2,2 diisel ei käivitu hästi.

Diislelmootoriga autode omanike rõõmustamiseks nüüd ka eraldi alajaotus.
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#1

Auto on 98a 9-3. Probleem on selline, et kui auto on ööläbi seisnud, siis ei taha hästi käivituda. Tahab saada ketramist nii u. 5sek. Kui panen enne eelsoojendi tööle vähemalt 15..15min, siis käivitub hetkega. Soojast peast ka hetkega. Kui käima läheb peale ketramist, käib kohe ilusti, ei puterda algus. Milles võib viga olla? Pihustites? Kütuse allavajumise prob. vist ei ole, sest eelsoojendiga käivitub hästi. Pihustite ülevoolu voolikud an ka vahetatud, peale mida ei olnud mingit erinevust.
vulkanus
Postitusi: 823
Liitunud: K Nov 09, 2005 0:50
Asukoht: Tallinn
Auto: Saab 99 gle ja hunnik teiste markide esindajaid.

#2

kas aku on normaalne diisel tahab häid pöördeid eelsüüte küünlad või mis iganes võiks ka ära kontrollida piisab isegi ühe ära kadumisest ja auto ei käivitu normilt
ise olen rohkem traktoritega kursis tänapäeva diislid võibolla teistmoodi
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#3

Aku klemmid on ikka puhtad ja korralikult kinni? Eelsüüteküünlad on ka teinekord head lihtsalt ühendused on kehvad või vool kuskilt katkenud.
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#4

Aku jäksab vedada kiiresti mootorit ringi. Eelsüüte küünlad kontrollisin ka ära, kõik töötasid.
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#5

kuidas eelsüüteküünlad kontrollisid?

parem ikka tech külge vistata....halvasti ei mõju muidugi ka k.filtri vahetus, võimalikud õhulekked...ja muidugi pump ise.....
stennadi
Postitusi: 696
Liitunud: T Jaan 11, 2005 20:03
Asukoht:
Auto:

#6

Pumba süütenurk äkki liiga hiline?
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#7

kõik on võimalik..pole mõtet leiutada, vaja ikka tech külge panna..siis asjad selgemad..

astu läbi

troost auto
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#8

Eelsüüte küünlaid kontrollisin nii, et võtsin välja va vaatasin, kas lähevad punaseks. Eks peab ikka teie juurest läbi tulema mingi aeg, kui linna satun. Kummasse teenindusse ma peaks tulema (laki või Kadaka tee oma)?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#9

Algselt postitas: saab9-3
Eelsüüte küünlaid kontrollisin nii, et võtsin välja va vaatasin, kas lähevad punaseks. Eks peab ikka teie juurest läbi tulema mingi aeg, kui linna satun. Kummasse teenindusse ma peaks tulema (laki või Kadaka tee oma)?

vahet pole,ette pead helistama.Küünlad peavad hõõguma hakkama ca1-2 sek jooksul.
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#10

2 küünalt olid siiski katki ja said kõik uued pandud. Nüüd käivitud ilusti, kui on piisavalt külm, et küünlad tööle hakkavad. Aga ikka ei taha käivituda, kui seisab garaazis (seal 7...10 kraadi sooja). Samas on ka kütusekulu 7,8-8l/100le (üle poole sõitudest maanteel). Kas oleks midagi, mida annaks koduste vahenditega kontrollida, või kas TECH2-ga oleks lootust midagi näha? (nt pumba süütenurka kontrollida vms.)
kurimees
Postitusi: 184
Liitunud: P Aug 12, 2007 17:57
Asukoht:
Auto:

#11

Ei hakka uut teemat tegema,kuna mul sama jama.Autoks 9-3 2,2 TId 85 kW 1998 dets. Kui hommikul väljas vaid kraad sooja või auto öö otsa seisnud,siis käivitamisel samuti miski 5 sekundit käjjata tuleb.Kahtlustasin,et akuga mingi jama ja vahetasin aku ära,nüüd all 100 amprine diisli aku,kuid probleem endine.Kui auto korra käima pandud,siis pärast käivitades läheb matsust käima.Misasi on heater?
Kuna olen alles üsna värske saabiomanik,siis andestage kui mikit väga lolli küsin,kuid kas koduste vahenditega miskit kontrollida annab?
Kumba kohta saabi kontrollimiseks soovitate,kas Troosti või viking motorsit,kui suur on nende hinnavahe?Kelle poole seal pöörduda.
Kuna ise olen pärnu inimene,siis ka selline loll küsimus,et kus asub Troost auto?
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#12

Kummist kütusevoolikud on suht tavaline põhjus miks kauem käivitamist vajab. Kõiges muus on OTSING abiks.
kurimees
Postitusi: 184
Liitunud: P Aug 12, 2007 17:57
Asukoht:
Auto:

#13

Äkki räägid neist kütusevoolikutest lähemalt?
Ette tänades
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#14

Need kummist voolikud onn need, mis jooksevad pihustitest tagasi pumpa. Ülevoolu voolikud vms. Need kipuvad pragunema ja sealt ka õhk süsteemi sisse minema.
kurimees
Postitusi: 184
Liitunud: P Aug 12, 2007 17:57
Asukoht:
Auto:

#15

kas need on need voolikud,mis on jämedamad mootori allpool osas juhipoolses küljes?
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#16

ei, need on sellised pealt riidest (või mingist muust sarnasest) voolikud, mis tulevad mootorist välja sisselaske kollektori pealt umbes. Mootorist tuleb välja 4 voolikut ja T ühendustega lähevad kokku üheks ja see üks läheb pumba juurde.
aednik
Postitusi: 459
Liitunud: R Aug 11, 2006 15:13
Asukoht:
Auto: Diisel Saab

#17

90% diislite käivitusprobleemidest pidi olema seotud õhuga kütusesüsteemis, kütus langeb alla. Eriti nina ülespoole parkides. Seega kõikvõimalikud voolikute ühendused üle vaadata. Teine asi, et kõrgsurvepumba see osa on nõrk, mis kütust üles tõmbab. Hetkel endal selline jama et ainult tõmmates läheb käima. Ei tea kas peaks tagasivooluklapi panema, et kütus alla ei vajuks, teab keegi mõnda soovitada või on oma autole pannud?
veiks20
Postitusi: 30
Liitunud: K Sept 26, 2007 21:50
Asukoht:
Auto:

#18

Kui on seisnud ühe öö, kas siis ka ei käivitu? Ja ise kahtlustad kõrgsurvepumba osa, mis kütust üles tõmbab?
Mul oli täna selline jama ,et auto oli seisnud nädala ja ei läinud käima. Pole kunagi nii kaua seisnud ja siiani pole käivitamisega probleeme olnud. Tõmmates läks ilusti. Ei teagi nüüd millest siis kontolli alustada...
kjah
Postitusi: 261
Liitunud: N Veebr 22, 2007 21:06
Asukoht:
Auto:

#19

Mina oma diisliga olen teind 2x eelsüüdet ehk targemad ütlevad kas nii tohib? Siis läheb käima küll kohe
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#20

Peale kummist voolikute vahetust mul eelpool kirjeldatud probleemid kadusid. Kummivoolikud mädanevad lihtsalt ära ja mõistlik oleks need ära vahetada.

Muidugi on nüüd peale pokikaane renoveerimist tekkinud uus probleem. Külmaga käivitades läheb podisedes käima ja peksab tahma välja. Varem sellist vigurit pole kogenud. Umbes säärane tunne, et kõik silindrid ei hakka esimesest matsust tööle. Heateriga käivitades seda probleemi pole.
veiks20
Postitusi: 30
Liitunud: K Sept 26, 2007 21:50
Asukoht:
Auto:

#21

Loodame, et viga ka voolikutes. Aga miks siis pika ketramise peale kütus ülesse ei tule ja tõmmates tuleb kohe?
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#22

tõmmates veab vast mootorit kiiremini ringi.
E: Rantto sinu autol tasuks kindlasti küünlad üle vaadada, kui sa veel ei ole vaadanud.
rantto
Saabiklubi liige
Postitusi: 3183
Liitunud: K Aug 09, 2006 7:23
Asukoht: Tartu
Auto: Mälestused

#23

Algselt postitas: saab9-3
tõmmates veab vast mootorit kiiremini ringi.
E: Rantto sinu autol tasuks kindlasti küünlad üle vaadada, kui sa veel ei ole vaadanud.

Aasta ja paar kuud tagasi said kõik küünlad vahetatud. Paaril korral on käivitunud kehvalt aga kui jätkub siis tuleb lahendust otsima hakata.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7621
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#24

teeks selles teemas ka taas päringut:

ühesõnaga mul kah ei käivitu korralikult. egas ma suurt veel virise, sest auto olnud vaid 24 h minu käes.
külmalt saan käima vaid tõmmates. aga läheb pea 3..5 sekundiga. ja jääb kenasti tööle. ei tossa egas midagi.
sooja mootoriga peale 15 min. seismist läheb poolet pöördest kohe käima, töötab 2 sek. ja siis tahab 3...4 korda pikalt käiamist. samal ajal viskab tagant kia suisu välja.

3 põhjust arvan:
1.
samas tagasivoolu kummivollad näevad väga koledad välja. praegu pidu aega ja vollat võtta ei ole. tegelt oli olemas kodus tagavaraks, aga sai mingi 2 näd. varem sõbrale ära antud ja nüüd ise ilma.. nii nende asjdega alati.
2. ei tea, mis paagis on. kas paagi saab ka kuidagi tühjaks lasta? imeda?
3. seda veel ei tea...

ja veel üks küss: kui palju oparandaks asja ka tagasivooluklapp?
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#25

Paagi sain mina oma autol tühjaks ainult nii, et võtsin paagi alt ära. Tagumise istme all ei olnud ka luuki, et pääseks paagile ligi.

See soojast peast käivutimise probleem viitab küll õhu sattumisele kütusesüsteemi. Tõmmates veab lihtsalt mootorit kiiresti ringi ja tõmbab kütuse üles.

Kui voolikud on tihedad, ei tohiks tagasivooluklapist mingit kasu olla.

Võid peale seismist proovida sealt ventiilist imeda mingi pumbaga, siis näha, kas tuleb mullikesi.
Vasta