ESK Fotokonkurss 2021 / Kalender 2022 - Mõtted ja arutelud

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#26

K Jaan 05, 2022 8:55

Vastu kindlasti pole..:) Sul see liigutus juba käe sees..:D
Aga nende pikkade hääletuste lühendamise peale võiks ikka mõelda.. :D Hääetajate arvu kasvu sellest ei tulnud.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#27

K Jaan 05, 2022 9:11

Cyber kirjutas:
K Dets 01, 2021 9:14
Ettepanek... edaspidi koguda pilte 2 nädalat, seejärel 2 nädalat hääletuseks ja kuu lõpuks on selle konkreetse kuu foto valitud. Vaadates häälte arvu, siis tulevad need nagunii suht alguses kõik ära ja kuu lõpus on lihtsalt venimine... Ajast, kui hääletamine pikemaks läks, ei ole häälte koguarv kasvanud.

Ja et detsember ei kujuneks selliseks paaripäevaseks spurdiks, siis võiks praegu koguda ja hääletada järgmise aasta kalendripilti..:)
Vaadates kui niruks on viimastel aastatel see piltide tegemine läinud siis ma ei usu, et selle kahe nädala jooksul suudetakse end kokku võtta, et mõnd kalendrikõlbulikku pilti teha! Pigem oleks mõistlik see hääletamine vb siis kahe nàdala peale tuua aga mida see meile annaks? Sisuliselt mitte midagi!

Probleem on pigem piltide vähesuses ja nende väheste hulgast mida saadetakse, on samuti ca 50% nõuetele mitte vastavad.

Küsimus suuremale ringile…

Kuidas me saame pilte juurde, et oleks midagigi valida?! Kuna vist suurem osa huvilisi on FB-st siis üks variant on FB-s üleskutseid teha! Kes seda teha viitsiks?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#28

K Jaan 05, 2022 10:01

Sellega tuleb nõustuda, et pilte on vähemaks jäänud. Aga mis selle põhjus on? Viitsimatus? Keerukus? Keskkond? Tähtede seis?

Mind ennast on häirinud nende pikkade hääletuste puhul just see, et nt augusti võidufoto ma saan üles panna sisuliselt okstoobris..:P Augustis kogume, septembris hääletame ja siis, kui ma taban ära õige momendi, siis läheb pilt üles suht kohe hääletuse lõpus, aga vahel tekib ka mul see "auk" ja siis läheb see pilt sinna alles oktoobri keskel vms...

Inimesed võiks neid pilte üles panna ka varem. No ei pea ju ainult jooksva kuu jaoks. On kena suvine pilt, pane sinna juuni-juuli alla üles juba jaanuaris..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#29

K Jaan 05, 2022 10:56

Minu jaoks teeb Saabiklubi kalendri eksklusiivseks justnimelt see, et tegu on nö värskete piltidega ja just sellel ajaperioodil tehtud teos :)

Me vähemalt ise teame, et on selline ajastutruu pilt mis pole kuskilt varasalvest välja otsitud “vana aja asi”!

Aga eks põhjuseid leiab ju alati miks ei saa üht või teist asja teha. Ma arvan, et pilte ikkagi tehakse aga avastatakse juba hiljem et võiks konkursile samuti midagi saata :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1961
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#30

K Jaan 05, 2022 11:11

Aga me ei tea ju? Või on EXIF kohustuslik, koos pildistamise aja ja kohaga? Vabalt võib ju saata kolm aastat vana pildi :)
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#31

K Jaan 05, 2022 11:21

Minu mõtted on sellised, et löögile ei pääse enam lihtsad pildid. Ja seetõttu ei ole ma enam ka neid saatnud. Lihtne! :-) Vähemalt minu jaoks. Näiteks istusin ma esimesel või teisel detsembril saunas ja siis hakkas seal ruumis liblikas lendama. Täiesti tavaline päevakoer. Ja kuhu ta maandus? Seinal oleva Saabiklubi kalendri peale. Jooksin kohe teise tuppa ja tõin naase käest väha parema telehvooni, et saada mõni äge pilt. Ja siis ta maanduski jõulude kuupäevade peale. Pärast vaatsin krt, telefon oli püstises asendis-pagan, ei kvalifitseeru. Vot nii.

Head uut ka!
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1961
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#32

K Jaan 05, 2022 12:10

Hea et selfi peal ei olnud... aga saada ära, osavad näpud keeravad õigeks.
Kasutaja avatar
SoS
Saabiklubi liige
Postitusi: 880
Liitunud: L Nov 19, 2005 12:00
Asukoht: Tapa
Auto: 9-5TiD, 9-5Griffin, 9-5Aero, 9000Aero, 900 T16
Kontakt:

#33

K Jaan 05, 2022 13:44

Kunagi saavad ju ka need "varasalve" pildid otsa ja saabki ainult uut kraami esitada
Hääletamine võiks tõepoolest olla kuu aja asemel näiteks 2 nädalat, siis jõuab augusti võidupildi septembri keskel veel ilusasti üles panna.
Detsembri osas samuti nädalane hääletus, kus saab siis novembrit ja detsembrit korraga hääletada. Siis võiks ju piisavad ajavarud jääda?
Ma praegu tehniliselt ei tea, kas süsteem üles laadides juba ütleb, et liiga vähe piksleid ja püstine?
...SAABipõletaja... 96->900OG->9-3OG->900NG Cabrio->...->9-5SE->... ->9000CSE-> 9-5TiD->900 T16 MY92 + 9000Aero + 9-5Griffin + 9-5TiD + 9-5 Aero
Oman Tech2, et veakoode lugeda/kustutada, M: SAAB 9000 Aero MY97 Säilita metsa
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#34

K Jaan 05, 2022 16:36

No ma saatsin ära, kuhugi mujale paigutada ei saanud kui vaid jaanuari kuu peale, kuigi see võiks, juhul kui vastab mingitelegi kriteeriumitele, siis detsember.
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#35

K Jaan 05, 2022 17:14

NO FEAR kirjutas:
K Jaan 05, 2022 16:36
No ma saatsin ära, kuhugi mujale paigutada ei saanud kui vaid jaanuari kuu peale, kuigi see võiks, juhul kui vastab mingitelegi kriteeriumitele, siis detsember.
Taolise pildi koht on pigem siin :)

viewtopic.php?f=27&t=15
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Nakataja
Postitusi: 396
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#36

K Jaan 05, 2022 17:55

Hei,
Paneks omad mõtted ka siis üle pika aja kirja.
Olles olnud ise algusaastatest peale üks fotode saatjatest ja vahel ka oma pildi kalendrisse saanud, siis oma kogemustest võin õelda, et hea pildi saamiseks peab olema õnne tabada mingit unikaalset hetke või kompsotsiooni või valguse langemist jne. Seda aga päris nii ei teki, et nüüd lähen ja teen ühe ägeda Saabi pildi. Vähemalt minul see nii ei kipu olema. See selleks.
Ka minu meelest on hetkel suurimaks probleemiks piltide vähesus ja tihti ka suvalisus. Hea kompositsiooniga ja ideega pilte on vähe. Peamine põhjus on kindlasti see, et antud konkurss toimub suhteliselt piiratud huviliste seltskonnas ja ka hääletajateks on vist enamuses ühed ja samad inimesed. Fasebooki kasutajate kaasamine annaks kindlasti uusi huvilisi juurde. Päris tihti on FB foorumis olnud lahedaid pilte mis kahjuks kalendri konkursile pole jõudnud. Nii et, kindlasti võiks FB-s reklaami teha.
Samuti võiks anda selles osas ehk natuke vabamad käed, et mis aastal sobilik pilt on tehtud. Siis ehk saaavad nii mõnedki ilmumata shedöövrid uue elu.
Hääletuse osas leian samuti, et 2 nädalast peaks piisama, kuna enamus tulihingelised huvilised hääletavad juba esimestel päevadel ära :)
Aga muidu soovin jõudu kõikidele eestvedajatele ja fotograafidele! Viimase aasta kalender on minu arvates päris hea välja kukkunud. :beer:
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#37

N Jaan 06, 2022 10:00

Ma soovitaks ehk selle fotokonkursi üldse foorumist üle kolida Facebooki, kus käib lehel ehk rohkem inimesi, kui siin foorumis. Üleüldse on klubi Facebook aegade algusest olnud suht varjusurmas, tõsi detsembris oli seal postituste osas tõeline laviin, mis lausa võrreldav mõne terve aasta postituste hulgaga. Loodetavasti panustatakse tulevikus FB-s info jagamisele rohkem.

Kalendri puhul hääletustel on silma jäänud, et usinalt pildistavad kindlad inimesed oma autosid, õnneks pole küll nende fotod iga kuu võitnud, aga tegelikkuses oleks võinud me ju ka vabalt viimastel aastatel saada kalendri, kus igas kuus on vvs auto pilt või HelenaEinmanni auto pilt. Vahva, et inimesed viitsivad ja mitte halva pärast, aga ei soovi seinale kalendrit, kus aastast-aastasse on sama auto lihtsalt eri nurkade alt.
Mida aasta edasi seda raskemaks muidugi uute autode kalendrisse saamine muutub, sest uusi mudeleid juba kümmekond aastat peale ei tule ja ka kasutatud autode import on covidi ajal pidurdunud.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 804
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#38

N Jaan 06, 2022 18:35

Ehk on see suhteliselt väike kalendripiltide tegijate ja konkursile pakkujate ring seetöttu väike , et paljudel kodanikel puudub sobiv pildi tegemise tehnika ja ka oskus pilte töödelda. See mis pildi klöpsimise hetkel silmadega objekti vaadates tundub ilus on peale ka heakvaliteetse mobiiltelefoni kaameraga pildistamist päris haletsusväärne , et seda kalendripildiks pakkuda. Jah , oma SAAB i teemasse need "sajad" pildid sobivad kuid ... .
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#39

T Jaan 11, 2022 8:51

vvs kirjutas:
K Jaan 05, 2022 17:14
NO FEAR kirjutas:
K Jaan 05, 2022 16:36
No ma saatsin ära, kuhugi mujale paigutada ei saanud kui vaid jaanuari kuu peale, kuigi see võiks, juhul kui vastab mingitelegi kriteeriumitele, siis detsember.
Taolise pildi koht on pigem siin :)

viewtopic.php?f=27&t=15
Tõstetagu see pilt sealt fotoalbumist siis "sinna". :-)
Vasta