ESK Fotokonkurss 2016 / Kalender 2017 - Arutelu

Siia koondub kõik, mis seostub ühiste ostude ja meenetega.
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#1

E Dets 14, 2015 15:20

Kuna siin teises teemas oli juba juttu, et uuel aastal võiksime oma fotovõistlust ja kalendri teemat pisut uuendada/värskendada, siis ootaksime ka häid ettepanekuid ja soovitusi selles vallas :)


Ma enda poolt käiksin mõned mõtted välja:

1) Pilte võiksime ikkagi jooksvas kuus teha ja saata - seda originaalsem see toode lõpuks tuleb (nett on ilusaid pilte täis aga oluline on need pildid ikkagi ise teha). Sama lugu ka vanemate piltidega, mina neid isiklikult konkursile ei sooviks sest mugavustsooni ei saa me ka päris laskuda.

2) Hääletamises tuleks samuti olulisi muudatusi teha. Teeksin ettepaneku hinnata kas ainult ühte pilti või siis kolme pilti (1-soovin kalendrisse, 2-kalendri vääriline, 3-kalendri vääriline).
Miks see hea on, nimelt siis ei saa kellegi vastu hääletada vaid saab kellegi poolt hääletada, mis on juba olemuselt heasoovlik!

3) Võidupildist teeb mõni agar pilditöötleja 3-erinevat versiooni ja selle tulemusena otsustab žürii, missugune versioon trükki läheb. Siin saab ka üllatusmomenti tekitada selle näol, et lõppversioon ei ole avalik enne reaalset kalendrit nägemata.

4) Kalendri formaat võiks muutuda pisut teiseks:

1.
* Spiraalköide
* Riputusaas
* Staatiline kuupäeva märkija
Pilt

2. ... ivometsal oli idee selline kalender teha, millel on pilt ja kuupäevad omavahel sõltumatud (igas kuus võib olla seesama pilt mis on meeltmööda)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#2

E Dets 14, 2015 21:28

Kas järgmise aasta kalendrisse saaks palun liikuvaid pilte ka panna?

Pilt

EDIT: kes mingil kummalisel põhjusel tahab suuremalt vaadata mis seal saabi aknas liigub võib siia vajutada. http://i.giphy.com/xTk9ZY5aGAdDFZCjNm.gif (suur!)
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#3

E Dets 14, 2015 22:15

Äkki seletad lahti mis see liikuva pildi mõte kalendris on?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#4

E Dets 14, 2015 22:28

Noh, paned detsembris seinale ja jube tore ju kui tulukesed vilguvad. Või sügiskuul lehekesed liiguvad...
que
Postitusi: 1406
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#5

E Dets 14, 2015 22:29

richard üritas siin nalja teha tundub ;)
Pead omale saabi hankima, mitte teiste omi siin kiibitsema :D
Everyday Regular SAAB guy!
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#6

E Dets 14, 2015 22:50

Nii on.
Mõlemale väitele.
Naane saab load siis naasele ostan ja ise sõidan.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#7

T Dets 15, 2015 9:38

Tahaks natuke vinguda - mind häirib, et pildid kalendris ja konkursi võidutööd on oluliselt erinevad, selles mõttes, et kalendris on fotod kadreeritud enamuses nii, et auto laiutab servast servani, ning muu foto osa on auto ümbert kadunud. Vaadake kasvõi näiteks augusti pilti, mis on kõige drastilisem muutus, kuid ka teised on analoogselt muutunud.

Ilmselt on põhjus kalendri formaat vs foto originaalformaat, kuid peaks seda tulevikus kuidagi paremini sättima.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
que
Postitusi: 1406
Liitunud: R Nov 05, 2004 18:40
Asukoht:
Auto: 2x 9-5, 1x9-3

#8

T Dets 15, 2015 10:28

Hakkan nüüd jälle ot-d ajama..
Fotovõistluse ja kalendri peaks lahus hoidma..
Idee on iseenesesest hea, et võitja pilt läheb kalendrisse + tasuta kalender.

Kas poleks mõtekas valida ikkagi niisama kuu pilt. Esitatud piltide seast valib aasta lõpus žurii
kõige sobilikumad kalendrisse.
Selliselt ei oleks piire ja pildid poleks mitmekülgsemad. Ei oleks eeldust, et su pilt peab vastama mingile
standardile.

Ise selle aasta kalendri tellijate hulgas pole, vaid see aasta kaunistab seina nunnu kutsude kalender.

Rahulikku jõuluootust!
Everyday Regular SAAB guy!
Kasutaja avatar
Martin.V
Postitusi: 259
Liitunud: N Nov 27, 2014 0:45
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 900 ´86
Kontakt:

#9

T Dets 15, 2015 10:32

Ma ootan juba huviga uut lahendust mis siin VVS teises teemas väljahõikas, tahaks juba vaikselt valmis olla ja nendega tutvuda.
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#10

T Dets 15, 2015 11:00

Kuna siin teises teemas oli juba juttu, et uuel aastal võiksime oma fotovõistlust ja kalendri teemat pisut uuendada/värskendada, siis ootaksime ka häid ettepanekuid ja soovitusi selles vallas :)


Ma enda poolt käiksin mõned mõtted välja:

1) Pilte võiksime ikkagi jooksvas kuus teha ja saata - seda originaalsem see toode lõpuks tuleb (nett on ilusaid pilte täis aga oluline on need pildid ikkagi ise teha). Sama lugu ka vanemate piltidega, mina neid isiklikult konkursile ei sooviks sest mugavustsooni ei saa me ka päris laskuda.

2) Hääletamises tuleks samuti olulisi muudatusi teha. Teeksin ettepaneku hinnata kas ainult ühte pilti või siis kolme pilti (1-soovin kalendrisse, 2-kalendri vääriline, 3-kalendri vääriline).
Miks see hea on, nimelt siis ei saa kellegi vastu hääletada vaid saab kellegi poolt hääletada, mis on juba olemuselt heasoovlik!

3) Võidupildist teeb mõni agar pilditöötleja 3-erinevat versiooni ja selle tulemusena otsustab žürii, missugune versioon trükki läheb. Siin saab ka üllatusmomenti tekitada selle näol, et lõppversioon ei ole avalik enne reaalset kalendrit nägemata.

4) Kalendri formaat võiks muutuda pisut teiseks:

1.
* Spiraalköide
* Riputusaas
* Staatiline kuupäeva märkija
Pilt

2. ... ivometsal oli idee selline kalender teha, millel on pilt ja kuupäevad omavahel sõltumatud (igas kuus võib olla seesama pilt mis on meeltmööda)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#11

T Dets 15, 2015 12:16

1) Nõus, kuid siinkohal võiks teha erandi juhtul kui pilte eriti ei laeku. Võiks panna mingi miinimumi paika, et kui seda miinimumi ei täideta siis võib paaril viimasel päeval lisada ka vana pilti? Mõtlemisekoht, siin osadel kuudel on suht kesine saak.

2) Täiesti nõus.

3) Ei ole nõus, et keegi teine minu pilti töötleb. Minu kui fotograafi jaoks on see mis ma loon tervik - koosneb hetkest, pildist, ja järeltöötlusest. Kui kellelegi see tervik ei meeldi, on võimalus vastavalt hääletada. Küll aga tuleks kokku leppida pildi formaat ehk siis kas 16:9, 3:2, vms. Muidu tekib olukord kus osa rahvast cropib pilte kitsamaks ja siis ongi see et kalendrisse pannes lõigatakse küljed ära. Variant on ka see et kui on lubatud erinevad kuvasuhted siis tuleks pärast kalendrisse pannagi sellise kuvasuhtega pilt ja jätta alla/üles valge ruum.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7618
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#12

T Dets 15, 2015 13:09

Väikeselt:

Mu saabidest on tehtud aastate jooksul sadu pilte, millest nii mõnigi võiks ilusaks kandideerida ja kalendrisse kõlvata aga lugu selles, et teised pildistavad....


See et võid ise valida pildi ja kalendrikuu oma soovile, ei ole vist keeruline; mäletamistmööda oli 2 rida neid traate seal sees. puht tehniline küsimus. Aga pool aastat ühte masinat näha küll ei taha ( mis ei meeldi)
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Kasutaja avatar
Six
Postitusi: 347
Liitunud: P Sept 26, 2010 9:47
Asukoht:
Auto: M5 F90 '18

#13

T Dets 15, 2015 16:03

Praegu võrdlesin ise ka võidupilti ja pilti mida vvs mulle kujundamiseks saatis - täiesti erinevad.
Miks kalendrisse sellise kadreeringuga pilt saadeti, tuleb küsida autorilt või vvsilt.

Tahaks natuke vinguda - mind häirib, et pildid kalendris ja konkursi võidutööd on oluliselt erinevad, selles mõttes, et kalendris on fotod kadreeritud enamuses nii, et auto laiutab servast servani, ning muu foto osa on auto ümbert kadunud. Vaadake kasvõi näiteks augusti pilti, mis on kõige drastilisem muutus, kuid ka teised on analoogselt muutunud.

Ilmselt on põhjus kalendri formaat vs foto originaalformaat, kuid peaks seda tulevikus kuidagi paremini sättima.








Lisatud failid
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#14

T Dets 15, 2015 16:15

Heh, vaatasin missuguse võidupildi mulle Märt saatis ja olgu siis öeldud, et saadetud ongi 2 pilti, millest üks on six-i näidatud variandist ülemine ja teine alumine. Kuna alumise pildi fail oli mahuliselt suurem (5,9MB) kui ülemine (2,2MB) siis salvestasin automaatselt suurema mahulise pildi ja see ka käiku läks :)
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#15

T Dets 15, 2015 16:22

Noh, ämber on alati eestlaste rahvusjalanõu olnud..:P
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Kasutaja avatar
Six
Postitusi: 347
Liitunud: P Sept 26, 2010 9:47
Asukoht:
Auto: M5 F90 '18

#16

T Dets 15, 2015 17:06

Kalendri piltide kadreerimisest.
Üritasin panna pildid nii, et võimalikult vähe läheks originaalist kaduma.
Kalendri külgede suhe on 1.41, pooled pildid olid enamvähem sama suhtega (1.4-1.5), pooled aga kõvasti suurema 1.8-1.9 ehk nn laiekraan pildid.
Kuna valgeid ääri ei saa jätta ja kirju tausta juurdekloonimine pole eriti lihtne tegevus (novembri pildil ladusin munakive alla juurde), siis laiekraanpiltidega ongi ainuke võimalus panna kõrgus paika ja külgedelt maha kadreerida.
Nendel juhtudel jääbki auto praktiliselt üle pildi.
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#17

T Dets 15, 2015 18:18

ehk siis Sixi jutust saan aru, et meil tuleks ikkagi mingi formaat kokku leppida, ehk siis ma pakun tavalisest peegelkaamerast välja tulev 3:2.
heletumesinine
Postitusi: 43
Liitunud: N Mär 03, 2011 21:42
Asukoht:
Auto:

#18

T Dets 15, 2015 22:33

Ärge ainult kalendriformaati väiksemaks tehke, olgu muuga, kuidas on.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2273
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#19

N Dets 17, 2015 9:29

Ja jälle saab järjest rohkem ja rohkem selgemaks, et tavapildil ega ka tavapildistajal, kes teeb seda hetkel, mil selline hea kooslus tekib, enam sellisele konkursile asja.
Vabandage mehed aga ma ei saa sellest tehniliselt keelest mitte sittagi aru ning see hirmutab, et kas formaat on üks-kaks või seitse-sada või siis peale minu hakkab veel keegi näiteks minu võidupilti ümber tegema. Sellisel juhul ma parem ei pingutagi neid fotosi saata.

Aga ma olen selles osas koguaeg muutumatu olnud.
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#20

N Dets 17, 2015 10:13

Ärge nüüd seda minu 3. punkti niivõrd tõepähe võtke, see oli minu arvamus mis ei pruugigi üldsusele meeldida :)

Kui keegi peale minu ei näe sellel asjal perspektiivi siis seda ei ole mõtet edasi arutada :beer:

Olen ka Nofeariga sedameelt, et ei ole vaja seda formaadi asja keeruliseks ajada. Üldjuhul on kaamera default formaat standard (3:2) ja see ongi hea. Kui keegi soovib endale mingit laiformaati või mingit muud mõõtkava enda jaoks teha siis palun väga aga ärge seda konkursile saatke :P
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#21

N Dets 17, 2015 10:32

Heh, vaatasin missuguse võidupildi mulle Märt saatis ja olgu siis öeldud, et saadetud ongi 2 pilti, millest üks on six-i näidatud variandist ülemine ja teine alumine. Kuna alumise pildi fail oli mahuliselt suurem (5,9MB) kui ülemine (2,2MB) siis salvestasin automaatselt suurema mahulise pildi ja see ka käiku läks :)


Ilusam pilt on telefoniga tehtud ja koledam fotokaameraga - kuna pilditeema arutelus oli ka mainitud, et pilt telefoni oma, siis panin näituseks kaasa ka teise pildi selgitusega, et päris kaameraga hea ei tulnud.
Kahjuks nad mõlemad olid jah samas Viljarile saadetud mailis ja ei osanud arvata, et lähevad automaagiliselt kuhugi...

Vabandused kõigi ees!
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#22

N Dets 17, 2015 10:35

Ja jälle saab järjest rohkem ja rohkem selgemaks, et tavapildil ega ka tavapildistajal, kes teeb seda hetkel, mil selline hea kooslus tekib, enam sellisele konkursile asja.
Vabandage mehed aga ma ei saa sellest tehniliselt keelest mitte sittagi aru ning see hirmutab, et kas formaat on üks-kaks või seitse-sada või siis peale minu hakkab veel keegi näiteks minu võidupilti ümber tegema. Sellisel juhul ma parem ei pingutagi neid fotosi saata.

Aga ma olen selles osas koguaeg muutumatu olnud.


Teen asja lihtsaks: tavalise peegelkaameraga pildistades ja pilti mitte ebaproportsionaalselt croppides on kõik ok. EHk siis kui sa pilti lõikad nii et suvalt kuskilt lõikad mingi külje maha siis suhe muutub. Kui lõigata tahad, siis proportsionaalselt (pildiprogrammid lasevad tavaliselt nt ctrl+lohistades proprtsioonid samaks jätta).

Telefonid teevad üldjuhul laiemat pilti aga on võimalik MP tõstes ka kitsamaks saada...Laia pildi puhul juhtubki see et kalendrisse pannes lõigatakse otsad lihtsalt ära ja pilt võib palju muutuda.
lsoonvald
Postitusi: 187
Liitunud: E Veebr 02, 2015 18:55
Asukoht:
Auto:

#23

N Dets 17, 2015 10:38

Vaadates seda kalendri kujundust esimeses postituses, siis seal oleksidki laia formaadiga pildid. Minule isiklikult meeldibki selline formaat, sest enamjaolt on nõnda palju lihtsam pilti autodele, mitte munakividele fokusseerida.
KorK
Postitusi: 792
Liitunud: L Dets 05, 2009 12:02
Asukoht:
Auto:

#24

N Dets 17, 2015 10:50

Äkki prooviks kõigepealt analüüsida läbi, et mis muudatused on siiani toonud rohkem pildistajaid juurde ja mis on just vähendanud. Siis saaks hakata kas muudatusi tagasi võtma või samas suunas edasi liikuma. Pole mõtet seda asja lõpuks üle reguleerida. Mida vabamaks see jääb seda rohkem tuleb minuarust pilte ja isegi, kui tuleb kehvasid pilte, siis võidab ju lõpuks ikkagi hääletusel parema hinde saanud pilt.
Regular Saab Guy
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#25

N Dets 17, 2015 11:27

Äkki prooviks kõigepealt analüüsida läbi, et mis muudatused on siiani toonud rohkem pildistajaid juurde ja mis on just vähendanud. Siis saaks hakata kas muudatusi tagasi võtma või samas suunas edasi liikuma. Pole mõtet seda asja lõpuks üle reguleerida. Mida vabamaks see jääb seda rohkem tuleb minuarust pilte ja isegi, kui tuleb kehvasid pilte, siis võidab ju lõpuks ikkagi hääletusel parema hinde saanud pilt.

100% nõus. Püüaks asju ajada nii, et võimalikult lai hulk inimesi oleks pildistamisest huvitatud. Hiljem kalendri tarvis võiks siis proff pilte veidi mudida, et horisont saaks sirgeks, et servi ei lõigataks maha jne.
Minul oma auto pilte, mis enda tehtud, enam konkursile saata huvi pole, kuna ma ei oska oma digiseebikaga tehtud piltidele hiljem fototöötlusprogrammis läiget, varjundeid jm eriefekte hiljem peale keerata... mis paraku tänasel päeval tunduvad suht hädavajalikud töötlused, et pilt kalendrisse saada.
Ma saan muidugi alati vvsi kutsuda oma autot pildistama, aga kaugema kandi inimestel seda võimalust ju pole :)

Mina jätaks vaid piirangu, et pilt ei tohi olla kuskilt netist pätsatud ja peaks olema antud aasta antud kuul tehtud olema. Küll siis juba rahvas hääletab sobivaima pildi kalendrisse.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Vasta