ESK Fotokonkurss 2014 / Kalender 2015 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#26

R Jaan 03, 2014 20:27

Pigem peaks mõtlema, kuidas hääletajaid ja pildistajaid juurde saada, mitte kuidas neid eemale peletada.
Regular Saab Guy
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#27

L Jaan 04, 2014 0:26

Pigem peaks mõtlema, kuidas hääletajaid ja pildistajaid juurde saada, mitte kuidas neid eemale peletada.

Ja sellega on kõik öeldud:notworthy:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#28

L Jaan 04, 2014 14:01

Ilma õlleta rääkides, siis süsteem mis võimaldab osalejatele hindamist on ilmselt küll hindajaid juurde toonud aga vastuolus hea tava reeglite ja õiglustundega.
Mis osaleja anonüümsuse tagamist puudutab siis, ei suuda korraldaja anda garantiid, et ei hakata käru keerama kellega siin arvamusavaldustes teravaks mindud.
Kui pakutud variandid hindamissüsteemi muutmiseks ei ole sobilikud, siis ühe võimalusena võiks kaaluda sõltumatu hindamiskomisjoni ideed.
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#29

L Jaan 04, 2014 16:42

ESKFFKSHK - Eesti Saabiklubi Foorumi Fotokonkursi Sõltumatu Hindamiskomisjon :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#30

L Jaan 04, 2014 18:28

Kas jätkame vanade heade demagoogiavõtetega - läheme isiklikuks, naeruvääristame..., või saame ehk jälle asjaliku, argumenteeritud dialoogi juurde tagasi tulla, rääkides olulisest, olemata kinni jaburas jooksva aasta pildi esitamise idees.
Oleks eelmise aasta konkursilt varasemal perioodil pildistatu välja noppinud, oleks see siis valikut kuidagi rikastanud või osalejaid juurde toonud?
Liikumise propageerimiseks on siin autoorienteerumisi ja muud sarnast küllaga.
Selle loogika järgi ära üldse osale, ära midagi esita, siis sind ka keegi ei represseeri, aga suvatse vaid saata midagi ettenägeliku inimesena loodud varudest, osale ja saad piltlikult öeldes, liikumatuse eest vastu hambaid.
No ja kui õnnestubki oma liikuvust tõestada kahe jooksval hooajal tehtud pildiga, saates kolmandaks varasemal perioodil tehtu, saad vastu hambaid selle eest, et oled end varem liigutama hakanud kui öeldi.
Meenub kunagi siin varasemast loetu, mis kõlas umbes nii.
Ma ei saanud oma pildile viit panemata jätta kuna see mulle nii väga meeldis.
Siit jätkates võiks öelda midagi sarnast.
Jooksva hooaja pildi reegel on hea seetõttu, et ma ise tegin selle reegli.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#31

L Jaan 04, 2014 21:01

Äh mis te jonnite. Ma muretsesin täna korraliku peegli. Nüüd ongi üks pildistaja juures. :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#32

L Jaan 04, 2014 21:41

Äh mis te jonnite. Ma muretsesin täna korraliku peegli. Nüüd ongi üks pildistaja juures. :)

No ja ongi fifti-fifti. Cabric liitub kunagi kaugemas tulevikus. Kunagi kui jõustuvad reeglid kus osalejad ei hinda ja osalejate andmed kuni hääletamise lõpuni ei ole avalikud.
Soovin Teile edu ja pange siis korralik kalendrimaterjal kokku!
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#33

L Jaan 04, 2014 23:16

No mulle ei ole küll jäänud silma ükski pilt mis ei vääriks esikohta aga sinna sattus...
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#34

P Jaan 05, 2014 17:12

Tegelikult ma Cabric ei saa eriti aru Su pahameelest....Su pilte on sattunud kalendrisse ja samas on Su piltides olnud kõige rohkem mittereaalsust ja PS abi. :o . Selleks ei pea vist olema väga suur spets, et seda aimata ja kunagi Sa ise ka vist näitasid, mida Sa pildilt ära kaotasid :) Mis puutub kellegi mainitud erapooletusse hindamiskomisjoni, siis mu meelest me ju teeme seda kalendrit eelkõige omale ja ma kahtlen, et veidi professionaalsemad fotograafid oma kriitikas meie piltidest mõnda maatasa jätaks tegemata. Minule igatahes selline formaat sobib ja ma pole ükski kuu nutma hakanud, kui pilt on teiseks või kolmandaks jäänud. :)
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#35

P Jaan 05, 2014 18:11

Julgen arvata, et cabricul on lihtsalt kopp ees nö lõpuspurdist, mis toimub ebaausate ja ebaobjektiivsete võtete abil. Olen minagi seda kogenud, et minu pilt on hääletuse algusest viimase päevani esikohal ja siis viimasel päeval hakkab maagilisel kombel minu pildi hinne langema ja üllatus-üllatus, lähima konkurendi hinne tõusma. :) Ja sellist stsenaariumit olen ma näinud rohkem kui üks kord.

Sellised nähtused tekitavad paratamatult igasugu kahtlusi. Et neile kahtlustele kinnitust saada või need ümber lükata, peaks hääletamine olema avalik - st kõigil on näha, kes kellele millise hinde pani. Tehniliselt raske teostada? Ei ole - tuleb jõustada vaid reegel, et hinded antakse pildi all kommentaaris, mitte "klikiga". Ja pärast arvutab korraldaja pildi keskmise.

Disclaimer: saan aru, et kes eelpool kirjeldatud stsenaariumit kogenud pole, ei pruugi ka "hala" mõista. Saan aru ka sellest, et mõne jaoks ongi "keeramine" ja "upitamine" mängu ilu. :) Loodan, et viimased saavad aru ka sellest, et mõni tundlikum võib viimast tõlgendada hinge s..tumisena. :)
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#36

P Jaan 05, 2014 18:40

Käimasoleva perioodipildi reegel...

Ilmselt isik kes konkursil osaleb, soovib enda loomingut näha uue aasta kalendris. On loogiline, et võitja peab selle nimel ka pisut vaeva nägema ja sellepärast sai eelmise aasta "soovituslikku" reeglit muudetud.
See on võibolla minu isiklik kiiks aga minu meelest teeb selline nõue konkursi rohkem konkurentsivõimelisemaks ja seetõttu ka kvaliteetsemaks. Kõigil on võrdsed tingimused ja elame rohkem hetkes, mitte perioodis mis oli "vanasti. Proovime sellel aastal niimoodi seda konkurssi värskena hoida :)


Hindamisest...

Manuaalselt ei saa moderaatorid piltidele hindeid anda ja seetõttu on "käsitsi" keskmise arvutamine ja võitja selgitamine keeruline - süsteemi ei jää jälge ja hinnete põhjal üles ehitatud album enam ei toimi.

Kui hindeid jagatakse "klikkidega", siis jääb kogu hääletus loogilisse süsteemi ja edaspidi saab selle põhjal näiteks kogu albumi peale kõige suurema häältearvuga pilte reastada jne.

Avaliku "klikiga" peaks ka teoreetiliselt saama hääletada aga selle kohta peab mõni päev progeja oma arvamuse avaldama - uurin asja.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#37

P Jaan 05, 2014 19:03


Manuaalselt ei saa moderaatorid piltidele hindeid anda

What? :)

Minu ettepanek seisnes selles, et pildi hindaja (ka non-moderaator) kirjutab pildi alla oma hinde ja miks mitte ka põhjenduse/kiiduavalduse.

edit: või pidasid sa silmas seda, et kui näiteks käsitsi keskmine välja arvutada (kommentaaride põhjal), siis juhul, kui moderaator tahaks selle keskmise nö (albumi)süsteemi sisestada, siis see oleks võimatu?


Hinnete põhjal üles ehitatud album enam ei toimi.

Muidugi ei toimiks. :beer: Praeguse süsteemi mugavus on ühtlasi selle suurim nõrkus, st mugavusega kaasneb nähtamatu manipuleeritavus.


seetõttu on "käsitsi" keskmise arvutamine ja võitja selgitamine keeruline.

Kas ~15 kommentaari lõpus/alguses olevate numbrite keskmise käsitsi arvutamine võtaks rohkem kui minuti per pilt? Kahtlen. :) Kui sulle, vvs, tundub see liiga tülikas, teeme diili - olen valmis iga hääletusperioodi lõpus ise need keskmised kokku arvutama. Pealegi on võimalik ka see keskmise hinde loogika üldse kaotada - anname punkte näiteks kolmele lemmikpildile. Veel lihtsam, loogilisem ja läbipaistvam. Käru ei saa keerata, ainult kiita lemmikuid.
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#38

P Jaan 05, 2014 19:15

Ma ei saa aru mida tähendab "konkurentsivõimelisemaks ja seetõttu ka kvaliteetsemaks".
Kui on kehv pilt või tundub vana ja mittevärske, siis selliste välistamiseks ongi ju hääletamine.

Näiteks:
Tegin eelmisel suvel mõned pildid, aga pole aega ega tuju olnud nendega tegeleda veel.
Jätan need sinnapaika, värskus kadunud?
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#39

P Jaan 05, 2014 19:24

Kuna kogu see pildimajanduse süsteem on omaette programm, siis sinna me (moderaatorid) ei saa hindeid manuaalselt sisestada.

Kui kommentaaridest hindeid otsima hakata siis parem oleks üldse kogu see hääletamine foorumisse üle tuua ja seal siis asja edasi ajada.

Sel juhul muutub kogu see uploadimine ja hääletamine tülikamaks aga kui vaja siis vaja, praegune süsteem on modede jaoks mugav ja toimib tõrgeteta juba aastaid.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#40

P Jaan 05, 2014 19:31

Kuna kogu see pildimajanduse süsteem on omaette programm, siis sinna me (moderaatorid) ei saa hindeid manuaalselt sisestada.

Miks see oleks nii suur kaotus, kui pilte ei saaks enam albumis hinde järgi järjestada?



Sel juhul muutub kogu see uploadimine ja hääletamine tülikamaks aga kui vaja siis vaja, praegune süsteem on modede jaoks mugav ja toimib tõrgeteta juba aastaid.

See võtab muidugi ilusti kokku, miks minu ja cabricu jutt on juba teist aastat nagu tuuleveskitega võitlemine -korraldajate jaoks kaalub mugavus üles läbipaistvuse. Nii on nagu elu käib. :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#41

P Jaan 05, 2014 19:32

Olen pilte töödelnud ja ei ole sellest ka mingit saladust teinud ja, et oleks töödelnud raudselt ka edaspidi.
Selles osas on reeglid karmimad kui tegelikkus, pole mul küll midagi tagasi lükatud kunagi, ma teiste eest ei oska kosta.
On lihtsalt selline rahulolematu ja otsiv vaim. Soovin leida oma stiili, et olla äratuntav ja isikupärane autor, aga ei ole leidnud, kuigi ka selles osas on tekkinud uusi ja huvitavaid mõtteid.
Olen selgelt olnud pildile orienteeritud, mitte selle eest saadavale hindele.
Olles midagi korrigeerinud siis ainul parema tulemuse nimel ja, et ei ole õnnestunud head pilti kätte saada on ühtpidi kurb, aga teistpidi innustav.
Eksib see kes arvab, et soovin rohkem oma pilte kalendrisse saada, olin ju mina see kes oma teise võidupildi selle aasta kalendrist välja võttis, mingit välist survet, ega sellekohast reeglit ei olnud, oli puht isiklik otsus.
Eelpool tehtud ettepanekule, mida kahel käel toetan, et see reeglina kirja panna, on korraldaja poolne rektsioon 0.
Kuna olen otsustanud sellistel tingimustel mitte osaleda, siis pole enam ka seda muret, ega masendust, mida soov absurdse hindamissüsteemiga jätkata, minus tekitas.
Vaatan juba seda asja kõrvalt.
Olen ausa ja avatud hindamissüsteemi eest pikalt võidelnud, omale vaenlasi kogunud, aga paraku tulemusteta, seni.
Ei ole mitte kunagi oma pildile hinnet pannud, ei ole mitte kunagi osalejana hindeid pannud, mitte kunagi, mitte kordagi.
Kui teha nimekiri osalejatest, kes enda kohta sama võiksid õelda, aitaks see ehk selgitada tekkinud olukorda.
Mina teen siin algust ja Teie jätkake

1. cabric
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#42

P Jaan 05, 2014 19:38

Ma ei saa aru mida tähendab "konkurentsivõimelisemaks ja seetõttu ka kvaliteetsemaks".
Kui on kehv pilt või tundub vana ja mittevärske, siis selliste välistamiseks ongi ju hääletamine.

Näiteks:
Tegin eelmisel suvel mõned pildid, aga pole aega ega tuju olnud nendega tegeleda veel.
Jätan need sinnapaika, värskus kadunud?


Konkurentsivõimelisemaks justnimelt seetõttu, et pildid tehakse konkreetses ajavahemikus.
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#43

P Jaan 05, 2014 19:44

...

Sel juhul muutub kogu see uploadimine ja hääletamine tülikamaks aga kui vaja siis vaja, praegune süsteem on modede jaoks mugav ja toimib tõrgeteta juba aastaid.

See võtab muidugi ilusti kokku, miks minu ja cabricu jutt on juba teist aastat nagu tuuleveskitega võitlemine -korraldajate jaoks kaalub mugavus üles läbipaistvuse. Nii on nagu elu käib. :)

Jääb mulje, et enne kui mina hakkasin asja vedama oli kõik just nii nagu soovisite :freak:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#44

P Jaan 05, 2014 19:50

...

Sel juhul muutub kogu see uploadimine ja hääletamine tülikamaks aga kui vaja siis vaja, praegune süsteem on modede jaoks mugav ja toimib tõrgeteta juba aastaid.

See võtab muidugi ilusti kokku, miks minu ja cabricu jutt on juba teist aastat nagu tuuleveskitega võitlemine -korraldajate jaoks kaalub mugavus üles läbipaistvuse. Nii on nagu elu käib. :)

Jääb mulje, et enne kui mina hakkasin asja vedama oli kõik just nii nagu soovisite :freak:

Kliki ja keskmise hinde põhine oli see süsteem juba enne sind ju. :) Küll aga on sinul voli need paar läbipaistvuse ihalejat ära kuulata ja soovi korral neid ka kuulda võtta. :)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#45

P Jaan 05, 2014 19:57

Eii toeta väitlusi pildi värskuse teemal.
Üritades taotluslikult nostalgiateemat arendada, tundub kohe vana ja mittevärske.
Möödunud aastast oli kasutaja Kork poolt väga hea näide ja kasutaja offence rohekassinistes toonides pilt oli ehe 80 -ndate ajakiri svet motory, või midagi sellist.
Väga lahedad ja meeldejäävad pildid.
Kui vähegi kahtled mingi reegli otstarbekuses, siis viska ta välja.
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#46

P Jaan 05, 2014 20:01

...

Sel juhul muutub kogu see uploadimine ja hääletamine tülikamaks aga kui vaja siis vaja, praegune süsteem on modede jaoks mugav ja toimib tõrgeteta juba aastaid.

See võtab muidugi ilusti kokku, miks minu ja cabricu jutt on juba teist aastat nagu tuuleveskitega võitlemine -korraldajate jaoks kaalub mugavus üles läbipaistvuse. Nii on nagu elu käib. :)

Jääb mulje, et enne kui mina hakkasin asja vedama oli kõik just nii nagu soovisite :freak:

Kliki ja keskmise hinde põhine oli see süsteem juba enne sind ju. :) Küll aga on sinul voli need paar läbipaistvuse ihalejat ära kuulata ja soovi korral neid ka kuulda võtta. :)

Minu soov on jätta piltide laadimine koos kommentaaride ja hindamisega sinna kus ta praegu on. Vaja on vaid hindamine avalikuks teha ja ongi kõik.
Ma olen seda juba öelnud ja ütlen veelkord - tegelen asjaga, uurin võimalusi ja kui progeja vastus on postiivne siis lasen asja meie jaoks sobivaks treida!
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#47

P Jaan 05, 2014 20:01

vvs.
Kui asi on otsustatud ja vaielda pole mõtet, siis anna teada eks? Niisama ei viitsiks kirjutada :)
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#48

P Jaan 05, 2014 20:07

Eii toeta väitlusi pildi värskuse teemal.
Üritades taotluslikult nostalgiateemat arendada, tundub kohe vana ja mittevärske.
Möödunud aastast oli kasutaja Kork poolt väga hea näide ja kasutaja offence rohekassinistes toonides pilt oli ehe 80 -ndate ajakiri svet motory, või midagi sellist.
Väga lahedad ja meeldejäävad pildid.
Kui vähegi kahtled mingi reegli otstarbekuses, siis viska ta välja.

Võibolla said minust valesti aru, mul ei ole retro piltide vastu midagi. Lisandväärtust loob see, et pilt on tehtud praegusel ajahetkel :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#49

P Jaan 05, 2014 20:10

"Lisandväärtust loob see, et pilt on tehtud praegu"

See ei ole nii! Tegemist ei ole värskete uudiste konkursiga.
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#50

P Jaan 05, 2014 20:13

"Lisandväärtust loob see, et pilt on tehtud praegu"

See ei ole nii! Tegemist ei ole värskete uudiste konkursiga.

Aga mis selles halba on kui konkursil osaleja (fotograaf) peab kaameralt tolmu maha lükkama? :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Vasta