Lumega pidurid kaovad

Autod, mille tootmisel GM-i käsi juba kõvasti mängus on.
Vasta
Gals
Postitusi: 432
Liitunud: E Aug 23, 2010 14:04
Asukoht:
Auto:

#1

E Dets 27, 2010 11:47

Mis seda põhjustab, kui ma olen palju lumisel teel (no hetkel ei ole muud moodi võimalikki) sõitnud, siis ühel hetkel avastan, et pidureid praktiliselt nagu ei olegi.
Muidu nagu lähevad lihtsalt halvemaks, aga kui lausa kuskilt paksu lume seest läbi sõita ja linnasõitu jätkata, siis vahepeal on päris õudne. Jalaga on selline tunne nagu istuks pukseeritavas mittetöötava mootoriga autos, ehk siis pedaal on raske (võimu pole), ainuke vahe on selles, et kui sa pukseeritava autoga väga tahad seisma jääda, siis toore jala jõuga saab ikka päris edukalt pidurdada, aga kui ma oma Saabi pidurit väga tugevalt vajutama hakkan, siis on selline tunne, et umbes ainult 1 ratas pidurdaks, sest kisub mingile poole. Ja enne kui auto üldse hoogu maha hakkab võtma (mis on korralikult pidurdaval autol ka lumisel teel täiesti kehaga tuntav), hakkab ABS tööle. Ehk siis kui pidur muutub raskeks, kõik rattad ei pidurda ja ABS hakkab ka lollilt vara tööle, siis ongi tulemus see, et autoga on väga raske pidurdada.
Kui kuskil soojas parklas seisab pool tunnikest või kui on lihtsalt asfalti peal võimalus mõned kõvemad äkkpidurdused teha, siis nagu hakkab tööle jälle. Sõber rääkis, et tema citroenil on sama asja juhtund, arvas juba et tema auto viga, aga kui ma ütlesin, et mul on ka nii, siis peab see mingi üldine jama olema, kuid siiski ei tohiks see normaalne olla ju.
Kuhu kohta siis ikkagi see lumi läheb, kuhu ta minna ei tohiks?
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#2

E Dets 27, 2010 12:09

Ma pakun küll, et lund on ratas täis täiega, siis teeb nii ja eks teda ole seal igal pool, kokku pressitud, jäätab-sulab. Seepärast maoli lumes möllamiseks ma enda viiekodaraga valukaid ka õigeks ei pea sugugi. Pakun, et sul samuti avatud veljed.
Gals
Postitusi: 432
Liitunud: E Aug 23, 2010 14:04
Asukoht:
Auto:

#3

E Dets 27, 2010 12:17

Sellised on veljed.
Pilt
petsla
Postitusi: 66
Liitunud: T Mai 15, 2007 12:46
Asukoht:
Auto:

#4

E Dets 27, 2010 13:38

Jää on vahel. Kohe kui paksust lumest välja saad, pidurda paar korda kõvasti, probleem kaob. Pole ainult saabi probleem, enamus autosid teevad nii.
que
Postitusi: 1408
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#5

T Dets 28, 2010 15:58

mul oli sarnene lugu... võim läks lõpuks vahetusse..
aga lase kõigepealt ülessulada, prisma vms parklas ;)

ps ega su auto türnpu tänava kandis ei seisa?
Everyday Regular SAAB guy!
Gals
Postitusi: 432
Liitunud: E Aug 23, 2010 14:04
Asukoht:
Auto:

#6

T Dets 28, 2010 17:10

Seisab isegi küll. Kogu aeg on siin tõkkepuuga parklas. ;)

Näen sinu 9-3'e ka iga kord kui jalgsi linna lähen. Mingi päev sõitsin mööda ka, mitu inimest kühveldasid seda välja suurest lumest :), sõitsin hästi aeglase hooga mööda, võib-olla mäletad.
Vasta