9-3 kriuksud, naginad, müra

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
allarl
Postitusi: 10
Liitunud: K Aug 30, 2017 12:25
Asukoht:
Auto:

#1

K Juun 06, 2018 21:04

Tere


Auto armatuurist, umbes kõlarite juurest ja mõlemalt poolt on kuulda sõidu ajal naginat, miski on lahti ja väriseb. Kõlarite katted need pole, olen ära võtnud, kuid värisev heli pole kadunud.
Samuti tuleb kusagilt tagant paremalt pagasnikupiirkonnast mingisugust kriginat. Talvel küll teeb rohkem häält, aga samas ka suvel on lärm piisavalt vali, et häiriks. Müraallikaid ja lahendusi pole kahjuks suutnud leida. Oleks vahva, kui saaksite kirjutada, kust olete ise igasuguseid kriuksuvaid kohti leidnud ning kuidas asja ära parandanud.

Samuti on probleemiks alates 70 km/h kiirusest tekkiv vägagi märgatav tuulemüra/kohin kõrvalistuja poolt. Tundub, et see tuleb kusagilt a-piilari juurest, olen proovinud nii tihendeid määrida kui ka ukse asendit korrigeerida, kuid tulemust pole. Juhipoolega samas on korras, seal ei tee miski häält, seega ei tahaks uskuda, et see lihtsalt üldine auto tuulemüra on. Äkki oskab keegi ka selle kohta head nõu anda?


Tänud!
KaarelTS
Postitusi: 27
Liitunud: L Veebr 04, 2017 15:52
Asukoht:
Auto:

#2

K Juun 06, 2018 23:51

Tegelesin ka just sarnaste asjadega ja alustasin sellest:

http://townsendimports.com/Web/body_fol ... noipg1.htm

Mul oli esiklaasi ülevalt ikka väga lahti juba see liist. Juhipoolne peegel on kunagi ka natuke ärs rihitud nii et sinna ka uut vahtkummi vahele. Lisaksn mõlema esiukse tihendid täiesti küljest ära ja pesin puhtaks, pealt võivad puhtad välja näha aga seest oli ikka jube kompost vahel igal pool. Tulid väga ilusti ära ja läksid kenasti tagasi ka. Maantee tuulemürast ja vilinast sain lahti, või noh vähemalt palju paremaks.

Tagant osast tulev kiuksumine oli selle mütsi riiuli viga:

http://townsendimports.com/Web/body_fol ... 40_1-3.jpg

Sellele praegust paremat lahendust ei leidnud kui panin luugi vahele porolooni tüki mis surub selle mütsi riiuli tihkemalt kinni.
dx2
Postitusi: 69
Liitunud: E Nov 17, 2008 0:26
Asukoht:
Auto:

#3

N Juun 07, 2018 23:04

Armatuuris võivad naginat põhjustada spidoka kinnitused (selleks peab terve esipaneeli eest võtma). Taga võib krigina põhjuseks olla ülemised istmekinnitused (üldjuhul vajavad lihtsalt natuke määret).
saabu14jr
Saabiklubi liige
Postitusi: 1196
Liitunud: P Apr 22, 2007 9:48
Asukoht:
Auto:

#4

N Juun 07, 2018 23:18

Mul 9-3l krigiseb tagaluuk. Armatuuris võib esiklaasi ja armatuuri vahel olev plast nagiseda.
viper85
Postitusi: 106
Liitunud: T Nov 05, 2013 21:01
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-3OG, MB S213, BMW E39 Touring, Porsche 944S

#5

P Juun 10, 2018 11:46

Kõlarite all ees on armatuuri kinnitused tüüblitega. See peab olema tugevalt kinnitatud. Eriti diisel mootoriga isendil.
Vasta