9-3SS ABS-i probleem

Vasta
raivotamm
Postitusi: 2
Liitunud: N Jaan 13, 2011 18:50
Asukoht:
Auto:

#1

N Jaan 13, 2011 21:25

Tere.

Lugesin foorumit
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=12997#pid153159

ja vist vara rõõmustasin - tuled jälle armatuuris säravad.

Küsimus : 1. kes teeks diagnostikat ehk kinnitaks probleemi põhjuse
ja 2. palju läheks umbes ABS-i juhtplokki remont maksma?

Auto: Saab 9-3 2.0t autom. 2003 a
napoleon
Postitusi: 1493
Liitunud: N Mär 31, 2005 0:15
Asukoht: Tallinn
Auto:

#2

R Jaan 14, 2011 8:10

Diagnostikat teevad kõik saabe remontivad firmad, nende kontaktandmed leiad siit.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#3

L Jaan 15, 2011 2:12

Tere.

Lugesin foorumit
http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=12997#pid153159

ja vist vara rõõmustasin - tuled jälle armatuuris säravad.

Küsimus : 1. kes teeks diagnostikat ehk kinnitaks probleemi põhjuse
ja 2. palju läheks umbes ABS-i juhtplokki remont maksma?

Auto: Saab 9-3 2.0t autom. 2003 a

Su teema on vales alajaotuses ja vead täiesti erinevad.9-3SS`l katkevad taga-andurite juhtmed.ABS ecude probleeme pole täheldanud.
Mikkc
Postitusi: 19
Liitunud: N Nov 03, 2011 12:22
Asukoht:
Auto:

#4

N Apr 26, 2012 16:40

Vabandan et nii vana teema üles kaevan , aga nagu ma Trionicu käest aru saan siis see tüüpviga? Mul sama lugu , puuduvad stabiilsuskontroll , veojõukontroll ja abs, ja ainult absi tuli põleb armatuuris. Küll aga täheldasin seda, et keskmine kütusekulu on mugavalt 22 liitrit sajale rahuliku jalaga, kas see ajab ka veel mõned andurid segi ?
ivark
Postitusi: 777
Liitunud: N Juul 02, 2009 12:31
Asukoht:
Auto:

#5

N Apr 26, 2012 21:02

See ajab andurid segi jah, kuna ilmselt seotud kuidagi speed sensoriga kogu krempel. Selle probleemiga ei ole sa üksi kui sind lohutab, neid on ikka lugematu arv masinaid, millel sama viga ja lahendust ei paku enam keegi. Vahel veab ja on viga juhtmetes, mis on närused ja on katkenud kuskilt ABS anduri lähedalt, veab ka kui on ainult nõrga aku viga aga enamasti vajab vahetust üks või teine andur või hoopis terve moodul, mis on juba kulukam lõbu. Ma olen selle kohta nii palju lugenud juba, isegi skeemid on olemas aga neid jubinaid kahjuks EV-s keegi ei paranda ja paremaks ei tee, saab ainult vahetada vigane andur ja loota, et uusi erroreid ei viska. Soome klubis on eraldi teema tehtud, kus üle 28 lk juba erinevaid kasutajaid oma vigadega. Nad koostasid mingi claimi ka tehasele edastamiseks aga sellest ei saanud asja, arvestades Saabi seisu, pole ka imestada.
Mikkc
Postitusi: 19
Liitunud: N Nov 03, 2011 12:22
Asukoht:
Auto:

#6

E Mai 07, 2012 12:25

Tere jälle,

Ma nüüd mõnda aega sõitnud nii , egas see absi puudumine midagi halba ju ei tee. Või siiski - Mõistisin et keskmine kütusekulu näit võib hakata segast viskama , aga asi tundus kahtlane ja peale viimast tankimist nullisin km ära. Nii , nüüdseks sõidetud 95 km ( ainult linnas ) ja läinud on millimeeter vähem kui pool paaki kütet?!?!?! Ainult linna puhul mäletan ikka enne errorit sai vähemalt 350km sõita (raske jalaga). Kuidas saab olla seotud kütusekulu ABSi anduriga? Mõistus on otsas. Lähen küll lasen selle nalja üle vaadata , mõtlesin lihtsalt ennem siia kirjutada , ehk keegi teab ette või omab kogemust. Kui nii arvutada , siis hetkeline range 130 km ei tundugi müsteerium. 58 liitrit kütust , 220 km , keskmine tulebki kuskil 25 kanti ?
komaxiv
Postitusi: 47
Liitunud: L Juun 27, 2009 22:23
Asukoht:
Auto:

#7

L Juul 07, 2012 15:21

mul oli ostes seesama ABS-jama. Siis sain ühelt inimeselt vihje, et tagumised ABS juhtmed kipuvad läbi minema... Ajasin estkaadile, helistasin juhtmed läbi ja nii oligi- juhipoolne tagumine juhe oli katki. vahetasin juhtme ära ja i korras. aasta aega sain sõita ilma probleemideta. Talvel hakkas jälle sama asi pihta periodiliselt- kord põleb, kord mitte(suhteliselt harva intervalliga kord kuus või nii). mõtlesin et taas juhe katki ja otsustasin oodata kuni täitsa katki läheb ja enam ühendust ei anna siis vahetan ära. nüüd see siis juhtuski- ABS põleb koguaeg ning lisaks sellele SID näitab vahepeal Brake Malfunction- Stop Safely And Contact Service. alguses ehmatasin ära, jäin seisma ning vaatasin vedelikud ja võimalikud lekkekohad üle- kõik oli korras. täna siis ronisin auto alla, helistasin juhtmed läbi kuid viga ei leidnudki- kõik oli ok. Aga ABS põleb ikka edasi. nüüd siis tuleb Troosti siiski külastada. KEllegil võimalike lahendusi ehk välja pakkuda?
Ylihärma
Postitusi: 30
Liitunud: P Aug 14, 2011 23:15
Asukoht:
Auto:

#8

P Juul 08, 2012 13:50

Minul lahenes see probleem sellega et vahetasin piduriklotsid ära.
komaxiv
Postitusi: 47
Liitunud: L Juun 27, 2009 22:23
Asukoht:
Auto:

#9

P Juul 08, 2012 22:05

mul esimesed on vahetatud umbes 10 000 km tagasi, tagumistel on ca veerand resurssi veel alles. või peaks juba tagumised ka vahetama?
Vasta