Velgede värvimine aerosool purgikestesse pakendatud vahenditega :)

Kõigest, mis teeb teie auto koledamaks, aeglasemaks ja muul viisil erinevaks.
timutit
Postitusi: 607
Liitunud: R Sept 03, 2004 23:17
Asukoht:
Auto:

#26

E Jaan 29, 2018 20:04

Pulbervärvi väljanägemine on erinev alusvärvidest nitroga või vesivärvist.Pulbervärvi metallik moodustub koos täitematerjaliga ja ta ei vaju esiteks siledaks ja teiseks on värvi kiht oluliselt teise põhimõttega.Autovärvis ei ole sellist täitematerjali ballasti ja pind jääb sile, kui lenduv aine ( kas vesi või nitro) välja aurab.See, mida pulbervärvi metallikuna näed on mitte ainult pealispind vaid sisuliselt näed natuke värvi sisse.Ja kuna see täitematerjal ei ole 100% läbipaistev, siis on see pulbervärv alati matim.Isegi kui see pulberlakiga üle lasta ei kao see efekt kusagile.St nagu on ja ei ole ka.Ma ei tea, kas sedasi lakiga tehakse, aga vahet ei ole.Mu jutt võis veidi arusaamatu olla.Parim viis oleks näidata kahel kõrvuti oleval rattal ,millest jutt.

Jutt autovärvist.Kui see metalliku kiht on peale lastud, siis lastakse läikega lakk peale.Esiteks on värvipind laki all täiesti sile ja teiseks paistab see lakk täielikult läbi ja näitab värvi täpselt nii, nagu see siledana on.Ja korraliku laki enda pinna saab ka väga ilusaks lasta, mida pulbervärviga mina veel näinud ei ole.Ega tegelikult ei ole see autovärvi pind ka tehasest tulles sugugi peegelsile, aga kuna lakk paistab täielikult läbi, siis see ei sega.Selliste velgede puhul lasen mina laki pea-aegu peegliks.

Sinu fotolt on näha, et vähemalt kahe koha pealt on alt üles keetnud.Võibolla ka rohkem, kuna ma ei näe oma silmaga.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#27

T Jaan 30, 2018 9:18

timutit kirjutas:
E Jaan 29, 2018 20:04
Sinu fotolt on näha, et vähemalt kahe koha pealt on alt üles keetnud.Võibolla ka rohkem, kuna ma ei näe oma silmaga.
Kas räägid nendest kohtadest, mis ma punasega ära märkisin?
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#28

E Veebr 05, 2018 11:15

Viimasel fotol paremal tähistatud toonivahe tõmbasin 800-ga matiks ja hajutasin paremini. Nüüd ok. 3 kihti lakki ka:
parem valmis hajutus V.JPG
parem valmis hajutus V.JPG (112.22 KiB) Vaadatud 5095 korda
Tulemusega olen üldiselt rahul. Lähedalt vaadates häirib veits, et paranduslakk ei jäänud nii läikiv kui tehase lakk. Kuigi purk väidab "Gloss". Ülemise foto vasakus nurgas võib ka näha, et pind ei ole sile. Pihustasin õigelt kauguselt, ruum oli +16°. Lakk on AVSK oma label "5A". Allpool üldisem vaade ka. Värv koorus kodaralt mis jääb ventiilist paremale.
yldplaan V.JPG
yldplaan V.JPG (189.39 KiB) Vaadatud 5095 korda
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#29

K Apr 08, 2020 12:32

Update: komistasin selle teema otsa, auto on parasjagu pestud, vaatasin oma 02.2018. tehtud parandused üle. Konkreetset velge ei viitsinud praegu tuvastama hakata, vaatasin kõik neli hoolikalt üle.

Järeldus - 2 talve (+ 2 kuud) hiljem on mu värviparandused endiselt ilusad. Midagi koorunud ei ole, pesula keemiale on hästi vastu pidanud! :thumb: Algne plaan oli teha ajutine lahendus. Nüüd näen, et kogu jooks on talvedele väga hästi vastu pidanud. Vaid mõni üksik kivitäke on juurde tulnud. S.t. pole mingit kiiret neid üleni värvida. Ainuke tagantjärele tarkus - oleks tulnud kohe osta 2K aerosoolid ja teha nendega!! Vahepeal olen suvisele jooksule teinud analoogsed parandused (ostsin äärekivi kriimudega veljed) 2K ainetega.
AndresV
Postitusi: 903
Liitunud: E Apr 02, 2007 16:28
Asukoht: Harjumaa
Auto: 40/60 rida6
Kontakt:

#30

L Mär 26, 2022 14:35

Update 2022. Samad veljed veel 2 talve hiljem. Ehk siis kokku 5 kohalikku talve. Siin-seal on näha värvi alla pääsenud niiskust. Rehvi markeeringu/ventiili järgi tuvastasin eelmisel fotol oleva koha. Kivitäkke on saanud, muidu ok.
03.2022v.jpg
03.2022v.jpg (191.87 KiB) Vaadatud 2912 korda
Vasta