Must nimekiri saabiklubi foorumis

Soovid osta aga vajad nõuannet... Aita sõbral SAAB'i osta.
Vasta
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#126

P Jaan 26, 2014 22:50

Ära pritsi tatti kui asjast midagi ei tea, pole naiste asi arutada.
Seadusandlus ei päädi liiklusseadusega ja eraisikute vahelisi tehinguid reguleeridag teised seadused.

Ma saan aru,et su lapsik lalin ei saa kunagi otsa. Juua võiksid ikka need inimesed, kel on ajurakke raisata.

T
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#127

P Jaan 26, 2014 22:51

Ära pritsi tatti kui asjast midagi ei tea, pole naiste asi arutada.
Seadusandlus ei päädi liiklusseadusega ja eraisikute vahelisi tehinguid reguleeridag teised seadused.

Ma saan aru,et su lapsik lalin ei saa kunagi otsa. Juua võiksid ikka need inimesed, kel on ajurakke raisata.

T

mis kuradi õigust sa siin taga ajad? Ma ei õigusta praegu p*samüüjaid aga ise olid loll, et kaupa korralikult ei kontrollinud ju?
Ma saan aru kui sa oleksid selle kuskilt tellinud vms, aga käisid ju kohal?

Misasja sa pritsid tatti täiesti adekvaatse kommentaari peale? Järgmine kord oled targem ja vsjoo.

Muidugi oleks ise ka vihane kui niimoodi saasta saaks, aga no kurat, ka tunnistaks oma viga. Ilmselt on su ego liialt laes.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#128

P Jaan 26, 2014 23:02

Mul ehk pole rakke mida juua, aga niipalju siiski, taipamaks, et faktilisele materjalile tuginemata siin kellelegi näpuga ei näita.
Tõestamata süüdistus on kitse mökitamine.
Võid juba seeliku selga panna!
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#129

E Jaan 27, 2014 0:13

Antud juhul arvan, et kui ostja avaldas mõnes Eesti foorumis soovi osta esimene tuli, siis isegi seda ostusoovis rõhutamata oleks põhjendatud ootus, et kui müüja pakub UK auto pealt pärit tuld, siis ta seda oma pakkumises mainib. Hämaras visuaalselt kontrollides on vähemalt mitte-spetsialistil seda suhteliselt keeruline kui mitte võimatu tuvastada. Umbes samamoodi on näiteks mobiiltelefoniga, enamasti ostja ei rõhuta, et soovib Euroopa mitte USA turule mõeldud isendit.

Samas muidugi võiks ka Toly end pisut viisakamalt väljendada.
que
Postitusi: 1406
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#130

E Jaan 27, 2014 8:19

Tundub, et selle teema võib siia rõõmuga splittida http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=12543 :D

Mõnes mõttes muidugi mõistan teema algataja muret ja aga nüüd kõiki a la p**** saates ..pole ikka päris mõistlik tegu :D
Everyday Regular SAAB guy!
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#131

E Jaan 27, 2014 9:12

Pilt

Toly kaebus on täiesti õige, kui ikka sitta müüakse ja probleemidele selg keeratakse, siis on parem teisi selle eest hoiatada. Ja ei ole teiste asi siin õigustada või näpuga näidata, et "ise oled loll, et ostsid...". Vt ka Napoleoni kommentaar.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#132

E Jaan 27, 2014 9:15

Pilt


Krt ma just tahtsin ...
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#133

E Jaan 27, 2014 9:48

Muidugi tuleb teavitada, aga ta hakkas siin vähe liiga teravalt inimesele kaikaid kodaratesse loopima, kes pole asjaga üldse seotud.
Toly
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 23, 2013 17:21
Asukoht:
Auto:

#134

E Jaan 27, 2014 10:25

Ole nüüd nii tore ja kirjelda mulle seda protsessi kuidas sa kontrollid tuld millel on läbipõlenud pirn sees ?
Ilmselgelt mina sellist temat ei valda. Minu arust on väga viisakalt pandud kirja minu jutt tehingust. Hilisem on vaid vastus härrale kes ei suuda oma arvamust kirjutamata jätta. Ehk langesingi temaga samale tasemele... väldin seda tulevikus ja vabandan teemavälise sõnavõtu pärast.

T



cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#135

E Jaan 27, 2014 10:34

Esinduse garantii ei sobi, siis tuleb täishinnaga hõlma alt osta!!!???
Süüdlane on leitud ja endast ei sõltu midagi.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#136

E Jaan 27, 2014 10:39

Ole nüüd nii tore ja kirjelda mulle seda protsessi kuidas sa kontrollid tuld millel on läbipõlenud pirn sees ?

Oot misasja?
Pirn oli laternas läbi põlenud?
Pirn mis suvalises autopoes maksab 2.50-7.- tk.
Sellepärast lööd siin lamenti nüüd???
Pilt
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#137

E Jaan 27, 2014 10:43

cabric, äkki tõmbad natuke tooni maha? Ma saan aru, et näpud kihelevad väga sügavamõttelisi postitusi kribama, aga vahel võiks ju auru all olles näpud foorumist eemal hoida. Kaine peaga postitatult sinu kommentaarid küll ei tundu.
Kasutaja sai petta, tegi märke, kas seda peab nüüd nätsutama mitme suupoolega?
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#138

E Jaan 27, 2014 11:05

Ole nüüd nii tore ja kirjelda mulle seda protsessi kuidas sa kontrollid tuld millel on läbipõlenud pirn sees ?

Oot misasja?
Pirn oli laternas läbi põlenud?
Pirn mis suvalises autopoes maksab 2.50-7.- tk.
Sellepärast lööd siin lamenti nüüd???


Mina sain nii aru, et läbipõlenud pirn ei olegi siin otseselt probleem vaid oli põhjuseks, miks tuld kontrollida ei saanud. Ja tegelikult pole vahet, kas see maksab 0.1€ või 100€, kui ei tulnud selle peale, et pirn kaasa võtta, siis seda lihtsalt ei ole. Tõsi, kui minna järgi autoga, millel samasugused pirnid on, siis põhimõtteliselt oleks saanud oma auto pealt pirni laenata.

Kisub OT-ks, aga pirnidega meenub selline 5-6 aasta tagune lugu - üks esitule pirn läks reedel läbi, aga mõtlesin, et küll jõuab sellega esmaspäeval tegeleda ja ei viitsinud vahetama hakata. Paraku läks pühapäeva öösel Tartu ja Tallinna vahel ka teine pirn läbi ja nii ma siis sõitsin udukatega, kui keegi parajasti vastu ei tulnud oli mõnus sõita(kaugtule pirnid olid korras), aga kui keegi vastu tuli pidi kiiruse ikka korralikult maha võtma, et asi ohtlikuks ei läheks. Teadmine, et pirn autopoes suurt midagi ei maksa, ei aidanud mind karvavõrdki, sest läheduses lihtsalt ei olnud ühtegi autopoodi ;) Minu jaoks oli see muidugi hea õppetund, et kui öösel pikem sõit ette võtta, siis igaks juhuks võiks mõni pirn ikka kaasas olla kuna mõlemad pirnid võivad ka suht lühikese vahega läbi põleda.
Toly
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 23, 2013 17:21
Asukoht:
Auto:

#139

E Jaan 27, 2014 11:12

Enne kommenteerimist oleks mõistlik terve looga tutvuda.


T


Oot misasja?
Pirn oli laternas läbi põlenud?
Pirn mis suvalises autopoes maksab 2.50-7.- tk.
Sellepärast lööd siin lamenti nüüd???
Toly
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 23, 2013 17:21
Asukoht:
Auto:

#140

E Jaan 27, 2014 11:25

Ma saan aru, et siin tahetakse kohati tuletada... kui jääb midagi arusaamatuks, oleks mõistlik infot juurde küsida. Kui kellelegi jääb arusaamatuks siis olukord oli kell 21-paiku pühapäeva õhtul ca 15-20 km Tartust väljas. Pilkases pimeduses -18 kraadi juures. Kes on Saabil laternat vahetanud, teab kui raske on kätte saada pistikut lambi tagant ja kui kaugele see ulatub.
Lisaks sellele ka katkne pirn.
Faktid on lihtsad: Proovimise võimalus puudus, visuaalsel kontrollil ei ole võilmalik seda viga tuvastada kui ei ole valgustite ekspert. Müüja müüs toote varjatud veaga.
Kõik oleks olnud korras kui müüja ei hakkaks vastu punnima ja mingeid ettekäändeid tooma. Niipalju kui on võimalik teha, teen ka ära.
Olen päringu esitanud maksuametisse kasutaja tegemiste osas, et teada saada kas on tegemist juriidilise või füüsilise isikuga. Sellest selgub kas saab minna tarbijakaitsesse või peab keerulisema tee ette võtma. Samas ei saa tegemata jätta avaldust PPA'le, et olukord fikseerida. Mis tulemuseks saab on raske prognoosida.
Enne kui kuulutuse kaudu otsima hakkasin tegin mitu otsingut kasutatud varuosade portaaalist mille tulemused nulli jäid.

Lihtne ja loogiline.

Kui siin on miljard varuosaeksperti siis mul on teie üle hea meel, mina seda ei ole... vähemalt saabi puhul mitte.
Palun jätke endale kommentaarid "oleks" ja "poleks" , tagantjärgi tark suudavad kõik olla. Selle teema kirjutasin siia indikatiivselt ja lähen sellega edasi kuidas jaksan.


Tarmo
Jääme teemasse,

Tarmo
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#141

E Jaan 27, 2014 11:47

Tere,
tegemist oli varjatud veaga. Pirni olemasolu ei puutu üldse asjasse.
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#142

E Jaan 27, 2014 12:20

Nii tarbijakaitse kui muul moel seaduslikult lahendamise eelduseks on see, et tehing on tõestatav. Kui kohtusite nelja silma all, maksid sulas ja arvet ei saanud, siis läheb keeruliseks ning tõenäoliselt jääb see summa sul lihtsalt koolirahaks ja järgmine kord oled targem. Kui aega ja energiat on, siis võid muidugi proovida asja ametlike kanaleid pidi lahendada, kui mitte enamat, siis vähemalt hulga ebameeldivusi saad sellega müüjale tekitada, kuid arvestama pead sellega, et kui kohtusse lähed ja kaotad, siis peab lisaks sellele sinu jaoks kasutusele tulele ka kohtukulud kinni maksma.

Samas oleks siin huvitav kuulda ka teise poole arvamust asjast. Mina müüja asemel üritaks sellises situatsioonis siiski lahenduse leida ja oma nime puhtaks pesta, aus nimi maksab rohkem kui selle halli piirkonda liigutuva tehinguga saadud tulu. Seniks soovitan Toly-l panna oma algse postituse juurde ka müüja telefoninumber ja muu avalikult leitav lisainfo[1], et otsimootorid ka selle teema üles leiaks kui keegi teda enna tehingu tegemist googeldada üritab.

[1] isikuandmetega, mis pole avalikult kättesaadavad peab ettevaatlik olema kuna seaduse järgi ei tohi seda ilma täiendavate eeldusteta andmesubjekti nõusolekuta avaldada.
Toly
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 23, 2013 17:21
Asukoht:
Auto:

#143

E Jaan 27, 2014 12:41

Tehingut on võimalik tõestada kirjalikku taasesitamist võimaldaval meetodil. Ehk U2U milles kodanik keeldub toumunud tehingut tagasipööramisest. Postituses on ka tema enda sõnad, et tehing toimus.

Tarmo

Nii tarbijakaitse kui muul moel seaduslikult lahendamise eelduseks on see, et tehing on tõestatav. Kui kohtusite nelja silma all, maksid sulas ja arvet ei saanud, siis läheb keeruliseks ning tõenäoliselt jääb see summa sul lihtsalt koolirahaks ja järgmine kord oled targem. Kui aega ja energiat on, siis võid muidugi proovida asja ametlike kanaleid pidi lahendada, kui mitte enamat, siis vähemalt hulga ebameeldivusi saad sellega müüjale tekitada, kuid arvestama pead sellega, et kui kohtusse lähed ja kaotad, siis peab lisaks sellele sinu jaoks kasutusele tulele ka kohtukulud kinni maksma.

Samas oleks siin huvitav kuulda ka teise poole arvamust asjast. Mina müüja asemel üritaks sellises situatsioonis siiski lahenduse leida ja oma nime puhtaks pesta, aus nimi maksab rohkem kui selle halli piirkonda liigutuva tehinguga saadud tulu. Seniks soovitan Toly-l panna oma algse postituse juurde ka müüja telefoninumber ja muu avalikult leitav lisainfo[1], et otsimootorid ka selle teema üles leiaks kui keegi teda enna tehingu tegemist googeldada üritab.

[1] isikuandmetega, mis pole avalikult kättesaadavad peab ettevaatlik olema kuna seaduse järgi ei tohi seda ilma täiendavate eeldusteta andmesubjekti nõusolekuta avaldada.
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#144

E Jaan 27, 2014 13:23

Meistrid panid esitule läbipõlenud tulega ja süüdi, see kes müüs esitule(pirne ostsid või tuld?)
Nt. hr. Iisak müüs käigukasti mis oli mitte töötava töösilindriga, ja samuti ütles et mida ostsin silindrit või käigukasti. Sellega oli jama palju rohkem kui vahetada pirni ja kast ka oli vigane! Seda see mees ka ei tunnistanud.
__In Boost We Trust__
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#145

E Jaan 27, 2014 13:31

Ma ei kaitse tahtlikku petturit. Tahtsin öelda, et keeruline midagi tõestada kui tehingust juriidiliselt aktsepteeritavat märki maha ei jää.
Saab tõestada, et omavaheline suhtlus toimus, aga kohtus kui süüdistatava poolne kaitsja laob 10 äravahetamiseni sarnast laternat letti ja küsib, millisega konkreetselt neist kaebealust seostate?
Asitõndite võetused peavad olema fikseeritud kindla reglemendi järgi, et neid üldse kohtus asitõenditena saaks käsitleda.
Tõenäoliselt ei lähe isegi loakogust läbi selline perspektiivitu jant.
Toly
Postitusi: 11
Liitunud: E Dets 23, 2013 17:21
Asukoht:
Auto:

#146

E Jaan 27, 2014 13:36

Minupärast löögu või 20 tuld letti, tegelikult on laternal väga iseloomulikud kirjad peal. Tehtud valge markeriga. julgen uskuda, et tegu on unikaalse kirjaga (pole tehasest)
Müüjal pole lihtsalt soovi toodet tagasi vahetada, see ongi kõik.
Ja hea märkkus on see,et kui tehasetooted ritta panna, pole aru saada mis on mis. Täpselt sellise põhimõttega see tuli müüdigi. Tulel pole suurt ja punast kirja, et mis käelisusele see tuli on mõeldud. Samas ei oska ma isegi sellist olukorda oodata. Elu õpetab ja kogemus kirjas. See ei tähenda, et tuleks kõik sinnapaika jätta. Koos tööga on kulu 135€, see ei ole minu jaoks väike summa.

D116. Kõik on foorumis kirjas, tuleb vaid lugeda.


T

Ma ei kaitse tahtlikku petturit. Tahtsin öelda, et keeruline midagi tõestada kui tehingust juriidiliselt aktsepteeritavat märki maha ei jää.
Saab tõestada, et omavaheline suhtlus toimus, aga kohtus kui süüdistatava poolne kaitsja laob 10 äravahetamiseni sarnast laternat letti ja küsib, millisega konkreetselt neist kaebealust seostate?
Asitõndite võetused peavad olema fikseeritud kindla reglemendi järgi, et neid üldse kohtus asitõenditena saaks käsitleda.
Tõenäoliselt ei lähe isegi loakogust läbi selline perspektiivitu jant.
similar
Postitusi: 132
Liitunud: N Jaan 04, 2007 16:00
Asukoht:
Auto:

#147

E Jaan 27, 2014 14:21

JOKK mehed liigituvad minu silmis kõik musta nimekirja, ammugi siis isehakanud advokaadid.
Minu kaks senti ja toetus Toly'le :beer:
chrismil
Postitusi: 362
Liitunud: P Okt 06, 2013 13:51
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9³ Aero 154KW
Kontakt:

#148

T Jaan 28, 2014 16:03

O.T.

Tule endisel omanikul ei oleks ju olnud keeruline kaupa tagasi osta (saavutada mingi mõistlik kokkulepe). Eks me enamus otsime tihti odavamat võimalust, et leida autole varuosi. 10 aastat vanale Saabile ei tahaks kohe esimese variandina "esindusest" tuld ostma minna küll. Võtsin tassi teed ja lugesin kõik need tule teemalised postitused läbi. Kohe kahju on sellise esindusliku automargi foorumis sellist maahlähedast keelekasutust leida.

Olegem sõbralikumad ja viisakamad.
www.madalvee.com
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#149

T Jaan 28, 2014 20:02

Mina vabandan.
Otseselt kedagi kuhugi ei saatnud,aga ärrituse noot kumab läbi.
Ei osnud ette näha, et puhtsüdamlik ülestunnistus, saab alatu materdamise objektiks.
Väga kõnekas fakt, et nüüd peetakse vajalikuks toonitada et tassis on tee.
Kes väga muretsema hakkasid, siis neile rahustuseks, et viimase viie aasta sisse mahuvad kolm, mille jooksul ei tarvitaud tilkagi alkoholi.
See on tõsine probleem, kuidas takistada maarahva ligipääsu esinduslikule automargile, et väärika esindusmargi must nimekiri saaks jätkuda poeesia vormis.
Lõpuks vabandan, veel ka OT pärast, aga luban, et selle teema kohta enam midagi ei lisa.
Ylihärma
Postitusi: 30
Liitunud: P Aug 14, 2011 23:15
Asukoht:
Auto:

#150

R Jaan 31, 2014 18:43

Mis vahet kus pidi roolis istud kere on ikka sama.
Milline erinevus nendel tuledel on?
Vasta