ESK Fotokonkurss 2011 / Kalender 2012 - KOMMENTAARID

Pilt on tuhat sõna (ilusad ja huvitavad SAAB'i pildid)
Vasta
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#1

K Dets 08, 2010 17:46

Fotovõistluse reeglid SIIN

Jätkame siin arutelu, kuidas ja kas edasi järgmine aasta.

terv, teager
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#2

K Dets 08, 2010 20:54

Algselt postitas: teager

Ja palun säästke meid Cyberiga - ei mingeid IP pettuseid ega pushimisi seekord ;)


Paraku on mul tunne, et leidub inimesi, kelle arvates teil siiski tööd liiga vähe on. Kuigi sedakorda on asja ilmselt vähe peenemalt aetud, näitab pilt üksikasjadele siiski vähe teistsugust olukorda. Üldjuhul kujuneb iga pildi puhul üksikasjade diagramm enam-vähem ühetipuliseks ega esine järsku jõnksu nii nagu ühel pildil: 1 - 1; 2 - 7; 3 - 8; 4 - 4 ja 5 - 24.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#3

K Dets 08, 2010 23:32

Minumeelest on vaid üks ja ainus võimalus selle konkursi edaspidiseks edukaks ja ausaks jätkamiseks:
Siduda fotoalbum foorumiga. St. hinnata saavad vaid sisse logitud foorumi kasutajad.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#4

N Dets 09, 2010 6:51

Algselt postitas: TGB
Minumeelest on vaid üks ja ainus võimalus selle konkursi edaspidiseks edukaks ja ausaks jätkamiseks:
Siduda fotoalbum foorumiga. St. hinnata saavad vaid sisse logitud foorumi kasutajad.


Oleme mõelnud seda. Praegune foorumisoft lubab teha hääletust POLL'i ehk küsitlusena - ning hinnata ei saa - saab valida ainult oma lemmikpildi - 1 lemmikpildi :(

terv, teager
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#5

N Dets 09, 2010 10:02

Lihtsalt kommentaariks... Albumi sisene süsteem, millega arevt peetakse hinnete üle, on pisut teistsugune, kui lihtne 5 punkti süsteem. Seal on pildi reiting võimalik 0 kuni 10000 (puhas 5 võrdub 10000-ga, puhas 4 8000-ga, puhas 3 6000-ga jne). Seekordne lõpptulemus on vist läbi aegade tasavägiseim, lõpptulemuses oli vahe 6 punkti..:) 7956 vs 7950.

Igasuguste hääletusvariantide ja integratsioonide osas ma pean veel pisut endaga nõu ja katsetan väheke lähiajal.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
artix
Postitusi: 28
Liitunud: P Apr 04, 2010 20:51
Asukoht:
Auto:

#6

N Dets 09, 2010 10:11

Praegune süsteem tundub liiga haavatav ja ebakindel ning nagu ma aru saan, seda on ka kurjasti ära kasutatud.

Kas on vaja kõikidele piltidele tingimata hääl anda? Minul vähemalt on väga keeruline hinnata enda silmis keskmisi ja nõrgemaid pilte ja kaldun pigem viisakalt 3 hindeks panema, et saaks siiski hääl antud.

Mulle tundub, et piisaks kui iga hääletaja valib kolm lemmik pilti. Esimesed kolm paremuse järjestuses. Seda saab ka labasel kujul foorumis teha postitades kokkulepitud kujul oma kolm lemmikut konkreetsesse alateemasse. Mis muidugi toob kaasa kellegile hulga käsitööd. Parem oleks loomulikult kasutada mingit olemasolevat tehnilist lahendust. Tuleb ringi vaadata ja ehk pakub sobivat lahendust mõni fotoportaal, kus saab piiratud ringile hindamiseks pildid välja panna.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

N Dets 09, 2010 10:43

Igasugune kolmanda partei toode eeldab sel juhul regamist ja 99% rahvast seda teha ei taha/viitsi...:( Seega tuleb leida ikkagi võimalikult omahallatav ja integreeritav lahendus...

BMW-foorum teeb lihtsalt ühe teemana, igaüks võib sinna postitada oma konkursi pildi(d) ja kuu lõpus (või oli järgmise alguses) tekitatakse sinna poll. Igaüks saab anda oma lemmikule hääle. Ja ei mingit mitme pildi hindamist. See on kah võimalus, kui leppida võimalusega hinnata vaid ühte pilti.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#8

N Dets 09, 2010 10:56

Kahju, et taaskord ei võitnud pilt mis vääris esikohta. Teiseks jäänud pildis oli olemas kõik mis vaja ideaalseks fotoks - liikumine ja muud pisidetailid mis loevad. Kui ei oleks olnud seda pilti, siis ma ei kobiseks siin, kuid kui meil oleks olemas ka mingi kunstiline komision, siis mina ütleks, et kuigi võitis väga napilt see pilt, pandaks kalendrisse siiski parim pilt milleks on kindlalt "Koduteel"
Minu jaoks on see taas tõrvatilk meepotis.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

N Dets 09, 2010 11:01

No kui me hakkame norima selle kallal, siis mulle ei meeldinud see põõsas seal vasakus servas..:) Aga no see oleks ju overkill..:) Ja võidupildil vasakus servas puu tekitas suure musta laigu, samas olles ideaalselt terav ja puhas... ja Ryhkija lumelabidapilt oleks olnud ideaalne ilma lumelabidata..:) :) Alati leiab neid pisiasju, võitis see, kes võitis. Kunstilist komisjoni meil pole.
PS. Kalender on juba trükki saadetud..:) :)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#10

N Dets 09, 2010 11:35

Hea kalender tuli see aasta, isiklikult ei meeldinud selle aasta kalender, liiga ajalooline kalender + osad võidu fotod ei oled head.

Aga alati võimalus järgmine aasta paremini teha.

PS: Kas Sonetti värvid said korda,päris tobe kui must rehv on fotol sinine :D
www.tmuuga.eu
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#11

N Dets 09, 2010 11:46

Algselt postitas: Nakataja
Kahju, et taaskord ei võitnud pilt mis vääris esikohta. Teiseks jäänud pildis oli olemas kõik mis vaja ideaalseks fotoks - liikumine ja muud pisidetailid mis loevad. Kui ei oleks olnud seda pilti, siis ma ei kobiseks siin, kuid kui meil oleks olemas ka mingi kunstiline komision, siis mina ütleks, et kuigi võitis väga napilt see pilt, pandaks kalendrisse siiski parim pilt milleks on kindlalt "Koduteel"
Minu jaoks on see taas tõrvatilk meepotis.


eh; mulle see üldse ei meeldinud ;)

ja just viimased 2 kuu võidupildid on 100% minu maitse; muust ei arva nagu suurt midagi.

aga mis see minu maitse loeb; meil ju hääletamine ja demokraatia ja enamuse valitsus ja võim . ;)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
artix
Postitusi: 28
Liitunud: P Apr 04, 2010 20:51
Asukoht:
Auto:

#12

N Dets 09, 2010 11:50

Minu pilt võitis viimase hääletuse väga napilt, loomulikult on mul selle üle väga hea meel. Samas teatud mõttes kalendrit kui tervikut silmas pidades oleks võibolla ka eelistanud teiseks tulnud pilti, kuna enamus pilte on kalendris seisvatest autodest.

TGB väga lahe dünaamiline pilt oli ka minu lemmik ja ma ka hindasin seda maksimaase hindega, sest tean kui keeruline on head pilti liikuvatest objektidest saada. Kuid nagu ka cyber juba mainis on igal pildid tugevaid ja nõrku külgi ja inimesed on erinevad ja hindavad ka fotosid väga erinevalt. Kellele loeb "lugu" rohkem, kellel kompa, kellel tehniliselt hea saavutus, kellele objektid fotol jne. Selle tulemusena tekib kas teadlik või tunnetuslik eelistus ühe või teise pildi suhtes.

Kuna tegemist on nn "rahvahääletusega" ehk kollektiivse valikuga, siis ei pruugi võita kindalsti sinu lemmik ja on minu arvates väga kitsarinnaline hiljem väita, et hoopis see teine on parem pilt ja pange see ikka sinna, sest see on minu arvates ilusam. Sellise kalendri saab igaüks ise kokku panna, kus kõik pildid on tema lemmikud.

Enne kui midagi muutma hakatakse on üks oluline küsimus, mis vajab vastamist.

Mis on Eesti Saabiklubi fotokonkursi ja kalendri peamine eesmärk?

a) Saavutada maksimaalne kunstiline tase ja luua 12 fotost koosnev tervik
b) Valida välja üksikud pildid, mida soovivad kalendris näha saabiklubi foorumi inimesed?

Vabandan, kui see on kuskil suurelt ja selgelt kirjas ja ma lihtsalt pole märganud. Võibolla pole ka need kaks õiged vastuses variandid ja ehk tuleks see enne kollektiivselt paika panna.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#13

N Dets 09, 2010 12:00

C) valida välja pildid, mida soovivad näha kalendris foorumi inimesed, sealjuures maksimaalse kunstilise tasemega..:)

Ei tegelt, nali naljaks. Kui teha variandi a järgi, siis peaks tellima töö profi käest ja üldse sellist konkurssi mitte korraldama.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#14

N Dets 09, 2010 12:03

Mina- loll nagu ma olen- hindasin 5-ga neid pilte, mida ma sooviks kalendris näha. 4ja said sellised, mis ka veel sobiks. Ülejäänud said tugeva kolme pingutuste eest:)
cabric
Postitusi: 402
Liitunud: N Nov 20, 2008 17:40
Asukoht:
Auto:

#15

N Dets 09, 2010 12:24

Idee on suurepärane. Miks tulemus pole ootuspärane on ilmne, amatööri teadmistega üritame saavutada tippu.
Olen juba öelnud, anname selle asja käest ära.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#16

N Dets 09, 2010 12:56

Algselt postitas: artix
...

Enne kui midagi muutma hakatakse on üks oluline küsimus, mis vajab vastamist.

Mis on Eesti Saabiklubi fotokonkursi ja kalendri peamine eesmärk?
...


Tervist

Minu nägemus või millest see alguse sai. Korralike digikaamerate levikuga massidesse hakkas foorumisse tekkima väga korralike pilte autodest ja loodusest. Mõned kohe nii head, et raami ära ja pane seinale. Ja sealt see mõte tekkiski - panna seinale. Ning lisamõte sai kohe külge poogitud - Saabiklubi jaoks olulised sündmused võiksid olla ära märgitud juba ette - nn aastaplaan - hea vaadata, mis tulemas on peagi.

Traditsionaalselt on aetud asja läbi tutvuste, et saaks võimalikult hea tulemus mõistliku raha eest. Aktiivne team koosnes algusest peale must endast ja Cyberist, lisandus lõpupoole kod. Six kes tootis trükikõlbuliku faili koos kõige atribuutikaga. Trükikoda samuti läbi tutvuste välja aetud, fotoalbumi soft loomulikult tasuta, hunnik tunde selle keskkonna kujundamisele ja konfimisele. jne.

Ja esmane eesmärk oli MEIE. Et see kõik on MEIE tehtud, MEIE pildid hääletusel, ME ise hääletame ja valime MEILE pildi.

Aga teeme professionaalselt. Pole vastu. Fotostuudios pildistamine+professionaalne fotograaf. Või väljasõit maastikule, kütusekulu, autode pesud seal, fotograafi väljakutse tasu. Tulemi hindamiseks kunstikriitikute kokkukutsumine, nende poolselt "kunstiliselt perfektse" foto valik. Fotode töötlus professionaali poolt, kalendri koostamine mõnes reklaamibüroos. Trükk...
Tagasihoidlikud prognoosid viivad kalendrite eelarve 3-4 kordseks praeguseks. Ahjaa - ja lõpuks vaja ka leida need inimesed, kes selle kalendri ostavad ning seega kogu projekti kinni maksavad.

Okei, see on liialdus. Kindlasti on kuskil mingi kesktee. Kuid milline?

Üritamegi seda leida, enne kui uut hooaega alustame ;)

terv, teager
Nakataja
Postitusi: 397
Liitunud: R Dets 10, 2004 10:17
Asukoht:
Auto:

#17

N Dets 09, 2010 13:00

Ma pidasingi silmas seda, et väga raske on saada nii head pilti liikuvast objektist nagu see teise koha pilt on. Samas ei ütle ka midagi halba esikoha pildi kohta, kuigi seal on tõesti mitmeid häirivaid tegureid nagu see sama puu mida Cyber mainis. Lõppkokkuvõttes võib aga selle aasta kalendri piltidega tõesti rahul olla - vähemasti on esindatud erinevad mudelid läbi aegade.
Kummardus suure töö tegijatele!
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#18

N Dets 09, 2010 17:32

Tegelikult mulle praegune formaat meeldib ja umbes niisugusena seda sai ka algselt ette kujutatud..
Kahju et mõned ebaausad tegelased selle mainet korralikult kahjustada on suutnud.
Elukutselise fotograafi ja kunstniku tehtud kalendreid võin poest ka osta :eureka:

Viimase kuu konkursist ka:
Artixi pildid on ilusad mõlemad, aga mulle meeldib neist see teine rohkem, mis 3 koha sai :)
Vot nii erinevad on ikka arvamused..
Ps. Ka hindamise käiku on vahel täitsa põnev jälgida :thumb:
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#19

E Jaan 03, 2011 20:35

Dambi dambi damm damm damm...

Jätkame ei jätka jätkame ei jätka loome uue formaadi rakendame uue idee jääme vanade liistude juurde lutsime pöidlaid edasi

Nimetaks ehk auväärse žürii, kellele võib saata suvalisi saabitemaatilisi pilte, ainult et üteldes ära, et soovitakse seda pilti näha konkreetselt selles kuus. Saata saab aastaläbi, aasta lõpus žürii teeb otsuse ning koostatakse kalender.

terv, teager
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#20

E Jaan 03, 2011 21:26

Ja kes züriisse kuuluks?
Siin on ju kõik sellised profifotograafid, et proovi sa kedagi teisele eelistada...:freak:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#21

T Jaan 04, 2011 8:23

Hr teager on seda asja korraldanud siis oleks hea kui tema valiks kes züriise kuuluks.

Inimene kes soovib olla züriis peaks näiteks ette näitama oma tööd (portfoolia) või siis eelmised fotod mida teinud on ja kui need OK siis Hr teager nimetab tema züriise.

Inimene peaks ka ära suudma seletada miks näiteks see foto ei sobi.

Palju peaks neid üldse olema.
www.tmuuga.eu
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#22

T Jaan 04, 2011 9:26

No meil on ju siin fotograafia huvilisi küll. Samas tekib mure, et kui kõik kurjad piltnikud on žüriis, kes siis pilte teeb ja saadab:)
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#23

T Jaan 04, 2011 14:41

No ma ei tea... esialgu saatke pilte ja jätkab äkki samas vaimus..:) Kuni paremat ideed välja ujuvad....
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
tarmiit
Saabiklubi liige
Postitusi: 392
Liitunud: K Juul 28, 2004 23:45
Asukoht:
Auto:

#24

T Jaan 04, 2011 15:48

Ja tegelikult pole sel "vanal vaimul" vigagi! Minule selline kalendri formaat meeldib,lihtne ja kodukootud! Mõni kalendrikuu pilt võiks olla.....,aga pole mõtet tähti pooleks ajada ja kriitikuid leidub ju alati,igas asjas!Nii et tuld.....see aasta hakkabki juba vanaks saama:P
Puidust toodete valmistamine eritellimisel: http://www.isoptera.ee/
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#25

K Jaan 05, 2011 11:08

Minu arvates võiks järgmise aasta kalendri osas valida kolme võimaluse vahel:
1. Konkurss ise oleks põhimõtteliselt samamoodi nagu seni, muudetaks hindamist - hindamine muutuks kasutajapõhiseks. Pilte hinnata saaks ainult sisseloginuna ja selleks, et "lehmalellepoja" pilti ebaõiglaselt upitama ei hakataks, peaks olema nõue, et hinnata tuleb kõiki pilte. See ei võtaks oluliselt rohkem aega kui piltide läbivaatamine, et üht-kaht hinnata. Ehk tuleks ka hinnete sisu ühtlustada, selles mõttes, et ei hinnataks mitte ainult seda, kas pilt on hea või mitte, vaid ka seda, kas see sobiks kalendripildiks (näiteks 2009. aasta veebruari konkursilt "Lumevangis" meeldis mulle pildina väga, aga kalendris ma seda näha ei tahaks - kuu aega järjest "trelle" vaadata muutuks liialt masendavaks) ja kas just sellesse kuusse, kuhu see esitatud on.
2. Pilte hindaks žürii. Kes kuuluksid žüriisse? Pakun välja, et žürii võiks olla 10-liikmeline: Teager, Cyber ja 8 võidupiltide autorit. Kusjuures iga kuu vahetataks üks žüriiliige välja - selleks, et mitte võtta neilt inimestel täiesti võimalust omi pilte konkursile saata. Täpsemalt: jaanuarikuu pilte hindavas žüriis oleksid 2011. aasta kalendri fotode autorid (neid on 8), veebruarikuu pilte hindavas žüriis oleks jaanuaripildi autori (Alo Noormets) asemel järgmise aasta jaanuarikuusse mineva pildi autor jne.
3. Jätta konkurss ja kalender ära.
Vasta