'98 2.0 9-3 Mõned probleemid

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#1

L Apr 14, 2012 13:07

Alustaksin sellest, et kui sooritada pööret, ütleme kuskile kõrvaltänavasse, mille puhul tuleb rooli korralikult keerata, kostab paremast esirattast mingisugust lõrinat/kõrinat. Lõrina sagedus sõltub ka sõidukiirusest.

Järgmised probleemid näivad olevat rohkem elektrilist laadi: Suunatule 'blinkimisheli' ei tööta, aga suunatuli ise töötab. Samuti ei tööta juhipoolne istmesoojendus, kõrvalistuja oma töötab. SID nuppude taustvalgustus ei tööta ja auto ei saa aru kui tal esimesed uksed lahti on (st. ei näita armatuuris uste lahtiolekut ning laevalgustid ei sütti samuti. Tagaustega on kõik okei.)

Soovitage mulle palun häid kojamehi ka. Tundub, et päris iga firma selle tuuleklaasiga ei sobi. Praegused ajavad mul pigem lihtsalt vett esiklaasi peal laiali, kui et pühivad selle ära.


:thumb:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14300
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

L Apr 14, 2012 18:53

Ragisevad otsalõppenud püsikiirusliigendid.

Suunatule heli tuleb 900&9-3-e puhul vist SID-i küljes asuvast pisikesest kõlarist. Ilmselt on sul mingi ikaldus selle SID-iga, sest ka taustavalgus ei tööta.

Istmesoojenduse viga peab ilmselt tasapisi otsast harutama testriga, et näga kuhu elekter kohale jõuab. Kas lüliti või istmes olev matt.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#3

L Apr 14, 2012 21:28

No selge. Kuhu oleks kõige mõistlikum nende liigenditega pöörduda ja millise põntsu see rahakotile paneb? SID'i vist tellin uue hetkel.
Scorps
Postitusi: 142
Liitunud: K Aug 10, 2011 20:11
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 2009 1.9 TiD 129 kW

#4

P Apr 15, 2012 23:33

Kas sellel SIDil üldse on nuppudel taustavalgustus? Minu SID1-hel pole ükski nupp algusest peale põlenud, kui auto ostsin. Pirnid läbi? Mis pirnid sinna lähevad?
tõh
Postitusi: 767
Liitunud: E Mär 26, 2007 0:02
Asukoht:
Auto: 9-3OG

#5

P Apr 15, 2012 23:39

Tee lahti ja näed. :)
Pilt
Ise sain suvalisest Amservi varuosapoest uued. Vahetamine imelihtne.
Scorps
Postitusi: 142
Liitunud: K Aug 10, 2011 20:11
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 2009 1.9 TiD 129 kW

#6

E Apr 16, 2012 1:10

Tänud, tõh!

Kojamehed on mul Statoilis müüdavad Champion EasyVisionid. Raamita. Pole küll kindlasti kõige odavam/mõistlikum koht neid osta (kolm tükki kokku ca 40 eurot), kuid töö teevad igatahes eeskujulikult ära.

Muide, soovitan ka taha 53 cm pikk kojamees panna nagu esimesed on. Tegelikult mahuks sinna veelgi pikem, iseasi, kas sel ka mõtet on. Originaalis käib taga 50 cm, aga sellega jääb pühitav ala ebamõistlikult ahtaks.
Virgo
Postitusi: 116
Liitunud: R Mai 29, 2009 14:23
Asukoht:
Auto:

#7

E Apr 16, 2012 11:14

SID-i nupud on kindlasti valgustusega. Sisedisain on lihtsalt selline, et nupu valgustuse pirnid põlevad oluliselt kiremini läbi kui display omad. Ka kõlar on vahetatav mis suunatule häält ja muid piukse teeb.
SID1 SID2 remont, kliima display remont
www.harteron.ee
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#8

E Apr 16, 2012 21:50

Tänud, Scorps. Minu praegused kojamehed pärinevad prismast, 4euri tükk. Midagi nad suurt ära ei pühi. Kellelgi Bosch'idega mingeid kogemusi on?
Scorps
Postitusi: 142
Liitunud: K Aug 10, 2011 20:11
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 2009 1.9 TiD 129 kW

#9

K Apr 18, 2012 10:17

Tänud, Scorps. Minu praegused kojamehed pärinevad prismast, 4euri tükk. Midagi nad suurt ära ei pühi. Kellelgi Bosch'idega mingeid kogemusi on?

Boschid isa autol aastaid tagasi olid ja mäletan, et tegid väga head tööd ja pidasid päris kaua vastu ka. Korralik firma.

Vahetasin eile SIDi nuppude pirnid ära ja ennäe, põlevadki. 2 pisikest pirni ja maksid VMis 9,5 eurot tükk... Õnneks tehti väike ale ka :)
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#10

K Apr 18, 2012 22:00

No selge. Ju siis tasub neid Bosch'e vaadata. Mul selle SID'iga päris nii lihtne lugu ei ole nagu sul. Display paistab, et on muljuda saanud. Mingisugune oranž lärakas on ühes ääres ja ühtegi heli ta ka ei väljasta. Taustvalgustus ka ei tööta. Vist läheb siis terve kupatusega vahetusse.

Samas sõitmisel on ka paar probleemi, mis nagu viitaks millegi läbikulumisele roolisüsteemis. Mine tea, äkki on rehvid ka kehvad, aga igastahes auto kipub teed otsima ja sõltuvalt siis tee korrasolekust kuhugi poole hoidma. Lähipäevil panen alla teised veljed ja rehvid. Vaatab siis, kas see mingitpidi seda probleemi mõjutab. Rehvid nagu eraldi kuskiltpoolt hullemini kulunud ei tundu olevat.
Scorps
Postitusi: 142
Liitunud: K Aug 10, 2011 20:11
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 9-5 2009 1.9 TiD 129 kW

#11

K Apr 18, 2012 23:41

Sillad tasub ka lasta üle kontrollida, aga tundub, et see auto kipubki kaldus teel mäest alla kiskuma ja roobastes teed otsima, kiirendades eriti. Mõtlesin ka algul, et rehvid või sillad, aga foorumirahvas arvas, et selline tundlik ta ongi. Eks sellega harjub ka, mina ei pane enam tähelegi :)

Kui nii, siis tõesti tasub vast välja vahetada. Samas Virgo tegeleb oma allkirja järgi SIDide remondiga, võid talt ka küsida. Tean, et displei pikslite kadumine nii SIDi kui kliima ekraanil on tüüpviga ja esimese tegi mul üks elektroonik korda 30 euroga. Kui vaja, võin kontakti anda.
Reinart
Postitusi: 87
Liitunud: T Okt 21, 2008 18:38
Asukoht:
Auto:

#12

N Apr 19, 2012 0:21

Vahetasin eile SIDi nuppude pirnid ära ja ennäe, põlevadki. 2 pisikest pirni ja maksid VMis 9,5 eurot tükk... Õnneks tehti väike ale ka :)


Väike vihje mõnele isenokitsejale- Oomipoest peaks saama samu lampe umbes 0,5€ tükk ilma selle plastik osata. Aga selle plastiku võtab sealt suht kergelt ära ja paneb uuele külge, kui jootekolb vähegi käes püsib. Vähemalt NG900 on see küll teostatav ja pildi järgi tundub, et OG9-3 on samasugused lambid sees.
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#13

N Apr 19, 2012 17:10

Sillad tasub ka lasta üle kontrollida, aga tundub, et see auto kipubki kaldus teel mäest alla kiskuma ja roobastes teed otsima, kiirendades eriti. Mõtlesin ka algul, et rehvid või sillad, aga foorumirahvas arvas, et selline tundlik ta ongi. Eks sellega harjub ka, mina ei pane enam tähelegi :)

Kui nii, siis tõesti tasub vast välja vahetada. Samas Virgo tegeleb oma allkirja järgi SIDide remondiga, võid talt ka küsida. Tean, et displei pikslite kadumine nii SIDi kui kliima ekraanil on tüüpviga ja esimese tegi mul üks elektroonik korda 30 euroga. Kui vaja, võin kontakti anda.


No mul on selle SID'il on displei peal näha lausa füüsiline kahjustus, mitte ainult pikslid. Rääkimata siis heli puudumisest ja taustvalgustusest.
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#14

P Apr 22, 2012 14:42

Sillad tasub ka lasta üle kontrollida, aga tundub, et see auto kipubki kaldus teel mäest alla kiskuma ja roobastes teed otsima, kiirendades eriti. Mõtlesin ka algul, et rehvid või sillad, aga foorumirahvas arvas, et selline tundlik ta ongi. Eks sellega harjub ka, mina ei pane enam tähelegi :)


Aga rattaid oled sa muidu lasknud balansseerida?
Virgo
Postitusi: 116
Liitunud: R Mai 29, 2009 14:23
Asukoht:
Auto:

#15

E Apr 23, 2012 12:42



No mul on selle SID'il on displei peal näha lausa füüsiline kahjustus, mitte ainult pikslid. Rääkimata siis heli puudumisest ja taustvalgustusest.


Võin sul display ja kõlari ära vahetada.
SID1 SID2 remont, kliima display remont
www.harteron.ee
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#16

R Apr 27, 2012 13:04

Olen tähele pannud, et mootorist tuleb imelikku põrinat kohati. See ei kao ka mootori soojaks saades.
http://www.youtube.com/watch?v=qxGJiegY1sE
Põrin võib olla kohati ka tugevama heliga kui siin videos. Alates 00:55 on põrinat natuke selgemalt kuulda. Samuti on kuulda natuke 00:42, kus mootor pöördeid alla laseb. Videos on teda natuke raskem eristada kui reaalselt.
mmass
Postitusi: 12
Liitunud: L Apr 07, 2012 0:18
Asukoht:
Auto:

#17

L Juun 16, 2012 16:18

Olen märganud, et linnas sõites mõõdukalt gaasi andes auto kiirendab normaalselt. Kui aga manteel üritada möödasõitu sooritada ja lapp põhja vajutada, siis ei lähe ikka üldse edasi. Umbes sama nagu vajutaks pedaali ainult pooleldi. Milles võiks olla probleem? Kas mootor tuunist väljas või ongi nii nõrk? Küünlad läbi või midagi muud? Ei oska ise välja nuputada.
Vasta