Tuhatoosi probleemid@Saab 9-5

Vasta
gl0in
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 29, 2005 8:18
Asukoht:
Auto:

#1

R Juul 29, 2005 12:21

Autol on ostetud peast tuhatoos vigane - ei jää alumisse asendisse kinni.
Mõtlesin, et urgitsen asja välja ja vaatan, mis mehel viga on. Toosi enda sain kätte, aga seda osa, kus ta sees sõidab, seda kätte ei saanud.
On kellegil kogemusi sellise asja välja urgitsemisel?
Või oskab keegi kommenteerida, mis võiks viga olla?
Mingi plastikjubin ehk murdunud...
Chipy
Postitusi: 667
Liitunud: N Mär 31, 2005 23:30
Asukoht:
Auto:

#2

R Juul 29, 2005 15:07

vahest natuke off topic aga kui kellelgi on soovi vahetada NG900 tuhatoosi augus olev sahtel tuhatoosi vastu siis olen selleks väga nõus :)
KrikU
Postitusi: 313
Liitunud: E Dets 27, 2004 19:12
Asukoht:
Auto:

#3

L Juul 30, 2005 19:08

Mina sooviks jälle oma autos vabaneda rudimentidena tunduvatest asjadest mis suitsetajad vajavad autos :mad:
OK, sigareti süütaja kontuur ja pistik on nüüd tänapäeval de-facto vooluallikas autos erinevatele väikestele/keskmistele tarbijatele. Ma eelistaks üldiselt veelgi rohkem panipaiku autos just keskel konsoolis. Saabil on enamvähem(tonnisel muidugi) , aga ei tea kas mõnel ka rohkem on? Mõni auto tundub nii värd selle tõttu, et pole asju nagu kuhugi panna - telefoni, eesti mõõdus 1,5l veepudelit (poolest saab veel kuidagi). Tihti on ka reisjatel telefon kaasas ja nendele ei jätku kohta kuhu panna...

Muide mis ajast või kas üldse on Saabidel selline asi, et pardatsoki saab kondi abil jahutuse alla panna, nagu külmik, et visata kaasõitja õlled sinna pikema tripi ajal, sõidu ajal kohe hea külmast võtta :D
Selline asi on uuel Golf5-l olemas, kus lisana on kont (pool või täisautomaat) lastud panna. Saabi kodulehelt ei oska ma välja lugeda kas uusimal 9-5l on selline asi...

Tohutu offtopic aga :red:
arxrei
Postitusi: 62
Liitunud: P Veebr 06, 2005 2:02
Asukoht:
Auto:

#4

L Juul 30, 2005 20:13

9-5l on kont olemas, aga see pardatsok on nii väike, et sinna mingist suurt küll ei pane. Pigem on see kindalaegas. Saab´il on üldse see kummaline, et asjde paigutamise kohti on ikka äärmiselt vähe. Samas väga läbimõeld ja mugav tundub olevat pagasnik. Oman Wagonit ja jutt siis viimasest.
Aga gl0in´ile pean mainima, et mul jäi ükskord jälle tuhatoos põhja kinni. Urgitsemise peale sai selgeks, et sent oli alla kinni kiilunud. Proovisin huvi pärast ka tuhatoosi süsteemi välja võtta, aga keéruline tundus ja "õrn" ka nii et probleemi langemisael ei thtnud mõttetult lõhkuda.
gl0in
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 29, 2005 8:18
Asukoht:
Auto:

#5

L Juul 30, 2005 22:48

Nojah, ma urgitsesin üsna kaua - võtsin dummy'd eest ülevalt ära ja proovisin näpuga urgitseda ja tegin sada imevigurit:wall:
Ise ma autos ei suitseta ja isegi kui suitsetan, siis iial ei kasuta tuhatoosi;)
Plaanisin vahetada panipaiga vastu, aga see raibe maksab 36,90£, samas kui 9-3 oma on ainult 4,99£:gun:
Jääb üle ainult üritada parandada.
Kui autot ostma hakkasin, siis valisin 523 BMW või Saab 9-5 vahel. Pärast mõlemi testimist häirib mind Saabi puhul kergelt siiani see, et asjade paigutamiseks on Saabil nilbelt vähe kohti.
Kui BMW'l on ustes sellised sahtlid, et pane või 2L Coca sinna, siis Saabi uksekarpi pistad heal juhul rahakoti ja telefoni:(
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#6

P Juul 31, 2005 9:09

Algselt postitas: gl0in
Autol on ostetud peast tuhatoos vigane - ei jää alumisse asendisse kinni.
Mõtlesin, et urgitsen asja välja ja vaatan, mis mehel viga on. Toosi enda sain kätte, aga seda osa, kus ta sees sõidab, seda kätte ei saanud.
On kellegil kogemusi sellise asja välja urgitsemisel?
Või oskab keegi kommenteerida, mis võiks viga olla?
Mingi plastikjubin ehk murdunud...


käib väga lihtsalt välja see tuhatoosikorpus,aga seda peaks näitama,seletada seda salakavalust on üpris tüütu,kui asja näpu vahel pole.
Garu
Postitusi: 420
Liitunud: T Mär 08, 2005 11:29
Asukoht:
Auto:

#7

E Aug 01, 2005 1:40

Algselt postitas: gl0in
isegi kui suitsetan, siis iial ei kasuta tuhatoosi;)


Konide aknast väljaloopimine küll kiiduväärt tegevus pole :gun:
gl0in
Postitusi: 25
Liitunud: R Juul 29, 2005 8:18
Asukoht:
Auto:

#8

E Aug 01, 2005 19:29

Nonii, tänu Trionicu abile sain asja kätte ja ka parandatud.
Kui kellegil peaks samasugune probleem tekkima, siis mõned näpunäited on ehk abiks.
Toos ise maksab uuena ca 2K, samas on asi väga lollikindel.
Kätte saab tuhatoosi vasakust äärest tõmmates.
Sisu saab kätte kui vasakult ja paremalt alt külgedelt "kõrvad" üles tõsta. Hea on paar "dummyt" ülevalt ära võtta, siis saab tagant näpuga kaasa aidata. Asjal on üleval ja all ka mõned kõrvad.
Süsteem on väga lollikindel, ehk siis lifti all on väikene mummu, mis jookseb lukustuvas kanalis. Minul oli see mummu vähekene kulunud, aitas pool millimeetrit kivistuvat liimi.
Kogu lugu:thumb:
marko
Postitusi: 13
Liitunud: P Dets 12, 2004 12:40
Asukoht:
Auto:

#9

N Aug 04, 2005 16:53

Kusjuures minu autol oli kah see tuhatoos natuke vigane, vahepeal ei läinud kinni ja vahepeal ei tulnud lahti. Kuivõrd ma hoidsin teda kogu aeg lahtiasendis (hea oli sinna oma Nokia torgata), siis mind see häda ei vaevanud. Aga ju see on siis varasemate 9-5 mudelite üks tüüpvigadest (nagu ka vigane SID).

Mis puudutab kindalaeka jahutamist, siis usutavasti peaks see kõigil 9-5 mudelitel olema. Minu 1999. aasta autol igatahes oli (müüsin ta maha nüüd, Taanis on jõle kallis pidada seda). Tegemist on manuaalse lülitiga, mida edasi-tagasi liigutades saab avada kindalaekasse avanevat puhuritoru. See tähendab, et kui salongi kliimaseade töötab, siis puhutakse sama temperatuuriga õhku ka kindalaekasse. Ütleme nii, et sooja õlut see just jääkülmaks teha ei suuda, aga jahedas saab seal asju hoida küll.
Vasta