9-5 AT kasti ümber olevate pirnide vahetus

Targad ja asjalikud teemad, mis väärivad eraldi ära märkimist.
Vasta
overspeed
Postitusi: 623
Liitunud: R Juun 02, 2006 22:45
Asukoht: Saaremaa
Auto: 9-5 Estate ja 9-3 OG

#1

P Veebr 01, 2015 2:39

http://www.saabiklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=16379&page=11#pid257353

Sai pisut jageletud pirnivahetusega:

http://www.twinsaabs.com/9-5_repair/lights/center_console.asp?nsteps=1

WINTER nupu pirn:

Sikuta ettevaatlikult nupp ülesse ja see tuleb välja. Keera pirni sokklit pool pööret päripäeva, eemalda pirn. Asemele uus pirn ning keera kinni pool pööret vastupäeva. Vajuta nuppu pesasse tagasi:Sigareti süütaja pirn, keskluku nupu pirn ja käigukangi pirn:

Eemalda kummiäärik käigukangi plaadi ümbert. Ma alustasin ülevaltpoolt ja liikusin allapoole, nii tundus lihtsam. Kasutasin kruvikeeraja asemel väikest plastkühvlit (mobiili avamise oma):
Eemalda keskmine sahtel (kui on). Käigukang Drive asendisse, siis pole see ees. Ettevaatlikult painuta sahtlit alt keskelt ülespoole piisavalt, et naga üle ääre tuleks ning tömba välja:
Kui on tuhatoos, siis ava tuhatoos. Tömba tuhatoos hoidjast välja. Kasutades väikest kruvikeerajat, painuta ettevaatlikult köigepealt kaks alumist naga eemale (tömba hoidjat natukse, et nagad tagasi ääretaha ei läheks), seejärel kaks ülemist naga, nikerda tuhatoosihoidja pesast välja, tuli paremini alt-ülesse keerates:
Tömba välja istmesoojenduse ja istmeventilatsiooni (kui on) lülitid, ühenda lahti juhtmepistikud neilt (tee märkmed, milline värv/pistik millisesse lülitisse läheb):
Eemalda kaks torx kruvi, mis hoiavad kinni toda plastpaneeli (pildil nr 3):Lisatud failid
Arrogance diminishes wisdom !
Tean üht väga head pottseppa: www.tulepesa.ee
overspeed
Postitusi: 623
Liitunud: R Juun 02, 2006 22:45
Asukoht: Saaremaa
Auto: 9-5 Estate ja 9-3 OG

#2

P Veebr 01, 2015 3:46

Et eemaldada käigukangiümber olev plastpaneel koos sigaretisüütaja ja kesklukulülitiga, tuleb seda köigepealt päästa tagantpoolt (pildilt hästi näha kus kinni hoiab). Kasutades sobivat tööriista, pinni see plastiku vahele ja kergita kinnitusele vöimalikult lähedalt paneel ülesse kahest kohast. Ettevaatust painutamisel, parema ja vasaku poole ühendus on väga öhuke osa, vöib murduda:
Kui tagantpoolt on päästatud kinnitused, siis tuleb liigutada paneeli tahasuunas, aidata tuleb teda üle automaatkasti kangi plastikääre. Kui paneel eemal, ühenda lahti sigaretisüütaja voolujuhe ja valgustijuhe, vöib lahti ühendada ka kesklukulüliti juhtme pistiku:
Nüüd pääseb ligi vahetama sigaretisüütaja valgustusepirni ja kesklukulüliti pirni:
Et vahetada käiguoleku valgustuspirni, tuleb eemaldada plastvöru kangiümber. Seda hoiab kinni 4 kinnitust. Pigistad kruvikeerajaga kinnituse sissepoole ja tömbad ülesse. Jöuga tömmata pole mötet, kui ei tule siis ei vabastanud kinnitust piisavalt sissepoole (pildilt ehitus näha). Ümbris täielikult ära ei tule, käigukang jääb ette, kuid piisavalt et pirni vahetada (teretulnud on juhend, kuidas käigukang ära käib, mul oleks vaja varsti pilu tolmukate vahetada). Kui vöru üleval, eemalda roheline riba, siis teine riba ning pirn on näha. Pirn on kahveltüüpi, seega tuleb otsetömmates välja, kasutada möistlik pirnieemalduskummivoolikut:Kokkupanek vastupidises järjekorras.

Soovitusi:
-- Kui köik lahti, hea vöimalus puhastada kohtadest sodi mida tavaliselt kätte ei saa ja ligi ei pääse.
-- Ennem kokkupanemist kontrolli, kas vahetatud pirn ikka töötab.
-- Kontrolli ja veendu, et köik pistikud ja juhtmed saavad tagasi ühendatud (sigaretisüütaja just eriti ennem paneeli paikapanekut).
-- Paneeli tagasipanekul pane ennem oma pesasse osa, kus käivad istmesoojenduse lülitid, siis lükka paneel tagant ettepoole paika, libiseb ta üle kangiplastvöru tagasipanemisel kergemini.

Lisatud failid
Arrogance diminishes wisdom !
Tean üht väga head pottseppa: www.tulepesa.ee
Vasta