ESK Fotokonkurss 2014 / Kalender 2015 - REEGLID ja KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#1

K Jaan 01, 2014 22:11

ESK Fotokonkurss 2014 / Kalender 2015 - REEGLID ja KOMMENTAARID


Aasta 2014 on juba käima lükatud ja oleks aeg ette võtta 2015 aasta kalendri valmistamine :)


Reeglites on paar muudatust ja uuendust, palun tutvuge nendega allpool...

Reeglitest:

1. Võistluse periood on 01.01.2014-5.12.2014
2. Osaleda saavad kõik huvilised, selleks ei pea olema ei Saabiklubi ega ka mitte Saabifoorumi liige.
3. Võistlus jaguneb kaheteistkümneks etapiks, igaüks kestvusega ~1 kuu.
4. Fotosid saab võistlusele esitada eelmise kuu 28-st kuni jooksva kuu 27-da kuupäevani (ka). (näiteks märtsi 2014 võistlusele 28.02.2014-27.03.2014)
5. Iga etapi jooksul välja pandud fotosid saavad kõik foorumi kasutajad hinnata 28’ndast kuupäevast kuni kuu viimase päevani. Hindamise tulemused on nähtavad reaalajas.
6. Kolme parima foto autor avaldatakse peale hääletamise lõppu.
7. Iga etapi võitja kuulutatakse välja 5 päeva jooksul peale hääletamise lõppu.
8. Iga kuu võitja saab endale Eesti Saabiklubi poolt tasuta 1 (ühe) 2014 aasta kalendri. Tasuta kalendreid saab iga autor maksimaalselt ühe. (Kui sama autor võidab ka mõnel teisel kuul, siis tasuta lisakalendrit ta ei saa).
9. Sponsorite olemasolul võivad sponsorid välja panna omapoolseid auhindu võitjatele.
10. Detsembrikuu fotosid saab lisada 20.11.2014-04.12.2014, hääletus toimub 5.12.2014 kella 22.00'ni.

Piltidest:

1. Osalemiseks tuleb foto laadida aadressile http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/upload.php Fotod tuleb esitada jpg failina, Alampiiriks 1600x1200 pikslit. Faili suurus võiks jääda 1,5MB-2MB vahele! Foto peab olema rõhtkaader („Landscape“). NB! Juhul kui fail on liiga suur, siis ei saa pilti laadida - ehk vajadusel muutke resolutsiooni väiksemaks!
NB2! Kui Teie pilt osutub võitjaks, siis saatke võimalikult suure resolutsiooniga foto aadressile foto @ saabiklubi . ee
2. Fotoga koos antakse kaasa autori nimi ja pildi pealkiri.
3. Fotod avaldatakse esimesel võimalusel aadressil http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum peale nende reeglitele vastavuse kontrolli.
4. Pildistamise objektiks on SAAB-i marki kandev auto. Keskkonna valib iga pildistaja ise.
5. Fotol peab olema terve auto või selgelt äratuntav detail autost, mis annab võimaluse identifitseerida auto marki ja mudelit.
6. Fotod SAAB-i lennukitest, varuosadest, mudelitest jms. EI kvalifitseeru.
7. Igal etapil osalev foto peab olema tehtud käimasoleva etapi jooksul. NB! Eelmise etapi ja ka aasta vanad pildid konkursil ei kvalifitseeru*.
* - VA. juhul kui käimasoleva perioodi pilte ei ole piisavalt saadetud!

8. Fotosid võib mõõdukalt töödelda (mürast puhastamine, HDR, jms). “Virtual tuning”, "hullude" efektide lisamine jm ei kvalifitseeru.
9. Igalt võistleja saab esitada konkursile maksimaalselt 3 fotot kuus. Juba esitatud fotosid ei saa uuesti esitada järgnevate kuude konkursile.
10. Saates foto konkursile, kinnitab saatja, et tema on foto autoriks või on saatnud foto autori loal ning ei lähe vastuollu autoriõiguse seadusega.
11. Konkursil osaleva foto autoriõigus kuulub foto autorile. Eesti Saabiklubil on õigus kasutada konkursil igakuuliselt esimese kolme parema foto hulka valitud fotosid klubi poolt soovitud viisil oma tegevuse tutvustamiseks, viidates võimalusel foto autorile. Ülejäänud konkursil olnud fotode kasutamiseks peab Eesti Saabiklubil olema foto autori nõusolek.

Hääletamine:

1. Hääletada saavad Eesti Saabiklubi foorumi registreerunud kasutajad
2. Hääletamine toimub aadressil http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum
3. Igat pilti on võimalik kasutajal hääletada ainult üks kord; häält tagantjärgi muuta pole võimalik
4. Hääletajal on võimalik pilti ka kommenteerida; samas kõik solvavad ja ebatsensuursed kommentaarid eemaldatakse


Kalendrist:

1. Eesti Saabiklubil on õigus kasutada konkursil igakuuliselt esimese kolme parema foto hulka valitud fotosid kalendri väljaandmiseks.
2.1. Iga kuu kalendripildiks saab vastava kuu konkursil osalenud parim foto. Juhul, kui foto kvaliteet pole piisav, on Eesti Saabiklubil õigus esikoha pildi asemel panna kalendrisse teise koha pilt; juhul kui ka teise koha pildi kvaliteet pole piisav, siis kolmanda koha pilt.
2.2. Kui mõni automudel muutub domineerivaks (Näiteks 5 kuul on kalendripildiks mõne 9000 pilt, siis Eesti Saabiklubil on õigus asenda mõni pilt järgmise koha pildiga.
3. Juhul, kui kalendrisse läheb teise või kolmanda koha pilt, siis ka selle pildi autor saab Eesti Saabiklubi poolt 1 (ühe) tasuta kalendri. (V.t punkti Reeglitest, 8)


Lisage enda "Lemmikutesse" selline link:
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum


Igasugune tagasiside, küsimused, kommentaarid, kriitika - siia teemasse.

Ja loomulikult jääme ootame Teie pilte :thumb:
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#2

N Jaan 02, 2014 10:29

Leidsin 2 olulist muudatust:

1. Kui osutud võitjaks, siis tuleb võidupilt max resolutsiooniga saata meilie peale
2. Pildid peavad olema tehtud jooksval aastal, ehk vanemaid pilte enam saataei saa. Seega peaksid autorid jätma EXIF info puutumata.

Kas muutus veel midagi olulist?

terv, teager
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#3

N Jaan 02, 2014 12:35

Kas muutus veel midagi olulist?
Nagu Jumalast oleks saadetud need muudatused meile.
Küsimus ei olnud küll suunatud mulle, aga võin vastata.
Midagi olulist ei muutunud.
Kas oli suur nõudlus muudatuse järele, et võistleksid ainult jooksval aastal tehtud pildid?
Ma justkui ei märganud, või peab põhjust otsima ettepaneku teinud isikus, et just see nii kohe kirja sai.
Aga üliolulised hääletusprotsessi selgust puudutavad küsimused? - huvitav ettepanek, tasub mõelda ja umbes samas stiilis edasi.
Ei käivitaks seda konkurssi sellistel tingimustel, mõtleks asjad hästi läbi.
Tuleks ka selguse mõttes lahti kirjutada millistel alustel pilt asendatakse kui viis sama marki järjestikku võitjaks osutuvad.
Keskmise hinde põhjal, oleks loogiline arvata.
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#4

N Jaan 02, 2014 15:42

jooksva aasta reegel on pehmelt öeldes jabur. mis selle mõte on?
ka EXIF muutmine on imelihtne. pole mõtet asja keeruliseks ajada.
ma ei näeks probleemi, isegi kui keegi postitaks pildi mis skännitud näiteks 80ndatel pildistatud slaidilt...

puudu on reegel, mis välistaks ühe sama auto esinemise mitmel kalendrikuul.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

N Jaan 02, 2014 16:16

Ma usun, et see "jooksva aasta" reegel on mõeldud ikka selles vaimus, et te ikka läheks välja ja teeks selle pildi, mitte ei otsiks vanadest varudest. Ehk vvs siiski andestab teile need libastumised ja lubab ka mõne vanema pildi läbi??

Hääletus jääb nagu on, seda ei ole võimalik ümber progeda, et annaks hääle vaid enim meeldinud pildile. Oma pilte hinnata ei saa nagunii. Ja keegi teine ei hakka neid meie eest ka hindama. Mina isiklikult tahan siiski sellist kalendrit, kus on sees minu maitse järgi pildid (või ma olen vähemalt üritanud oma maitset peale suruda läbi hääle andmise..:) ). Ei ole meil tegelikult ju ka nii tihedat läbikäimist teistega, et kellelegi nii tähtsat ülesannet usaldada..:P

Variant on veel ka lubada hääletada olemata foorumi liige... Aga minu mäletamist pidi sai see kinni keeratud justnimelt igasugu läbu vältimiseks. Nagu igasugu piltide pushimine jms. Korraldaja poolelt vaadates jäi rämspu rookimine sisuliselt ära.

Anonüümne autor? Noh, häda pärast saab vast midagi korraldada, et pildi juures uploadija nime ei näitaks, aga algusaastatel see nii oli (upload toimus korraldajate poolt) ja tegelikult mingit erilist tulemust ei andnud, sest peale paari kuud oli suht selge, kes millist autot pildistab ja igasugune anonüümsus oli peaaegu, et kadunud. Ma ei ole ka ühegi teise sarnase konkursi juures (teised klubid) sellist anonüümsust näinud, ikka on pildi esitaja andmed juures olnud.

Hinnangu adekvaatsust parandaks kindlasti, kui osalejaid ja hindajaid oleks rohkem, eriti hindajaid...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#6

N Jaan 02, 2014 17:34

Ei oska hetkel nimetada ühtki konkurssi kus osalejale oleks jäetud võimalus tulemust mõjutada.
Ei peetud ka seekord vajalikuks reeglites ära märkida, et osaleja roll piirdub vaid pildi esitamisega konkursile.
Mäng käib ainult ühte väravasse, osaleja pool on nii alasti kistud kui veel vähegi võimalik, nüüd anna veel EXIF infot ka kohustuslikus korras, samas võimalikule osalejast anonüümsele hindajale tuuakse ka hetkeseis komakohalise täpsusega kandikul kätte.
Hindamisprotsess ei pea ilmtingimata olema huvitav, vaid õiglane eelkõige.
Vastuseta on jäänud ka aasta kogumist pildi valimise küsimus.
Detsembri võidupilt, kus ta on meil praegu oma aasta parima keskmise hindega saab 2013 valimisel. Esikaheteistkümnes ma ei leia seda ja oleks seega justkui valikust väljas kuigi alles oli meil see detsembrikuu hääletus.
Mis siis juhtus loetud päevade jooksul?
Ei usalda ma seda süsteemi üldse.
Vaatasin veel neid möödunud aastal esitatud pilte ja ei osanud eristada millised võiksid olla jooksva aasta pildid, millised varasemast perioodist, mille poolest ühed paremad kui teised? Ei saanud aru.
Lisan juurde, et kalendri kaanele kas teha korralik kujunduslik graafika või aasta saab 2013 pilt, mis sellisel juhul tuleks välja selgitada varem. Nügitud formaadiga pildikatked tagakaane siseküljele parimal juhul.
Fassaad olgu korralik.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#7

N Jaan 02, 2014 19:21

Minule jääb hetkel täiesti arusaamatuks,millega kodanik Cabric rahul ei ole:?
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#8

N Jaan 02, 2014 19:33

Minule jääb hetkel täiesti arusaamatuks,millega kodanik Cabric rahul ei ole:?

Kui nii siis ei hakka vaidlema üldse, eks oligi arvata.
Kel jõud sel õigus, eks te teete ikka oma.
Vabandust, et tülitasin.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14284
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

N Jaan 02, 2014 19:37

MIlles sa nüüd Iisakut süüdistad? Ta ei ole ju mitte ühegi liigutusega selle konkursi korraldamisega seotud... Ta lihtsalt ei saa aru, mida sa virised.... Mina ka ei saa. Et kui nii ei tehta, nagu sina tahad, siis ei peakski tegema?
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#10

N Jaan 02, 2014 19:48

Sa Cyber endasugustega haugu niimoodi.
Selges Eesti keeles on kirja pandud kõik
Ma ei saa Sulle anda seda mida Sul ei ole.
Iisaku advokaat kargas välja nüüd!
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#11

N Jaan 02, 2014 20:11

cabric, sorry, ei ole selges keeles su jutt...
on selline mõtisklus-heietus...
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#12

N Jaan 02, 2014 20:13

Sa Cyber endasugustega haugu niimoodi.
Selges Eesti keeles on kirja pandud kõik
Ma ei saa Sulle anda seda mida Sul ei ole.
Iisaku advokaat kargas välja nüüd!


Pilt
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#13

N Jaan 02, 2014 20:13

Need prillid täitsa lähevad Sulle!
Mis Sa teed seal, jogurtile haukad peale või?
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#14

N Jaan 02, 2014 20:20

Miks Sa kodanik Cabric täna nii kuri oled?

Ma ka päris täpselt ei hooma, millega Sa rahul ei ole hetkel.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#15

N Jaan 02, 2014 20:29

Esiteks, olen ma ära joonud neli õlut, teiseks ärritunud , et argumenteeritud diskuss tapetakse väitega - ei saa aru.
Ei taotle ma siin mingeid oma seadusi ega privileege, vaid kõigile ühtmoodi õiglast reeglistikku.
Ma juba mõistsin, et olen jäänud üksi ses lootusetus võitluses, niiet matame sõjakirved maha ja las läheb kõik vana rada edasi.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#16

N Jaan 02, 2014 20:43


...
Lisan juurde, et kalendri kaanele kas teha korralik kujunduslik graafika või aasta saab 2013 pilt, mis sellisel juhul tuleks välja selgitada varem. Nügitud formaadiga pildikatked tagakaane siseküljele parimal juhul.
Fassaad olgu korralik.

Sellega on nii, et meie seas pole elukutselist kujundajat, kes selle ära teeks. Hetkel, kui oled tähele pannud, on seal iga kuu kolm parimat pilti.
Tee omad ettepanekud kuidas saada Aasta Saab enne detsembri paremiku väljaselgitamist teada olla ja kalendrid vee enne jōule valmis.
Kriitikat oleme kuulnud, palukska vōimalikke lahendusi.

Terv, teager
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#17

N Jaan 02, 2014 20:50

Alati pakun lahendusi, kaanekujunduse teema kui jutt on graafikast, võib eraldi teha, mingi särgikavandi analoog, saame ise tehtud, raudpolt kindel selles.
Kui pildi peale minna siis aasta saabi hääletamine ühildada koos detsembri pildi valikuda.
Las jooksevad paralleelselt ja midagi hullu selles ei ole, mahuvad ära küll.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#18

N Jaan 02, 2014 20:59

Aga näiteks mulle meeldib just praegune kaanekujundus.
Mis nüüd saab?

PS: ennetamaks uut virtuaalset "süljeplärakat" sinu poolt siis haukan tõesti jogurtit-väike energiataastus peale trenni...:cool:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#19

N Jaan 02, 2014 21:15

Võidupildi saatmine meilile oli juba eelmise aasta reeglites.

Jooksva perioodi pildi reegel on justimelt seetõttu loodud, et ajada rahvas liikuma :) Kui keegi teeb käimasoleval perioodil vanast pildist skännimise siis on ju kõik oK.
Kui muudetakse EXIF kuupäev nö. "õigeks" siis selle vastu ei saa ka midagi teha. Üldiselt eeldame, et inimestel on õilsad eesmärgid ja selliste susserdustega ei tegele :)

Mis puudutab anonüümsust, siis mina pole küll tähele pannud, et teatud artistid saavad suuremaid hindeid ja teised mitte. Peale hääletustulemuste lõppu on esimesed pildid olnud ikka teistest mõnevõrra paremad, ehk siis teistest ülejäänutest paremini sisustatud, parema kvaliteediga, parema tonaalusega, häirivate kõrvalekalleteta jne.

Eelmise perioodi teemas oli ka hindamise parendamise kohta üht-teist pajatatud.
1) Esimene hea idee oli see, et autor kes oma pildi konkursile saadab, ei saa vastaval perioodil hääletada.
2) Järgmiseks selline mõte, et hääletada saab vaid ühe nö. kõige meelepärasema pildi eest.
3) Kolmandaks pakuti välja, et hindamine olgu avalik - ehk siis kõik näevad kes kellele punkte jagas.

Nüüd oleks õige aeg omapoolsed mõtted välja laduda ja saame asja edasi arendada :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#20

N Jaan 02, 2014 21:20

Ma millegiipärast ei imesta, et Sulle meeldib.
Põhjendada Sa seda muidugi ei oska ja seepärast ma ka ei küsi.
Kui kellegile ei meeldiks, siis sellised lahendused eales ei realiseeruks, seega võtke vastu tänusõnad ilusa kaanekujunduse toetuseks.
Peaks ka kuhugi ajutrenni minema, kõik oleks nii ilus.
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#21

N Jaan 02, 2014 21:31

Exif infoga oli selline teema, et tõõtluste käigus info läks kuskil kaotsi, see on viimaste piltide puhul näha.
Asjaarmastajana ei oska öelda miks ka kuhu see kadus.
Mis ma nüüd teen siis, kas kommentaari vormis trükin juurde, või on üldse seda vaja?
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#22

N Jaan 02, 2014 21:42

Exif infoga oli selline teema, et tõõtluste käigus info läks kuskil kaotsi, see on viimaste piltide puhul näha.
Asjaarmastajana ei oska öelda miks ka kuhu see kadus.
Mis ma nüüd teen siis, kas kommentaari vormis trükin juurde, või on üldse seda vaja?

Kui EXIF faili ei ole siis ei ole. Kui muud tingimused on oK siis minupoolest võib ta konkursil osaleda :)

Kui küsida tohib, siis missuguse programmiga see üldse (iseenesest) ära kaob?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#23

N Jaan 02, 2014 21:58

Ma Sulle seda U2U - s kunagi kirjeldasin.
Ei ole enam neljas õlu, treenitud kere küsib juurde, aga üritan uuesti.
GIMP programmile saab lisada mingi raw plugina, mis ainult fuji puhul ei toimi, ütles mulle üks tarkpea kunagi , kes selle plugina installis ja töö käigus selle avastuse tegi, no ja mul fuji ongi.
Oma raw faili ma siis salvestasin tifiks ja läksin sellega gimpi ja edasi sealt siis need pildi resoltsiooni vähendamised, mingi kuradi pcture, näed ma ei saa enam öelda mis ja inff ongi kadunud.
kui on mingi kahtlus, avalik küsimus kommentaariumi, millal pilt on tehtud? Kes hakkaks avalikus ruumis vingerdama ja valetama, eks ma siis vastan sulle, ausalt.
Mul pildireservi ei ole, tuleb alustada nullist.
vuuduu
Postitusi: 18
Liitunud: R Nov 02, 2012 15:44
Asukoht:
Auto:

#24

R Jaan 03, 2014 15:30

Jooksva perioodi pildi reegel on justimelt seetõttu loodud, et ajada rahvas liikuma :)


EXIFi politsei ajab rahva liikuma ;)

Soovitaks siiski ära jätta reegel millest vähe kasu ja nõuab palju kontrolli. Mõni hea pilt võib üldse esitamata jääda...
heikiw
Postitusi: 672
Liitunud: N Dets 07, 2006 23:53
Asukoht:
Auto:

#25

R Jaan 03, 2014 17:10

Ma nüüd eriti ei saa aru, mida jälle on vaja muutma hakata. :? Kalender on täisa OK ja kuna on tegu Saabikalendriga, siis me vist ei saa väga vähese riidega naiste pilte kalendris lisaks eksponeerida. Hindamise koha pealt saab vast visata minema need hääled, mis on antud enda pildi eest......ehkki see on mu meelest üldse naljakas.....nagu Lõustaraamatus mõni paneb midagi üles ja siis paneb kohe esimesena "like" juurde. Vähemalt kokkutulekutel olen märganud, et meie hulgas peaks olema täiskasvanud kodanikud? See jutt kusjuures täiesti ilma õlleta kirja saanud :D
Vasta