DIY:Automaatne pagasiluugi avamine

Stealth
Postitusi: 64
Liitunud: L Mai 24, 2008 10:24
Asukoht:
Auto:

#26

P Nov 22, 2009 17:29

minu versioon töötab mul siiani
veidi ainult puurimist vaja
ühtegi puudust pole siiani täheldanud
pealgi ei jää vedrud nii pingule
st luuk avaneb vaikselt mitte ei virutata suure jõuga lõpus lahti
fluss007
Postitusi: 104
Liitunud: T Veebr 06, 2007 9:23
Asukoht:
Auto:

#27

T Dets 22, 2009 14:38

panin enda omal kah mõlema poole omad eelviimasesse, aga ise lahti ei hyppa!

masin 2003 a. 2,2tid
Stealth
Postitusi: 64
Liitunud: L Mai 24, 2008 10:24
Asukoht:
Auto:

#28

T Dets 22, 2009 16:17

ja kui hüppaks siis suure hooga :)
elias
Postitusi: 49
Liitunud: E Apr 13, 2009 14:13
Asukoht:
Auto:

#29

L Mai 15, 2010 11:48

Ehk avaldad uuesti pildimateriali kuidas seda teha?
Esimesed pildid on kaotsi läinud.

Hakkaks endale ka nüüd seda aretama!
[URL=http://www.spritmonitor.de/en/detail/390313.html] [IMG]http://images.spritmonitor.de/390313.png[/IMG][/URL]
Stealth
Postitusi: 64
Liitunud: L Mai 24, 2008 10:24
Asukoht:
Auto:

#30

L Mai 15, 2010 15:54

pildid uues serveris ja jälle saadaval
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#31

E Sept 08, 2014 14:28

Soojendan vana teemat. Kas siin foorumis on tänapäeval kedagi, kes selle 9-3 automaatse avamise on tööle saanud ja kelle pealt saaks seda asja üle vaadata?
Sattusin youtube videoid vaatama, paar viidet:
http://www.youtube.com/watch?v=VC2RxOVq8gA
http://www.youtube.com/watch?v=9a47737QGfI


Eile tekkis ka endal huvi, et kui raske see ikka olla saab. Tegelesin selle teemaga, panin vedrud kolmandasse vahesse nagu siin teemas juhendati, tulemuseks ei midagi. Proovisin siis täiendava tugevamat sorti püksikummiga, sellega nagu natukene rohkem avanes, aga kogu see värgendus hakkas seal mehhanismi pooma ehk luugi kinni surumine nõudis omajagu jõudu. Lõpptulemuseks oli ka see, et peale kolme katset kumm purunes.
Huvitab just, et kas seda süsteemi saab püsivalt nii tööle, et see muid mehhanisme ei sega/ära ei riku ja peale mõnda korda juba katki ei lähe. Ja kas selle täiendava vedru tõttu tuleb siis hiljem hakata luuki jõuga kinni prõmmima?
Ausalt öelda jääb ka arusaamatuks, miks neid potentsiaalseid vedru kinnituskohti seal juba originaalis nii palju on, aga vedrut ümber tõstes vahet pole nagu suurt miskit ....:conf:
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#32

E Sept 08, 2014 16:31

Töötab nagu peab. Puldist nuppu ja avaneb :)
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#33

E Sept 08, 2014 16:36

Töötab nagu peab. Puldist nuppu ja avaneb :)

Ma mõtlen ikka täiesti üles avanemist (vt. videoid), mitte tehase standardit, et nupu avamise peale viskab vaid ca 1cm luugi irvakile.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#34

E Sept 08, 2014 18:56

Ülesse välja loomulikult. Vahel külma, märjaga, lumega jääb irvakile ainult.
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#35

E Sept 08, 2014 20:13

Ülesse välja loomulikult. Vahel külma, märjaga, lumega jääb irvakile ainult.

Äkki jagad ka oma teadmisi? Kas ja kuidas oled seda mehhanismi seal modifitseerinud? Originaalis ta igatahes ülesse välja ei avane.

Mina ütlen täna 45 minutit hiljem peale katsetamist teise pikkusega vedrude ja koormarihmadega, et ainus toimiv ja normaalne lahendus on sobiliku pikkusega vedru. Sai täna poest veidi vale pikkusega vedrud soetatud. Originaalvedru pikkus on keermestatud osal 12 cm ja kogupikkus 22 cm. Tundub, et sobilik vedru võiks olla eeltoodust ca 5 cm lühem.
Koormarihmaga variant nagu ühes videos näha, pole kuigi kauakestev, mina suutsin neid paari avamise-sulgemise tsükliga 2 tk kinnitustest puruks lasta täna. Üks rihm jäi pidama ja hetkel on tulemus selline, et varasema veidikese asemel avaneb luuk nüüd umbes 3 sõrme jagu.
Homme poodi ca 15 cm kogupikkusega vedrude järele ja uuesti katsetama :P
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#36

T Sept 09, 2014 12:08

Mis teil sedaanimeestel häda, pisike luuk, seda niisamagi kerge kergitada, lükkad sõrme vahele ja avaneb. Paneks keegi parem universaalil luuk ise käima. See luuk on ikka raske. Siin oleks sellest tõesti kasu ka.
ill
Saabiklubi liige
Postitusi: 1963
Liitunud: T Veebr 27, 2007 13:25
Asukoht:
Auto:

#37

T Sept 09, 2014 13:06

Amordid läbi? Minu mittesaabil peab luuki ainult natuke näpuga aitama, et see üles lendaks.
Airon
Postitusi: 71
Liitunud: E Veebr 03, 2014 19:58
Asukoht:
Auto:

#38

T Sept 09, 2014 13:22

Saab 9-5'ele ei ole keegi sellist asja aretanud?
skyline
Postitusi: 1046
Liitunud: T Mai 19, 2009 12:12
Asukoht: Tartu
Auto: Kia ProCeed GT/ oli Saab 9-3 Aero

#39

T Sept 09, 2014 13:28

Saab 9-5'ele ei ole keegi sellist asja aretanud?


9-5 puhul nii lihtsalt ei saa kuna seal on luuk minu mäletamist mööda gaasiamortide peal. 9-3 on lihtne vedrudega süsteem.
Sain just uued, lühemad vedrud kätte ja õhtul hakkan nendega katsetama.
Ja miks ma seda teen... kuna on näha, et on võimalik süsteemi veelgi mugavamaks ehitada, siis tasub proovida :)
Pole see sedaani luuk ka midagi nii väga kerget, kui vedru lahti päästsin ja luuk piki pääd tuli oli korralik obadus :wall: ei osanud arvata, et ühe vedruga üldse luuk end üleval ei suuda hoida.
Vajadusel aitan Tartus igat marki autode veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi DS150e,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
flood
Postitusi: 227
Liitunud: K Juul 11, 2007 16:19
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saaremaa
Auto:

#40

T Sept 09, 2014 18:08

Ülesse välja loomulikult. Vahel külma, märjaga, lumega jääb irvakile ainult.

Äkki jagad ka oma teadmisi? Kas ja kuidas oled seda mehhanismi seal modifitseerinud? Originaalis ta igatahes ülesse välja ei avane.

Mina ütlen täna 45 minutit hiljem peale katsetamist teise pikkusega vedrude ja koormarihmadega, et ainus toimiv ja normaalne lahendus on sobiliku pikkusega vedru. Sai täna poest veidi vale pikkusega vedrud soetatud. Originaalvedru pikkus on keermestatud osal 12 cm ja kogupikkus 22 cm. Tundub, et sobilik vedru võiks olla eeltoodust ca 5 cm lühem.
Koormarihmaga variant nagu ühes videos näha, pole kuigi kauakestev, mina suutsin neid paari avamise-sulgemise tsükliga 2 tk kinnitustest puruks lasta täna. Üks rihm jäi pidama ja hetkel on tulemus selline, et varasema veidikese asemel avaneb luuk nüüd umbes 3 sõrme jagu.
Homme poodi ca 15 cm kogupikkusega vedrude järele ja uuesti katsetama :P


Vat autot ostes oli seal featuring juba peal. Arvasin et by default ongi nii :D
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#41

K Sept 10, 2014 13:28

Saab 9-5'ele ei ole keegi sellist asja aretanud?


9-5 puhul nii lihtsalt ei saa kuna seal on luuk minu mäletamist mööda gaasiamortide peal. 9-3 on lihtne vedrudega süsteem.
Sain just uued, lühemad vedrud kätte ja õhtul hakkan nendega katsetama.
Ja miks ma seda teen... kuna on näha, et on võimalik süsteemi veelgi mugavamaks ehitada, siis tasub proovida :)
Pole see sedaani luuk ka midagi nii väga kerget, kui vedru lahti päästsin ja luuk piki pääd tuli oli korralik obadus :wall: ei osanud arvata, et ühe vedruga üldse luuk end üleval ei suuda hoida.


Järeldus: sedaani luuk on raske alt üles vastu lõuga tabades ja universaali luuk on raske ülevalt alla vastu kukalt tabades:-)
ndr3k
Postitusi: 87
Liitunud: N Mai 09, 2013 20:17
Asukoht: TLL / EETN
Auto: 9-3SS MY04 2.0t Vector, TurboX

#42

T Sept 16, 2014 20:21

Ülesse välja loomulikult. Vahel külma, märjaga, lumega jääb irvakile ainult.


Koormarihmaga variant nagu ühes videos näha, pole kuigi kauakestev, mina suutsin neid paari avamise-sulgemise tsükliga 2 tk kinnitustest puruks lasta täna. Üks rihm jäi pidama ja hetkel on tulemus selline, et varasema veidikese asemel avaneb luuk nüüd umbes 3 sõrme jagu.
Homme poodi ca 15 cm kogupikkusega vedrude järele ja uuesti katsetama :P


Ma sain endal selle lifehack-i suht lihtsalt selle kummist koormarihma abil päris kenaste toimima. Aga asjale tuleb läheneda teaduslikult. Vektorid ja diferentsiaalvõrrandid, vektorarvutus jne. Abiks tuleb 3 semestrit füüsikat Tartu Ülikoolis :wise:
Alguses proovisin lihtsalt olemasolevaid vedrusid järgmistesse vahedesse kinnitada. Peaaegu hakkas toimima. Vahest tahtis ikka sõrmega kaasaaitamist ja muidugi suureks miinuseks oli see et kui luuk juba mingist piirist üle, siis virutab hirmsa hooga lahti. Need vedrud sellises konfiguratsioonis ei ole mõeldud luugi tõstmiseks vaid üleval hoidmiseks. Põhiline tõmbejõud mõjub vales suunas; kinnises asendis sinna, kuhu see luuk sugugi liikuda ei saa - auto tagaotsa suunas. Ühesõnaga tuleb muuta luugile mõjuva jõu vektorit ja eelkõige selle suunda. :) Mina tegin seda nii, et keerasin koormarihma kahekorra, mõlemad konksud toppisin sinna hinge külge samasse auku kus vedru on. Teise otsa kuskile sinna rattakoopa juurde. Seal mingi väljaulatuv polt. Sinna kruttisin kuidagi kinni. See tõmbab seda luugipoolset kinnituskohta allapoole ja seega luuki ülespoole. Edasi teevad originaalvedrud juba oma töö. Ja plussiks on see, et vedrusid ei pea rohkem pingule tõmbama ja luuk liigub sujuvalt üles. Kinni läheb ka kergelt, kuna see koormarihm eriti pingul ei peagi olema, suund on olulisem. See koormarihm on muidugi mul "ajutine" lahendus, kuna selle elastsus ja tõmbejõud on ajas muutuvad (kahanevad) suurused. Peaks panema sinna sobiva vedru aga need kuradi ajutised lahendused kujunevad nagu ikka...kroonilisteks.
Nendel õnnelikel kellel pagassis näiteks AMP2, ei pruugi sinna koopa juurde samasse kohta kinnitamine võib-olla õnnestuda. Siis tuleb ilmselt hinge sisse auk puurida ja tõesti lisa kinnituskoht olemasolevale vedrule lisada. Nagu teemaalgataja tegi. Ainult mina ilmselt paneks selle poldi hinge alla, mitte külje peale. Peaks nagu paremini tõmbama.
No vot selline populaarteaduslik lugu siis seekord.
preda
Postitusi: 194
Liitunud: R Nov 18, 2011 22:44
Asukoht:
Auto:

#43

K Sept 17, 2014 8:45

Mu toimib ka,aga vähe lihtsama süsteemiga...kui auto pikemalt seisnud,või külmemad ilmad,siis jah poob vähe kinni,aga muidu ok :)
raimoj
Postitusi: 18
Liitunud: K Apr 01, 2015 23:01
Asukoht:
Auto:

#44

N Okt 08, 2015 18:33

Väga õige tähelepanek jõuvektoritest, ndr3k :)
Sain endal süsteemi toimima nii, et ostsin lisavedru ja kinnitasin konksudega ühe poole originaalvedru auku hinge küljes ja teise poole all pool asuvasse auku. Konksudena kasutasin koormakummi konkse. Mingi hõõrdumine toimub uuel vedrul rattakoopa müraisolaatoriga aga mina näiteks pagasiruumi nii tihti ei ava, et ta läbi näriks. Natukene mängisin ka originaalvedru pesadega ja voila. Pluss on see, et ei pea puurima ja paigaldus on väga lihtne. Loodan, et kellelgi on sellest abi :notworthy:

Pilt

Pilt
ndr3k
Postitusi: 87
Liitunud: N Mai 09, 2013 20:17
Asukoht: TLL / EETN
Auto: 9-3SS MY04 2.0t Vector, TurboX

#45

R Okt 09, 2015 1:20

Pilt
Vasta