Tagune ratas blokkis, täielikult

Vasta
leho
Postitusi: 122
Liitunud: E Veebr 04, 2008 12:34
Asukoht:
Auto:

#1

R Apr 04, 2008 4:06

Juhtus siis selline asi, et hakkasin sõitma ja käsipidur jäi peale (idioot, ma tean) aga kuna ta mul väga hästi ei funka siis nagu kohe ei andnudki tunda. ja natukese maa pärast tõmbas ühe tagumise ratta täiesti blokki. no mitte ükski kurat seda ei liiguta. võtsin ratta alt ära, silmaga tundus kõik toimivad. kässarit tõmmates liikus ainult tross, muud silmaga ei eristanud väga. kuna ma asjast väga ei tea ka siis ei osanud nagu midagi teha. kas käsipiduri mingi süsteemi jama vms võib üldse ratta nii blokki ajada, et ta ÜLDSE enam ei liigu? äkki laager hoopis?
Igatahes autoabi sõitis kohale, viisin auto 150m eemale ja arve oli 1200. vot see oli kole.

kuna sellist asja keegi maja ees mul remontima ei hakka siis tuleb see tõenäoliselt ikka kellegi asjatundja juurde viia. nüüd aga küsimus, et kas on mingit seadet või asja mida ratta alla panna, et see väikene maa kasvõi sleppis ära sõita? ainult üks ratas ju kinni...

Tarvo.
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#2

R Apr 04, 2008 7:46

Kui mul nii juhtus, siis sõber soovitas panna ratta alla salvo kelgu, olin ka kodunt ca 1km kaugusel ja lühikese maa peale pidi toimima:D

ja viga oli rattalaager, algul veidi jõnksutas ja sisi käis shh, ja oligi kõik.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#3

R Apr 04, 2008 8:32

Kui üle 1km on siis on rula ilmselt parem lahendus :eureka:
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14296
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#4

R Apr 04, 2008 8:58

See ei kanna autot ära..:) Või ehk siis kui laua mingi metallplaadiga asendad.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
KT100
Saabiklubi liige
Postitusi: 1075
Liitunud: E Mär 06, 2006 18:29
Asukoht:
Auto: T16 Aero

#5

R Apr 04, 2008 9:01

http://youtube.com/watch?v=XRehuC3Jp0g
MacDonaldsi kandikud on ka lahendus... Lihtsam (odavam) äkki mõni pädevam tuttav otsida, kes oskaks aidata? Kässari hoob ei tule järgi vms? Ei tea seda 9-5 eriti.
Jupats
T7 sekspert
Postitusi: 2714
Liitunud: K Sept 29, 2004 16:43
Asukoht: Tallinn
Auto: 9-5 Aero-R

#6

R Apr 04, 2008 9:18

Kõige lihtsam on nii, et kui lihtsalt hakkad sõitma... Minu kah nii juhtunud mitu korda. Olen tahtnud lume peal natuke driftida aga kässar jäi viimane kord peale. Nõksutasin siis natuke edasi tagasi ning siis hakkasin hea lauluga sõitma. Umbes 10m pärast hakkas ringi käima. Peale seda oli kõik ok.

Proovi sama, eeldusel et pinnaseks on asfald. Kui proovid muru peal:D siis tekitab ainult rööpaid.
Põhjuseks sellele jamale on enamasti rooste...
ulari1
Postitusi: 94
Liitunud: P Mai 27, 2007 13:47
Asukoht:
Auto:

#7

R Apr 04, 2008 9:21

Algselt postitas: leho
Juhtus siis selline asi, et hakkasin sõitma ja käsipidur jäi peale (idioot, ma tean) aga kuna ta mul väga hästi ei funka siis nagu kohe ei andnudki tunda. ja natukese maa pärast tõmbas ühe tagumise ratta täiesti blokki. no mitte ükski kurat seda ei liiguta. võtsin ratta alt ära, silmaga tundus kõik toimivad. kässarit tõmmates liikus ainult tross, muud silmaga ei eristanud väga. kuna ma asjast väga ei tea ka siis ei osanud nagu midagi teha. kas käsipiduri mingi süsteemi jama vms võib üldse ratta nii blokki ajada, et ta ÜLDSE enam ei liigu? äkki laager hoopis?
Igatahes autoabi sõitis kohale, viisin auto 150m eemale ja arve oli 1200. vot see oli kole.

kuna sellist asja keegi maja ees mul remontima ei hakka siis tuleb see tõenäoliselt ikka kellegi asjatundja juurde viia. nüüd aga küsimus, et kas on mingit seadet või asja mida ratta alla panna, et see väikene maa kasvõi sleppis ära sõita? ainult üks ratas ju kinni...

Tarvo.







sul arvatavasti käsipiduri klots on kinni kiilunud,võta pidurisupordid ja piduriketas maha siis pääsed kässari klotside juurde
MadMan
Postitusi: 1048
Liitunud: R Okt 01, 2004 9:10
Asukoht:
Auto:

#8

R Apr 04, 2008 9:41

ulari1 räägib õigust - tegutse!
Mul juhtus sama asi remondimehe juures ja põhjuseks olid koonusesse kulunud trumlid ja kuumusest lagunenud klotsid.
Õige teguviis - uued tagumised pidurikettad ja kässari klotsid. Vajadusel ka uus tross, kui vana kipub kinni jääma.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#9

R Apr 04, 2008 10:13

Arvan, et leho elab suures majas, sest esimeses postituses on öeldud, et vaevalt keegi maja ees seda tööd tegema hakkab.
Kutsu endale ära vedaja, tõstab sul tagumise otsa ülesse ja minek. Teisaldaja noh.
Kui juba autoabi peale raha kulutasid üüratu summa siis mis see natuke veel enam teeb.
Ära Sa jumala eest hakka tee peal seda käima ajama. Pärast viskad rehvi ka minema, see kandiline. Kui sa mahti saad siis võta ratas alt ära ja tõmba käsitsi hooba tagasi, mida käsipidusritross pingutab. See võib ka kinni olla jäänud. Kui ei viitsi ratast ära võtta siis roni auto tagant sinna alla ja tegutse seal.
Kui nii ei saa siis kasuta teenust äravedaja näol.
Jõudu!
Salenga
Postitusi: 122
Liitunud: K Apr 11, 2007 18:43
Asukoht:
Auto:

#10

R Apr 04, 2008 10:14

Mul siin talvel seisi auto üks öö kallaku peal ja mingi idee pärast tõmbasin ööseks käsika ka peale. Hommikul ta loomulikult maha ei tulnud. Mingi 100-200m pärast tõmbas õnneks käsipiduri maha. Ta mul suht nõrk nii et blokis ei hoidnud. Terve tee tööle ainult hoitustuled armatuuris põlesid. Õhtul koju sõites olid õnneks kustunud. Loodan et miskit tuksi ei keeranud.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#11

R Apr 04, 2008 10:16

Ja siis imestame, miks tagumised kettad nii sitad on, kõverad ja miski vväike vibra kuskil sees. Kui te suudate pidur peal sõita juba mõnedsajad meetrid siis on ketas selline lahe, punane ja hõõguv! Ja nüüd kähku maha jahutama...veega näiteks!

Loodan, et nii ei tehta. Harvad ei ole maailmas ka juhused kus pidurid peale jäädes on auto põlema läinud.
warum
Postitusi: 470
Liitunud: L Jaan 19, 2008 13:35
Asukoht:
Auto:

#12

R Apr 04, 2008 15:15

kui klotsid kinni,siis trumliga piduritel aitas haamriga koputus,aga saabil on ketas ja kindlasti on seal ka koht kuhu koputada!igatahes kui on klotside viga, peaks lahti tulema nii.Ega sa muidu ketast ka kätte saa, kui käsipiduri klotsid on lahti surutud asendis..täitsa kinni on ketas!endal on vanema bmwga olnud sama asi,seal oli trummel ja see ei tule ära,tahtis lahtikoputamist.
ebaprofesionaalne kirjakeelemurdja
leho
Postitusi: 122
Liitunud: E Veebr 04, 2008 12:34
Asukoht:
Auto:

#13

R Apr 04, 2008 21:12

ei aidanud siin koputamine ühti. kes teab, äkki lõi laagri sodiks sees või midagi sarnast. imelik, et klotsid võivad nii kapitaalselt seda kinni hoida. igatahes sain selle saabianti juurde pukseeritud ja loodame, et esmaspäeval äkki saab midagi teada juba.
warum
Postitusi: 470
Liitunud: L Jaan 19, 2008 13:35
Asukoht:
Auto:

#14

R Apr 04, 2008 21:58

no ex sa ikka kirjuta mis sai!
ebaprofesionaalne kirjakeelemurdja
leho
Postitusi: 122
Liitunud: E Veebr 04, 2008 12:34
Asukoht:
Auto:

#15

T Apr 08, 2008 22:40

kurat jah, klots oli klambritest lahti tulnud ja kuidagi kinni jäänud ja omadega hävitanud nii ketta kui klambri kui iseenda :D

homme pannakse siis uued vidinad ja asi jälle sõidus.
kuradi pukseerimine ikka. läks samapalju maksma kui probleemi leidmine+remont:wall:
Tan
Postitusi: 423
Liitunud: T Okt 11, 2005 17:53
Asukoht:
Auto:

#16

T Apr 08, 2008 22:52

Algselt postitas: leho
kurat jah, klots oli klambritest lahti tulnud ja kuidagi kinni jäänud ja omadega hävitanud nii ketta kui klambri kui iseenda :D

homme pannakse siis uued vidinad ja asi jälle sõidus.
kuradi pukseerimine ikka. läks samapalju maksma kui probleemi leidmine+remont:wall:


Hea, et selgeks sai. Odav lahendus paarisaja meetri puksiiri asemel olnuks kuskilt mingi vana pastel rehv alla panna, mis siis kandiliseks lohistada :P
romza
Postitusi: 849
Liitunud: P Mär 05, 2006 17:18
Asukoht:
Auto:

#17

T Apr 08, 2008 23:56

Ma arvan, et suure maja ees saab ka ise vabalt nii klotse kui ka kettaid vahetada. Ise olen seda teinud praktiliselt tänaval ja ei tulnud keegi nokkima. Tööraha jäi kõik endale, mida saab jälle vahel kulutada sõpradega :beer: -peale :head:
Kõik asjad ei pruugi raketiteadus olla.
Aga tore, et asja ikka liikuma said ;)
romza
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#18

K Apr 09, 2008 0:15

Ma ka oma tänaval igasugu huvitavaid asju teinud, pole keegi midagi ütlema tulnud :D
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#19

K Apr 09, 2008 6:56

Ma olen ka tänaval remminud. Muud nagu polekski, aga endal on imelik.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2280
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#20

K Apr 09, 2008 10:51

Algselt postitas: suur
Ma olen ka tänaval remminud. Muud nagu polekski, aga endal on imelik.


Ma toda nagu mõtelsigi..ja kui veel vägijooki lõpuks palju saab ning siis veel grill...:P

Aga hea, et korda said. Ära siis kihuta, tee libe.;)
leho
Postitusi: 122
Liitunud: E Veebr 04, 2008 12:34
Asukoht:
Auto:

#21

K Apr 09, 2008 20:29

nujah, nimelt asi läks mul katki männiku teel. kohe meetreid pärast seda kui uus ja ilus tee otsa saab ja kuumaastik algab... + kui ma algul üritasin seda liigutada blokkis ratatga viskas hea sidurihaisu üles. tundus justkui piinaksin autot liigselt. pärast läheb veel sidur vahetusse :D seda jama veel tarvis
Vasta