120 000 hooldus

Viki
SaabiJumal
Postitusi: 490
Liitunud: R Sept 17, 2004 17:00
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 92 1954, Saab 9-5 2005, Transit

#51

N Dets 04, 2008 20:03

isand Teager ehk oskab öelda, mis on hetkel Eestist uuena ostetud Saabi välp. Paar aastat tagasi oli see igal juhul 20000km. ja sel ajal tehas näiteks nendele autodele suurema reaalse välba puhul garantiid ei hüvitanud.
võib-olla nüüd on tehas oma poliitikat muutnud. sel juhul tunnistan oma ebapädevust
Iuo
Postitusi: 1009
Liitunud: T Juul 11, 2006 15:05
Asukoht:
Auto:

#52

N Dets 04, 2008 22:49

Ei saa mitte vaiki olla.

Tegelikkus käib kirjade ja manuali järgi minu arust nii:
1. Arvestades, et Eesti on väiksemaid riike EU-s - väiksemad vahemaad
2. Eesti on uus EU riik, ehk on "Ida ja Lääne" piiri peal - kvaliteet veel lonkab
3. Saabi tehas on ette kirjutanud hooldusvälbaks 20000km, mida esindus järgib (ja on soovitatav kõigile uuemate Saabide kasutajatele...)
Ehk kui sõita mööda Euroopa teid ja vahemaad on pikad võib kasutada 30000 hooldusvälpa = Eestis ainult trassidel sõitmisega need enam-vähem korras.
Kui aga kasutada autot linnas (eriti kõrvaltänavad) ja külavaheteid siis on ka 20000 liiast.

Teine asi on õlivahetus mis ei käi päris käsikäes hooldusvälbaga.
Õlivahetuse kohta ütleb Saabi manual - kui sõidukit kasutatakse Linnaliikluses ja lühikesteks sõitudeks ON SOOVITATAV õli vahetada tihedamalt iga 10000km tagant.
(Talve tingimustes, kus Eesti kõige suuremas linnas Tallinnas saab mootori soojaks alles ühest linna otsast teise sõites...?)

Arvestades et, kõik uued Saabid on Turbo mootoriga (mida pole Opel),
siis vajab ta ka paremat ja tihedamat hoolitsust, kui teised.

Saabi hooldused sõltuvad:
1. Sõiduki kasutus kohast (linn/maantee) - saabi manual
2. Tehase ettekirjutusest vastavalt regioonile - saabi service book
3. Olmetingimustest (teed, aastajad...)
4. Piloodi südametunnistusest

(Targemad parandavad mind, kui midagi valesti ütlesin.:red:)
Ilves
Postitusi: 28
Liitunud: N Mär 13, 2008 12:36
Asukoht:
Auto:

#53

N Dets 04, 2008 23:24

No siiamaani oleme võrrelnud ju ainult ühte Opelit millel on 9-3 sama turbo mootor
ja minu arust viimase 10.aasta jooksul meenub ainult üks ilma turbota bensumootriga Saab
ja see peaks tähist kandma z18xe.

No mis me vaidleme.
Asi laabub siis alles kui teatan avalikult et mind on mutta tabitud?

Täna juba kell hiljne, homme avaldan ka oma allikad.
Iuo
Postitusi: 1009
Liitunud: T Juul 11, 2006 15:05
Asukoht:
Auto:

#54

N Dets 04, 2008 23:40

Tsitaat:
Arvestades et, kõik uued Saabid on Turbo mootoriga (mida pole Opel),
siis vajab ta ka paremat ja tihedamat hoolitsust, kui teised.

See oli lihtsalt kõrvalpõige ja üldistus Saabide turbo mootorite soovitatavale tihedamale hoolitsusele.
Lubage parandada ennast, mul haugi mälu jätame konkreetsed margid välja:
"Arvestades et, kõik uued Saabid on Turbo mootoriga,
siis vajab ta ka paremat ja tihedamat hoolitsust, kui teised.
kustus
Postitusi: 48
Liitunud: K Juun 23, 2004 6:45
Asukoht:
Auto:

#55

R Dets 05, 2008 3:37

Kui vahetad õli 1.06 ja järgmine toimub 30000 km pärast 31.08, ei vaidle vastu. Me elame merelises ehk niiskes kliimas, kus tekib madalatel temperatuuridel ohtralt ja igale poole kodentsvett. Üks mu tuttav audi 80-ga
hoidis ka raha kokku õlivahetusega. Ühel hommikul, kui oli -20, läks auto ilusti käima ja sõitis 2 km. Kui ta 2 tunni pärast uuesti käivitas, oli õlirõhk kadunud. Põhjuseks külmunud kodensvesi õlifiltris ja tulemuseks hävinud saaled, väntvõll ja põhjus uue auto ostmiseks. Uute autode kohta ma ei oska öelda. Eks tulemust näed kunagi hiljem.Iseasi, kui sa talvel peale igat käivitust 100 km maha sõidad.
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#56

R Dets 05, 2008 8:07

Algselt postitas: t8
isand Teager ehk oskab öelda, mis on hetkel Eestist uuena ostetud Saabi välp. Paar aastat tagasi oli see igal juhul 20000km. ja sel ajal tehas näiteks nendele autodele suurema reaalse välba puhul garantiid ei hüvitanud.
võib-olla nüüd on tehas oma poliitikat muutnud. sel juhul tunnistan oma ebapädevust


Minuteada on hetkel ikka 20.000 km/ 1aasta, kumb ennem kätte jõuab. Ja eks tehas/Saab karistab neid, kes välpa omavoliliselt ületavad garantii katkestamisega endiselt.



Kod. Ilves, ehk tooksite välja need põhjused, miks peaks Eestis kehtestama pikema hooldusvälba? Vastus, et mujal on niimoodi, on ebapiisav.

terv, teager
Ilves
Postitusi: 28
Liitunud: N Mär 13, 2008 12:36
Asukoht:
Auto:

#57

N Dets 11, 2008 11:23

Vastan niimoodi.

Nii indiviid Teager kui ka kõik teised, kui soovite, et täpsustaksin oma mõtteid ja kinnitaksin oma argumente faktidega andke märku. Oma allikaid ja infopäritolu ei saa ma kahjuks avalikus foorumis avaldada.
mart284
Iks-mees
Postitusi: 2200
Liitunud: L Aug 11, 2007 20:53
Asukoht: Harku
Auto: Saab
Kontakt:

#58

N Dets 11, 2008 11:42

Algselt postitas: teager
Ja eks tehas/Saab karistab neid, kes välpa omavoliliselt ületavad garantii katkestamisega endiselt.
terv, teager


Tehas/Saab karistab niisama kah. Hooldused kõik ilusti tehtud, garantii ikkagi kadunud. Põhjuseks on regiooni vahetus...

Saatsin pika kaebekirja SAABi, ootan veel nende vastust
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#59

N Dets 11, 2008 12:19

Algselt postitas: Ilves
Vastan niimoodi.

Oma allikaid ja infopäritolu ei saa ma kahjuks avalikus foorumis avaldada.

Millised juriidilised alused keelavad sul seda tegemast:wtf:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
teager
Postitusi: 5749
Liitunud: R Veebr 18, 2005 22:52
Asukoht:
Auto:

#60

N Dets 11, 2008 12:24

Ilmselt ei saa enda tööandja nimel väljaütlemisi teha... samas huvitaks just, kas need seisukohad siin on isiklik arvamus või tööandja arvamus?

terv, teager
Ilves
Postitusi: 28
Liitunud: N Mär 13, 2008 12:36
Asukoht:
Auto:

#61

N Dets 11, 2008 12:45

Siin foorumis esindan ma ennast ja enda arvamust. Minu seisukoht on kujunenud välja ametlikele õigustele, seisukohtadele ja infole tuginedes. Hr. Teager kui sind huvitab asi sügavamalt, ära häbene, võta ühendust ja selgitan oma vaateid sulle, kasvõi seda kuhu Eesti kuulub ikkagi, kas WW või EU´sse. Võib-olla on see minu viga aga mul on kindlad põhimõttet, kui teha miskit siis teha seda õieti algusest lõpuni.
Ma pole kordagi väitnud et 20tuh välp on vale, ma lihsalt üritan selgusele jõuda miks "maru saablased" propageerivad seda.
Mina ei soovi küll saada siin endale mingid "rahva vaenlase" tiitlid, lihsalt kasutan foorumit selle põhieesmärgi kaudu: arutada ja lahata erinevaid teemasi ja probleeme.
Vasta