9-5 hüdropumba surm?

Vasta
smargus
Postitusi: 175
Liitunud: K Mär 03, 2004 13:47
Asukoht:
Auto:

#1

E Sept 04, 2006 23:52

Täna peale lõunat suutis auto jälle üllatada.
:gun: Nimelt hakkas mootori vasakult poolt ülalt kostuma rõvedat kolinat, pidasin kinni ja ainult suutsin aru saada, et tegu on vist hüdropumbaga (vaatasin just EPC'st), mis seda häält tekitas. Juhitavus muutus väga häälekaks, iga rooli väikseim liigutus lisas sellist undavat kolinat veelgi.

Kas tegu on hüdropumba surmaga või andis roolivõim hoopis otsad? Ilgelt nõme on nii loll olla, homme hommikul küll Troosti kohe, aga tahan teada, kas tohin üldse sõita, keeran veel muidu midagi muud peesse. :wall:
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#2

T Sept 05, 2006 8:02

Kui õli on paagis,võid üritada sõita,siis vast hullemaks minna ei saa.
Roolivõimupumbad lendavad järjest 9-5`tel viimase ajal(nagu ka turbod,aut.kastid,drosselklapid,DI kassetid, kolvid-rõngad,ketid,õhumõõturid,väntvõllid,kepsud,tagasilla liigendid,soojenduskraanid,ACC klappide võllid,ukseklaaside juhtrullid jne...)
Sul tegevust veel tükiks ajaks,enne,kui ring täis saab.
Tule läbi.
tripp
Postitusi: 626
Liitunud: L Dets 31, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#3

T Sept 05, 2006 14:52

Algselt postitas: Trionic
Kui õli on paagis,võid üritada sõita,siis vast hullemaks minna ei saa.
Roolivõimupumbad lendavad järjest 9-5`tel viimase ajal(nagu ka turbod,aut.kastid,drosselklapid,DI kassetid, kolvid-rõngad,ketid,õhumõõturid,väntvõllid,kepsud,tagasilla liigendid,soojenduskraanid,ACC klappide võllid,ukseklaaside juhtrullid jne...)
Sul tegevust veel tükiks ajaks,enne,kui ring täis saab.
Tule läbi.


:wall::wall::wall: nimekirjast jäid välja kondi pumbad...
Btw, kas ukseklaaside juhtrullide surm tähendab seda, et klaas liigub alla vaevaliselt ja teeb veel mõnikord jubedat kriginat ka? Kui see nii on, siis on mul ka see läbi :wall:
[Trionic]: 9-5 kapoti all peabki midagi logisema..
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/395941.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/395941.png[/IMG][/URL]
smargus
Postitusi: 175
Liitunud: K Mär 03, 2004 13:47
Asukoht:
Auto:

#4

T Sept 05, 2006 19:34

sorry trionic, nagu mainisin oli laki tn lähemal mulle, asi tegi rõvedat häält ja ei julenud kaugemale sõita.
nüüd lasin ära vahetada, auto korras ja raha läind :) :wall:
aga sitt lugu (vabandan, ajab lihtsalt ropendama) on see, et sisemas tunnen et lähiajal tõesti lendab veel mingi krdi asi - ja kindlasti mitte odav!
plääd Saab Automobiles AB tuleks täie pasaga kohtusse anda - kuidas saab toota ja müüa nii sitta autot?!!!! oii kus ajab praegu keema!!! :angry::gun:
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#5

T Sept 05, 2006 20:18

Algselt postitas: smargus
plääd Saab Automobiles AB tuleks täie pasaga kohtusse anda - kuidas saab toota ja müüa nii sitta autot?!!!! oii kus ajab praegu keema!!! :angry::gun:

Nõus, ühinen hetkel eelkõnelejaga. kuigi mul kulutused kindlasti väiksemad.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#6

T Sept 05, 2006 20:23

Täitsa pekkis.. kuidas nad küll julgevad toota autot, mis kulub? :wise:

Või siis tuleb järjekordselt välja, et me oleme ikka arengumaa. Ei jõua autosid vahetada siis, kui garantiiaeg läbi saab ja remondi eest ei jõua ka sama palju maksta, kui see ülejäänud kapitalistlik maailm...
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
smargus
Postitusi: 175
Liitunud: K Mär 03, 2004 13:47
Asukoht:
Auto:

#7

T Sept 05, 2006 20:46

Ka sa Cyber arvad, et 6 aastat vanal auto ongi ette nähtud trionicu poolt loetletud osade vahetus ja pead seda täiesti loomulikuks? mina nii ei arva. Olen sõitnud alles hiljuti Toyota Corollaga, millel tiksus ees 294000 ja omanik on vahetanud ainult sidurikorvi, sest see lihtsalt kulus ära. Kõik muu, kaasaarvatud normaalsest kulumisest tingitud osad, kestavad.

Asi pole arengumaas või omaniku tahtmatuses/suutmatuses raha auto alla panna, asi on põhimõttes ja loogilises mõtlemises, sa lihtsalt ei oska isegi kõige halvema stsenaariumi puhul oodata, et konkreetselt Saab 9-5 nii perses automudel on. ja siit ka pahameel..
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#8

T Sept 05, 2006 21:25

Mõned aastad tagasi ühes loengus kuulsin ühe TTÜ mehaanikateaduskonna emeriitprofessori käest sõnad mida tollal ei uskunud:
Tänapäeva autod projekteeritakse viieks aastaks. Mõned eurooplased (VW, audi, BMW..) ka seitsmeks aastaks. Selle aja möödudes hakkavad kõik sõlmed järele andma

Siis arvasin, et aeg on ikka üle kümne aasta, aga tuleb välja, et ei ole.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14293
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#9

T Sept 05, 2006 21:59

Algselt postitas: smargus
Ka sa Cyber arvad, et 6 aastat vanal auto ongi ette nähtud trionicu poolt loetletud osade vahetus ja pead seda täiesti loomulikuks? mina nii ei arva. Olen sõitnud alles hiljuti Toyota Corollaga, millel tiksus ees 294000 ja omanik on vahetanud ainult sidurikorvi, sest see lihtsalt kulus ära. Kõik muu, kaasaarvatud normaalsest kulumisest tingitud osad, kestavad.
Kusjuures kipun sinapoole küll. Tänapäeva autosid ei tehta nii, et neid saaks hea tahtmise korral järeltulevale põlvele edasi anda. Mul on selline imelik tunne sees, et see viga kusagilt 90-test pärit on. Ja millegipärast tundub olema nii, et mida kallim seda lagunevam. Odavam rahvaauto kipub kestma paremini.

Enda auto keeras just hiljuti 439 tuhhi ette. Sinna sisse käib küll üsna põhjalik renoveerimine.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
andreas
Postitusi: 381
Liitunud: P Okt 02, 2005 1:00
Asukoht:
Auto:

#10

T Sept 05, 2006 22:35

Algselt tahtsin oma posti tegelikult siia teemasse teha, kuid mõtelsin, et äkki pole kena läbustada......igatahes http://www.saabnet.ee/foorum/viewthread.php?tid=3333&page=2
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#11

K Sept 06, 2006 6:51

Algselt postitas: tripp
Algselt postitas: Trionic
Kui õli on paagis,võid üritada sõita,siis vast hullemaks minna ei saa.
Roolivõimupumbad lendavad järjest 9-5`tel viimase ajal(nagu ka turbod,aut.kastid,drosselklapid,DI kassetid, kolvid-rõngad,ketid,õhumõõturid,väntvõllid,kepsud,tagasilla liigendid,soojenduskraanid,ACC klappide võllid,ukseklaaside juhtrullid jne...)
Sul tegevust veel tükiks ajaks,enne,kui ring täis saab.
Tule läbi.


:wall::wall::wall: nimekirjast jäid välja kondi pumbad...
Btw, kas ukseklaaside juhtrullide surm tähendab seda, et klaas liigub alla vaevaliselt ja teeb veel mõnikord jubedat kriginat ka? Kui see nii on, siis on mul ka see läbi :wall:


sul mingi muu häda,katkine rull avaldub lahtise klaasiga ust kinni lüües kolksuna,mis hästi pingutades võib lõppeda klaasi purunemisega.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#12

K Sept 06, 2006 7:04

See emeriitprofessori tsitaat vastab täiesti tõele. Näiteks ford vastab tehasesse saabunud kaebustele mingi sõlme massilisel riknemisel,kui viga ilmnes vanemal,kui alates 5 aastasel mudelil,et see on aftermarketi teema,tehas sellega ei tegele.
haan
Postitusi: 22
Liitunud: R Juul 14, 2006 14:36
Asukoht:
Auto:

#13

K Sept 06, 2006 9:33

Ega ongi, krt mul veel 98 aasta ja ainult kaks asja läinud: turbo ja süütekasset... üks asi veel ja tuleb töökindlama al. 2002. a saab 9-5-e vastu vahetada.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#14

N Sept 07, 2006 23:58

Algselt postitas: smargus
sorry trionic, nagu mainisin oli laki tn lähemal mulle, asi tegi rõvedat häält ja ei julenud kaugemale sõita.
nüüd lasin ära vahetada, auto korras ja raha läind :) :wall:
aga sitt lugu (vabandan, ajab lihtsalt ropendama) on see, et sisemas tunnen et lähiajal tõesti lendab veel mingi krdi asi - ja kindlasti mitte odav!
plääd Saab Automobiles AB tuleks täie pasaga kohtusse anda - kuidas saab toota ja müüa nii sitta autot?!!!! oii kus ajab praegu keema!!! :angry::gun:



lisan vürtsi teemale.....

esmaspäevast mul riiulis pump hinnaga 4500...kuulu järgi said megaalega 6tuhhiga
ära pahanda..niisama nokin veits
smargus
Postitusi: 175
Liitunud: K Mär 03, 2004 13:47
Asukoht:
Auto:

#15

L Sept 09, 2006 11:41

Väga hea, ma tulen su juurde niikuinii oma veermiku jamaga, sest esisillas miski ikka peetis, nüüd 1500 sinu juures soolas..... ah jah...:thumb:
Vasta