Päevatuled facelift 9-5-le

Vasta
Kasutaja avatar
LPT
Saabiklubi liige
Postitusi: 870
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:39
Asukoht: Tallinn
Auto: OG9-5, NG9-3

#1

K Juun 03, 2015 13:28

Tere! Tekkis siin mõte need stanges olevad tuledeavad mingite ledidega täita. Äkki oskab keegi midagi soovitada?

Pilt
tauber
Postitusi: 202
Liitunud: R Apr 13, 2012 21:48
Asukoht:
Auto:

#2

K Juun 03, 2015 15:00

http://www.ebay.co.uk/itm/2-x-9-LED-Daytime-Running-Lights-Lamps-DRL-Xenon-White-12V-E4-Universal-Car-109-/321093635422?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ac2ac0d5e

Sai ostetud sellised tuled aga külge pole pannud.Läbimõõt 70 mm sobib ilusti sinna auku aga kinnituse peab ise aretama kuidagi.Minu autol igatahes seal stange all mingeid juhtmeid nende tulede ühendamiseks pole ehk siis ilmselt valmidus puudub.Ostsin isegi originaallüliti salongi aga pole viitsinud asjaga tegeleda just seetõttu,et asi tundub keeruline .

freddyd
Postitusi: 60
Liitunud: N Sept 26, 2013 13:31
Asukoht:
Auto:

#3

R Juul 10, 2015 9:44

Mul on pandud tauberi lingis olevatega sarnadsed 70mm LED DRL-s, päris OK.
Stainless steel kinnituse tegin ise



Lisatud failid
tauber
Postitusi: 202
Liitunud: R Apr 13, 2012 21:48
Asukoht:
Auto:

#4

R Juul 10, 2015 12:05

Mul on pandud tauberi lingis olevatega sarnadsed 70mm LED DRL-s, päris OK.
Stainless steel kinnituse tegin ise



Kuidas elektriühenduse tegid ?

freddyd
Postitusi: 60
Liitunud: N Sept 26, 2013 13:31
Asukoht:
Auto:

#5

R Juul 10, 2015 16:22

panin udutulede asemele. Aga sul mingi valmidus peaks olema vist ka, juhtmed

Mul on pandud tauberi lingis olevatega sarnadsed 70mm LED DRL-s, päris OK.
Stainless steel kinnituse tegin ise



Kuidas elektriühenduse tegid ?
fofa
Postitusi: 504
Liitunud: N Veebr 26, 2004 15:39
Asukoht:
Auto:

#6

R Juul 10, 2015 17:12

See LED-udukate lahendus on vist ainuke, mis ei kvalifitseeru Leedu p0rnotjuuninguks :eureka:
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#7

R Juul 10, 2015 18:53

Kena küll, aga tänavalegaalne see niivõrd madalal asuv päevatuli kahjuks ei ole:
Päevatule laternad
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukile võib E-reegli nr 48 kohaselt paigaldada kaks E-reegli nr 87 kohast päevatule laternat. Päevatule laterna valgusava ülaserv ei tohi asetseda kõrgemal kui 1500 mm ja alaserv madalamal kui 250 mm maapinnast. Laterna valgusava välisserv ei tohi olla kere välisgabariidist kaugemal kui 400 mm ja laternate valgusavade siseservade vahe ei tohi olla väiksem kui 600 mm (400 mm sõidukite korral, mille laius ei ületa 1300 mm).

..ma pakun et antud juhul on päevatule alaserv kuskil 150-200mm peal maapinnast, mitte nõutud 250 mm.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
freddyd
Postitusi: 60
Liitunud: N Sept 26, 2013 13:31
Asukoht:
Auto:

#8

E Juul 13, 2015 13:49

üle 250mm, all is ok
Kui panna 15 tolli veljed, siis vb ei vasta nõuetele

Lisatud failid
GJN
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 12, 2019 14:16
Asukoht: Tallinn
Auto: 2.3t 136kW 9-5 '07 Sedan

#9

K Aug 14, 2019 21:32

Tõstaks teemat .. kuidas ja mis lahendustega DRL on kellegil tehtud .. ? Kas ka udutulede aukudesse.. või ka muid lähenemisi proovitud?
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#10

N Aug 15, 2019 9:16

Küsiks vastu, et kas on see mingi haigus või lihtsalt diagnoos, mis käseb selliseid asju paigaldada, mis juhi arvates on lahe??? Mida ma selle all silmas pean? Aga seda, et tulles möödunud laupäeva hommikul igati vahvale üritusele, nimega Saabiklubi Suvepäevad, siis oli minu teekonda alustaval linnas ja piirkonnas paks udu. Ja teate, olles näinud teedel palju palju ise aretatud mingeid sitanikerdisi, siis eessõitvast autost möödumine, kes sõitis tõesti aeglaselt, möödumine vastassuunavööndi kaudu on nagu sõit ameerika mägedel. Adrenaliini laks on niivõrd tugev!!! Sest ega ei tea, ega näe ette, kas sulle tuleb vastu auto, kellel ei põle üldse tehase poolt paigaldatud tuled või on siis ise aretatud nikerdised, mille valgustugevus on üldse küsitav. Ja no lisaks veel see, et puudub igasugune automaatika ja isegi juhid ei lülita sellistes oludes tulesi põlema, mis tähendab lisaks veel seda, et tagumised tuled ka ei põle. No kas on see küttekulu kokkuhoid tõesti niivõrd suur, et tehakse selliseid asju??? Põhjendage mulle sedalaadi tegevust...
9-5LPT
Postitusi: 1227
Liitunud: P Apr 29, 2012 14:45
Asukoht: Tartu
Auto: 9-5NG Aero, 2.0 TTid XWD

#11

R Aug 16, 2019 8:50

NO FEAR kirjutas:
N Aug 15, 2019 9:16
Küsiks vastu, et kas on see mingi haigus või lihtsalt diagnoos, mis käseb selliseid asju paigaldada, mis juhi arvates on lahe??? Mida ma selle all silmas pean? Aga seda, et tulles möödunud laupäeva hommikul igati vahvale üritusele, nimega Saabiklubi Suvepäevad, siis oli minu teekonda alustaval linnas ja piirkonnas paks udu. Ja teate, olles näinud teedel palju palju ise aretatud mingeid sitanikerdisi, siis eessõitvast autost möödumine, kes sõitis tõesti aeglaselt, möödumine vastassuunavööndi kaudu on nagu sõit ameerika mägedel. Adrenaliini laks on niivõrd tugev!!! Sest ega ei tea, ega näe ette, kas sulle tuleb vastu auto, kellel ei põle üldse tehase poolt paigaldatud tuled või on siis ise aretatud nikerdised, mille valgustugevus on üldse küsitav. Ja no lisaks veel see, et puudub igasugune automaatika ja isegi juhid ei lülita sellistes oludes tulesi põlema, mis tähendab lisaks veel seda, et tagumised tuled ka ei põle. No kas on see küttekulu kokkuhoid tõesti niivõrd suur, et tehakse selliseid asju??? Põhjendage mulle sedalaadi tegevust...
Ledil ja ledil on vahe sees, igasugused hiina led-ribad tõesti ei anna erilist valgustugevust ja on raske märgata nende põlemist ka ilma uduta, kuid ma ei usu et e-serdiga LED lambid vähem näiteks udus paistavad kui tavalised udukad. Pealegi. möödasõit pole kohustuslik manööver, seda enam kui sa tunned et see pigem ohtlik on.
Uute autode automaatikast ma saan aru, nende jaoks pole piisavalt pime päevasel/hommikusel ajal piisavalt pime udus, et tagumised tuled tööle panna ja autojuhis on liiga mugavaks läinud/automaatikaga ära harjunud, et ei tulegi pähe tagumist udukat tööle panna..
Mina ei saa aru nendest, kes öösel maanteel parkide ja udukatega sõitu harrastavad, on siis enda ja teiste elu nii vähe tähtis et oma paarimeetrise nähtavusega udutuledega 90 km/h sõita?!
Kogenud Aeronaut. :drive:
ARZT
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 07, 2008 0:11
Asukoht: Ikla
Auto: 9000 Aero, III Gen Camaro350, Chevy AstroVan, Chevy TransSport, Volvo242

#12

R Aug 16, 2019 9:12

9-5LPT kirjutas:
R Aug 16, 2019 8:50

Mina ei saa aru nendest, kes öösel maanteel parkide ja udukatega sõitu harrastavad, on siis enda ja teiste elu nii vähe tähtis et oma paarimeetrise nähtavusega udutuledega 90 km/h sõita?!
Kohe ütleb keegi, et vaja ei oleks aga äge on....
GJN
Postitusi: 3
Liitunud: T Mär 12, 2019 14:16
Asukoht: Tallinn
Auto: 2.3t 136kW 9-5 '07 Sedan

#13

L Aug 17, 2019 9:58

Küsimus oli "normaalsete" kõikidele nõuetele ja eeskirjade vastavate (ja samamoodi ka paigaldatud) päevasõidutulede kohta, mille lahendus ka piltidel näha oli(udutulede aukudesse mis ka mul plastikkaantega hetkel täidetud ainult) , mitte 1€stest hiina LED ribadest mida pühapäeval pohmakas keegi tola enda autole "ilustamiseks" külge ehitab/ühendab/kleebib jne.. lolle ja juudi jõulupuid on teedel alati olnud ja jääb olema.. kuni nad rajalt maha võetakse.. õiged tuled peavad põlema õigel ajal.. kui tungivat soovi, võib sellest ju eraldi teema avada.. kui püha viha täis ja paisupaak lõhkemas ja muud varianti pole kus luftitada.. siiski, loodan ikka veel, et keegi ka vastata jaksab DRL kohta :) millised ostetud, kuidas paigaldus käis, kas hästi kestnud jne.. peace! ;)
Vasta