Chipitud 9-3 teeb vahel trikke

Kõigest, mis teeb teie auto koledamaks, aeglasemaks ja muul viisil erinevaks.
Vasta
Saabikka93
Postitusi: 4
Liitunud: N Veebr 03, 2022 14:03
Asukoht: Tartumaa
Auto:

#1

P Nov 06, 2022 10:54

:freak:
Jagaks ühte teemat siin, ehk on mõnel ka samasugust toimunud ja saaks ehk jagada kogemusi ja teadmisi nii. Oman üht chipitud 93, ühe turboga 110kw tid siis nimelt. Panin tähele et kui kiirendada korralikult siis mingil hetkel nagu viskaks käigu välja või üle. Olen kindel et see ei peaks nii olema, siinkohal tahakski teada kas see on seotud sellega et mootorit on tuunitud või pigem ei? Ma üldiselt ei talla raskelt ja olen rahuliku sõidustiiliga aga vahel maanteel ikka vajutaks.
Tänan tähelepanu eest ja olen tagasiside eest tänulik ette...
Andrus99
Saabiklubi liige
Postitusi: 1920
Liitunud: K Aug 16, 2006 14:18
Asukoht:
Auto: 99/C900/9-3

#2

E Nov 07, 2022 8:19

Ma ei tea diisel-Saabidest midagi aga kirjeldus kõlab nagu tekiks "boost-cut", ehk siis liigse turborõhu korral katkestab soft kütuse pealevoolu.
Kui on chipitud, siis on ehk tuborõhk aetud softis kõrgemaks kui boost-cut võimaldab.
A turbo: exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens and you go faster / J.Clarkson
Saabikka93
Postitusi: 4
Liitunud: N Veebr 03, 2022 14:03
Asukoht: Tartumaa
Auto:

#3

E Nov 07, 2022 18:15

Tänud vastamast, tundub tõesti loogiline. ilmselt käin ka üle boost pressure sensori igaks juhuks, räägitakse et need kipuvad minema ajapikku mustaks ja siis hakkab ka igasugu anomaaliaid juhtuma aegajalt, aga jah, madalatel pööretel ja käikudel on jõudu jõhkralt ja liigub teravalt aga kõrgetelt käikudel ja kiirustel kui järsult kiirendada siis poob jõu kinni ja viskab ette restricted performance ja ilmselt lükkab turbo tagant ära.
Vasta