorra ja mineviku üle).

eks sa pead endale ikka esmalt selgeks tegema, millist autot tahad: OG ja NG 900 (+ 9-3) on oma olemuselt ikka väga erinevad autod. OG turbo võiks pigem jah sobida hobiautoks, mille kallal aeg-ajalt ise nokitseda saad. konkreetse isendi puhul leian, et hind ei ole üle mõistuse palju ja usun, et annab veel tingida ka. esmatähtis on ikka see, et oleks soov seda omada!

psst, vihjena võin veel öelda, et "flat nose" 3d turbod on tegelt päris rariteetsed ja lähevad aina rohkem hinda ;)
part
Küülikuaretaja
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 26, 2004 16:07
Asukoht:
Auto:

#12

K Mai 04, 2005 14:33

:P
no ega jah - sellise hinnaga eestist kabeda 89 klassiku aerot jäädki ootama, kui ka selline välja ilmub, siis seal peab olema mingi kõva trikk varuks. mõningad esmased pähe tulevad variandid:
nt autu on kas varastatud, pahtlist üles ehitatud, tammepuust kolbidega või on omanik lihtsalt peast lolliks läinud. või "gestaapo" on ta väga sirgjooneliselt paika pannud stiilis: "otsusta nüüd lõplikult - kas mina või su kuradi lollakad saabid"




5 a pärast maksab NG 20 tuhat, klassik 120 !! ja-jaa!! küll te veel näete!!
sheik
Postitusi: 79
Liitunud: P Juul 04, 2004 17:27
Asukoht:
Auto:

#13

K Mai 04, 2005 18:38

Eks ta teil õige jutt ole, aga taaskord on probleem lihtsalt psühholoogiline. See umbes sama, et kas osta 200K eest mingi tutikas väikeauto või mõned aastad vana kõikide mugavustega luksusauto....

Kui olen oma sisemised kahtlused ja dilemmad seljatanud, küll siis tulemus avalikuks saab, olgu milline tahes... :D

Saab Heil!
Vasta