Niiskuse teema salongis

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#1

R Sept 30, 2016 21:56

Mul on selline teema, millega ma olen pikalt kimpus olnud ja äkki on kellelgi mõtteid. Autoks nagu ikka 900ng 97a.

Nii, kui vihma sadama hakkab, on kohe niiskus salongis. Kuskilt aga ei leki ja auto seest jumala kuiv. Niiskusekohad kõik ära kontrollitud. Selline tunne, nagu salongiventikas viskaks niiskuse sisse. Kuu aega võib kuiv olla ja kui vihma sadama hakkab sõites, siis seest klaasid kõik udused. Vihm kaob, kaob ka niiskuseteema. Seistes auto seest märg ei ole.

On mingi reaalne võimalus, et salongiventika kaudu niiskus sisse saab? Mul kliimatorud jooksid tühjaks ja kas automaatkliima tõttu ka mingi reaalne võimalus on, et niiskus saab sisse.

Pea täiesti tühi, selle teemaga pikalt maadelnud. Aga väga ebamugav vihmaga sõita. Väikese vihmaga pole midagi aga just padukaga lööb seest kõik uduseks.
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#2

R Sept 30, 2016 23:15

Ega sul õhu ringluse klapp kinni pole? See mis reguleerib kas välisringlust või siseringlust. Kui see kinni on, siis on kohe klaasid udused.
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#3

R Sept 30, 2016 23:19

kuskohas see paikneb, et seda kontrollida? Armatuur laiali aga kus täpsemalt?

Sooja puhub hirmsat moodi aga õhk sees kisub tihtipeale umbseks autos.
arvo92
Saabiklubi liige
Postitusi: 517
Liitunud: K Nov 26, 2014 22:08
Asukoht:
Auto: SAAB 90 1984

#4

N Okt 27, 2016 23:25

Asjale olen tundunud leidnut laheduse.

Sõber avastas, et tagaluuk logiseb, sõidu ajal välja ei tulnud. Kõvasti väntsutades aga kolises küll. Ja kui ennem oli tagaklaas seest udune kogu aeg, siis peale tagaluugi kinnitusklambri regulli kadus loks, ja mis peamine - tänase padusajuse ilmaga salongis niiskust ka esile ei kerkinud.

Oli raske jälile jõuda sest autosse jõudis vaid õhuniiskus aga kõik matid olid kuivad, leket otseselt polnudki. Aga närvi ajas korralikult. Niiet vaatan ja katsetan veel aga tundub, et sai parem
Alderius
Postitusi: 64
Liitunud: P Okt 02, 2011 13:38
Asukoht: Tartu
Auto: OG 9-3, 2,2 TiD, 1999, coupe.

#5

L Nov 26, 2016 10:03

Tere! Ei tahtnud hakata uut teemat tegema, kuna ka minu autol sarnased probleemid, erandiks vaid see, et lihtsalt niiskuse asemel on mul vihmaste ilmadega pidevalt juhi taga asuva kaassõitja istme alune ja ka pagasniku vasakpoolne (tagantpoolt vadatuna) alumine nurk täiesti märg. Kuna auto on katuseluugiga siis selle välistamiseks tõmbasin luugi ja katuse vahelise prao korralikult silikooniga kinni aga nagu viimased vihmased päevad on näidanud, pole sellest kasu olnud- kuskilt ikkagi ronib vesi sisse. Autoks 9-3, 3-uksega luukpära, 99a.
Kas on kellegil veel ideid või kogemusi kustotsast leket otsima hakata?
Ette tänades!
pets
Postitusi: 182
Liitunud: R Veebr 27, 2004 16:31
Asukoht:
Auto:

#6

L Nov 26, 2016 14:58

Tagatule ja kere vahel olevad tihendid on ära mädanenud.
agimon
Postitusi: 6
Liitunud: K Nov 19, 2014 21:31
Asukoht: Peetri
Auto: 9-3 2000

#7

E Dets 05, 2016 21:10

Tere! Ei tahtnud hakata uut teemat tegema, kuna ka minu autol sarnased probleemid, erandiks vaid see, et lihtsalt niiskuse asemel on mul vihmaste ilmadega pidevalt juhi taga asuva kaassõitja istme alune ja ka pagasniku vasakpoolne (tagantpoolt vadatuna) alumine nurk täiesti märg. Kuna auto on katuseluugiga siis selle välistamiseks tõmbasin luugi ja katuse vahelise prao korralikult silikooniga kinni aga nagu viimased vihmased päevad on näidanud, pole sellest kasu olnud- kuskilt ikkagi ronib vesi sisse. Autoks 9-3, 3-uksega luukpära, 99a.
Kas on kellegil veel ideid või kogemusi kustotsast leket otsima hakata?
Ette tänades!


Kupee tagumiste küljeakende kohal on poldiaugud, mille vahelt võib sisse immitseda, sest need tihendid, mis sinna vahele pannakse, kipuvad ära mädanema. Kontrolli kogu akende ümbrus ära.
Vasta