ESK Fotokonkurss 2013 / Kalender 2014 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#51

Okey, ongi otsustamise küsimus, kas anonüümne või avalik. Juhul kui esimest varianti võltsimiskindlaks ei saa - jääb kosmeetiliseks, annan hääle avaliku hindamise poolt - hinne koos kommentaariga. Hindaja peaks oskama oma valikuid põhjendada.
Sooviks, et tõh täpsemalt selgitaks piiratud punktide süsteemi ja seda miks neid punkte ainult kolmele jagub.
Ise pooldan viie punkti süsteemi ja selliselt jaguks punkte viiele pildile, 5,4,3,2,1, kusjuures 1 oleks sel juhul juba üsna kõva sõna, võttes arvesse, et keskmiselt laekub oma paarkümend pilti.
Avaliku süsteemi korral hakkaksin isegi hindamisest osa võtma, eelnevalt ei ole seda kunagi teinud, sest kõik tundus nii absurdne juba algusest peale.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#52

lihtsalt infoks:

Hinne ei ole lihtsalt aritmeetiline keskmine. Piisava hulga hinnete puhul loeb ka see, mis järjekorras milliseid hindeid pandi. Väheste hinnete puhul on hinnete erinevus tugevamalt tunda. Piisavalt paljude hinnete juures üks halb hinne head reitingut väga ei mõjuta.

// Update picture rating
$new_rating = round(($row['votes'] * $row['pic_rating'] + $rate * 2000) / ($row['votes'] + 1));
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#53

Loen ja imestan....näiteks seda, et inimesed hindavad oma pilti :o. See meenutab juba "näoraamatus" mõnda postitajat, kes enda tehtud postitustele "like" ka paneb. Ise pole nagu sellise mõtte peale küll kunagi tulnud. Hindan harilikult ainult neid pilte, mis mulle miskipärast imponeerivad ja meeldivad. Tehnilise poole olen jätnud tahaplaanile. Kaamera kohta olen infot vaadanud ka enamasti hiljem. Olen kasutanud mõnikord ka osa punktidest, mida võimalik anda ja mõnikord ka maksimumpunkte jätnud andmata. Mingi kuu pildi valimist jälgisin küll veidi rohkem, kuna enda pilt oli suhteliselt hea koha peal ja siis äkki kukkus kiirelt kuhugi 4-5 koha peale. Tookord jäi selline mulje, et tõsta oma pilti, hääletati teisi väikeste hinnetega maha. Et kui su pildil on 5 hindeid palju ja 1 hindeid samuti ülekaalus, siis asi pole nagu õige. Aga eks seda näevad korraldajad ka ise.

Mul ei oleks igatahes midagi avaliku hääletamise poolt. Ja mulle meeldib endiselt Saabiteemaline kalender seina peal :D
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#54

Et guestide hääletamise õigus on ära võetud, siis praegu saab vaid ühe korra häält anda igale pildile. Ja muuta seda ka ei saa, öeldakse, et "oled juba hääletanud" vms.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#55

Aga kas proovime, siis veebruari kuu nii, et ainult registreeritud kasutajad saavad hinnata ja piltide hindamise hetkeseisu näha ei ole kuni hindamise lõpuni. Kui see kuu on jälle neid regulaarseid ühtede ja nullide panemisi, siis avalikustatkse kasutajad, kes need panid ilma põhjuseta ja nende pandud punktid eemaldatakse piltidelt. 0 võiks selle pärast ära võtta, et see tekitab segadust- seda võib tõlgendada ka nii, et jätan selle pildi vahele. 1 näitab ikkagi reaalselt seda, et hindaja arvab, et see pilt on ühe vääriline.

Kui need asjad siis eemale ei peleta kuritahtlike inimesi, siis võtame teema uuesti arutlusele järgmine kuu.
Regular Saab Guy
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#56

Mul ei ole võimalik piirata seda hetkeseisu näitamist hindamise jooksul. See on galeriitarkvarasse sisse ehitatud funktsioon ja selle eemaldamine või ümbertegemine ei tule kahjuks teemaks. Ärge klikake "top rated" linki..:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#57

Hinne "0" on juba eemaldatud!
Ainult reaalsed foorumi kasutajad saavad pilte hinnata!

Nagu ma aru sain, siis olemasolev süsteem ei võimalda keskmise hinde peitmist, samuti ei saa keelata ka enda pildi hindamist!

Minu arvates võiks veebruari ja märtsi kuu katsetada võtta ja kui peale seda toimub samuti hindamises ikaldus, võtame teema uuesti päevakorda!

Ma leian, et asi pole nii lootusetu, et peaksime uue süsteemi leiutama...
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#58

Kas kogu selle arutelu tulemiks on ümmargune 0, mis ära kadus?
Ei saa keelata ka enda pildi hindamist - Aitäh!
Aga sellest Sa saad aru, et mind ka ei saa sundida oma pildile hinnet panema, raiu või tükkideks, pole kunagi nii madalale laskunud ja ei hakka ka tulevikus seda tegema.
Meie jaoks kasutajaga heikiw, muutub see iselaikijate konkurss mõttetuks, kus teinekord saavad otsustavaks komakohad.
Mis tähendab, võtame uuesti jälle arutlusele, on väga meeldiv teema või? Kas sellele ka keegi mõtleb, mismoodi see lõputu kemplemine klubi mainele mõjub.
Kui süsteem jääb muutmata, siis minu poolt, hüvasti Saabiklubi Fotokonkurss!
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#59

Kas kogu selle arutelu tulemiks on 0, mis ära kadus?
Ei saa keelata ka enda pildi hindamist - Aitäh!
Aga sellest Sa saad aru, et mind ka ei saa sundida oma pildile hinnet panema, raiu või tükkideks, pole kunagi nii madalale laskunud ja ei hakka ka tulevikus seda tegema.
Meie jaoks kasutajaga heikiw, muutub see iselaikijate konkurss mõttetuks, kus teinekord saavad otsustavaks komakohad.
Mis tähendab, võtame uuesti jälle arutlusele, on väga meeldiv teema või? Kas sellele ka keegi mõtleb, mismoodi see lõputu kemplemine klubi mainele mõjub.
Kui süsteem jääb muutmata, siis minu poolt, hüvasti Saabiklubi Fotokonkurss!
Milleks heidutada lasta sellest pseudoprobleemist? Vaadates kalendrit, vaatab vastu sealt kena foto mille autoriks oled ju Sina? Järelikult on võimalik konkurss ka võita!
Vaadates vanemaid pilte ja ka võidu pilte, siis kas kvaliteet on neil kehv, pilt on halb või ei meeldi auto seal peal?
Sa suudad antud konkursi minu jaoks üpris ebameeldivaks teha ja ma arvan et reaalselt minult nõuda totaalseid süsteemi uuendusi on pisut kohatu!? Olen vankrit vedanud alles kuu aega...

Kui kogu asi läheb Sulle liialt hinge ja hindamine ei meeldi siis on Sul võimalik see asi ise paremini ära lahendada, võimalused on ju olemas.
Ma võtsin teema sellepärast üle, kuna kuni jaanuari keskpaigani polnud uue aasta konkurssi käima lükatud ja tundus jabur see teema soiku jätta :freak:

Kas me oleme siin kokku saanud autode pärast või tegeleme piltide hindamisega?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14313
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#60

Ei saa keelata ka enda pildi hindamist - Aitäh!
Ütle mulle kuidas ma reaalselt keelaksin kellelgi hindamast pilti, mille ta on avalikule fotokonkursil osalemise aadressile saatnud, et pilt oleks suhteliselt anonüümne (peale organisaatorite ei näe pildi autorit keegi), mille ma olen seejärel üles pannud ("omanik" oleks seejärel justkui mina - Cyber). Absoluutselt mingit seost pildi ja hindaja vahel ju pole mujal, kui minu meilboxis.
Aga sellest Sa saad aru, et mind ka ei saa sundida oma pildile hinnet panema, raiu või tükkideks, pole kunagi nii madalale laskunud ja ei hakka ka tulevikus seda tegema.
Absoluutselt keegi ei SUNNI sind seda tegema ju. Kuskohas see kirjas on, et oma pilti peab ka hindama? Ma ei näe ka kusagil eespool kellegi sellist soovitust...

Üldiselt oleks tore, kui hindajaid/kommenteerijaid oleks rohkem, kui osalejaid...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#61

Sooviks, et tõh täpsemalt selgitaks piiratud punktide süsteemi ja seda miks neid punkte ainult kolmele jagub.
Ise pooldan viie punkti süsteemi ja selliselt jaguks punkte viiele pildile, 5,4,3,2,1, kusjuures 1 oleks sel juhul juba üsna kõva sõna, võttes arvesse, et keskmiselt laekub oma paarkümend pilti.

Kolm tundus lihtsalt paras number ja endal (positiivne) kogemus sellise süsteemiga. Pole ka viie vastu.

Sa [cabric] suudad antud konkursi minu jaoks üpris ebameeldivaks teha ja ma arvan et reaalselt minult nõuda totaalseid süsteemi uuendusi on pisut kohatu!? Olen vankrit vedanud alles kuu aega...
Seda enam, et sa alles võtsid selle raske kohustuse enda kanda, ei peaks sa isiklikult võtma soove süsteemi muuta. Sina ju ei mõelnud seda süsteemi välja. Küll aga on sul voli seda muuta. :)
Kas me oleme siin kokku saanud autode pärast või tegeleme piltide hindamisega?
Sorry, aga see on juba demagoogia. :)


Üldiselt mulle tundub, et tajutakse rahulolematust, aga samas ei soovita ka midagi eriti muuta. Kuna põhjendused jäävad stiili "pole nii hull midagi" ja "ootame ja vaatame", jääb paramatatult mulje, et asi jääb lihtsalt viitsimatuse taha.
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#62

Eelkõige katsume olemas olevat süsteemi parendada ja teoreetiliselt on võimalik need muudatused sisse viia. Aga see asi võtab paraku aega kuna isik, kes sellega tegeleb teeb seda omast vabast ajast :)


Palun kannatust, mõistvat suhtumist ja pilte kalendrisse :cool:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2286
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#63

Tahaks kah midagi öelda, aga arvan, et hoian parem suu kinni. Muidu teen veel kellelegi emotsionaalselt haiget.

Lähme edasi ja üritame ikka erinevatest autodest pilte konkursile saata.

Mulle ka meeldib see kalender.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#64

Minul sellekohane info puudus, et keegi isik oma vabast ajast sellega juba tegeleb.
Liitun konkursiga hiljem, ootan kuni ära tegeleb.
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#65

Mina oleksin sellise variandi poolt, et saab ainult ühe hääle anda- oma hääle, parimale. Aga kuna hindajaid on vähe, siis ei tuleks see vist kõne alla. Samuti olen ka mina seda meelt, et 0 pole mingi hinne, võrduks tühja kohaga. Kuid vaeva on nähtud ja pilt üles pandud. Ainuüksi see juba väärib positiivset hinnet tegelikult.
Aga....miks ma pean oma antud hinnet põhjendama???? Minu põhjendus oleks ainult, et tahtsin nii ja kõik.
Siin eelpool juttu olnud asjast, et keegi hakkab kedagi autorit negatiivselt kommenteerima, et oleks nii või oleks naa. Jätan praegu oma mõtte välja ütlematta, kuid selline arvustamine oleks pehmelt öeldes nõme.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#66

Iseenesest negatiivset kommentaari ei pea alati võtma hinge vaid saab ka võtta edasiviiva kriitikana. Aitab enda oskusi arendada. Muidugi ainult siis kui tegemist on sisulise kommentaarige mitte näiteks "lame pilt", "mõttetu foto" jne.
Regular Saab Guy
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#67

Kõik oleneb oskusest kritiseerida. Üldjuhul ikka kohe aru saada, kas taheti "ära panna" või õpetussõnu jagada. Üleolevat suhtumist kindlasti ei saa kuidagi edasiviivaks kriitikaks pidada. Nii et mõelgem kuidas kommenteerida :beer:
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#68

Tuletan meelde, et veebruari pilte on aega saata kuni 24-da kuupäevani :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#69

Veebruar on kuhugi kadunud.
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#70

Veebruar on kuhugi kadunud.
Peaks nüüd funkama :)

Millegipärast oli paar linnukest vales kohas...
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#71

Hääletamine on alanud!

Kasutage ka kommenteerimise võimalust :)


Link albumisse: http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/thum ... p?album=54
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#72

Täna on veel viimane võimalus anda hindeid oma lemmikutele ja teistele ägedatele piltidele :cool:

Kommentaaride võimalus on samuti olemas :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#73

Märts on alanud ja ootame varakevadisi pilte konkursile :cool:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4268
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Dodge Charger SXT

#74

Enam ei saa hääletada enda piltide poolt :wise:

Edaspidi tuleb autoril enda pilte üles laadida, sellelt lehelt:
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/upload.php

NB! Juhul kui fail on liiga suur, siis ei saa pilti laadida - ehk vajadusel muutke resolutsiooni väiksemaks!
NB2! Kui Teie pilt osutub võitjaks, siis saatke võimalikult suure resolutsiooniga foto aadressile foto @ saabiklubi . ee


Kas me hakkame avalikku keskmise hinde asja ka edasi ajama (ehk kaotame selle lahtri/lehe üldse ära, et ei saaks aimu piltide pingereast) või piisab praegusest muudatusest?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#75

Otsuse üle, et enda piltidele hääli anda ei saa, väga rõõmustada ei julgegi, vaadatakse veel, et see vend on küll ajupuudega.
Tagasihoidlikult öeldes, hästi tehtud!
Keskmise hinde osas saan väljendada ainult oma seisukohta ja see on selline, et kaotaks ära.
Hinded perspektiivis üldse kaotaks ära, jätaks ainult ühe hääle õiguse, mis antaks kõige kalendrisõbralikumale pildile. Teiste piltide staatuse pärast pead üldse vaja murda pole.
Jääks ära igasugune koefitsentide jura, kellel kui palju ja mismoodi keskmist mõjutab.
Võibolla tõesti tasuks arutleda ka selle üle, kas on õige jooksvalt kommenteerida võistlusel osalevaid pilte, või on parem seda siiski mitte teha.
Vasta