9-3 esituled

Vasta
Voldemarket
Postitusi: 9
Liitunud: K Juul 29, 2020 13:35
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-3 1.9tdi 88kw 2006

#1

N Juul 30, 2020 13:35

Tere vb selline rumal küsimus. Kuivõrd sooviks enne pimedaid väljavahetada esituled ( praegused nagu seasilmad, kuigi klaas sai poleeritud) siis tekitab segasust, et kõik pakutavad tuled on elekrimootoriga. Pole küll lahti võtnud aga tulede kõrgust minu isendil küll elektriliselt ei saa reguleerida ikka kuuskandiga :). Kas https://aeromotors.ee/kataloog/saab/9-3 ... 254;s11566 tuli sobiks igal juhul või on veel mingeid variante, mis on ilma mootorita?Mina leidnud ei ole.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#2

N Juul 30, 2020 14:15

Alusta sellest, et tee kindlaks, kas sul on autol tuled halogeenpirnidega või xenonid ning vastavalt sellele tee valik. Kuuskant on seal igat tüüpi tulel nagunii küljes, aga sealt reguleeritakse tuld ülevaatuspunktis. Halogeenil reguleerib see elektrimootor vihu kõrgust salongist pöördnupust keerates, xenonil on vastavad andurid millest tuleneva info põhjal elektrimootor automaatselt vihku reguleerib.
Eeldan, et sul on seega halogeenid, kui tuled muret valmistavad. Mu autol olid bixenonid ja ei olnud küll seda muret, et tuled midagi ei näita. Minu poolt senini omatud autodest kõige paremad tuled olid mu 9-3 Aerol.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Voldemarket
Postitusi: 9
Liitunud: K Juul 29, 2020 13:35
Asukoht: Tartu
Auto: Saab 9-3 1.9tdi 88kw 2006

#3

N Juul 30, 2020 14:56

Tänud. Seda ma arvasingi, et elektrimootorid on salongist tulede kõrguse reguleerimiseks, aga minu massinal sellist nuppu salongis pole, tuled on halogeenid, nii lähi- kui kaugtuli H7 lambiga. Loodetavasti sobivad ka elektrimootoriga, sest teistsuguseid ma leidnud ei ole.
Vasta