9-3 SS vibratsiooni probleem.

Vasta
Caliba
Postitusi: 125
Liitunud: K Apr 01, 2009 15:24
Asukoht: Kuusalu vald
Auto: 9-3 SC 1.9Tid 07a.

#1

Jõudu!

2007 automaat kastiga auto, vasak veovõll loksub oma pesas üles-alla ca 8-10mm. Seda on ilmselgelt palju? Ca 120km/h tekib ka pisike vibratsioon keresse.

Küsimus, kas seda puksi mis veovõlli kastis toetab on võimalik vahetada? Lugesin et manuaalil on keegi seda teinud, aga kas automaatkastil on seda võimalik teha? Juhul kui selline varuosa üldse saadaval oleks...

Igaljuhul poolteist nädalat ja uus simmer hakkas juba lekkima. Seega oleks miskit abi vaja.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#2

Ma ei tea kuidas SS-iga on aga tavalisel 9-3 on see puks täitsa eemaldatav kasti maha võtmata..
Kunagi olen selle asja läbi teinud aga viga ei olnud puksis. millegist muust tuli ikka see vibra. Ma räägin tava 9-3 st ikka.
ja lõtk seal sees ongi mõnusalt suur, selline mida arvad, et ei tohiks olla.
numbreid muidugi ei mäleta.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
Caliba
Postitusi: 125
Liitunud: K Apr 01, 2009 15:24
Asukoht: Kuusalu vald
Auto: 9-3 SC 1.9Tid 07a.

#3

Ma ei oska enam muud mõelda, kui et vibra võiks sellest olla.
Veovõll vasakul uus, rehvid/veljed tasakaalustatud, sillajooks paigas, puksid jms korras.
Caliba
Postitusi: 125
Liitunud: K Apr 01, 2009 15:24
Asukoht: Kuusalu vald
Auto: 9-3 SC 1.9Tid 07a.

#4

kas on kellegil häid ideid, mis võiks seda vibratsiooni põhjustada?
veovõllid on mõlemad uued, veovõlli tugilaager vahetatud, pidurikettad ja klotsid uued, sillaregull tehtud, rehvid said ka täna uued alla kruvitud.
Aga mis ei muutu, on too vibratsioon. Kas automaadil on võimalik, et kastis hakkab miski seda vibratsiooni tekitama? samas siis peaks juba hääl märku andma et miskit jama.
Ehk miski velg annab kiiremal sõidul vibratsiooni? Tekib ca 120km/h sõidul ja oluliselt ei muutu kui kiiremini proovida.


caliba
Caliba
Postitusi: 125
Liitunud: K Apr 01, 2009 15:24
Asukoht: Kuusalu vald
Auto: 9-3 SC 1.9Tid 07a.

#5

Kas keegi oskab vastata, mida näitab ülevaatuspunkti piduristendis "viskumine kN vasak 0,89 ja parem 0,71" ?
oswald
Postitusi: 376
Liitunud: L Veebr 28, 2009 12:28
Asukoht:
Auto: 9-5 1.9tid 2007 ATM

#6

SIIN on pikk tark jutt.

Lühidalt minu arusaam: ilma juhipoolse pidurdusjõu muutumiseta tegeliku pidurdusjõu muutumine e hüplemine.
Vasta