probleem Bosali eemaldatava konksuga

Vasta
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#1

K Mai 07, 2014 19:48

Tere,
kas kellelgi on allpoololeva Bosali eemaldatava konksu kohta manuaali? Või oskab keegi ilma selleta seletada - kuidas edasi toimida. Minu teada peab konks külge panekuks olema samas seisus nagu fotol - lukukeel sees ja "pealmine" nupuke (mis pildilt ei paista) on väljas...

Aga hetkel on konks sellises asendis, et pealmine nupuke on "sees" ja pöördnuppu pöörates saan lukukeelt pisut sisse tõmmata. Aga mitte lõpuni sisse. Lõpuni sisse tõmmates peaks pealmine nupuke välja hüppama. Miks see mul ei õnnestu?

Polnud mitu aastat konksu külge pannud ja konksu pesa suht roostes. Tegin võimalikult puhtaks aga ikka ei suutnud konksu lõpuni sisse lükata. Isegi haamriga ergutades ei saanud seda päris lõpuni. Lõpus peaks klõpsuga ära lukustama ja pöördupp niimoodi keerama, et võtme kätte saab. Aga nii kaugele ei õnnestunud lükata. Toksasin prooviks haamriga, et kas "nupuke" üldse sisse läheb. Läks küll :) Aga kuidas algseisu tagasi saada?

Mõne aasta eest ma pikema pusimise peale sain selle konksu korra külge. Nüüd ei taha õnnestuda :(. Googeldades jääb mulje, et see on Bosal AK4. Sellist juhendit nagu siin videos https://www.youtube.com/watch?v=bbfS3VYKE5Y , mina veebist ei leia.

Siitkaudu
http://www.catalogue.bosal.com/pages/tow_select_order_list.php?query_nr=20&carspecnr=700009
ma juhendini ei jõudnud

Pilt
ndr3k
Postitusi: 87
Liitunud: N Mai 09, 2013 20:17
Asukoht: TLL / EETN
Auto: 9-3SS MY04 2.0t Vector, TurboX

#2

K Mai 07, 2014 22:02

Hetkel endal konks küljes aga see keeramise nupp kahjuks katki ja ei viitsi praegu väga "kullinokkasid" otsida, et küljest võtta ja proovida kuidas see täpselt uuesti tagasi käis. Mingi kerge nõksuga igatahes tuli see sinna panna. Ehk on manuaalist abi:

https://onedrive.live.com/redir?resid=3BCCF9CF596D13FA!16220&authkey=!AMRxPczirQJdRkI&v=3&ithint=photo%2c.jpg
Executive
Postitusi: 314
Liitunud: E Veebr 28, 2005 13:45
Asukoht:
Auto:

#3

K Mai 07, 2014 23:19

Tere,
... Minu teada peab konks külge panekuks olema samas seisus nagu fotol ...


Lukustamisvalmis seis on võimalik ainult siis, kui võti on sees ja lukk on lahti.
Ise teen nii:
- võti sisse ja lukk lahti;
- keerad nuppu kuni keel läheb sisse ja väike nupuke (mis pildil pole näha) hüppab välja;
- keeratava nuppu peal on näidik (punane või roheline), mis peab minema punase peale;
- lükkan konks pessa ja liigutades seda pesas ülevalt alla (nii et väike nupuke saaks vajutatud) saab see sinna klõksuga kinni;
- näidik, keeratava nuppu peal, peab minema rohelise peale;
- alles siis saad võtme välja võtta.
Homersimpson
Saabiklubi liige
Postitusi: 1036
Liitunud: P Juul 01, 2007 10:41
Asukoht:
Auto:

#4

K Mai 07, 2014 23:25

Mul ka teemakohane küsimus :)
Kus sellele Bosali konksule uut võtit saaks teha? Paarist suvalisest võtmetöökojast olen küsinud. Saadetakse mind minema sellise võtmega.
Originaali alles ainult üks ja sellel ka mingi pragu sees, nii et kohe-kohe läheb pooleks :(
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#5

N Mai 08, 2014 8:13

Tänan juhendi eest. Mäletasin asju peaaegu :) õigesti. Kõne Laki auto tootejuhile oli ka abiks. Oli meelest läinud, et kõigepealt vaja pöördnupp sisse suruda ja siis keerata. Konks töötab vinksvonks.
Jääb veel konksu pesa korralikult ära puhastada.
Vasta