SAAB 9-3 2005 ABS Süsteemi rike, aknaklaas udune

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
saab-mees
Postitusi: 36
Liitunud: P Jaan 30, 2011 11:47
Asukoht:
Auto:

#1

T Mär 08, 2016 21:40

Tere, on probleem siis saabiga no põhimõtteliselt hetkel pole aga kui võtme üless peaksin leidma siis arvatavasti jälle on :)

1) Nimelt täiesti tühja kohapeal lööb abs, asc ja veel mone kolmanda tule põlema öeldes mulle abs süsteemi rike, restart autole aitab.
Mõni kuu ei ole seda probleemi, teinekord samas jälle päeval 3 korda.

Õlinäpp kes autot hooldab ütles, et ainukene salvestunud veakood on see, et tekib pingelangus.

Kas võib olla probleemiks absi pump nagu seda ka remondimees ütles ? Vahepeal kui sõidumanöövritega asc tööle saan siis tuleb kuskilt eest kahtlane terav vilin. Teine ainuke variant minu silmis on oksüdeerunud voolujuhe.

Palju võib maksta abs mootori remont ?

2) Teine probleem on udused klaasid. Salongifiltrit olen õlifiltriga samal ajal lasknud vahetada viimased pool aastat juba :D aga probleem ei kao ja mul ei ole mingit usku ka sellese partikkelfiltrisse.

Tundub, et autol ei ole korraliku õhu ringlust või ei lähe see õhk tagant välja, igaljuhul võrreldes pemmiga võiks seda õhku sealt ikka rohkem peale tulla ja pika sõidu peale on kuidagi lämbe see õhk seal sees üldse ja enamus aeg sõidan lahtise aknaga.
See on ka väga nõme, et ei saa akna ja jalgade peale õhku juhtida, mingi keberniit seal on igaljuhul vahepeal oli üldse vesi salongis ja tümpsu võim läks kohe, aga selle vea oli nagu keegi sossepp ära parandanud ja põhjamati oli ära kuivatanud.

Auto on minu käes 5 aastat juba ja ikka on klaasid udused, ma oleksin mõni kuu tagasi peaaegu ühe poisi alla ajanud koos koeraga, sest et udu tekitas pimeda koha täpselt sinna kus ta kõndis. :fight:
vvs
Pealik
Postitusi: 4255
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#2

T Mär 08, 2016 22:19

Uduse klaasi vastu aitab ilmselt salongiõhufiltri vahetus :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
saab-mees
Postitusi: 36
Liitunud: P Jaan 30, 2011 11:47
Asukoht:
Auto:

#3

T Mär 08, 2016 22:21

ma ei usu sind
entson
Postitusi: 486
Liitunud: K Nov 18, 2015 17:17
Asukoht:
Auto:

#4

T Mär 08, 2016 22:25

Kas pole võimalik,et õhuklapp on siseringluse peal?
Saan harva sõita SAABIGA.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#5

T Mär 08, 2016 22:27

Mul sama häda praega, filter üldse puudub. Võtsin ära, sest mõtlesin, et see hoiab õhuvoolu tagasi, aga tutkit. Pirukal tahab lõppasendis näonaha kolju küljest minema puhuda ja vanaemal hambad loperdavad.
saab-mees
Postitusi: 36
Liitunud: P Jaan 30, 2011 11:47
Asukoht:
Auto:

#6

T Mär 08, 2016 22:38

:D
Aga entson tänud, et seda meelde tuletasid kuna see siseringluse süsteem on mul katki juba pikka aega ja ma lihtsalt ei tulnud selle idee peale kui palju see mõjutada võib. Igaljuhul mõni tilulilu ragiseb seal, kui sisse lülitada ja arvatavasti on ta siis poolenisti lahti/kinni. :) Viking motors ei suutnud muidugi mitmendat korda seda probleemi lahendada, öeldi et itaalia auto puhul normaalne... termostaat oli katki siis öeldi ka, et itaalia auto puhul on see normaalne :P
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#7

K Mär 09, 2016 8:12

Ei oska muud öelda kui - tehke oma autod korda :cool:. Mu Itaalias esmaregatud 9-5-l pole kunagi uduste akendega ega termostaadiga probleeme olnud. Et õhku aknale JA jalgadele suunata - vajutan 2 nuppu korraga. Auto minu käes alates 60k ls. Nüüd - 180k juures - oli vaja esimest korda kliima hoobasid vahetada, sümptom oli kerge kõrin peale käivitamist (või oli see peale mootori seiskamist :red:.) Aknad on kogu aeg puhtad olnud.

Uduste akendega olin hädas 900ng-ga. Põhjus oli auklik autopõhi kust vett mattide alla pääses.
kroom
Postitusi: 319
Liitunud: P Nov 23, 2008 21:10
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3 automaat 1999 aastast

#8

N Mär 10, 2016 13:03

Kas kliima töötab? Vahet pole kas automaatne või manuaalne, kuigi manuaalse töötamist on isegi lihtsam tuvastada.
Korras kliimaseade hoiab autos kenasti õhu kuiva, kui just sorinal kuskilt sisse ei jookse.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#9

N Mär 10, 2016 13:42

Mul viskas ühe vea eila, #11. Meh. See ilmselt udususele ei mõju.
Vasta