ABS / üldise vea tuluke

Vasta
KaidoV
Postitusi: 254
Liitunud: E Nov 28, 2005 13:49
Asukoht:
Auto:

#1

E Nov 06, 2006 10:26

Ei osanud teemat paremini pealkirjastada.
Teema siis järgmine: reedel helistas kallis abikaasa ja teatas, et nii kollane hüüumärgiga kolmnurk (üldine veahoiatus(?)) kui ka ABS märgutuli põlevad armatuuris ning autos on vibratsioon mis 30-40 kmh kiiruse juures tahab hambad suust lüüa.
Kuna olin ise piiri taga siis soovitasin auto ära panna ja võtta teine.
Eile siis mõtlesin, et uurin asja. Panin auto käima, ei mingeid tulukesi. Tasakesi veerema, 30-40kmh kandis käis tõesti selline vibra läbi, et pilt kiskus silme ees häguseks. Kõrgemal kiirusel ei midagi, uuesti hoogu maha võttes ka ei midagi. Ja nii jäi. Huvi pärast katsusin veljed üle, parem tagumine oli tõesti soe (mitte kuum) ja oli tunda kirbet kärsakat. Nüüd siis küsimus: kas võis selline jama tekkida pealejäänud käsipidurist? Soe velg ja kärsakas nagu sellele viitavad aga kas märgutuled armatuuris ka võisid tänu kässarile süttida?
:wtf:

PS. Kässari kang oli muidugi OFF asendis aga poleks esimene kord kus SAAB'il sellest hoolimata käsipidur peal on.
wilddog
Juhtkoer
Postitusi: 1888
Liitunud: P Nov 20, 2005 18:56
Asukoht:
Auto: 9-5 Aero MY04 MT Sedaan, 9-3 Viggen MY00, NG900 2.0T SE MT MY95, Mannerg 771

#2

E Nov 06, 2006 14:43

Hei!

Kui ikka kirbet kärsakat tuleb, siis pidur peal. Enda NG900-l selline teema, et tirid kässarit ja tagant jääb kinni, siis varsti lööb ABS-i põlema, sest kang "OFF" asendis ja siis vaatap, et tagarattad ei käi vabsee ringi. Edasi toimin, nii et edasi tagasi kässariga rapsides saab pidurid maha ja siis massinale "on off" tsükkel ja asi toimib jälle perfecto.

Sul kahtlustan kas tagakettad vääga kõverad või rattalaager way tuksis + kässar lissalt kinni.
KaidoV
Postitusi: 254
Liitunud: E Nov 28, 2005 13:49
Asukoht:
Auto:

#3

E Nov 06, 2006 14:59

Tänud julgustavate sõnade eest :mad:

Tegelikult on kettad/klotsid suhtkoht uued alles, tuksis laager peaks kõrvale haiget tegema (vähemalt kõik laagrid mis mu autodel seni saba on andnud, on teinud seda ulgumise saatel). Seega jääb ikkagi üle kässar. Täna sõitis naine tööle, kõik oli bueno. Eks ma teen õhtul veel ühe tiiru ja kui velg ka enam ei soojene siis kannan juhtumi "tä on niitä SAAB ilmiöitä" lahtrisse. :cool:
Vasta