ESK Fotokonkurss 2013 / Kalender 2014 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#26

T Jaan 29, 2013 22:26

Kas eelmine aasta mitte polnud nii, et pidi sisse logima? (arvasin, et see aasta ka niimoodi)
Aga ongi ju hea, et aasta alguses saab sellised asjad kõik selgeks rääkida :beer:
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#27

N Jaan 31, 2013 16:56

Täna on veel viimane võimalus oma lemmikule hääl anda (muidugi ka teistele)...kiirustage :)

LINK albumisse...
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#28

R Veebr 01, 2013 0:11

Jaanuari kuu hääletus on lõppenud :)

Vaatame hindamise üle ja peale seda on näha lõplikud tulemused!


Veebruar on alanud, andke kaameratele valu :cool:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#29

N Veebr 07, 2013 16:32

Kes on esimene julge ja saadab Saabist mõne kena kaadri...:D
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#30

N Veebr 07, 2013 20:29

Kes on esimene julge ja saadab Saabist mõne kena kaadri...:D


Asi ei seisne julguses või selle puudumises, põhjused tõenäoliselt puudutavad korralduslikku külge. Keegi ei taha lolliks jääda.
Eelolev kokkutulek loodetavasti küll päästab selle kuu kuid tulevikku silmas pidades analüüsiksin siiski tekkinud olukorda-põhjuseid ja tagajärgi.
Määravaks konflikti allikaks pean hindamissüsteemi olulisi vajakajäämisi, mida siis vahelduva eduga üritatakse enda kasuks pöörata. Olen mõttes loobunud neid inimesi hukka mõistmast , kes sel viisil toimetavad, inimest me ju ümber ei tee, seevastu süsteemi meie võimuses on muuta. Ahvatlusi vähemaks. Ettepanekuid korrastamiseks on tehtud kuid arvestatavat tagasisidet ei ole, ilmselt nende üle mingit arutelu ei ole toimunud.
On sobivaks peetud lahendust, kus bravuurikas sõnastuses on mindud nö ,hinnete kallale' ja sigatsejate nimede avalikustamise ähvarduste teed.. Kas ka tegelikult hinnete kallale mindi ja kui, siis mis valemiga seda tehti, ei ole avalikkust informeeritud. Võitja tuvastamine võttis üksjagu aega, see on küll kindel.
Mina nimetatud meetmeid mitmel põhjusel heaks ei kiida, sellega looksime konfliktse õhustiku, ehitaksime üksteise vahele barjääre, mis lõpuks võib viia selleni, et kokkutulekutel hakkame molkustele eraldi lauda katma.
Teadmatus, ebamäärasus, tagasiside puudumine ja tekkinud negatiivne aura, ei kutsu enam osalema.
Olen andnud mõista, et oleme üksteise vastu lugupidavad ja enda piltidele hindeid ei pane, siis seda justkui keegi ei kuule - vaikus! On tehtud arukas ettepanek anda hääl ühele lemmikule, sealt edasi on juba s.ta keeramine, aga sinnapaika see on jäänudki. Piltlikustamiseks võiks tuua paralleeli kus kabiinis annan hääle Ansipile aga uksel krabatakse käisest ja käratatakse ,a mis sa Savisaarest arvad'!?
Tahan sellega öelda, et konkursi kontekstis võrdub hinde null panek teise inimese poolt antud hääle vargusega.
Sisimas lootsin, et uuel aastal puudused kõrvaldatud saavad, aga kui nüüd lubaksime esitada endale natuke kohatu küsimuse, mitmes punktis me oleme premuse suunas liikunud,siis vastus on ette teada. Kohatu on küsimus põhjusel, et praegusele entusiastlikule korraldajale ei saa kogenematust ette heita, kuna ei toimunud konkursi jätkusuutlikku tsiviliseeritud moel üleandmist järglasele. Muu seas teatati soovimatusest jätkta, kuid jäeti välja kuulutamata konkurss inimese leidmiseks, kes oleks suutnud värskete mõtetega asja edasi viia. Selle üle mida juhatus oma koosolekutel arutab kui sisuliste küsimustega ei tegele, ei hakka spekuleerima.
Nii mõnelgi tekib küsimus, et miks ma sellest nii pikalt kirjutan.
Vastuseks võin öelda, et ei soovikski sel nii palju juba räägitud teemal sõna võtta, sest pole üksnes minu mure osalejatele turvalist keskkonda välja võidelda.
Koorma saab kraavist välja vedada see kelle käes on ohjad, jõudu sulle selleks, vvs.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14289
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#31

N Veebr 07, 2013 21:06

Jah, me tegime ümberarvutusi. Esikolmik sellest ei muutunud, kõige tagumine ots ka mitte, keskmine osa läks üsna teistpidi. Eemaldatud said ühe hindaja poolt antud 5/0 stiilis hinded. Muudatusi ma andmebaasis veel teinud ei ole. See järjekord seal on "originaalne". Allpool siis muudetud kujul.

Kood: Vali kõik

"originaal" "muudetud ja lõplik"

   I   ->   I
   II   ->   II
   III   ->   III
   5   ->   4
   4   ->   5
   7   ->   6
   8   ->   7
   10   ->   8
   13   ->   9
   6   ->   10
   14   ->   11
   12   ->   12
   11   ->   13
   9   ->   14
   15   ->   15
   16   ->   16
   17   ->   17
   
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#32

N Veebr 07, 2013 22:08

Ma olen vägagi nõus sellega, et hindamise süsteem on hetkel kõige suurem mureallikas. Hetkel ma välistaksin selle, et viime hääletuse kusagile mujale (muud välismaised foorumid või teised margifoorumid). See ei muuda asja paremaks kuna sisuliselt süsteem on ikkagi "katki" ja "kohalikud" võivad registreerida end antud foorumis ning samamoodi jätkata oma rida...
Ma arvan, et kui mõned lüngad ära likvideerida, peaksid tulemused olema ausamad või vähemalt liikuma selles suunas.

1. See tähendaks seda, et välistada tuleb häälte andmine eelkõige enda piltidele (eeldab sisselogimist).
2. Samuti on olnud Cyberiga juttu ka sellest, et kaotada jooksvad häälte tulemused avalikkuse eest ning kui aeg kukub, läheb hääletamine lukku ning peale seda muutuvad hinded avalikuks ning selgubki võitja.
3. Kas avalikustada vaid 3 parimat fotot ja ülejäänud pildid asuvad random positsioonil, ilma hinneteta?


Kas sellised viisid võiksid olukorda atraktiivsemaks muuta :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
CrasherFox
Postitusi: 209
Liitunud: L Sept 01, 2007 14:30
Asukoht:
Auto:

#33

N Veebr 07, 2013 22:56

Esimesed kaks punkti saavad küll minu poolehoiu.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#34

N Veebr 07, 2013 23:06

Minu arust võiks ka selle 0'i ära kaotada. Pluss see, et ainult sisse loginud kasutajad saavad pilte hinnata.
Pooldan vvs-i kahte esimest punkti ka.
Veel võiks nii olla, et kui on näha, et kasutaja on tehtud täpselt hindamise ajaks või käib sees foorumis ainult hindamise ajal ja muul ajal foorumist osa ei võta, siis selle kasutaja hindeid ei loeta.
Võibolla ka midagi sellist teha, et kui hinnetega manipuleerimisega keegi kasutaja vahele jääb, kelle pilt on konkurssil, siis kustutada tema pilt ja nimeliselt ka välja tuua, kes sellise sigaduse on teinud.
Regular Saab Guy
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#35

N Veebr 07, 2013 23:57

Hakkab tekkima lootus, et saame selle asja puhtaks, väga asjalikud ettepanekud. Selles väikeses ringis võiks varjatud olla ka kaamera kohta käiv info, et tagada osaleja täielik anonüümsus, jääks ainult hinnatavad pildid ja kommenteerimise võimalus sinna juurde.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14289
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#36

R Veebr 08, 2013 9:06

Exif-i keelamine on lihtne (aga minu isikliku arusaama järgi mõttetu), võin ka jätta näiteks focal lenght ja iso jms, aga kaamera make& model ära võtta.
Guestide hääletamise keelamine on lihtne (tehtud). See ei tähenda seda, et ma saaks nüüd suvaliselt andmebaasist välja võtta, et kes millise hinde kuhu pani. Seda ei saanud siiani ja ei saa ka edaspidi.
0 eemaldatud

See jooksvalt hinnete mittenäitamine (sisuliselt "top rated" lingi näitamine ainult siis, kui hääletamine pole võimalik) ja vaid kolme esimese järjestamine eeldab suht kõva progemist ja seda ma ei ole võimeline tegema. Sellisena nagu too albumitarkvara on, on inimesed kusagil tuhandeid tunde vaeva näinud ja mingi asja valmis progenud. Mina seda ümber kirjtuada ei oska. Top rated töötab ka albumi esilehelt..:P Saate üle kogu albumi parimaid pilte järjestada..:) Suhteliselt keeruline oleks sealt eemaldada need pildid mida parasjagu hinnata on võimalik.

Iseenesest mind ei häiri, kui inimene käibki vaid hindamas ja foorumis ei osale. Kui ta teeb seda normaalselt.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#37

R Veebr 08, 2013 10:02

Top kolme järjestamine ei ole teema millega peaks tegelema, minu arvates on sellega kõik korras. Ausas konkurentsis viimaseks jäämine pole mingi häbiasi, see mobiliseerib hästi järgnevateks kordadeks.
Kasutatava kaamera margi ja mudeli kohta käiva info kõrvaldamine on hea selleks, et osalejad oleksid kommentaarides otsekohest arvamust avaldadades kaitstud isiklikest solvangutest tekkida võivatele vastutegevustele.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14289
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#38

R Veebr 08, 2013 10:49

Muuseas, kogu see kaamera jms info loetakse pildi küljes olevast EXIF-ist. Täiest muudetav asi, kuhu võib kirjutada mida iganes pähe tuleb. Nagu ka üldse eemaldada.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#39

R Veebr 08, 2013 13:06

Aga miks mitte hääletamist veelgi läbipaistvamaks teha?

Ühe teise foorumi fotokonkursil oli näiteks selline süsteem, et hääletamine toimus postituste kaudu, mitte eraldi albumis ja lihtsalt klikiga. Nimelt, foorumiliige postitab avalikult oma TOP3-e: #1 pilt x; #2 pilt y; #3 pilt z. Sealjuures #1 = 3p, #2 = 2p ja #3 = 1p. Kui Saabifoorumis on hääletajaid keskmiselt 15, ei ole korraldajatel eriline vaev neid punkte hiljem kokku lüüa. Pigem lihtsam, kui sigatsejaid IP järgi jahtida. ;)


Sellise süsteemi plussid:
1. Kõik näevad, kust punktid tulevad, sest eeldab sisselogimist.
2. Ei teki kiusatust enda pildi poolt hääletada, sest see on keelatud ja kergesti tuvastatav ükskõik kelle poolt.
3. Ei saa anda kehvi hindeid, ainult küpsist kolmele lemmikule.
4. Tekib kontrollijate kontrollimise moment. Iga autor saab ka ise oma punktid kokku lüüa. Ja kui viitsib, siis ka kõigi teiste. Ülim läbipaistvus.


Miinused:
1. Ei välista Eurovisioni, st sõber annab sõbrale ja vastupidi. Küll aga saavad tundlikumad hinged sellest järelduse teha ja osalemisest loobuda kindla teadmisega, et tonte ei nähta ja inimkond ongi nõme. :)
2. Natuke aeganõudvam kui lihtsalt viisnurkade peale klikkimine.


PS:
Seda süsteemi saaks hõlpsasti ka praegusesse albumisse üle tuua. Iga hääletamisel osaleda sooviv kasutaja valib käesoleva kuu albumist kolm lemmikfotot ja kirjutab nende alla kommentaariks vastavalt 3p, 2p või 1p ning kui viitsib, siis ka lühikese põhjenduse. Pärast konkursi lõppu loevad korraldajad piltide alla kogunenud punktid kokku ja võitja ongi selge. Mõistagi võiks jälgida ka seda, et igaüks tõesti vaid kolme pilti hindaks ja igat hinnet vaid korra kasutaks. Niisama kommenteerida võib muidugi kõiki pilte.


PS2: VVSi ettepanekud on samm õiges suunas, aga olen veidi skeptiline, kas hetkejärjekorra varjamine erilist tulemust annaks. Kui tuua taas paralleel poliitikaga, siis seal ei tea ka keegi hääletuse hetkeseisu, aga hääli ostetakse sellegipoolest, sest ei saa ju olla kindel, et vastasleer rohkem ei osta. ;)
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#40

R Veebr 08, 2013 17:31

Jaanuarikuu piltide järgi on ainsaks liikumisvõimeliseks SAABiks 96 :P
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#41

R Veebr 08, 2013 18:36

Palju häid mõtteid! Mulle täitsa meeldib ka see tõh-i mõte, et kommentaaridega hindeid anda. Siis oleks võimalus kohe ka põhjendada oma valikut.
Regular Saab Guy
Lepa
Postitusi: 409
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:01
Asukoht:
Auto:

#42

L Veebr 09, 2013 16:13

Kuna vvs'i ülal tood kolm punkti on tehniliselt keerukad, siis võiks ju tõh pakutavat lahendust täitsa kaaluda ja katsetada?

Kasutatava kaamera margi ja mudeli kohta käiva info kõrvaldamine on hea selleks, et osalejad oleksid kommentaarides otsekohest arvamust avaldadades kaitstud isiklikest solvangutest tekkida võivatele vastutegevustele.

Minu jaoks jääb see loogika küll segaseks - mis solvangud ja mis vastutegevus... kaamera margi ja mudeli kontekstis? Pole ju mingit vahet, millise kaameraga pilt tehtud on...
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#43

L Veebr 09, 2013 18:13

Kuna vvs'i ülal tood kolm punkti on tehniliselt keerukad, siis võiks ju tõh pakutavat lahendust täitsa kaaluda ja katsetada?

Kasutatava kaamera margi ja mudeli kohta käiva info kõrvaldamine on hea selleks, et osalejad oleksid kommentaarides otsekohest arvamust avaldadades kaitstud isiklikest solvangutest tekkida võivatele vastutegevustele.

Minu jaoks jääb see loogika küll segaseks - mis solvangud ja mis vastutegevus... kaamera margi ja mudeli kontekstis? Pole ju mingit vahet, millise kaameraga pilt tehtud on...


Võin selgitada.
cabric ütleb näiteks, et Lepa tehtud foto on alasäris, kompositsiooniliselt küündimatu ja üldse oleks pidanud võetud olema lähemalt.
Oletame, et Lepa mõtleb järgnevalt ,ma sulle raisale veel näitan, mingisugune cabricu rott tuleb proffi õpetama" ja vaatab ilusti järele mis marki kaamerat cabric eelnevalt on kasutanud, mille järgi on juba lihtne kindlaks teha konkursile esitaud pildi autor, juhul kui see peaks seal olema.
Kuna olen Sulle juba teenimatult inetuid mõtteid omistanud, siis võimaliku vastutegevuse protsessi jätaksin kirjeldamata.
See ei tähenda muidugi seda, et ma kompromissitust anonüümsuset hammastega kinni hoian, sobib ka tõh poolt välja pakutud variant väga hästi. Rahustuseks võin veel öelda, et mina ei otsusta niikuinii mitte midagi, nii, et suurt kahju sellest ei sünni kui ka mõte arusaamatuks jääb.
Minu tagasihoidlik roll on aidata aktiivselt kaasa mõelda, millised on head ja vead, millised riskikohad.
Kusjuures olen ka ise siin eespool kuskil välja pakkunud idee, et hinne võiks kehtida ainult koos kommentaariga sinna juurde.
Hea uudis on see, et 0 on kõrvaldtud, mis tegelikult ei olnudki mitte niivõrd hinne, kui vahend sihtotstarbeliseks kasutamiseks - nullimiseks.
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#44

L Veebr 09, 2013 18:41

Kena ettevõtmine aga kahju et nii on läinud.
Meil on pisikese Eesti pisikene margiklubi, kes korraldab veelgi pisemat fotokonkurssi, mille peaauhinnaks on mitte midagi!
Sellegipoolest leidub keegi, kes arvab selle ürituse nii tähtsa olevat, et on vaja oma ego selle najal tõsta ja vahendeid valimata oma fotoga võita!
Mina pooldan sedasorti tegelaste nimede avalikustamist edaspidi. Ehk see pisut hoiab tagasi..

Exif infot tahaks ikka näha, ehk on vahel midagi sellest õppida. Kaamera margi võiks sealt siis tõesti ära korjata, sest see reedab pildi autori ja mõned ägedad tegelased saavad hakata autorit hindama, mitte fotot.
Samuti võiks punktide hetkeseis olla mitte nähtav, välistamaks teenimatult halbu hindeid headele fotodele, et selle läbi nt. oma lemmiku konkurenti välistada.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#45

P Veebr 10, 2013 10:50

Olin siis esimene julge ja lisasin pildi:P
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#46

P Veebr 10, 2013 12:58

Väga hea :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#47

P Veebr 10, 2013 13:44

Kui rohkem ettepanekuid ei ole, võiks otsad kokku tõmmata ja korrektselt tulemuseks vormistada.
Keegi peab protsessi juhtima ja tärminid paika panema kui kindel reglement puudub, muidu jääbki asi vinduma järjekordselt.
vvs
Pealik
Postitusi: 4253
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#48

E Veebr 11, 2013 23:47

* Hindamise ja kommenteerimise jaoks on vajalik sisse logimine.
* Hinne "0" on ära kaotatud ja see muudab oluliselt kogu hindamise aritmeetikat :)

...................................................................

Mida te õigupoolest siis tahate?

Kas:
...Selles väikeses ringis võiks varjatud olla ka kaamera kohta käiv info, et tagada osaleja täielik anonüümsus, jääks ainult hinnatavad pildid ja kommenteerimise võimalus sinna juurde.

Kas:
Aga miks mitte hääletamist veelgi läbipaistvamaks teha?

Pakun välja 2 varianti (võiksime valida ühe ja konkreetse teguviisi):

1. Kui soovite, et autor oleks anonüümne, siis tuleb pilt saata aadressile foto at saabiklubi ee.
2. Kui süsteemi valgust tuua, siis oleks oluline teada pildi autorit (kõige parem on seda teha niimoodi, et inimene laeb ise oma pildi foorumi andmebaasi (http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/upload.php).

Kui ikkagi tehniliselt on võimalik, siis tuleb keelata ära iseenda pildi hindamine (see omakorda eeldaks, et kasutusele läheb variant 2). Kui seda teha ei saa, siis tuleb olukorraga leppida.
Kui tehniliselt on võimalik, siis hindamise perioodil tuleb keskmise hinde lahter ära peita. Kui seda teha ei saa, tuleb taaskord olukorraga leppida.


Kui leiame jätkuvalt sarnaseid rikkumisi (üks pilt saab max hinded ja teised samalt kodanikult min hinded) teeme isiku kindlaks ja märgime ta teemas ära. Samuti eemaldame albumist antud isiku pildi.
Kui asja veel kurjemaks ajada, siis järgmise sammuna on võimalik ka vastavad sanktsioonid tarvitusele võtta (ban) jne...


Kui asi ei parane, siis astume paar sammu tagasi ja võtame kasutusele alljärgneva...:)
PS:
Seda süsteemi saaks hõlpsasti ka praegusesse albumisse üle tuua. Iga hääletamisel osaleda sooviv kasutaja valib käesoleva kuu albumist kolm lemmikfotot ja kirjutab nende alla kommentaariks vastavalt 3p, 2p või 1p ning kui viitsib, siis ka lühikese põhjenduse. Pärast konkursi lõppu loevad korraldajad piltide alla kogunenud punktid kokku ja võitja ongi selge. Mõistagi võiks jälgida ka seda, et igaüks tõesti vaid kolme pilti hindaks ja igat hinnet vaid korra kasutaks. Niisama kommenteerida võib muidugi kõiki pilte.


Kaamera margi kohta niipalju, et minu arvates on just hea näha, missuguseid pilte antud aparaadiga teha on võimalik.

Ma arvan, et me suudame kurvi taga ikkagi päikest näha ja läheme selle teemaga siin kenasti edasi. Aegajalt leidub ikka musti lambaid aga sellepärast ei saa süsteemi kohe maha kanda :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#49

T Veebr 12, 2013 0:00

Mis see hinde 0 kaotamine nüüd annab siis? Siis on kõige madalam hinne 1 ja täpselt sama moodi saab sellega pildi keskmist hinnet alla tõmmata.
Pigem peaks siiski püüdma vältida olukorda, kus keegi peaks tahtma üldse teise pildi keskmist hinnet rikkuda.
St. fotod võimalikult anonüümseks ja hindamise ajal paremusjärjestus salastada. Eks viimane muidugi kaotaks asjast võistluse momendi pisut ära aga seda suurem on pärast üllatus ;)

Tehke kuidas teete, peaasi et üritus ikka edasi elab :)
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#50

T Veebr 12, 2013 0:50

Mis see hinde 0 kaotamine nüüd annab siis? Siis on kõige madalam hinne 1 ja täpselt sama moodi saab sellega pildi keskmist hinnet alla tõmmata.

Aga just seepärast olengi mina sellise süsteemi poolt, kus parimat pilti ei määra keskmine hinne, vaid see, kui paljud inimesed on valmis konkreetsele pildile oma piiratud punkte loovutama. :)


Mida te õigupoolest siis tahate?


Mina olen endiselt täieliku läbipaistvuse poolt, st avalikud autorid ja avalikud hinded. Keskmine hinne on BS. Mõne kehvema hinde kaotamisega ei muutu süsteem, see on vaid kosmeetiline kõpitsus. Ma lihtsalt ei näe sügavat mõtet feissliftida süsteemi, mida on nii kerge manipuleerida. Kui juba muuta, siis kardinaalselt ja tervet loogikat.




+ mõelge, palju põnevam oleks olla ju ka hindaja rollis, kui sa tead, et sa pead valima välja vaid kolm lemmikut ja oma punktid nende vahel jagama. Mina süveneks küll palju rohkem. ;) Samas - see olen vaid mina. Mõni laisem võib-olla ei viitsiks siis üldse enam hinnata.
Vasta