ESK Fotokonkurss 2016 / Kalender 2017 - Arutelu

Siia koondub kõik, mis seostub ühiste ostude ja meenetega.
vvs
Pealik
Postitusi: 4251
Liitunud: T Nov 16, 2010 22:17
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-5 Aero Hirsch Performance 2006
Dodge Charger SXT 3.6 vabalthingav 2016

#26

L Dets 19, 2015 0:02

Kellelgi veel mõtteid?
Saab, Saab, Saab - Ükskord ikka Saab
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#27

L Dets 19, 2015 13:23

Vaadates seda kalendri kujundust esimeses postituses, siis seal oleksidki laia formaadiga pildid. Minule isiklikult meeldibki selline formaat, sest enamjaolt on nõnda palju lihtsam pilti autodele, mitte munakividele fokusseerida.


enamuse pildi kunstlik blurrimine ei ole fokuseerimine.

pooldan traditsioonilist formaati, mitte 16:9-sse croppimist. Esiteks võimaldab see palju rohkemat ja teiseks tuleb see kohe otse enamus kaameratest välja. Milleig pildil rõhutamine ei peagi olema lihtne.

Ah ja kui juba andmiseks läks - kui sa arvad et minu jaanuari pilt halb on siis maitsed ongi erinevad. Mõnele meeldib kaamera ja väikse värvisättimisega vaadatav teos luua. Teine lükkab photoshoppis kunstliku vignetti ja blurri peale :) :beer:
lsoonvald
Postitusi: 187
Liitunud: E Veebr 02, 2015 18:55
Asukoht:
Auto:

#28

L Dets 19, 2015 15:08

Vaadates seda kalendri kujundust esimeses postituses, siis seal oleksidki laia formaadiga pildid. Minule isiklikult meeldibki selline formaat, sest enamjaolt on nõnda palju lihtsam pilti autodele, mitte munakividele fokusseerida.


enamuse pildi kunstlik blurrimine ei ole fokuseerimine.

pooldan traditsioonilist formaati, mitte 16:9-sse croppimist. Esiteks võimaldab see palju rohkemat ja teiseks tuleb see kohe otse enamus kaameratest välja. Milleig pildil rõhutamine ei peagi olema lihtne.

Ah ja kui juba andmiseks läks - kui sa arvad et minu jaanuari pilt halb on siis maitsed ongi erinevad. Mõnele meeldib kaamera ja väikse värvisättimisega vaadatav teos luua. Teine lükkab photoshoppis kunstliku vignetti ja blurri peale :) :beer:


No sel juhul sa ei tea, kuidas mina pildistan. Vignett ja blur oli kasutuses ainult 9-3 puhul. Vaata mõnda minu teist pilti, on seal nii? Kui tahad anda, siis võiks sellel jutul mingit alust ja tõepõhja ka olla. Kui vaatad minu viimast võidupilti, siis saad ehk aru, mida ma mõtlesin fokusseerimise all.

Mul on palju pildimaterjali, mida ma siin ei avaldagi, kuna tahan, et ägedaimad ja parimad satuksid kalendrisse ning objektiivist tingitud deformeerunud autot on nagu raske rahuloleva pilguga vaadata.

Tunnen suhteliselt suvaliselt valitud vaenulikkust, ma ütlesin ausalt, mida ma arvasin, sa lahmisid niisama oma blurrimisega hetkel..
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#29

L Dets 19, 2015 15:53

Ei lahminud. Sul on varem ka seda näha olnud, ma ei räägi ainult võidupildist.

Deformatsiooni puhul oli valida kas madalalt üles ja lähedalt pildistatud 18mm pealt jätta sisse "kauss" või kasutada lightroomi obje profiili. Teine variant oli pildile tervislikum. Aga lõheb OTks ära. Ma ei saa nagunii tõsiselt võtta sellise inimese juttu kes ütleb et 16:9 teeb pildistamise lihtsamaks :)

See on kõik ainilt arvamus ja enamuse arvamus loeb, selle järgi on ka pildid kalendris. Seega ei maksa mnu ka sinu üksikarvamus krossigi. Mine hinda heidiga nüüd 1ga.

Edit: a jah sul oligi sellest 9-3st mitu pilti.

Edit2: ja sealt 16:9 munakivipildist on nt võlv välja lõigatud. Tavaformaadis korralik kadreering oleks sellele pildile rohkem väärtust andnud aga jällegi minu arvamus.
lsoonvald
Postitusi: 187
Liitunud: E Veebr 02, 2015 18:55
Asukoht:
Auto:

#30

L Dets 19, 2015 16:14

Pole mitu kuud enam pilte hinnanudki, erinevalt sinust, ei õhuta ma mingit heiti, mis teha, kui liiga palju hõõruma hakkab. :D
richard
Postitusi: 947
Liitunud: P Apr 07, 2013 11:26
Asukoht:
Auto:

#31

L Dets 19, 2015 16:28

Ei hõõru midagi.

:beer:
uralavto
Postitusi: 223
Liitunud: E Aug 27, 2007 19:05
Asukoht:
Auto:

#32

E Jaan 04, 2016 10:47

Ega ei ole kellelgi mingisugusel imelikulmoel ühte kalendrit üle :wall:
PS. see kes siin pisipildil pead vastu seina lööb, olen mina :)
Kasutaja avatar
Six
Postitusi: 347
Liitunud: P Sept 26, 2010 9:47
Asukoht:
Auto: M5 F90 '18

#33

E Jaan 04, 2016 17:01

Minu nimel peaks 2 kalendrit olema.
Ühe saaksid endale.
Kus kalender on, ei oska öelda.
Äkki ate käes. http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=28526&page=2#pid273278
Uuri.


Ega ei ole kellelgi mingisugusel imelikulmoel ühte kalendrit üle :wall:
PS. see kes siin pisipildil pead vastu seina lööb, olen mina :)
Vasta