Kuidas Sina lahendasid oma masinal need mured?

Vasta
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#1

E Juul 23, 2012 15:46

Tervist

Masinaks 2003 SS 9-3 ning kaks aktuaalset küsimust vajaks lahendamist. Äkki mõni klubiline on varem ise ka nende teemadega kokkupuutunud:

[list]
[*]Makk mängib vaid CDsid nagu me teame. Minu muss on kõik nutitelefonis mp3de näol ja kettaid kõrvetada ei viitsi. Kuidas oleks mõistlik ühendada telefon/mp3 mängija makiga?
[/list]


[list]
[*]Käigukangi nupp otsustas küljest ära tulla. Kuidas oleks kõige mõistlikum teda sinna tagasi kinnitada, et paari kuu pärast sama jama ei teki
[/list]

Terv!
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#2

E Juul 23, 2012 16:42

Kui autostereol on CD boksi juhtimine, siis peaks abi saama kauplusest Noor Tehnik.
Paigaldatakse CD boksi pistiku külge USB pesa, millesse saad panna mälupulga kuratteab kui mitme tuhande looga. Siis peaks mõneks ajaks kuulamist jätkuma.
USB pesa võid lasta paigaldada näiteks kindalaekasse, nii ei riku auto salongi väljanägemist.
Aasta tagasi lasi sõber selle vidina paigaldada 2004 aasta Audisse ja töötas väga hästi!
Hinda täpselt ei mäleta, ehk oli 150- 200€ vahel umbes.

Sõidu ajal nutitelefoni näppida ise küll ei tahaks...
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#3

E Juul 23, 2012 16:47

Siin ka analoogsest teemast juttu,ehk leiad miskit kasulikku :)
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16200
reakas
Postitusi: 19
Liitunud: R Nov 11, 2011 11:44
Asukoht:
Auto:

#4

E Juul 23, 2012 17:29

[list]
[*]Makk mängib vaid CDsid nagu me teame. Minu muss on kõik nutitelefonis mp3de näol ja kettaid kõrvetada ei viitsi. Kuidas oleks mõistlik ühendada telefon/mp3 mängija makiga?
[/list]


Endal kah kõik muusika telefonis, USB'ga lahendusi ei leidnud ja seega paigaldasin enda 9-3 SC'le sarnase vidina, väga lihtne oli paigaldada (juhend on seal lehel olemas) ja mugav kasutada. Ainuke tüütu osa oli Saabi-Antis aux sisendi aktiveerimine, mis millegipärast võttis umbes pool tundi aega. :S
juss1977
Postitusi: 116
Liitunud: K Dets 15, 2010 21:58
Asukoht:
Auto:

#5

E Juul 23, 2012 19:03

Sama saatus oli ka minu auto käigukangiga kui kui oli vaja järsult kiirendada ja vahetada kiirelt 2. käigule. Kang jäi lihtsalt pihku:D Ajuvaba:D Mina lihtsalt liimisin selle kinni ja kogu lugu. Aga väga kummaline ,et see levinud jama on...
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#6

E Juul 23, 2012 20:21

Kui oma masina ostsin ja kodupoole hakkasin sõitma siis juhtus ka selline asi, et poole sõidu peal jäi käigukangi nupp kätte. Kodus panin EPO liimi vahele ja nüüd olen natuke üle aasta sõitnud ning püsib ilusti kinni :drive:

Muusika kuulamise kohapealt sügasin ka kukalt ja paigaldasin enda masinasse AUX juhtme. Samas ei ole seda AUX-i eriti kasutanud sest leidsin veel mugavama asja. Poes müüakse väga odavalt sellist vidinat mille saad pista sigareti süütajasse ja see sööb nii mälukaarti kui ka mälupulkka. Asi toimib sellel põhimõttel et tegu on väikese saatjaga mis saadab signaali välja ja raadio antenn võtab selle vastu (raadiol tuleb ainult õige sagedus välja otsida). Minule sobib selline varjant ideaalselt ja olen seda kasutanud :) Üks koht kus sellist asja müüakse peaks olema Klicki arvutipood.Paar pilti ka juurde.





Lisatud failid
TGB
Saabiklubi liige
Postitusi: 1776
Liitunud: K Aug 30, 2006 16:59
Asukoht:
Auto:

#7

E Juul 23, 2012 20:29



Muusika kuulamise kohapealt sügasin ka kukalt ja paigaldasin enda masinasse AUX juhtme. Samas ei ole seda AUX-i eriti kasutanud sest leidsin veel mugavama asja. Poes müüakse väga odavalt sellist vidinat mille saad pista sigareti süütajasse ja see sööb nii mälukaarti kui ka mälupulkka. Asi toimib sellel põhimõttel et tegu on väikese saatjaga mis saadab signaali välja ja raadio antenn võtab selle vastu (raadiol tuleb ainult õige sagedus välja otsida). Minule sobib selline varjant ideaalselt ja olen seda kasutanud :) Üks koht kus sellist asja müüakse peaks olema Klicki arvutipood.Paar pilti ka juurde.





Kas see asjandus heli kvaliteedi osas kah kriitikat kannatab?
Olen mõnda sarnast proovinud (erinevad tootjad) ja üsna jube tundus see hääl, mis sealt tuli.
suvekas
Postitusi: 652
Liitunud: T Aug 21, 2007 15:15
Asukoht:
Auto:

#8

E Juul 23, 2012 20:48

Ise olen kuulanud sama valemiga läbi GPS seadme ja see eeldab paigalolekut, sest vastasel juhul pead pidevalt vaba sagedust otsima ja see kvaliteet pole muidugi ka selline, mida saaks maksimumiga Bose soundiga kuulata. Aga jah, asja ajaks ära...
Speedlink oü - 53047979
Lunotel oü
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#9

E Juul 23, 2012 21:03


Kas see asjandus heli kvaliteedi osas kah kriitikat kannatab?
Olen mõnda sarnast proovinud (erinevad tootjad) ja üsna jube tundus see hääl, mis sealt tuli.


Minu jaoks on kvaliteet piisav. Võrreldes raadioga peab volüümi natuke juurde kruttima aga muidu mängib küll. Ainuke puudus, mille avastasin on see et lugusi tuleb kuulata selles järjekorras, milles nad on. Ühesõnaga puudub "suffle" varjant. Nuppudega saab muidugi lugusi valida aga see vidin ise ei suuda suvalises järjekorras neid esitada.
Helikvaliteedi kohapealt on mul veel see jama, et tuleks masinas kõlarid ära vahetada. Plaanisin seda teha puhkuse ajal õues päikese käes aga kuna selle aasta puhkus möödus põhiliselt vihmaste ilmade saatel siis jäi see asi ära :)

Edit: Siin link ka kus müügil sarnane FM transmitter nagu mul endal.

http://www.pood.audiofookus.ee/product.php?id_product=1638
ShiiL
Postitusi: 9
Liitunud: T Mär 06, 2012 19:48
Asukoht:
Auto:

#10

E Juul 23, 2012 21:46

ma telefoni vahetades aimasin seda hetke ette ning ostsin nokia 701. Sel on fm transmitter sees. kvaliteet on parem kui minu hiinast tellitud transmitteritel kuid paremad lood lähebad siiski plaadile just kvaliteedi pärast.
9-5 2002 3.0 Tid
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#11

E Juul 23, 2012 23:05

Siin vähe viisakama hinnaga fm transmiter http://www.bauhof.ee/ru/p/mp3_fm_modulaator_swm170rds/639657
margusmaa
Postitusi: 404
Liitunud: K Mai 25, 2011 14:50
Asukoht:
Auto:

#12

T Juul 24, 2012 8:13

Otsisin oma vana fm transmitteri ka üles. Sellise asja nagu pildil tellisin E-bay kaudu ja läks koos Eestisse saatmisega maksma alla $ 10. Samas ega ta hästi ei töötand. Sahises ja ragises ja heli ei jõudnud korralikult raadiosse :( Lisaks ei saanud sinna ühendada mälukaarti. Pilt ka juurde siis.





Lisatud failid
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#13

T Juul 24, 2012 9:10

Tänud kaasamõtlemast!

Ma olen kahte FM transmitterit proovinud. Ühte ei saanudki kunagi käima (formattisin ja mässasin selle mälupulgaga) ja teise helikvaliteet oli nigel. See aux sisendi variant tundub päris ahvatlev :love: , samas kui kellelgi on mõni trasmitter üle mida ta ei kasuta võib mulle pakkuda :)

Käigukangi nupu lahendan siis EPO liimiga :)

Terv!
yllar
Postitusi: 583
Liitunud: L Juun 17, 2006 17:29
Asukoht: Pärnu
Auto: Saab 9-3 SC Aero
Kontakt:

#14

T Juul 24, 2012 9:37

Ise kasutan juba 7 a sellist http://www.monstercable.com/productdisplay.asp?pin=3567 jubinat ja eriti ei kurda.( ots pisut teine ,ipodile sobiv)
Mere
Postitusi: 236
Liitunud: K Mär 25, 2009 12:18
Asukoht:
Auto:

#15

T Juul 24, 2012 9:55

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter. Ei tohiks ju ülemõistuse keeruline olla.
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#16

T Juul 24, 2012 10:09

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter. Ei tohiks ju ülemõistuse keeruline olla.


Muidugi ei ole keeruline, lihtsalt teeb "kallimaks". isegi 1$ loeb...
Iga ratas veab and then some!
miku
Saabiklubi liige
Postitusi: 567
Liitunud: T Apr 13, 2004 13:02
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#17

T Juul 24, 2012 12:03

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter. Ei tohiks ju ülemõistuse keeruline olla.


Muidugi ei ole keeruline, lihtsalt teeb "kallimaks". isegi 1$ loeb...


Isegi see ei ole teema. Tegelikult maailm läheb hoopis teises suunas. Miskid FM transmitterid jms on eilne päev. Tegelt on maailm praegu kahe suure ajastu vahel, eilne, legacy 'CD box ja sellega seotud' ja siis tegelikult miski selline: http://androinica.com/2012/05/mirrorlink-connects-cars-and-smartphones-for-smarter-driving-and-the-samsung-galaxy-s-iii-will-support-it/
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#18

T Juul 24, 2012 13:09

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter. Ei tohiks ju ülemõistuse keeruline olla.


Muidugi ei ole keeruline, lihtsalt teeb "kallimaks". isegi 1$ loeb...


Isegi see ei ole teema. Tegelikult maailm läheb hoopis teises suunas. Miskid FM transmitterid jms on eilne päev. Tegelt on maailm praegu kahe suure ajastu vahel, eilne, legacy 'CD box ja sellega seotud' ja siis tegelikult miski selline: http://androinica.com/2012/05/mirrorlink-connects-cars-and-smartphones-for-smarter-driving-and-the-samsung-galaxy-s-iii-will-support-it/

No tegelikult oli Saabi multimeedia juba väljalaskeaastal vananenud, Fordidel on ammu USB ühendused, AUX olemas. Selles osas GM ikka hoidis korralikult kokku, säilitades endiselt premiumi hinnaklassi olematu helisüsteemi ja odavate pappkõlaritega. Samas on kõik ehitatud nii, et lõhkumata olemasolevat süsteemi uuendada ei saa. Nokk kinni ja saba lahti.
ptrt
Postitusi: 254
Liitunud: K Juun 09, 2004 17:54
Asukoht:
Auto:

#19

T Juul 24, 2012 20:44

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter

Oli selline tootja, Nokia nimeks, osadel kõrgema klassi telefonidel (kohe oskan nimetada nt 701'e) oli FM-transmitter sees. Hetkel on Nokia muidugi täielikult hõivatud mahasuremisega, uuemate asjalike telefonidega on kitsas käes.

Omaette teema on jah see et FM-transmitter on eilne päev. Kui midagi juhtmevabat, siis juba Bluetooth.
ShiiL
Postitusi: 9
Liitunud: T Mär 06, 2012 19:48
Asukoht:
Auto:

#20

T Juul 24, 2012 21:49

Lihtsalt imelik, et tänapäeval ei suuda ükski nutitelefoni tootja valmistada sellist telefoni, millel oleks juba sisse integreeritud FM transmitter. Ei tohiks ju ülemõistuse keeruline olla.


mõned postid ülevalpool kirjutasin just, et Nokia 701 on sisseehitatud transmitteriga
9-5 2002 3.0 Tid
Vasta