900 NG tagasilla küsimus

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
Andres_L
Postitusi: 29
Liitunud: R Juun 11, 2004 17:17
Asukoht:
Auto:

#1

K Sept 01, 2004 21:15

Tervist!
Tegemist siis 96.a. 900-ga ja probleem selles, et tagant vaadates on tagarattad natuke laiali. Ehk siis sildade reguleerimise tulemused ütlevad selle kohta järgmist:

rear camber left -2 kraadi 36minutit
rear camber right -2 kraadi 06 minutit

samas on ka "specifications" lahter, mis ütleb selle "camber-i" lubatud vahemikuks "min -2 kraadi" ja "max -1.24 kraadi".
Joonised selle asja sisu kohta on saadaval näiteks http://www.specprod.com/TECH_DIR/TECH_SUPPART_FUND_2.HTML

Millest võiks selline kalle tekkinud olla ning kui kahjulik see reaalselt on (kummide kulumine, juhitavus jms)?

Kas sellel on tendents süveneda ja kas on tegemist mingi tavalise nähtusega?

Kuidas seda parandada saaks? Käisin saabianti juures, too sügas kukalt ja arvas, et on jah viltu. Et sinna kuskile rataste juurde, kus on nelja kruviga ühendus, võiks seibe vahele panna ja niiviisi enamvähem korda saada, aga et seda silma järgi juba paika ei pane ja tal vist stendi ei ole (nagu ma aru sain).
Tartus stendi peal aga mehed arvasid, et nemad seda küll sättida ei saa.

Veel niipalju infot, et autol olid ostes (mis toimus nädal tagasi) all ees 195/60 R15 ja taga 205/60 R15 rehvid. Kas selline natuke vale rehvivalik võis ka probleeme põhhjustada?

Ühesõnaga, kõikvõimalikud nõuanded on teretulnud.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14295
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#2

N Sept 02, 2004 7:33

Selline kummivalik põhjustab sul ainult spidomeetri valetamist ja võibolla ka kuhugi vastukäimist (koopad). Ma küll peast ei tea NG900 kummimõõtu aga tundub, et see väga mööda ka ei ole. Silda hakkavad väänama vale offsetiga veljed, ja teevad seda mõnuga..:) Kui vanadel kummidel eriti ühel serval kulumisjälgi polnud siis ilmselt see väga mõju ei avalda. Samas, kuna sul on nädal tagasi ostetud auto, ei või teada kaua need konkreetsed rõngad all on olnud. Õnneks on kehtivad väärtused suhteliselt lähedal lubatule. Mu vanal 900-l oli esisild mõõteriistade järgi rohkem viltu kuid auto sõitis otse ja kumme ei söönud, regullida ka ei andnud..:).
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Vasta