9-3 käivitub hetkeks ja kohe sureb

Diislelmootoriga autode omanike rõõmustamiseks nüüd ka eraldi alajaotus.
Vasta
dacreek
Postitusi: 5
Liitunud: T Sept 02, 2008 20:32
Asukoht:
Auto:

#1

T Sept 02, 2008 20:37

Autoks on 9-3 2,2Tid, 2004a, 92Kw
Mure selline, et peale igati normaalset sõitu järgmisel päeval masin enam ei taha käivituda. Paned süüdet korraks käivitub paariks sekundiks ja kohe sureb välja ja nii iga kord. Ühtegi hoiatustuld ei põle ega midagi, kõik täiesti normaalne. Vahepeal sureb kohe välja vahepeal töötab mingi mõned sekundid.
Milles võib olla küsimus?
Kas saab kudagi ise hakkama või vaja service poole pöörduda?
saab9-3
Postitusi: 402
Liitunud: E Aug 14, 2006 11:43
Asukoht:
Auto:

#2

T Sept 02, 2008 21:11

mis siis saab, kui välja sureb? Kuidas pärast käima saad?
dacreek
Postitusi: 5
Liitunud: T Sept 02, 2008 20:32
Asukoht:
Auto:

#3

T Sept 02, 2008 22:25

Nu see jääbki välja surema,ma võin seda autot 100 korda ka käivitada, iga kord teeb sama triki, et korra käivitub ja kohe sureb!Kord tuksub tiba pikemalt kord sureb hetkega!!
IFF
Saabiklubi liige
Postitusi: 2237
Liitunud: K Mai 11, 2005 21:40
Asukoht:
Auto:

#4

T Sept 02, 2008 22:27

Algselt postitas: dacreek
Nu see jääbki välja surema,ma võin seda autot 100 korda ka käivitada, iga kord teeb sama triki, et korra käivitub ja kohe sureb!Kord tuksub tiba pikemalt kord sureb hetkega!!


Tundub väga Immo käitumise moodi.
Iga ratas veab and then some!
saabSS
Postitusi: 901
Liitunud: T Dets 04, 2007 21:26
Asukoht: Tallinn
Auto:

#5

T Sept 02, 2008 22:36

Algselt postitas: dacreek
peale igati normaalset sõitu järgmisel päeval masin enam ei taha käivituda.
Nu see jääbki välja surema,ma võin seda autot 100 korda ka käivitada, iga kord teeb sama triki, et korra käivitub ja kohe sureb!Kord tuksub tiba pikemalt kord sureb hetkega!!
Kas sa siis niimoodi sõidadki neid pikemaid otsi? Törts-ja-törts.
Immoga olen ma kohanud seda, et võid käivitada palju tahad, aga ei hakka see mootor üldse tööle. Võib-olla ei saa kütet kätte.
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#6

K Sept 03, 2008 13:02

Algselt postitas: IFF
Algselt postitas: dacreek
Nu see jääbki välja surema,ma võin seda autot 100 korda ka käivitada, iga kord teeb sama triki, et korra käivitub ja kohe sureb!Kord tuksub tiba pikemalt kord sureb hetkega!!


Tundub väga Immo käitumise moodi.

Immo võtab ka starteri tummaks sel saabil.
Cyber
Täiesti Mõttetu Mölaööbik
Postitusi: 14286
Liitunud: K Mär 03, 2004 9:25
Asukoht: Tallinn
Auto: 9000 '96, V70 '03
Kontakt:

#7

K Sept 03, 2008 13:15

Emm .. tonnisel vist siiski mitte.. :) Oma esimene päev tonnisega tuleb meelde kohe, kui immo salamahti peale läks ja ma autot käima ei saanud enam..:)
[Kaarel]: Ka pealtnäha süütu vikatiga memm kuskil tee ääres võib olla Aero omanik...
Pilt
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#8

K Sept 03, 2008 13:27

t8:
üks võimalus on et EGR klapp on lahtisesse asendisse jäänud.

teine ja kindlam võimalus on lasta auto üle vaadata:D
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
element
Postitusi: 6
Liitunud: K Sept 13, 2006 15:09
Asukoht:
Auto:

#9

K Sept 03, 2008 14:50

Algselt postitas: IFF
Algselt postitas: dacreek
Nu see jääbki välja surema,ma võin seda autot 100 korda ka käivitada, iga kord teeb sama triki, et korra käivitub ja kohe sureb!Kord tuksub tiba pikemalt kord sureb hetkega!!


Tundub väga Immo käitumise moodi.


Minu NG-l tekitab seda (läheb korraks käima ja sureb kohe välja) immo, korra puldist auto lukku ja lahti ning kõik toimib taas.
Sil
Postitusi: 208
Liitunud: R Apr 13, 2007 12:41
Asukoht:
Auto:

#10

K Sept 03, 2008 16:50

ma spekuleerin ka siis :D, ehk küünlad?
Trionic
Saabiguru
Postitusi: 7135
Liitunud: N Veebr 26, 2004 20:37
Asukoht:
Auto:

#11

N Sept 04, 2008 5:49

Algselt postitas: Cyber
Emm .. tonnisel vist siiski mitte.. :) Oma esimene päev tonnisega tuleb meelde kohe, kui immo salamahti peale läks ja ma autot käima ei saanud enam..:)

Eks ma ikka 9-3/9-5 silmas pidasin.Aga neil kaasneks ka SID`l kiri,et "Pane õige võti,kaabakas,süütelukku".
tavido
Postitusi: 8
Liitunud: T Juun 24, 2008 20:06
Asukoht:
Auto:

#12

E Juul 20, 2009 20:15

Tere!

Minu autol on sama probleem, täiesti kaootilistel hetkedel auto ei käivitu (seda võib juhtuda nädalas mitu korda kuni pool aastat kõik ok), nagu oleks kütusepump blokeeritud.Auto käivitub ja sureb sekundi paari jooksul välja. Seega sisetunne ütleb, et tegemist võiks olla immoga. Äkki oskab teema postitaja öelda, kuidas asi lahenes? Kui auto käima saan kavatasen kohe ette võtta sõidu alarmipaigaldaja juurde, samas äkki on mingit infot mida siiski võiks enne omada antud teema koha pealt. Auto heast peast ise endal ju kütusepumpa ei blokeeri, samuti ei kuvata display peal ühtegi viga. Äkki põhjuseks vigane relee vms. Äkki kellegil mõtteid.
rajuvellu
Postitusi: 64
Liitunud: E Okt 12, 2009 19:53
Asukoht:
Auto:

#13

E Okt 19, 2009 0:09

Algselt postitas: tavido
Tere!

Minu autol on sama probleem, täiesti kaootilistel hetkedel auto ei käivitu (seda võib juhtuda nädalas mitu korda kuni pool aastat kõik ok), nagu oleks kütusepump blokeeritud.Auto käivitub ja sureb sekundi paari jooksul välja. Seega sisetunne ütleb, et tegemist võiks olla immoga. Äkki oskab teema postitaja öelda, kuidas asi lahenes? Kui auto käima saan kavatasen kohe ette võtta sõidu alarmipaigaldaja juurde, samas äkki on mingit infot mida siiski võiks enne omada antud teema koha pealt. Auto heast peast ise endal ju kütusepumpa ei blokeeri, samuti ei kuvata display peal ühtegi viga. Äkki põhjuseks vigane relee vms. Äkki kellegil mõtteid.


millal sa viimati kütusefiltrit vahetasid? Osadel lihtsalt kütusefilter nii paska täis et ei saa kätte, ja nendel kes hiljuti vahetasid, kuid lasid õhu süsteemi vahele ja seda välja ei saanud siis ka teeb niimoodi
saab93
Postitusi: 97
Liitunud: L Sept 14, 2013 13:23
Asukoht:
Auto:

#14

L Jaan 03, 2015 14:59

Endal sama auto ja sama mure hetkel - käivitub ja sekundiga sureb välja. Küll põleb mul check engine tuli ja veaks näitab nukkvõlli asendianduri viga. Kas see võib olla õige viga ? See vist tähendaks kõrgsurvepumba vahetust ?
Juss9-5
Postitusi: 30
Liitunud: T Veebr 21, 2012 15:46
Asukoht:
Auto:

#15

E Juul 06, 2015 9:49

Tere,

On tekkinud probleem. Minu 2002.a 2.2 Tid ei ole kahel korral hommikul käima läinud.
Esimesel korral käivitus hetkeks, kuid suri kohe välja. Teisel korral ei andud lootustki. Starter käib normaalselt ringi, kuid käima ei lähe.

Mõlemal korral tõmbasime auto käima ning see ei nõudnud endast mingit pikemat vedamist vms. Auto võib töötada nädala täiesti normaalselt ning siis ühel hommikul ei käivitu...Mingit tuld põlema ei löö vms.

Keegi oskab aidata?

Täna juhtus, siis ka kolmas kord, kus auto korraks käivitus ning siis suri välja. Selleks hetkeks jätsin auto sinnapaika ning ajasin toimetusi teise autoga. Nüüd 2 h hiljem läks auto natuke pikema käiamise peale ise käima...
Juss9-5
Postitusi: 30
Liitunud: T Veebr 21, 2012 15:46
Asukoht:
Auto:

#16

R Juul 17, 2015 11:28

Tere,

Teisipäeval sai asi järgmise lahenduse: vahetati kõrgsurvepumal olev mingi tüüsi vms pisike rõngastihend. Täpsemalt asja kirjeldada ei oska kuna ei ole spetsialist. Ehk käivitusproleem oli tingitud õhku täis kõrgsurvepumbast.

Tänud Jassi autotoa diagnostikule.
Vasta