Uus kummaline vile kiirendamisel

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#1

P Apr 15, 2007 21:22

Hei,

Öösnaga täna lisandus mu auto helide komplekti uus kummaline heli, mis tekib maanteel kiirendades: kõrge, kergelt kärisev vile / undamine, mis minu arusaamist mööda on samaaegne turbo rakendumise ning aktiivse tööga. Kummaliseks teeb asja see, et heli kostub _tagant_ , mitte eest. Heli on piisavalt kõva, et ka naisterahavad autos küsisid, misasi see on.

Linnaliikluses sama heli esiletuua ei õnnestunud.

Minu piiratud teadmised oskasid tuua kaks lahendit: turbo või väljalase ( tagumine pütt on spetsialistide hinnangul otsa lõppemas ). Auto kiirendusomadused muutunud ei ole, väljalaskest peeglist vaadates midagi erilist välja ei lendu.

Kuna ma ise linnas ega ka kohapeal seistes seda heli esile kutsuda ei osanud, on ka kummaline Troosti ronida.

Seega kas kellelgi on olnud sarnast kogemust? Või on see jälle üks sellistest probleemidest, mida neti kaudu ei lahenda?
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#2

P Apr 15, 2007 21:24

Oled mõelnud, ehk et hoopis on tegemist, mingi tagaluugi tihendiga näiteks? Väiksematel kiirustel ning kohapeal seda esile ei saagi eriti tuua.
Iga ratas veab and then some!
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#3

P Apr 15, 2007 21:27

Kahtlen. Heli kaob gaasi järgilaskmisel. Olenemata sellest, kas gaasi järgilaskmise hetkel on kiirus 80 või 120. Samuti heli tekkimise intensiivsus on suurem, kui kiiruse suurenemine, meenutades minu arusaamise järgi turbo rõhu tõusu.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#4

P Apr 15, 2007 22:14

Mitte et ma sellest värgist midagi jagaks, aga :red:

Mis tundub loogilisena:
1. Taga on bensupump, koormuse tõustes teeb koledamat häält?
2. Taga on summuti, milles kuskil auk. Vajutad rohkem gaasi ja vilepill hakkab tööle

Pane naisterahvad taha istuma ja küsi, kas vile/undamine tuleb paremalt või vasakult poolt.

terv, teager
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#5

P Apr 15, 2007 22:21

Äkki ikka mõni turbost tulev lõdvik katki/lahti.
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#6

P Apr 15, 2007 22:29

Algselt postitas: teager
Mitte et ma sellest värgist midagi jagaks, aga :red:

Mis tundub loogilisena:
1. Taga on bensupump, koormuse tõustes teeb koledamat häält?
2. Taga on summuti, milles kuskil auk. Vajutad rohkem gaasi ja vilepill hakkab tööle

Pane naisterahvad taha istuma ja küsi, kas vile/undamine tuleb paremalt või vasakult poolt.

terv, teager


Nagu me kõik :)

1. Vilina hääle kõrgus paneb mind selles punktis kahtlema. Hääl reedab pigem 5e kohalist pöörete arvu.
2. Ma millegipärast kipun ise ka järjest rohkem seda arvama. Kuulates esipingilt pole üldine müratase tõusnud. Samas, naesterahvas, kes tavaliselt istub kõrvalistujana, uuris tagapingil istudes, kas miskit on lahti, kuna maanteemüra on autos rohkem. Muidugi on veel naelad http://saabnet.ee/foorum/images/smilies/redface.gif
:red: all ja taga peaks rohkem kuulma maantee häält

Naesterahvad istusid taga. Resümee oli, et pigem vasakult. Sumps jookseb ka sinna poole välja. Tagumise püti asukohta peast ei mäleta.

Ehk siis homikul kiire trett autoalla?
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#7

P Apr 15, 2007 22:33

Algselt postitas: saab9-3
Äkki ikka mõni turbost tulev lõdvik katki/lahti.


Kahtlen

- heli kostaks eestpoolt
- auto sooritusvõime oleks vähenenud

Antud juhul pole kumbagi ilmingut
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#8

P Apr 15, 2007 22:44

Algselt postitas: roomlane
selle pildi peal on näha, milline sumps välja näeb http://rtedev.com/~rommi/gallery/v/Saab/summuti/ :)


Nojah, paistab et ka tagumine pütt on vasakul tagaistuja tagumiku all.

Samas, kas on loogiline, et sumpsi lagunedes kostuvad välja esimesena kõrgemad sagedused ning üldine mootori müdin pole veel kõrva riivav? Või on turbo vilin nii palju valjem üldisest mootorihäälest?
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#9

P Apr 15, 2007 22:55

Algselt postitas: roomlane
kruusateel pole viimati liigelnud? Võibolla on mõni kivike kuhugi pugenud ja tiriseb...

Tagumine pütt on pagasiruumi all, keskmine pütt esiistmete vahel. Aga tagaistme taga, tagasilla tala peal on sumpsil see käänukoht-liitekoht, mis kipub küll mädanema minema.


Kruusateel pole olnd. See pole kivikese hääl.

Käänukoht võib ka viliseda, eks homme hommikul üritan piiluda alla. Ja eks siis ikka Troosti teema.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#10

P Apr 15, 2007 22:56

Algselt postitas: saab9-3
Äkki ikka mõni turbost tulev lõdvik katki/lahti.


Kui mõni Turbo lõdvik lahti on ei saa turbo oma pöördeid ülesse ning vile jääb tulemata ning minekus on seda kohe vägagi tunda.
Iga ratas veab and then some!
sebastian
Operaator Kõps
Postitusi: 2137
Liitunud: T Nov 09, 2004 1:35
Asukoht:
Auto: 9000CDE '97

#11

E Apr 16, 2007 0:38

Lihtne aru saada, kas üldse on turbost tulenev vile: mootori pöörete tõustes on turbotiiviku pöörded progresseeruvalt kiirenevad, ehk siis turbo vilina "sagedus" kerkib oluliselt kiiremini, kui mootori pöörded. Korralikul gaasi vajutades siis.
Kui "vile sagedus" muutub lineaarselt koos pööretega, siis võiks arvata, et miski läheb auto (summuti) tagaosas mootoriga resonantsi.

edit: turbo vilin peaks maksimumis olema 2000...3000Hz.
Kui see midagi ütleb muidugi :)
M-Tech
Postitusi: 52
Liitunud: E Jaan 15, 2007 0:22
Asukoht:
Auto:

#12

E Apr 16, 2007 0:43

Kindel et sul raadiosse suuremal pöördel mingit häiret sisse ei tule.
Seda peaks küll ka siis kohapeal kuulda olema aga mine sa tea, igasugu imelike juhuseid võib olla
kus häire põhjustaja ei hakka ehk enne tööle (a la kiirussignaali kasutav seade, ka raadio ise osadel autodel).
smr
Postitusi: 124
Liitunud: P Jaan 29, 2006 16:14
Asukoht:
Auto:

#13

E Apr 16, 2007 9:04

Härrased,

tänan kaasamõtlemast.

Hommikune kuulamistest andis tulemuseks märgatavalt suurenenud müra auto taga, esiistmele see ei ulatunud veel.

Seega 99% tõenäosusega on tegemist katkise summutiga :) Hirmul kipuvad suured silmad olema.

Edu
Vasta