Eesti Saabiklubi Fotokonkurss 2010 - KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#76

P Mär 01, 2009 9:38

Huvitav, minul ei lase sama pilti uuesti hinnata?
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#77

P Mär 01, 2009 10:06

Algselt postitas: mart284
Huvitav, minul ei lase sama pilti uuesti hinnata?


Hinde saab anda sisse logimata ükskõik kes. Olen Saabiiirega 110-ga nõus. Mulle isiklikult meeldiks peale selle hindamise muutmise veel, et pildi kunstiline lahendus oleks pildistaja ja selle kunstiline väärtus hindaja silmades, mitte et mõlemad oleks nö žürii hinnata.
Kunn
Saabiklubi liige
Postitusi: 174
Liitunud: P Veebr 17, 2008 15:41
Asukoht:
Auto:

#78

P Mär 01, 2009 12:24

Algselt postitas: Saabiiir
Jälginuna kahe esimese kuu piltide pingerea muutuste käiku, teen ettepaneku edaspidi hindamise korda veidi muuta - selliselt, et pilte saaks hinnata vaid sisseloginud saabnetikasutaja ning iga pilti ühe korra.
Põhjendus - vägisi jääb mulje, et keegi(d) laseb/lasevad oma pilte paremate hinnetega tõsta ning teisi kehvematega langetada.



Olen ka nõus.
Ja kirjas on et hääletada saab kuni 28.02 aga peale eilse õhtu seisu on hääli tugevalt juurde tekkinud.:wise: :?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#79

P Mär 01, 2009 16:16

Algselt postitas: Kunn
Algselt postitas: Saabiiir
Jälginuna kahe esimese kuu piltide pingerea muutuste käiku, teen ettepaneku edaspidi hindamise korda veidi muuta - selliselt, et pilte saaks hinnata vaid sisseloginud saabnetikasutaja ning iga pilti ühe korra.
Põhjendus - vägisi jääb mulje, et keegi(d) laseb/lasevad oma pilte paremate hinnetega tõsta ning teisi kehvematega langetada.



Olen ka nõus.
Ja kirjas on et hääletada saab kuni 28.02 aga peale eilse õhtu seisu on hääli tugevalt juurde tekkinud.:wise: :?


1. Ühelt IP aadressilt saab ainult 1 kord hääletada
2. Ka hetkel saab veel veebruari piltidele hääli anda, sest hääletust pole veel lukku löödud. Kui mõtet see enam ei oma, kuna seis on fikseeritud eilse ööga ning esikolmik on täpselt sama, mis täna hommikul ja pärastlõunal.
3. Ega me miljoni peale ei mängi. Auhind pole meeletult suur ning ei usu, et keegi selle nimel õhutaks enda sõpru-tuttavaid meeletult hääletama.

terv, teager
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#80

P Mär 01, 2009 18:30

Kahjuks pole võimalik niisama lihtsalt siduda hääletamist foorumi liikmelisusega. Ja minu isikliku arvamuse põhjal oleks siis võitjal umbes 10 häält.

Ühest arvutist saab igale pildile anda ühe hääle. Loomulikult, nagu iga asjaga arvutite juures, on mingid workaroundid, aga umbes 95% kasutajates (või isegi rohkem) ei vaevu neid kasutama, enamus isegi ei tule selle peale, kuidas seda teha.

Teine asi, mis mulle omale tundub, on see, et hääl antakse oma "lemmikule", aga teisi ei raatsita siis üldse hinnata.

Vaatamiste arvule mõjub üsna kindlalt ka see, millal pilt üles pandi... Ma arvan, et kui nn võitjapildiks osutuks mõni viimase hetke pilt ja hea hinne peaks tulema vaid paari viimase hetke hääle põhjal ja vähese vaadatusega, siis me ilmselt teda võitjaks ei kuulutaks.

Praegu seda Teageri pilti vaadates tundub mulle küll vaatamiste ja hindamiste suhe piltide puhul täitsa OK...

Ma hakkaks midagi kahtlustama, kui ühe pildi all oleks hääli 3-4 (+) korda rohkem, kui teistel. Statistikahuvilised võivad nende vaatamiste/hindamist/konkursil olnud päevade põhjal ilmselt kõikvõimalikke numbreid ise arvutada..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#81

E Mär 02, 2009 0:47

Algselt postitas: Cyber
Ühest arvutist saab igale pildile anda ühe hääle.

Cyber, sa unustad selle, et meil on saabunud sülearvutiajastu ja wifi võrke kasutades on alati uus IP! Minu teada ei pruugi ka lauaarvuti alati fiks IPga olla. Seetõttu pooldan samuti sisselogimissüsteemiga hääletamist, see annab pisutki võrdsemad võimalused ausa mängu pooldajaile.
Loomulikult, nagu iga asjaga arvutite juures, on mingid workaroundid, aga umbes 95% kasutajates (või isegi rohkem) ei vaevu neid kasutama, enamus isegi ei tule selle peale, kuidas seda teha.

Ei maksa eeldada, et arvutikasutajad on rumalad.

Teine asi, mis mulle omale tundub, on see, et hääl antakse oma "lemmikule", aga teisi ei raatsita siis üldse hinnata.

Kui hääl antaks vaid oma lemmikuile, aga teised jäetaks hindamata, oleks piltide hindetase tunduvalt kõrgemal kui praegu. Et saavutada fototehniliselt headele piltidele hinne alla kahe, tuleb juba üsna kõvasti ühtesid ja nulle jagada, kui keegi raatsib neid kasvõi ühe viiega õnnistada.


Vaatamiste arvule mõjub üsna kindlalt ka see, millal pilt üles pandi... Ma arvan, et kui nn võitjapildiks osutuks mõni viimase hetke pilt ja hea hinne peaks tulema vaid paari viimase hetke hääle põhjal ja vähese vaadatusega, siis me ilmselt teda võitjaks ei kuulutaks.
:wtf: ?
Aga äkki lühedab lugupeetud žürii siis kohe esitustähtaja näiteks 15. kuupäeva peale ja paneb siis pildid ühekorraga 16. üles?
Siis kõigil stardipositsioon võrdne ja poleks ka seda, et kui lihtsalt mingeil põhjustel pildi esitamine viimasele tunnile juhtub jääma, on oht et seda üldse ei arvestata.


Praegu seda Teageri pilti vaadates tundub mulle küll vaatamiste ja hindamiste suhe piltide puhul täitsa OK...

Loogiline, et hiljem esitet pilti jõutakse vähem vaadata ja hinnata, aga siin on ju selgelt näha ka enamike piltide hinnete puhul suunatud liikumist, mis ei kattu tihtipeale pildi fototehnilise väärtusega. Õnneks kõige hullemad pildid esikolmikusse siiski lõpuks ei jõudnud, kahjuks jäi nii mõnigi pilt sellesama tampimise tõttu hoopis tahaotsa - eelkõige mõtlen siin "Läbi lillede" peale.


Täiendus: Ja ülespaneku aja ja häälte arvul pole küll mingit seost - esimesene ülespandud pilti on hinnatud 38 korral ja viimasena esitatut 33 korral :P :bs:
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#82

E Mär 02, 2009 0:58

Algselt postitas: teager
3. Ega me miljoni peale ei mängi. Auhind pole meeletult suur ning ei usu, et keegi selle nimel õhutaks enda sõpru-tuttavaid meeletult hääletama.

Asi pole mitte auhinna suuruses (või üldse olemasolus), vaid TUNNUSTUSES ja selle järele janunemine võib vahel mägesid paigast liigutada, rääkimata siis aususe unustamisest.
Just ausa mängu nägemise soovist oli minu postitus ajendatud.
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#83

E Mär 02, 2009 7:09

Sõbrad rahulolematud, kuna 95% hindajatest ei oska fototehnilisi nüansse hinnata, siis ei pruugi fototehniliselt tugevad pildid üldse esiridadesse jõuda. Kui hindajaks oleks professionaalidest žürii, siis oleks pingerida ilmselt hoopis-hoopis teine.

See pole ainus mitteproffide poolt hinnatav fotokonkurss, mida tean, kus professionaali tulemus hämmastab.

Seega nii lihtsalt on, tuleb sellega leppida. Seekord on mängukorraldus selline. Ka mina ei kahtlusta ebaausust. IMHO veebruaris ei olnudki "päris-häid" pilte ja jaanuaris võitiski parim pilt.

EDIT: Ja tegelikult pole hindamisel küsimus masina IP's vaid küpsistes, mis su masinasse salvestatakse. Seega, et korduvalt ühte pilti hinnata, ei ole vaja IP muutmisega vaeva näha, vaid piisab palju väiksemast liigutusest. Samas on 90% saabneti kasutajatest siiski üsnagi kultuursed ja viisakad. Seega usun, et paranoiadeks pole põhjust.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#84

E Mär 02, 2009 9:37

See läheb juba OT-ks ja filosofeerimiseks, aga ma ütlen oma pisikese arvamuse ikkagi ära..:)

95% (minu arust) vaatajatest ei hinda piltide puhul mitte mingit fototehnilist täiust vaid mingit emotsiooni, mida see pilt temas tekitab ("oh lahe auto", "mõnus lumi", "oh, pildil on mingi SAAB, mulle raskelt meeldib see mark, paneks viie"). Fotograafiaga rohkem tegelenu hakkab aga otsima ja vaatama detaile, kompositsiooni, teostust jms. Lisaks sellele on igaühel neist olemas mingi alateadlik arvamus, milline peab olema "hea" pilt. Ja siis kõrvutatakse seda ideaali hinnatavaga ja kui ise osaletakse, siis tekib ka kindlasti kohe võrdlemine oma pildiga..:) Ärge võtke isiklikult, inimene ongi selline isekas loom..:) .

On-topic jälle: Mind täitsa huvitab, kuidas te hindate seda "selgelt nähtavat suunatud liikumist"? Kas teil on kusagil mingi statistika, mis näitab mingit hinnete lisamise aega ja numbri kasvu? (nagu kurikuulsla Tallinna linnavalitsuse korraldatud hääletuse puhul üks kodanik tegi...) või on tegemist kõhutundega? Minul seda võtta pole, sest taolist asja ei salvestatud. Mina isiklikult ei suuda hittide ja hinnete põhjal taolist järeldust teha.

Ma panin praegu sellele albumile peale "detailed vote statistics" ja detailed hit statistics". Kui nüüd pildi detaile vaatate (see "i" tähega pildike vasemal pool üleval), siis hinde rea lõpus on "Details" ja seal on näha, kuidas hinded jagunevad, kui palju on ühtesid/kahtesid/kolmesid/neljasid/viisi. Vanemate piltide puhul kahjuks seda enam ei näe, sest hääletamise ajal ei salvestatud seda. Hit stat-i näeb adminina sisselogituna... Ehk siis kui on kahtlusi, saate muret kurta ja vaatame järgi.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#85

E Mär 02, 2009 10:22

Huvitav on jah, et kui erinev on tegelikult nö. lihtsa vaataja ja pisut vilunuma silmaga vaataja eelistus. Minu enda jaoks oli oma tehtud fotode paremusjärjekord just vastupidine siinsele tulemusele.
Eks tuleb vist lähenemisnurka muuta ja hakata otsima lihtsamaid ja arusaadavamaid kaadreid.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#86

E Mär 02, 2009 10:40

Ei saa ka mitte vaiki olla.
See on Saabiklubi fotokonkurss 2009.
Iga siia pandud pilt on kellegi jaoks hea ja ilus ja eksponeerimist väärt. Meil on siin selliseid inimesi kes julgevad ennast profifotograafideks tituleerida heal juhul 3-4. Tugev enamus vaatab ikkagi pilti kui sellist.
Tegelikult olen ma natuke pettunud. Lihtsalt uskumatu kuidas praktiliselt igas heas algatuses suudetakse hakata pisiasjade kallal norima. :bs:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#87

E Mär 02, 2009 10:46

Just!

Võtke asja vabalt ja positiivselt :beer:
romza
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#88

E Mär 02, 2009 10:52

No ma teen ka noka lahti.

Sobib, teeme korralikult, ID-kaardiga sisse logimise, korraliku statistika mootoriga jne. Kõik see maksab. Ma ei usu et keegi oleks huvitatud taolisest variandist, et ühe pildi lisamine maksab näiteks 1000.- Palju meil siis oleks igakuiselt pilte?

Ja kui tahetakse siis hääletaks ikka kogu pere ja sõpruskond ka ID-kaardiga ning asjast mitte väga huvilised ei vaevuks kaarti rahakotivahelt või tastust välja võtta ja jõuame täpselt samasse kohta tagasi.

Siinkohal püütakse teha käepäraste vahenditega omast vabast ajast natukenegi meelelahutust pakkuvat ja vaheldust igapäevasele elule.

OT: mõnemehe jaoks on auto korras kui ta sõidab õlivahetusest õlivahetuseni, vähem kui 10 detaili pudenemata. Teine aga veedab 2 päeva uksevalgustust seadistades....
Iga ratas veab and then some!
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#89

E Mär 02, 2009 11:22

Olen kah seda meelt, et ei maksaks liiga keeruliseks asja ajada - mäng ei ole ju mõisa peale.

Aga huvitaks ikka, kes ja miks hindab pilte 0-ga? Mina, kui pilditegemisest võõras inime vaatan välist ilu:beer: ja panin enamasti 4-5te. Pildiomanikel ju kah hea meel kui hindeks on üle 2:) Või ongi kõik need ca 40 inimest olnud kõrgema pilotaažiga fotogeeniused???
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#90

E Mär 02, 2009 11:31

Algselt postitas: iisak
Ei saa ka mitte vaiki olla.
See on Saabiklubi fotokonkurss 2009.
Iga siia pandud pilt on kellegi jaoks hea ja ilus ja eksponeerimist väärt. Meil on siin selliseid inimesi kes julgevad ennast profifotograafideks tituleerida heal juhul 3-4. Tugev enamus vaatab ikkagi pilti kui sellist.
Tegelikult olen ma natuke pettunud. Lihtsalt uskumatu kuidas praktiliselt igas heas algatuses suudetakse hakata pisiasjade kallal norima. :bs:


Ma olen ka pettunud, et heast asjast ei tulnud hea asi.

Ja siin räägib just pettumus minu sees: kui konkreetselt ühele sellile, kes taotleb kunstipäraseid fotosid vahepeal öeldi, et mis teed sellist jama, tee oma tavalisi kena-saab-metsas pilte (no kuulge!) või näiteks minu pilt lükati tagasi, kuigi reeglite järgi ma sain aru, et selliseid pilte oodatakse, siis tekkib ju pettumus. Tekkis, ja väga tugev.

Seda enam kui suur osa pilte on seebikaklõpsud, kus lumi on hall, isegi kükitada pildistaja ei viitsi paremaks nurgaks jne jne

Kasvõi žantaseerimise pärast võib keegi üritada selle nüüd läbi teha, et panen enda pildi, kutsun kõik sõbrad hääletama ja saan võitjaks.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#91

E Mär 02, 2009 12:05

Algselt postitas: vallikas
...või näiteks minu pilt lükati tagasi, kuigi reeglite järgi ma sain aru, et selliseid pilte oodatakse, siis tekkib ju pettumus. Tekkis, ja väga tugev.
...


Vallikas, saa juba üle sellest, et sinu kalapilti (mis avatariks on), ei aktsepteeritud. Pilt oli selgelt kahe reegli vastu:
[list]
5. Fotol peab olema terve auto või selgelt äratuntav detail autost, mis annab võimaluse identifitseerida auto marki.
6. Fotod SAAB-i lennukitest, varuosadest jms. ei kvalifitseeru.
[/list]

Sinu pildil on kala, õng ja saabi embleem :wtf:

terv, teager
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#92

E Mär 02, 2009 12:16

Teate paranoikud... ma hakkan tigedaks minema... SInuga, Vallikas, sai juba pikalt räägitud ja tundub, et sa ikka ei saanud aru, miks ma su pildi tagasi lükkasin... On see nüüd sama pilt su avataril või väga sarnanae, kas tõesti on raske aru saada, et me ei taha KALAPILTI vaid AUTOPILTI. Pilti, mille objekt on AUTO! Autot ja kalastamist annab omavahel ühendada ka nii, et pilt ei ole kalast auto kapotil ( Ma vist kirjeldasin sulle MSN-is isegi näitlikku situatsiooni, kuidas mina seda teeks - kalastaja auto varjus jää peal, kaamera pisut kaugemal, moodustatakse mingisugune kompositsioon, luuakse seos aastaajaga, leitakse sobiv pealkiri). Kas tõesti on raske aru saada kahest asjast, objekt on AUTO ja pilt on seotud jooksva kuu/aastaajaga? Miks kõlbab härmas Saabi silt talvekuu konkursile, aga täiesti aastaajatu ahven ei kõlba?

Ma ei hakka tagasi lükkama pilti, mis olemuselt on suvaplõks, aga täidab paari väikest nõuet, on paraja suurusega, seal on kujutatud SAAB-i, seal on olemas aastaaeg/kuu. Auto ei pea isegi täies mahus olema, aga mingi mõte peaks selles koosluses olema, peegeldus/paigutus, mida iganes. Hindajateks on vaatajad, panevad siis 1-2 või 5. Seda me loodamegi siin, et rahval on piisavalt mõistust, et panna see või teine pilt paika.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#93

E Mär 02, 2009 12:18

Kas vallika pildil olev Saab'i embleem ei kuulu siis punkt viies kirjeldatud "äratuntava detaili hulka, mis aitab identifitseerida auto marki" ? :wtf:
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#94

E Mär 02, 2009 12:27

Algselt postitas: cilpkonn
Kas vallika pildil olev Saab'i embleem ei kuulu siis punkt viies kirjeldatud "äratuntava detaili hulka, mis aitab identifitseerida auto marki" ? :wtf:


Jah, cilpkonn, ütle, mis auto see on?
9-5 või 900 või 9000 või 9-3?????

terv, teager
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#95

E Mär 02, 2009 12:28

Algselt postitas: Cyber
Ma vist kirjeldasin sulle MSN-is isegi näitlikku situatsiooni, kuidas mina seda teeks - kalastaja auto varjus jää peal, kaamera pisut kaugemal, moodustatakse mingisugune kompositsioon, luuakse seos aastaajaga, leitakse sobiv pealkiri).

Et midagi siukest (pilt pole muidugi konkursi vääriline)?
[URL=http://img510.imageshack.us/my.php?image=img4683.jpg][IMG]http://img510.imageshack.us/img510/6586/img4683.th.jpg[/IMG][/URL]

EDIT: Üldiselt olge rahul sellega mis on! Vähemalt keegi viitsib teha midagi. Virisejad, tehke paremini, kui oskate.
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#96

E Mär 02, 2009 12:38

Auto MARK on SAAB, auto MUDEL 900, 9000 jne :wall:

Algselt postitas: teager
Algselt postitas: cilpkonn
Kas vallika pildil olev Saab'i embleem ei kuulu siis punkt viies kirjeldatud "äratuntava detaili hulka, mis aitab identifitseerida auto marki" ? :wtf:


Jah, cilpkonn, ütle, mis auto see on?
9-5 või 900 või 9000 või 9-3?????

terv, teager
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#97

E Mär 02, 2009 12:57

Teagerile veel: identifitseeri palun need mudelid: (väljavõte jaanuari piltidest)

http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=15
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=0
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=4

viimasel pildil ei leia mina küll ühtegi detaili, mille järgi autot identifitseerida...

iisak, PEENSUSTENI ei olegi reeglites välja mindud, selgelt on kirjas, et detail, mis identifitseerib auto MARGI... lihtne.. SAAB'i embleem on SAABi identifitseeriv detail, seega oleks vallika pilt pidanud siiski läbi konkursi sõela minema..
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#98

E Mär 02, 2009 12:57

tsiteerin:Sobib, teeme korralikult, ID-kaardiga sisse logimise, korraliku statistika mootoriga jne. Kõik see maksab. Ma ei usu et keegi oleks huvitatud taolisest variandist, et ühe pildi lisamine maksab näiteks 1000.- Palju meil siis oleks igakuiselt pilte?

Pakun veel,et osaleda võiksid ainult fotograafiaalaste teadmistega/ haridusega tegelased,veelparem profifotograafid,kel ka pildi komponeerimine käpas.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#99

E Mär 02, 2009 12:59

Algselt postitas: cilpkonn
Auto MARK on SAAB, auto MUDEL 900, 9000 jne :wall:


Aga kas see on SAAB? Silte, kui palju... Jälle ajame asja lõhki...

Pilt

OK: Ma teen reeglites muudatuse, et kõigile oleks arusaadav. Vahetan välja lause
"Fotol peab olema terve auto või selgelt äratuntav detail autost, mis annab võimaluse identifitseerida auto marki. "
ja asendan selle lausega
"Fotol peab olema terve auto või selgelt äratuntav detail autost, mis annab võimaluse identifitseerida auto marki ja mudelit "


EDIT: to cilpkonn
Algselt postitas: cilpkonn
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=15
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=0
http://www.saabiklubi.ee/fotoalbum/displayimage.php?album=1&pos=4

viimasel pildil ei leia mina küll ühtegi detaili, mille järgi autot identifitseerida...

1, OG 900, sa tõesti ei tunne seda autot või?
2. võibolla tõesti pisut keerulisem, aga spido ja sisustuse järgi olen ma võimeline ütlema, et tegu on SAAB-i, mitte Audi/BMW/VW/või muu toodanguga
3. ja ega märk "96" ja väga iseloomulik autonina (grill + tuled) ei näitagi ära, millega tegu on...:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
cilpkonn
Postitusi: 1091
Liitunud: K Apr 06, 2005 12:32
Asukoht:
Auto:

#100

E Mär 02, 2009 13:05

No juba parem, keegi oleks võinud ainult varem juba sellele väiksele segadust tekitavale reegliosale tähelepanu juhtida ;)

EDIT To Cyber... ma tõesti ei tunne OG 900't kapotil oleva märgi järgi, teisel pildil oli lihtsalt SAAB kiri, mille järgi ma samuti ei ütle ära mis mudel ja kolmandal pildil on armatuur suht udune et fikseerida... Me kõik pole nii profid ju ;)

EDIT 2: Sul näitas vist linkide all veidi teisi pilte :P
Vasta