1. leht 1-st

9-5 Aero mootor koos

Postitatud: R Juul 19, 2019 23:10
Postitas Trooja
Minu 2001.a. 9-5 169kw ATM jooksis 2017 veebruaris kokku, tegin auto varuosadeks, mootor jäi hoovi seisma, et kunagi välja siis uurida, et mis juhtus. Oletus oli, et balansikett lendas puruks, sest saaled jms olid kõik ok. Täna oli lõpuks see suur päev, kus hakkasin asjaga tegelema ja tegelikult võtsin esimese jupi küljest ja vaatepilt oli selline:
Pilt
Pilt
Esimesel pildil on siis näha ka polt, mis teisel pildil on jalutama läinud. Müsteerium on see, kuidas selline asi sai juhtuda. Ketti sai vahetatud 10 000km enne seda intsidenti. Tõenäoliselt me isegi ei kontrollinud neid 6te polti sealt. Ilmselt siis polt mis ära lendas ja järgmine polt said omavahel kokku ja koos ta mul oli. Seal "korpuse" sees on kõik poldid pesadest eemaldunud.
On keegi sellist asja varem näinud?

Re: 9-5 Aero mootor koos

Postitatud: L Juul 20, 2019 0:30
Postitas I-Vaari
Nii nende poltidega esimestel B235 mootoritel juhtub aegajalt. Kui omapärast kolinat oli kuulda siis targem veenduda kas need poldid ikka kinni. Soovitus oli eemaldada see rihmaratas ja keermeliimiga poldid fikseerida kui ei kindel kas eelmine omanik seda juba teinud pole. Ölipumba korpus vist ka nüüd eilne ja öliröhk kusagil mujal kui ettenähtud kohas.