ESK Kalender 2011-2012 arutelu

Siia koondub kõik, mis seostub ühiste ostude ja meenetega.
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#26

E Okt 18, 2010 10:11

Kuidas sa seda kvaliteedikontrolli ette kujutad ??
Kas siis nii ranged kvaliteedikriteeriumid ette kirjutada, et ainult üksikud pildid läbi lähevad?
Mis me siis räägime, et pilte on vähe, siis jääb ju veel vähemaks...

Enamus inimesi, kes siin konkursile pilte saadavad, on amatöörid (ma ise ka) ja teevad pilte oma lõbuks, mitte raha teenimise eesmärgil. Sellest ka amatöörlik kvaliteet.


See viinamarjaistanduse pilt on minu tehtud (õigemini mu kaasa, kuna ma ise istusin autos) ja sellise pildi saamiseks sõitsin ma 20a vanuse autoga üle 5000 km. Nii et minu jaoks on see pilt omaette väärtus ja tundub, et hääletajatele ka meeldis.

Neid uusi 9-5si saame siin jätkuvalt pildistada nii et vähe pole.

Sa vist pidasid OG9-5 all silmas hoopis vagunküülikut, ehk siis 95-te ??
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#27

E Okt 18, 2010 13:07

Kvaliteedi kontroll all mõtlesin seda et kui kalender välja läheb ,kas siis keegi enne teeb töötluse et piltid oleksid korralikut.Ja ma mõtlesin jh Saab 95 eriti vana versiooni
www.tmuuga.eu
mina
Postitusi: 234
Liitunud: N Juul 16, 2009 23:09
Asukoht:
Auto:

#28

E Okt 18, 2010 14:24

lehitsesin just läbi 2010 aasta kalendri ja kui nüüd tavainimese kommentaar (kelle kogemus fotondusest suht eilne päev) siis minuarust küll on seal väga vägevad pildid ja ka kvaliteet.
kui nüüd filosofeeriks edasi,et teeks kord juba "tasemel" kalendri siis tekib küsimus,et mis on "tase" ja kuidas seda mõõte!?

minu arvemus "rõhutan,et see on ainult minu arvamus" on see,et kui me teeme (me all pean silmas saabiklubi) igaaastast kalendrit siis olemas olev konseptsioon on selleks kõige parem kuna me teeme seda endale ja enda tuttavatele fännidele.

ainult mis kogu selle asja juures muret tekitab on võibolla see,et kaua see meeskond kes kalendreid kompunnib ja sellega tegelevad viitsivad asja vedada.vot sellel heal päeval kui nad teatavad ,et nüüd on kõik ei viitsi enam peaks leidma uue lahenduse.

ma arvan,et kui rääkida uuendustest - uutest tuultest siis see ei ole kul kalender vaid pigem midagi muud aga võin ka eksida.
NO FEAR
Säärane Mulk
Postitusi: 2277
Liitunud: T Mär 30, 2004 10:57
Asukoht: Mulkland
Auto: päris mitu...

#29

E Okt 18, 2010 15:29

Minu kommentaarid selle asja kohta on järgmised.
Mingeid töödeldud pilte ei soovi mina kalendris näha. Pigem jätan siis kalendri ostmata, sest mina ei oska seda teha ning ei ole aegagi sellega tegelda ja järjest vingemaid effekte välja imeda. Tähtis on tabada see pärl ja seda saan ma samuti ilma töötlust tegemata.

Mingitele ühistele pildistamistele ma samuti tulema ei hakka- ausalt. See jääb seega ikka ainult Tallinna ja seal ümbruses olevate omanike lõbuks. Mul ei ole seda aega, et pool päeva valges ära raisata, eriti sügisest kevadeni.

Seega kui kasutada ühe fotograafi teenust ja seda kompunnida, siis olen millegi pärast kindel, et mingi aeg tekib ju ka tasu saamise soov. No kaua sa ilma rahata käid mööda Eestit ja klõpsad Saabe!

Minu arust on samuti selle aasta kalender heal tasemel.

Aamen!:eureka:
Saabiiir
Postitusi: 126
Liitunud: N Aug 04, 2005 13:17
Asukoht:
Auto:

#30

N Okt 21, 2010 12:28

Tegelikult üks ei välista teist. Vabalt võib ju olla ka kaks (või veelgi enam) saabiteemalist kalendrit, kui neile tahtjaid on.
Konkurss ja selle raames väljavalitud piltidest tehtud kalender las jääb igal juhul. Lisaks aga - arvestades seda, et põhimõtteliselt võib ju igaüks lasta isikliku kalendri teha - oleks ju päris tore, kui keegi tasuta pildid teeb (tõepoolest selliselt, et igas kuus ise mudel) ning need pildid siis vaatamiseks kuhugi üles riputab, et soovijad saaksid temalt kalendrit tellida. Kui soovijaid pole, saab inimene vähemalt pildistamiskogemuse.
Algselt postitas: NO FEAR
Seega kui kasutada ühe fotograafi teenust ja seda kompunnida, siis olen millegi pärast kindel, et mingi aeg tekib ju ka tasu saamise soov. No kaua sa ilma rahata käid mööda Eestit ja klõpsad Saabe!

Sümboolne tasu saaks tulla neist tellitavatest kalendritest, kui midagi ei tellita, siis inimene teist aastat ilmselt asja ette ei võta, aga kogemus jääb talle ikka. :)
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#31

K Okt 27, 2010 19:30

TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#32

K Okt 27, 2010 23:44

Mõni pilt on neil parem, mõni halvem.. Üldine tase paistab suht sama olema, kui mitte natuke meie kasuks isegi. Eks ikka tahaks ju arvata et meie omad ilusamad ja paremad on :) Kuigi jah, mõned pildid on ikka väga ilusad neil.
Aga sellist pilti meil küll võidufotode seas ei leidu kus autol lausa number viltu ees oleks või p lääpas :headbang:
S9K
Leidur Leo
Postitusi: 4304
Liitunud: L Nov 12, 2005 23:54
Asukoht: Viljandi
Auto: Maserati Quattroporte

#33

K Okt 27, 2010 23:56

Poolakatel on nii öelda "stance" pilte ja osad on töötluse läbi teinud. Ka meie pildid saaks ilusamaks kui kasvõi kontrasti muuta. Mõni pilt kus palju puulehti võiks läbida kerge HDR töötluse.
Ryhkija
Saabiklubi liige
Postitusi: 1231
Liitunud: N Veebr 03, 2005 7:29
Asukoht:
Auto:

#34

N Okt 28, 2010 12:13

Algselt postitas: S9K
Poolakatel on nii öelda "stance" pilte ja osad on töötluse läbi teinud. Ka meie pildid saaks ilusamaks kui kasvõi kontrasti muuta. Mõni pilt kus palju puulehti võiks läbida kerge HDR töötluse.

Mõtled siis (kasutatavais väljundseadmeis) nähtava heledusulatuse muutmist pildi üldkontrastsuse vähendamisega või heleduse-tumeduse muutmist mingil pildiosal, et muuta nähtavaks need alad mida seadmed edastada ei suuda, aga mille info siiski materjalil olemas?
Tegelikku pildi heledusulatuse suurendamist (HDR) niikuinii enam tagantjärele teha ei saa, kus helendites ikka jooned välja põlenud või tumendites struktuur puudub, seal ei päästa ka kontrasti muutmisega suurt midagi, selleks on ikka vastav seade uuematel kaameratel. Ning palju poolakad sobivate valgusolude ootamist või eeltöötlust ehk siis sedasama kaamera heleduseulatuse tõstmisseadistust või kiilfiltreid vms või siis järelaitamist hiljem arvutis kasutanud on, ma küll kindlalt ütelda ei oska.
S9K, mida Sa väljendiga ""stance" pilte" õieti mõtled? Klants- ehk ilupilte? Tüüppilte ilma loota? Vat ei jõua õige mõte kohale ... :wall:

Ja veel: võõrkeelsete sõnade ja lühendite ehk akronüümide kasutamine ilma nende sisu lahti seletamata on vastuolus siinse foorumi reeglitega:
1. Foorumis kasutatakse eesti keelt kogu oma ilus. Eesti keel ei ole risustamiseks. See tähendab ametlikku kirjakeelt koos kõigi õigekirja normidega. Aru tuleb saada ka sellest, et mitte kõigi foorumikasutajate emakeel ei ole eesti keel ning vigu juhtub kõigil. :wise:

Mõistlikum on kasutada sisulist vabatõlget, kui täpset vastet ei tea või ei leia ning panna võõrkeelne väljend või lühend sulgudesse, siis saab paremini aru, millest jutt.
Ma suudan mõista, kui teatud autotehnikaalaste lühendite teadmist loetakse loomulikuks, aga muude teemade puhul on seda nüüd küll liiast eeldada, et kõik universaalselt pädevad oleksid. Sama moodi vastustan ma ka tarbetut võõrsõnade kasutust. Oleks ikka õudne küll, kui A. Ader ja U. Tartes oleks oma loodusfotõpiku pealkirjastanud näiteks nii: "Natuurfoto narratiiv ja fastsinatsioon" Tegelikult on "Loodusfoto lugu ja lumm" kasulik lugemine ka kõigile teistele pildistamishuvilistele - seal kirjutatu kehtib tegelikult kogu fotograafia kohta.
Ma loodan, et andestate mu kõrvalekaldumise teemast.
Ega nii pole kunagi olnd, et kuidagi ei saa, kuidagi ikka SAAB! :P
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#35

E Nov 01, 2010 11:07

Algselt postitas: NO FEAR
Mingeid töödeldud pilte ei soovi mina kalendris näha. Pigem jätan siis kalendri ostmata, sest mina ei oska seda teha ning ei ole aegagi sellega tegelda ja järjest vingemaid effekte välja imeda.

Ära nüüd nii range ka ole. Näiteks käesoleva aasta Maikuu pilt on ka töödeldud. Juba RAW's pildistamine nõuab üldiselt järeltöötlust.

Aga "iga kuu eri mudel" ideel on jumet. Miks mitte korraldada näiteks fotosessioonid, kus koguneksid fotogeeniliste saabide omanikud ja fotograafid. Pärast parimad palad konkursile ja valitaksegi see õige välja.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#36

E Nov 01, 2010 11:17

Algselt postitas: suur
Aga "iga kuu eri mudel" ideel on jumet. Miks mitte korraldada näiteks fotosessioonid, kus koguneksid fotogeeniliste saabide omanikud ja fotograafid. Pärast parimad palad konkursile ja valitaksegi see õige välja.
Pakkusime ju kunagi ühte üritust, algatuseks see jäigi.

ja noh, töötlemisel ja töötlemisel on vahe. Kusagil ei ole keelatud teha korrektsioone, need on enamjaolt ju lausa vajalikud. Isegi HDR on lubatud.
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
anthillse
Postitusi: 993
Liitunud: R Mai 02, 2008 14:30
Asukoht:
Auto:

#37

E Nov 01, 2010 13:25

Mingil määral on töötlus vajalik.

1: Erinevad kaamerad on kasutusel ja neil on erinevad omadused.
2: Oskused, mõnel on neid rohkem ,mõnel on vähem.
3: Kalendri saavd osta kõik kes tahavad ja oleks hea kui pilt oleks neutraalne ja meeldiks kõigile. Mitte nii et üks keerab pilti värvid tuksi ja siis teised peavad järgmine aasta kannatama ja vaatama ülekeeratud värvidega pilti.Mis ei ole loomulik võrreldes päris elule.
4: Enamus digipeegli omanike kasutavad piltistamiseks RAW faili (minu puhul tuleb veel lisaks filmipeegel kaamera).Ja need piltid vajavad mingil määral töötlus et saada ligilähedane tulemus päris elule.

Loodan et tuleb ilus kalender koos ilusate piltidega. :headbang:
www.tmuuga.eu
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14292
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#38

E Nov 01, 2010 13:38

Oh, enamus nüüd raw-d küll ei kasuta..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#39

E Nov 01, 2010 18:55

väike küsimus ka - selle aasta kalendri puhul kurdeti, et võiks olla juures ka punane kuupäeva kastike, mida saab pidevalt edasi nihutada. Tegin siia teemasse hääletuse, et kas peate seda oluliseks või mitte.

Kalendri omahinnale lisab ta 10.- pluss KM ehk siis mingi 12.-
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7617
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#40

E Nov 01, 2010 19:05

kas võiks arutamisele tulla klubiliikmete sünnipäevade äramärkimine.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#41

T Nov 02, 2010 14:41

Algselt postitas: ivomets
kas võiks arutamisele tulla klubiliikmete sünnipäevade äramärkimine.


Võiks tulla, tehniliselt pole probleemi 100 sünnipäeva äramärkimine.
Tekib 2 probleemi:
1. Ei ole hästi kursis, kuidas on andmekaitseseaduses (ja kas on klubi põhikirjas) ära määratud, et klubi võib avaldada enda liikmete kohta käivat konfidentsiaalselt infot. Seega peaks igaüks andma nõusoleku enda sünnipäeva avaldamiseks.
2. Kõik tellijad ei ole klubiliikmed ning kõigile ei pruugi meeldida tundmatute nimedega kalender.

terv, teager
suur
Postitusi: 3925
Liitunud: T Mär 01, 2005 12:42
Asukoht:
Auto:

#42

N Nov 04, 2010 8:36

teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#43

E Nov 08, 2010 15:44

Algselt postitas: suur
Ma tulen jälle oma väikse kolmnurkkalendri jutuga. Sellise prismakujulise, mida on hea kirjutuslauale panna. Kas lisaks suurtele seinakalendritele ei taheta plaani võtta ning mis hinnaks kujuneks?

paar näide kah:
http://rahvaraamat.delfi.ee/kalendrid-markmikud/kolmnurkkalender,_spiraalk%C3%B6ede_2011/365279
http://www.kalender.ee/lauakalendrid/lauakolmnurk-1/lauakolmnurk.html
http://www.vekfoto.ee/files//LAUA_S.jpg
http://www.tackmr.ee/pics/main/Lauakolmnurk_2009_113028.jpg
http://www.byrooekspert.ee/lauakolmnurk-suurus-210145mm-pi-72412.html?type=jpg


Tegin päringu. Miinimumkoguse 25 tk juures tuleb 1 tk hinnaks 150.- See võib suureneda, sest peab uue trükifaili tegema spetsiaalselt

Ajage 25 käppa püsti ja teeme ära.

terv, teager
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#44

T Dets 07, 2010 14:18

Algselt postitas: teager
väike küsimus ka - selle aasta kalendri puhul kurdeti, et võiks olla juures ka punane kuupäeva kastike, mida saab pidevalt edasi nihutada. Tegin siia teemasse hääletuse, et kas peate seda oluliseks või mitte.

Kalendri omahinnale lisab ta 10.- pluss KM ehk siis mingi 12.-


Hetkel on siin teemas (hääletusel) märkinud 6 inimest, et soovib seda punast kalendri kuupäevaruudukest juurde.
Nende kalender läheb siis 12 eeku kallimaks. Palun soovijatel saata 8.12 õhtuks mulle u2u kaudu teade, et soovivad seda ruudukest.

terv, teager
budulojus
Postitusi: 213
Liitunud: K Jaan 20, 2010 11:19
Asukoht:
Auto:

#45

L Okt 01, 2011 11:13

Tere!Aasta 2012 ei ole enam mägede taga ja küsimus selline kas on oodata ka uut saabikalendrit?
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#46

L Okt 01, 2011 11:16

Tere!Aasta 2012 ei ole enam mägede taga ja küsimus selline kas on oodata ka uut saabikalendrit?


Plaanis on :)

Kas soovid juba tellimust sisse anda?

terv, teager
budulojus
Postitusi: 213
Liitunud: K Jaan 20, 2010 11:19
Asukoht:
Auto:

#47

L Okt 01, 2011 11:49

No mina võin 2 kalendrit kohe võtta!
Vasta