9-3 SC 1.9 TiD käivitusprobleem - kas võib käima tõmmata?

Vasta
SvSaab
Postitusi: 15
Liitunud: L Nov 25, 2006 15:02
Asukoht:
Auto:

#1

L Juun 28, 2014 23:36

Tere,
küsin nõu SAABirahvalt käivitusemurega. Nagu ikka just siis, kui vaja kellaaja peale linna saada, ei käivitunud masin. Alguses check ok põles ja lihtsalt starterit järele ei võtnud, seejärel uuesti proovides hakkasid releed plõksuma ja armatuuris tuled vilkusid nagu ei saaks voolu korralikult. Sai proovitud doonorakuga, mingit vahet pole, ikka sama plõksumine ja kustumine. Mul manuaalkast ja otsustasime naabrimehega käima tõmmata, aga kuna vool kord oli peal, kord ei olnud, siis see käimatõmbamine oli ka üsna vaevaline. Lõpuks sain masina käima ja siis sai sõita kenasti. Kuna käivitusel jätsin lolli peaga tuled sisse, siis küpsetas pirnid läbi, ju see pinge kõikumine oli liiga suur. Kuna käivitusprobleem pärast sõitu kuhugi ei kadunud, siis mu küsimus see, et kas selline käima tõmbamine kõikuva vooluga on ohtlik ja targem oleks masin remonti pukseerida? Ning millele selline releede klõpsimine ja voolu kadumine võib viidata? Mul mingeid steering wheel malfunction'eid jms teateid ei viska käivitades ette. Tänud ette.
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#2

L Juun 28, 2014 23:54

Kindl et voolus häda on? Võib olla on startr otsad andnud?
SvSaab
Postitusi: 15
Liitunud: L Nov 25, 2006 15:02
Asukoht:
Auto:

#3

P Juun 29, 2014 0:05

ei ole kindel, ma arvasin, et äkki see releede klõpsumine ja voolu kadumine viitab millelegi muule. Eks täpse diagnoosi saab spetside käest. Mu põhimure see, et kas sellise kõikuva voolu ja pingega võib masinat käima tõmmata - et kui esimese korraga küpsetas pirnid läbi, siis järgmise korraga läheb äkki miskit kallimat.
sourdenis
Postitusi: 154
Liitunud: E Okt 08, 2012 21:41
Asukoht:
Auto:

#4

P Juun 29, 2014 16:15

ma soovitan seda käimatõmbamist enam mitte korrata
Vasta