Navi ekraan katki

Vasta
Raunx
Postitusi: 29
Liitunud: T Mär 24, 2009 16:42
Asukoht:
Auto:

#1

E Dets 21, 2009 10:30

Niisiis, nagu pealkirjastki võib vihjeid saada lakkas töötamast Navi ekraan. Sai selle probleemiga ka VMis käidud. Öeldi et miski "kanal" on katki ja et parandada pole võimalik ja et peaks kohe uue ostma. Ja et see nagu ei maksa ka miskit erilist - 20k kõigest.

Huvitav on see, et kõiki Saabiomanikke peetakse rahaloopivateks miljonärideks, olen seda ka siin foorumis kohanud :) Aga see selleks. Ehk et äkki keegi tehnilisema taibuga inimene oskaks mulle kui täiesti tehnikakaugele inimesele seletada milles võiks probleem olla.

Ahjaa, ekraani käitumisest ka, et nagu ta ei ole kogu aeg täiesti pime, nagu vahepeal muudab tumedusastet ka, see siis on eriti märgata pimedal ajal. Ja kõige tipuks (!!!) nii kui hakkasid need suured külmad pihta, siis hakkas see ekraan ka tööle! Küll ajutiselt, umbes nii minut kaks on täiesti pilt ees ja siis peale väikest soojenemist taas must maa (või siis ekraan antud juhul). Müstika

Ehk siis kellel nõu või veel parem, jõud, on varuks, olge hüvad nõu andma, et kas tõesti peaksin ma 20k silmagi pilgutamata välja käima ja et kas tõesti pole lootust raasugi vanale loomale elujõud sisse puhuda?
hullmaks
Postitusi: 25
Liitunud: K Mär 30, 2005 9:41
Asukoht:
Auto:

#2

E Dets 21, 2009 14:34

uuri ITbussist, äkki saavad aidata
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#3

E Dets 21, 2009 15:02

Otsi abi ehk hoopis sellest foorumist:
http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/forumdisplay.php?f=8
Virgo
Postitusi: 116
Liitunud: R Mai 29, 2009 14:23
Asukoht:
Auto:

#4

E Dets 21, 2009 15:26

Jama lugu, mis ma oskan öelda...

Elfa foorumis ka eriti keegi teine peale minu vist LCD ja HSC kablite parandusega ei tegele. Muidugi eeldusel, et seal see kaabliühendus jamab. Sinu kirjelduse järgi igatahes tundub küll nii. Samas võib seda tekitada ka mingi külmjoode... Kas sul on juhtunud ka nii, et pilt vahepeal on hägusem või vaid osaliselt kadunud?

Ühtegi Saabi navi ma siiani lahti pole kiskunud ja mingit lubadust ka anda ei suuda. Ei tea ju, et mis disainigi ja kui rapitav see seest välja näeb. Võin proovida, samas on ka võimalus, et jääbki selliseks. Ka pole mul aimugi, et kas ilma navita vahepeal sõita tohid... Ehk targemad annavad nõu.
SID1 SID2 remont, kliima display remont
www.harteron.ee
Jaanus
Postitusi: 894
Liitunud: K Mär 03, 2004 15:58
Asukoht: Harjumaa
Auto: Volvo XC90 MY18 ja Opel Insignia Biturbo MY16

#5

E Dets 21, 2009 16:14

Mismoodi ta muidu üldse maha suri? Muidu hiljuti käis siit teemast läbi üks lammari link, kus see ekraan oli müügiks. Peab vaatama kas su autole sobib. Mis aasta oma sul on?
Thor
Postitusi: 529
Liitunud: K Nov 05, 2008 10:32
Asukoht:
Auto:

#6

E Dets 21, 2009 16:43

Algselt postitas: Jaanus
Muidu hiljuti käis siit teemast läbi üks lammari link, kus see ekraan oli müügiks. Peab vaatama kas su autole sobib. Mis aasta oma sul on?


Ilmselt mõtled seda: http://www.fendernet.ee/index.php?mod=vosad&vact=det&mark=19&mudel=204&kere=0&mootor=0&catid=116&partid=11898
Raunx
Postitusi: 29
Liitunud: T Mär 24, 2009 16:42
Asukoht:
Auto:

#7

K Dets 23, 2009 5:15

Algselt postitas: Jaanus
Mismoodi ta muidu üldse maha suri? Muidu hiljuti käis siit teemast läbi üks lammari link, kus see ekraan oli müügiks. Peab vaatama kas su autole sobib. Mis aasta oma sul on?



Nagu alati mul kombeks, juhtuvad sellised asjad siis kui olen autot laenanud kellelegi sõiduks :) Ehk siis sõbra väitel oli lihtsalt ühel hetkel ekraan must ja vsjoo, ise paraku otsetunnistaja sellele ebameeldivale sündmusele ei olnud...

Auto ise aastast 2003


Algselt postitas: Virgo
Jama lugu, mis ma oskan öelda...

Elfa foorumis ka eriti keegi teine peale minu vist LCD ja HSC kablite parandusega ei tegele. Muidugi eeldusel, et seal see kaabliühendus jamab. Sinu kirjelduse järgi igatahes tundub küll nii. Samas võib seda tekitada ka mingi külmjoode... Kas sul on juhtunud ka nii, et pilt vahepeal on hägusem või vaid osaliselt kadunud?

Ühtegi Saabi navi ma siiani lahti pole kiskunud ja mingit lubadust ka anda ei suuda. Ei tea ju, et mis disainigi ja kui rapitav see seest välja näeb. Võin proovida, samas on ka võimalus, et jääbki selliseks. Ka pole mul aimugi, et kas ilma navita vahepeal sõita tohid... Ehk targemad annavad nõu.



Kusjuures huvitav et sa küsisid, kuid nüüd kui takkajärgi mõtlema hakata siis tõepoolest ekraani valgus nagu ka eelnevalt veidi muutus aeg-ajalat heledamaks ja siis veidi tooni võrra tumedamaks. Pidasin seda normaalseks nähtuseks, kuna polnud varasemalt selliste atribuutidega kokku puutunud. See siis oli koheselt autot ostes (ca 8 kuud tagasi).

Aga hää meelega annaksin ta üle vaadata ka second opinioni jaoks. Põhimõtteliselt olen juba leppinud sellega et ta enam ei tööta, niiet ega väga enam ei kurvasta kui ta selliseks ka teistkordsel ülevaatusel jääb. Aga viimaste küsimuste osas olen ka ise hallis tsoonis, niiet äkki tõesti veidi targem vend oskab miskit kosta?
aatom
Saabiklubi liige
Postitusi: 849
Liitunud: P Okt 09, 2005 20:24
Asukoht: Viljandi
Auto: 9-5 2.2TDI 2002, 96 2T 1965, 96 4T 1976, 900 Cabrio 1989, 900c 1984, Sonett II
Kontakt:

#8

K Dets 23, 2009 10:49

Ehk on siis häda vaid ekraani taust (tagant) valgustusega.

E. ma pakkusin selle variandi välja oma väga pika elektroonika disaini kogemuse baasil, paraku pole ma isegi käes hoidnud ühtegi sellist ekraani.
Virgo
Postitusi: 116
Liitunud: R Mai 29, 2009 14:23
Asukoht:
Auto:

#9

K Dets 23, 2009 11:29

Algselt postitas: aatom
Ehk on siis häda vaid ekraani taust (tagant) valgustusega.


Ei tahaks uskuda, navi/teleka ekraani vilets ühendus võib põhjustada ka näiteks poole display kustumise ja mingit valgustuse probleemi pole.

Küsi VM järgi, et kas võid ilma navita sõita. Kui jah, siis saaksin seda sul vaadata järgmine nädal 29 dets. Asun Jüris/Lagedil. tel 5150555, võid selle ka varem minule toimetada.
SID1 SID2 remont, kliima display remont
www.harteron.ee
Vasta