Xenon vilgub

Vasta
TxT
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 20, 2004 21:41
Asukoht:
Auto:

#1

R Nov 16, 2012 10:29

Heips,

Mul on selline mure oma Xenon lähituledega. Nimelt üks tuledest aeg-ajalt nn. väreleb (näiteks kui seista liiklusummikus teise auto taga, siis peegelduse pealt on hästi näha) kuni selleni välja, et maanteel see tuli lülitub lihtsalt paariks sekundiks välja.
Seda on nüüd siis 2 korda juhtunud.

Et kas miski kontakt on hapuks läinud või tuleks hakata valmistuma millegi väljavahetamiseks?
Martin1
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 01, 2011 14:19
Asukoht:
Auto:

#2

R Nov 16, 2012 12:54

Arvata vōib,et plokid hakkavad tööd lōpetama.Mul omal sama probleem ja mōlemad tuled aegajalt korda mööda vilguvad ja parempoolne kustub üldse ära teinekord.Ja see ikka täiega segab sōitmist.Plaan omal xenonid välja vahetada.
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#3

R Nov 16, 2012 13:01

Olid sarnased sümptomid, üks väreles kergelt ja teine hakkas lõpuks samamoodi aeg-ajalt ära kustuma. Uute pirnidega seni (paar kuud) kõik korras.
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#4

R Nov 16, 2012 13:01

Mul piisas samuti pirnide vahetusest
jyrka
Postitusi: 24
Liitunud: N Mär 04, 2010 18:27
Asukoht:
Auto:

#5

R Nov 16, 2012 13:12

Paremal juhul piisab pirnide vahetamisest (ca 100€ tk), halvemal juhul on tõesti ploki viga (originaalvaruosa ca 250€).

Ma pidin vilkumisest lahti saamiseks vahetama ühe ploki ja mõlemad pirnid. Uued plokid sain õnneks originaalvaruosa hinnast poole odavamalt - sama tooja sama koodiga toode aga ilma SAABi OEM varuosa kleepsuta.

Kuna masinal vilkusid mõlemad tuled, pandi algselt valediagnoos ja öeldi mulle, et mõlemad plokid on läbi. Tegelikkuses piisas ainult ühe vahetamisest ja üks toona ostetud tuliuus plokk vedeleb mul siiani. Kui huvi on, anna teada.
triibutu
Postitusi: 432
Liitunud: T Dets 14, 2004 17:55
Asukoht:
Auto:

#6

R Nov 16, 2012 13:59

Alustuseks vaheta pirnid omavahel ära, saad teada kas viga pirnis või plokis.
I-Vaari
Saabiklubi liige
Postitusi: 809
Liitunud: K Okt 14, 2009 16:32
Asukoht:
Auto:

#7

N Nov 30, 2017 13:48

MY 2009 9-5 on auto ostust saati aegajalt xenon tuled vilkunud aegajalt ja ka korraks andnud veateate. Kas vastab tõele,et kõiki D1S pirne kasutada ei saagi ? Põhjanaabrite foorumist leidsin vihje. Googletranslate aitab neid kes sellest soomeugrikeelest aru ei saa ja tölke koomilisus teeb halli argipäeva veidi löbusamaks.

Saab asiakkaille tiedoksi,

Saab 9-5 (9600) VM02-10 on havaittu olevan ongelmia Xenon-polttimoiden kanssa. Noin puolessa välissä lampun elinikää (1000-1500 tuntia) polttimo alkaa välkkyä ja pienen ajan kuluttua polttimo lopettaa toimimasta. Tämä johtuu auton sähköjärjestelmästä ja lampun sytytysyksiköstä (ballasti) ja se ei ole suoranaisesti lampun vika.

Ratkaistaksemme ongelman ja takaaksemme sujuvan ajoelämyksen Saab on yhteistyössä Philipsin kanssa kehittänyt erikoismallin Xenon-polttimosta. Tämä Xenon-polttimo kestää paremmin auton yksilöllisen sähköjärjestelmän ja kestää täyden oletetun polttimon kestoiän. Tämä polttimo on ollut markkinoilla jo jonkun aikaa, mutta tämä tieto ei ole välttämättä saavuttanut huoltoliikkeitä ja asiakkaita.

- Tarjotaksemme loppuasiakkaillemme turvallisen ja luotettavan tuotteen, suosittelemme aina käyttämään Philipsin valmistamaa polttimoa.
- Varmistaaksenne että oikeanlainen polttimo on asennettu autoon tarkistakaa 10-numeroinen osanumero, joka on painettu polttimon pohjaan 9285.147.294. Ks alla.
- Philips on tällä hetkellä ainoa toimittaja, joka valmistaa kyseistä Xenon-polttimoa.
- Polttimo on saatavilla Saab-osanumerolla 540 24 33 .
Vasta