Uue saabiomaniku paar küsimust

Vasta
alaane
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 08, 2013 13:06
Asukoht:
Auto:

#1

T Okt 08, 2013 13:33

Tere!

Sai endale mõned nädalad tagasi soetatud Saab 9-3 1.8t 2005.a. Kuna ise olen natukene autovõhik, mõtlesin et äkki teadjamatel meestel on vastuseid mu küsimustele. :)

1) Mul ei tööta keskmine esikõlar ega ka esimesed uksekõlarid. Auto on 7-kõlariga variant. Töötavad armatuurlaual esimesed kaks äärmist tweeterit ja tagumised kaks kõlarit. (peatugede taga) Uurisin internetiavarustes ringi natuke ja siis läksin oma võimendit uudistama mis pidavat juhiistme all olema. Mis aga minul täiesti puudub! (AMP1) Samas mulle tundub, et seal nagu varem oleks olnud see seade kuna vaibas roosteplekid. Tuttaval on sama aasta 9-3 ja selgus, et ka temal töötavad ainult samad kõlarid ning puudub amp1 istme all. Taskulambiga veendusin, et ustes vähemalt on kõlarid. Kas tehaksegi 4 töötava kõlariga ja puuduva amp1 Saabe, või on lihtsalt kokkusattumus kahe autoga ning need seadmed lihtsalt katki läinud ja vahelt võetud? Lisaks mainin, et suunatule hääled jms kõik töötavad mul.

2) Cruise control keeldub tööle minemast. Olen lugenud probleemidest mingite pedaalianduritega manuaalkastil, kuid mul on automaat ning erinevalt nendest inimestest ei lähe mul ka CC tuli dashboardil kunagi põlema. Kaitsmed olen enamus läbi näppinud autol, selles ei tohiks probleemi olla. Samuti olen proovinud erinevatel kiirustel jne. Oskab äkki keegi pakkuda milles probleem seisneb, enne kui auto kuhugi viima pean?

3) Autot ostes ei mõelnud ma, et kontrollida signalisatsiooni töötavust. Kindlasti tundub see väga võhiklik, aga kuidas ma tean, et autol üldse signa paigaldatud on? Akendel igasugused kleepsud puuduvad. Kesklukk töötab ilusti.

Lisaks on kohati jamasi parempoolsete roolinuppudega, aga sellel leidsin googlest enam-vähem töötava lahenduse - kindla ereduse peale peab panema nightpaneli! :D

Tänud ette!
Kaslane
Postitusi: 32
Liitunud: P Aug 04, 2013 15:39
Asukoht:
Auto:

#2

T Okt 08, 2013 15:47

Signalisatsiooni saad kontrollida kui auto lukku paned ja siis keerad võtmega auto ukse lahti.
sourdenis
Postitusi: 154
Liitunud: E Okt 08, 2012 21:41
Asukoht:
Auto:

#3

T Okt 08, 2013 16:11

1) tundub nagu oleks paremast helisüsteemist tehtud kehvem (mis ta ongi nüüd AS2st AS1), kus esimesed kaks kõlarit ja tagumised kõlarid toidetakse otse "raadiost". Variant, et võim läks õhtale ja uut ei hakatud muretsema.
Parandage mind, kuid vist nendel SS/SC'idel oligi häda võimendiga?

2) mul küll 9-5 '06, kuid olen samuti kogenud CC mitte-rakendumist. Tookord oli eeldatavasti põhjustajaks ühte esiratast asendanud varuratas (muud põhjust ei suutnud leida, sest õige ratta allapanekuga on siiani CC töötanud)
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#4

R Okt 11, 2013 13:20

Ma ei tea kuidas on 1,8 tavamudelil, aga minu Aerol on helivõimendi üleüldse pagasiruumis vasakul pool ärakäiva katte taga koos navi lugejaga.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
geneetik
Postitusi: 130
Liitunud: L Mai 19, 2007 11:37
Asukoht:
Auto:

#5

R Okt 11, 2013 16:24


3) Autot ostes ei mõelnud ma, et kontrollida signalisatsiooni töötavust. Kindlasti tundub see väga võhiklik, aga kuidas ma tean, et autol üldse signa paigaldatud on? Akendel igasugused kleepsud puuduvad. Kesklukk töötab ilusti.


Kuuldavasti tänapäeval väga ei kleebitagi kleepse. Isegi pakun, et kleepsu puhul oleks ju tegemist mingis mõttes turvaauguga - pätt teeb firma põhjal mingid vajalikud järeldused.
Jäta autol aken lahti, pane signa peale ja siis pista käsi sisse. Nüüd kui kisama hakkab, siis peaks ok olema.
Kasutaja avatar
Oliver777
Postitusi: 301
Liitunud: K Jaan 16, 2013 11:04
Asukoht:
Auto:

#6

L Okt 12, 2013 11:19

Eee jah, ka mina otsisin võimendit algul istmete alt , aga avastasin ,et too on ikka bagassis ja täpselt seal vasakulpool katte taga. Vähemasti 2007 lõpp ja edasi mudelitel. Ehk eksin aga siis võib keegi parandada !? Ja mul ei ole Aero mudel, et ilmselt siis on kõigil seal bagassis see võimendi .
Saab 9-3 MapTun Performance
daags
Postitusi: 774
Liitunud: N Mai 17, 2007 22:37
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 1,9Tid

#7

L Okt 12, 2013 11:21

Mis su auto vin kood on ? Vaataks huvi pärast mis varustusega autoga tegemist.
Võimsust pole kunagi piisavalt
alaane
Postitusi: 4
Liitunud: T Okt 08, 2013 13:06
Asukoht:
Auto:

#8

P Okt 13, 2013 16:29

Ei leia seda võimendit ka tagapaneelist mitte. Tundub, et seal ainult kaitsmed.
Pilt


Signalisatsioonist nii palju, et autos kõvasti nüüd raputatud, ei üürga midagi. Aga samas ei tea ikka kas signa lihtsalt ei tööta või pole seda isegi paigaldatud. Kas ma kapoti alt ei peaks signa mingit karpi leidma? Praegu pole küll silma jäänud. Kus see tavaliselt asub?
Kasutaja avatar
Oliver777
Postitusi: 301
Liitunud: K Jaan 16, 2013 11:04
Asukoht:
Auto:

#9

P Okt 13, 2013 21:06

Jah, minu Saabil on seal võimendi...ikka metall korpuse ja jahutusribidega kui ei eksi aga ilmselt seal on peale võimendi midagi veel külge poogitud. Aga mingi aju sul seal on autol igaljuhul. ainult ma eioska täpsustada mis täpselt.
Saab 9-3 MapTun Performance
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#10

E Okt 14, 2013 9:39

Sul on baashelisüsteem lihtsalt, ilma võimendita. http://www.mrandmrs-g.net/SGFOG/item-g01.htm
daags
Postitusi: 774
Liitunud: N Mai 17, 2007 22:37
Asukoht:
Auto: Saab 9-5 1,9Tid

#11

E Okt 14, 2013 9:54

Vin koodi järgi võiks sinu autol olla 7 kõlarit, mis tähendab seda, et istme all peaks olema ka võimendi, mis toidab e.ukse kõlareid ning keskmist kõlarit.
Süsteemid ise järgnevad:
Premium 70: 4 kõlarit ilma võimuta ( armatuuris ja t.aknalaual 2 kõlarit - mitte bassi kõlarid)
Premium 150: Lisatakse võim ja e.ukse kõlarid ning keskmine armatuuri kõlar
Prestige 300 : 13 kõlarit ning lisaks eraldi võim toitmaks kahte bassikõlarit.
Võimsust pole kunagi piisavalt
Vasta