ESK Fotokonkurss 2013 / Kalender 2014 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#1

L Jaan 19, 2013 19:16

Aasta 2013 on juba hooga käima lükatud ja viimane aeg oleks ette võtta ka 2014 aasta kalendri meisterdamine :)

Süsteem töötab sarnaselt eelmisele aastale ning seetõttu jääksid ka reeglid samaks, vähemalt esialgu!


Reeglitest:

1. Võistluse periood on 19.01.2013-5.12.2013
2. Osaleda saavad kõik huvilised, selleks ei pea olema ei Saabiklubi ega ka mitte Saabifoorumi liige.
3. Võistlus jaguneb kaheteistkümneks etapiks, igaüks kestvusega ~1 kuu.
4. Fotosid saab võistlusele esitada eelmise kuu 28-st kuni jooksva kuu 27-da kuupäevani (ka). (näiteks märtsi 2013 võistlusele 28.02.2013-27.03.2013)
5. Iga etapi jooksul välja pandud fotosid saavad kõik foorumi kasutajad hinnata 28’ndast kuupäevast kuni kuu viimase päevani. Hindamise tulemused on nähtavad reaalajas.
6. Kolme parima foto autor avaldatakse peale hääletamise lõppu.
7. Iga etapi võitja kuulutatakse välja 5 päeva jooksul peale hääletamise lõppu.
8. Iga kuu võitja saab endale Eesti Saabiklubi poolt tasuta 1 (ühe) 2014 aasta kalendri. Tasuta kalendreid saab iga autor maksimaalselt ühe. (Kui sama autor võidab ka mõnel teisel kuul, siis tasuta lisakalendrit ta ei saa).
9. Sponsorite olemasolul võivad sponsorid välja panna omapoolseid auhindu võitjatele.
10. Detsembrikuu fotosid saab lisada 20.11.2013-04.12.2013, hääletus toimub 5.12.2013 kella 22.00'ni.

Piltidest:

1. Osalemiseks tuleb foto laadida aadressile http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/upload.php Fotod tuleb esitada jpg failina, Alampiiriks 1600x1200 pikslit. Faili suurus võiks jääda 1,5MB-2MB vahele! Foto peab olema rõhtkaader („Landscape“). NB! Juhul kui fail on liiga suur, siis ei saa pilti laadida - ehk vajadusel muutke resolutsiooni väiksemaks!
NB2! Kui Teie pilt osutub võitjaks, siis saatke võimalikult suure resolutsiooniga foto aadressile foto @ saabiklubi . ee
2. Fotoga koos antakse kaasa autori nimi, soovitavalt ka pealkiri.
3. Fotod avaldatakse esimesel võimalusel aadressil http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum peale nende reeglitele vastavuse kontrolli.
4. Pildistamise objektiks on SAAB-i marki kandev auto. Keskkonna valib iga pildistaja ise.
5. Fotol peab olema terve auto või selgelt äratuntav detail autost, mis annab võimaluse identifitseerida auto marki ja mudelit.
6. Fotod SAAB-i lennukitest, varuosadest, mudelitest jms. EI kvalifitseeru.
7. Igal etapil osalev foto peab olema vastavuses aastaaja ja/või jooksva kuuga. Soovitavalt tehtud käimasoleva etapi jooksul.
8. Fotosid võib mõõdukalt töödelda (mürast puhastamine, HDR, jms). “Virtual tuning”, efektide lisamine jm ei kvalifitseeru.
9. Igalt võistleja saab esitada konkursile maksimaalselt 3 fotot kuus. Juba esitatud fotosid ei saa uuesti esitada järgnevate kuude konkursile.
10. Saates foto konkursile, kinnitab saatja, et tema on foto autoriks või on saatnud foto autori loal ning ei lähe vastuollu autoriõiguse seadusega.
11. Konkursil osaleva foto autoriõigus kuulub foto autorile. Eesti Saabiklubil on õigus kasutada konkursil igakuuliselt esimese kolme parema foto hulka valitud fotosid klubi poolt soovitud viisil oma tegevuse tutvustamiseks, viidates võimalusel foto autorile. Ülejäänud konkursil olnud fotode kasutamiseks peab Eesti Saabiklubil olema foto autori nõusolek.

Hääletamine:

1. Hääletada saavad Eesti Saabiklubi foorumi registreerunud kasutajad
2. Hääletamine toimub aadressil http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum
3. Igat pilti on võimalik kasutajal hääletada ainult üks kord; häält tagantjärgi muuta pole võimalik
4. Hääletajal on võimalik pilti ka kommenteerida; samas kõik solvavad ja ebatsensuursed kommentaarid eemaldatakse


Kalendrist:

1. Eesti Saabiklubil on õigus kasutada konkursil igakuuliselt esimese kolme parema foto hulka valitud fotosid kalendri väljaandmiseks.
2.1. Iga kuu kalendripildiks saab vastava kuu konkursil osalenud parim foto. Juhul, kui foto kvaliteet pole piisav, on Eesti Saabiklubil õigus esikoha pildi asemel panna kalendrisse teise koha pilt; juhul kui ka teise koha pildi kvaliteet pole piisav, siis kolmanda koha pilt.
2.2. Kui mõni automudel muutub domineerivaks (Näiteks 5 kuul on kalendripildiks mõne 9000 pilt, siis Eesti Saabiklubil on õigus asenda mõni pilt järgmise koha pildiga.
3. Juhul, kui kalendrisse läheb teise või kolmanda koha pilt, siis ka selle pildi autor saab Eesti Saabiklubi poolt 1 (ühe) tasuta kalendri. (V.t punkti Reeglitest, 8)


Lisage enda "Lemmikutesse" selline link:
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum


Kõik tagasiside, küsimused, kommentaarid, kriitika - siia teemasse.

Ja loomulikult jääme ootame Teie pilte :thumb:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#2

L Jaan 19, 2013 19:38

Hetkel tundub, et üle 2MB pilti ei taha ta üles laadida.

Aga tore, et see kalendri teema ikka jätkub :notworthy:
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#3

L Jaan 19, 2013 20:19

Hetkel tundub, et üle 2MB pilti ei taha ta üles laadida.

Aga tore, et see kalendri teema ikka jätkub :notworthy:

Jah, üle 2MB-st pilti ei saa üles laadida! Seda siis asjaolul, et foorumit mitte liigselt koormata :)

Ma arvan, et hääletamise jaoks pole suuremat vajagi. Või peaks see olema suurem?

Peale hääletuse lõppu ja võitja selgumist küsin kindlasti ka võimalikult suuremahulist pilti võidutööst :wise:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#4

L Jaan 19, 2013 20:22

Ei, minu arust küll ei peaks. :D
Aga kui faile hakata lisama siis on tekst: Nüüd võid failid üles laadida, kasutades allolevaid kaste. Suurus ei tohi ületada 10240 KB faili kohta. Et selle lõpu peaks ära muutma siis.
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#5

P Jaan 20, 2013 18:35

Tuletan meelde, et 27.01 on viimane päev veel jaanuari kuusse pilte lisada...kes Saab see kiirustab :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#6

E Jaan 21, 2013 9:56

Võib olla esitan maailma lollima küsimus aga foto nimega `Silm` ma ei saa aru mis Saab fotol on.

Pilt on väga hea aga autost ma matsu lahti ei jaga :S
www.tmuuga.eu
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#7

E Jaan 21, 2013 10:07

http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=53&pos=4
Siin sama auto valges...
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#8

E Jaan 21, 2013 10:14

Võib olla esitan maailma lollima küsimus aga foto nimega `Silm` ma ei saa aru mis Saab fotol on.

Pilt on väga hea aga autost ma matsu lahti ei jaga :S

Ehh, peale mõningat "ilmutamist" sain aru enda eksimusest et pildil pole mitte vasak esitiib vaid parem esituli :S

terv, teager



Lisatud failid
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#9

E Jaan 21, 2013 11:59

Proovin lähiajal pilti paremaks teha ja äkki saab siis ära vahetada.

E: Tehtud paremaks.
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#10

E Jaan 28, 2013 0:04

Hääletamine on alanud ning see kestab selle kuu viimase hetkeni :)

Loomulikult kasutage võimalust ja kommenteerige olemasolevaid pilte :cool:


LINK albumisse...
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#11

T Jaan 29, 2013 10:13

Väga huvitav "hääletamine" on jälle käimas..:( ühele pildile 5 ja siis peaaegu kõigile teistele 0... Ausõna, ma näen IP-sid, kuskohast hääled tulevad ja ma olen võimeline ka foorumi andmebaasist vaatama, kas sellelt IP-lt on tehtud postitusi (vastus antud juhul on JAH). Niiet kui väga vaja, siis ma viin nimed ja näod ka kokku, kes sellise sigatsemisega tegelevad. See ei ole hindamine, vaid teistele hinge sittumine.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#12

T Jaan 29, 2013 10:22

Panin ka tähele sellist asja. Kas seda 0'i väärtust oleks võimalik panna näiteks selliseks, et ei hinda seda pilti või "jätan vahele" ehk madalaim hinne oleks ikkagi 1?
Regular Saab Guy
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

T Jaan 29, 2013 11:07

No ma ei hakka ümber progema seda galerii softi..:) Kas see väikseim hinne on 0 või 1, antud juhul ei puhu see üldse pilli.

Ma olen üsna kindel, et antud juhul läheme me hinnete kallale, eemaldame sellise sigatsemise ja arvutame uue hinde kõigile piltidele.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#14

T Jaan 29, 2013 11:08

Inimene peab olema oma olemuselt eetiline ja kui ta seda ei ole, siis leiab soovi korral ikka võimaluse nihverdada.
Ise olen pilte kommenteerinud küll, aga hinnanud mitte kunagi, sest esiteks puudub vastav kompetents ja teiseks tihtipeale ka ise konkursil osalenud.
Ei ole hinnanud ka seekord, arvamust mõne pildi kohta avaldanud, jah.
Samuti on minus hämmingut tekitanud hinded 0, nagu polekski mitte midagi. Tühi koht! Aasta lõpuosas oli meil praegu konkurssi vedava vvs-iga põgusalt juttu piltide hindamise teemal, kuna minu arvates kehtiv süsteem ei ole suuteline välistama ebaausaid võtteid.
Võimalusena pakkusin välja variandi, kus meie piltidele annaks hinnangu Läti, Rootsi, või mõne teise riigi Saabiklubi, või meie oma sõprusklubi, BMW klubi.
Piinlik lugu muidugi.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#15

T Jaan 29, 2013 13:04

Kas kuidagi nii poleks võimalik teha, et kui on võimalik sigatseja kokku viia mõne pildi autoriga, siis selle pilt eemaldatakse konkurssilt? See äkki natukene hirmutab.
Regular Saab Guy
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#16

T Jaan 29, 2013 13:50

Ma hetkel ei kommenteeriks. Vvs, kui peakorraldaja otsustab, kas ja milliseid sanktsioone kasutada.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#17

T Jaan 29, 2013 13:50

Väga huvitav "hääletamine" on jälle käimas..:( ühele pildile 5 ja siis peaaegu kõigile teistele 0... Ausõna, ma näen IP-sid, kuskohast hääled tulevad ja ma olen võimeline ka foorumi andmebaasist vaatama, kas sellelt IP-lt on tehtud postitusi (vastus antud juhul on JAH). Niiet kui väga vaja, siis ma viin nimed ja näod ka kokku, kes sellise sigatsemisega tegelevad. See ei ole hindamine, vaid teistele hinge s..tumine.

Tead, ei ole vaja isegi IP-d, et aru saada, kust need nullid ja ühed lendavad, kui tähelepanelikult toimuvat jälgida.

Ja no kuidas sa jätad sõpra toetamata, kui sõber samas erakonnas (loe: saunas) käib? Moraal vs vendlus. Mõni peab ka mänguiluks... :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#18

T Jaan 29, 2013 14:07

Üks võimalus oleks veel, et hinne on kehtiv ainult koos kommentaariga sinna juurde, hääletamine, ei pea ilmtingimata olema anonüümne.
Nulliga on vähe mida peale hakata kui ei tea tagamaid, miks ta sulle pandud on.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#19

T Jaan 29, 2013 14:18

Minu arust ükski pilt ei vääri 0-i, sest ikkagi on vaeva nähtud ja see pilt ära tehtud, olenemata sellest kui halvasti see siis tehtud on.

E: Tore oleks ka muidugi see, et kui juba hindama hakkad, siis hinda kõike selle kuu pilte, mitte ainult enda välja valitud. Hetkel kõige rohkem hinnatud pildil 11 häält ja kõige vähem hinnatud pildil 7 häält.
Regular Saab Guy
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#20

T Jaan 29, 2013 16:17

Ei saa tõepoolest aru sellistest inimestes kes üritavad niisuguse teguviisiga oma pilte tabeli tippu suruda :freak:

Kui järgmisel kuul kordub sama praktika, siis pakuksin välja siin teemas juba mainitud tagajärjed:

1. Sigatseja enda pilt läheb kustutamisele
2. Sigatseja avalikustame foorumi teemades


Ilmselt läheb seekord asi seda teed...

...Ma olen üsna kindel, et antud juhul läheme me hinnete kallale, eemaldame sellise sigatsemise ja arvutame uue hinde kõigile piltidele.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#21

T Jaan 29, 2013 16:36

Ei saa tõepoolest aru sellistest inimestes kes üritavad niisuguse teguviisiga oma pilte tabeli tippu suruda :freak:

Kui järgmisel kuul kordub sama praktika, siis pakuksin välja siin teemas juba mainitud tagajärjed:

1. Sigatseja enda pilt läheb kustutamisele
2. Sigatseja avalikustame foorumi teemades


Ilmselt läheb seekord asi seda teed...

...Ma olen üsna kindel, et antud juhul läheme me hinnete kallale, eemaldame sellise sigatsemise ja arvutame uue hinde kõigile piltidele.

:thumb:
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#22

T Jaan 29, 2013 16:41

Mina läheks esmalt põhjuse, st süsteemi enda, mis seda võimaldab, mitte tagajärgede kallale, vastasel juhul alustame probleemi lahendamist valest otsast.
Põhjendan ära ka miks.
Hetkel tõstatus küsimus kuna rikkumine on ilmne ja küllaltki ulatuslik, aga varjatud kujul on see kestnud järjepidevalt, siis ei ole sellest nagu suurt probleemi tehtud, tulemused on kinnitatud kõik oleks justkui korras, kuigi me teame, et mitte. Ei tohi jääda võimalust, et igaüks mängib oma reeglite järgi, kõik peab olema üheselt mõistetav. Eeldan, et kui nüüd midagi otsustavat ette ei võeta, vaibub kära peagi ja kõik jätkub samamoodi.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#23

T Jaan 29, 2013 18:04

Ma pean siia vahele torkama, et päris alguses oli sellist asja rohkem, siis sai ka sel teemal sõna võetud ja päris pikalt on asi täitsa viisakas olnud. Eks neid ühe pildi hindajaid ikka leiab, aga sellisel kujul nagu nüüd jaanuari konkursil, ei ole juba ammu näinud. ALATI on enne välja kuulutamist sellist asja kontrollitud ja vahel ka meetmeid rakendatud. Võibolla tõesti ei ole iga kord seda foorumis kuulutatud.

Et selles osas võib isand Cabric rahulik olla, me ei lase päris niisama asjal voolata.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#24

T Jaan 29, 2013 19:25

Nagu aru saan, siis hindamiseks ei pea olema sisseloginud? Kui nii, siis arvan, et see ei peaks olema nii...
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#25

T Jaan 29, 2013 19:43

Nagu aru saan, siis hindamiseks ei pea olema sisseloginud? Kui nii, siis arvan, et see ei peaks olema nii...


Mhh, hetkel tõesti on nii. Alguses tekkis üks selline juhus kus üht pilti hüpitati autori sõprade poolt, kuna sisselogimine polnud vajaliks. See on nagu FB hääletus, et võidab mitte parim, vaid see, kellel rohkem sõpru on.

terv, teager
Vasta