Negatiivne päev Troostis

Kõik mis on seotud SAAB' i hooldusega - alates remondikohast lõpetades autopesuga
Vasta
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#1

Alustan siis kõigepealt sellest, et suvel käisin Iisaku juures (Audacer), kus veermiku diagnostikat teostasime. Iisak tegi nimekirja, üks positsioonidest oli ka PAREMA õõtshoova tagumine puks.
Korjasin, nagu tavaliselt, hinnapakkumisi, ja mõtlesin, et proovin see kord Troosti teenust, hind oli Saabiantist natuke (paarsada eeku) odavam.
Meil oli tihe kirjavahetus prouaga Eleri, kus leppisime kokku ajast ja detailidest. Need olid siis PAREMA õõtsa puks, abiraami puksid j ne. Kõik see oli kirjas. Ok, remont oli teostatud, sh. puksi maksumus oli umbes 1500 tööga.
Talveks tegin veel ühte, sõltumatu diagnostikat. Firma ei spetsialiseeru Saabidel, on aga spets vedrustuse küsimustes. Õeldi, et kõik on korras, vahetamist vajavad tagumised pidurid ja PAREMA õõtshoova tagumine puks. Näidati, et see on vana (huvitav, et parema puksi seis oli hullem kui vasakul, vasakut vahetati aga veel Rootsis aasta tagasi).
Ok, alustasin uuesti kirjavahetust Troostiga, et kuidas nii. Reedel see algas, öeldi et tule esmaspäeval. Ok

Esmaspäeva keskpäeval tulin Troosti. Keegi pesis oma Volvot töökoja ees, pargisin maja kõrvale. Tulin sisse, sees aga käis skandaal selle üle, kes oma autot tööajal uste ees peseb. Ootasin, kuni tüli oli lõppenud. Rääkisin Eleriga, siis läksin garaazi. Garaazis ootasid mind 2 meest. Üks oli suurem, lühikeste juustega, vist Viki, kui ma ei eksi. Täitsa normaalne mees, kuulas rahulikult, vaatas auto põhja, oli nõus et jah vasakpuks on mingil põhjusel uuem. Siis rääkima hakkas juba teine mees, pikade juustega.
"No me ju vahetasime ühe puksi", ütes tema, millele vastasin et kirjas oli PAREM puks. Mees aga hakkas ajama et "äkki avastasime, et vasak on halvemas seisundis, vahetasime seda".
Argumenteerisin, et diagnostikat ma nende poolt tellinud ei ole, tulin konkreetse küsimusega ja see oli Eleriga kokku lepitud, teiseks vasak ei saa olla halvem kuna aasta tagasi Rootsis vahetatud. Mees aga ikka ajas edasi "arvatavasti vasak oli hullem, milleks vahetada paremas seisundis paremat puksi", millele jälle vastasin et esiteks parem puks ei olnud hea, teiseks see on minu asi, kui tahan võin iga nädal sama detaili vahetada, kui mul tahtmist on, ise ju valin lõppkokkuvõttes, mida vahetada.

Okey. Läksime kontorisse, pikade juustega mees karjus Eleri peale "paned enda miinusesse", jätsin võtmeid, ütlesin et tulen õhtul.

Tulin õhtul, Eleri rääkis, et see on VIIMANE KORD kui ma nende juures käin, kuna tegelen petmisega!
Vott kuidas! Selle asemel, et vabandada, et oli vahetatud vale detail, süüdistati mind petmises! Veel ta mõtles välja, nagu ta helsitas mulle ja ütles et vahetavad vasaku õõtshoova puksi ja nagu ma olekin nõus!

Okey, esiteks olen 100% kindel, ei ainuke kord, kui ta helistas, ütles ta "Võid oma autole järgi tulla". Kõik. Mingeid pukside küsimusi me telefoni teel ei arutanud. Teiseks, asjad ei lange kokku. Kui see oleks petmine, miks ta ei öelnud mulle seda veel reedel? Või esmaspäeva hommikul? Miks "IDEE" tuli just esmaspäeva õhtuks, kui ta kandis endale 1500 miinusesse?
Head Troosti inimesed, mul ei ole midagi teie meistrite vastu, tööd nad teevad hästi, suhtlevad hästi ka, tehniline varustus on teil hea. Kuid niisuguse teenindusega, nagu kontoris proua Eleri juures, ma küll ei viitsiks kunagi teie juures käia. Vabanduse asemel süüdistamine, kuidas saab üldse niimodi teha?

NB. Naaber ütles, et ole nüüd õnnelik, et vahetati ja ole rahulik. Aga ma ei ole nõus vaikselt istuda, ei ole niisugune inimene. Ma tean, et mul on õigus, ma tahtsin just KVALITEETI, mitte petmist. Muul juhul seda artiklit siin ei oleks, ja oleks megaõnnelik kummdetaili üle
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#2

Ootasin seda teemat, ja kuna ei ole olemas tolle päeva kohta salvestusi, vaid ainult mida iga inimene mäletab, siis ei olegi rohkem kommenteerida. Ideid minul ei teki, vaid arvamus kujunes aja jooksul. oleme sinuga siiski rohkem suhelnud, kui see antud juhus.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#3

Ja teemat võiks üldse lukku panna, kommenteerimst kolmandate isikute poolt see küll ei vaja. Lihtsalt, teadmiseks. Et nii autoomanikud, kui ka firmad teeksid endale järeldusi. SMS confirmation oleks hea variant, info säiliks teksti kujul ntx.
Virgo
Postitusi: 116
Liitunud: R Mai 29, 2009 14:23
Asukoht:
Auto:

#4

Kas ma saan õieti aru, et Troost seega üldse midagi ei vahetanud? Vasak oli ju ka vana ja aasta tagasi rootsis vahetatud. Parem aga veelgi viletsamas seisus? Kui nii, siis pole mingi telefonikõne üldse oluline.

Samas on võimalik, et tegu ka praak detailiga. Ka minul oli kunagi juhus, et Maximal vahetati õõtsa pukse. Töö tehti ära, kuid kuu möödudes oli seis isegi hullem. Kuna siis Maximale B osa ei müüdud ja tegu oli originaaliga, siis hind ka polnud odav. Töökoda väitis, et praak osa. Järgmine töökoda aga oli üpris kindel, et puks ei pressitud sisse vaid löödi... Lolliks jäin ikka mina. Seega, kui vähegi võimalik, siis proovin remondi ajal olla kohal.

Kuid mis ka põhjuseks pole, kliendi ees musta pesu ei pesta. Ka süüdistused (kui neid tõestada ei suuda) on kohatud. Antud hetkel on kliendil kirjalik tõestus ja seega ka õigus. Kui oli suhtlusprobleeme ja tänu sellele tekkis kahjum, siis tuleb koolitada töölist. Antud juhul siis oli firmale/töölisele kooliraha 1500.-

NB! Teemat kinni panema ei peaks. Siis jääb õhku süüdistus ja teisel poolel puudub võimalus end kaitsta.
SID1 SID2 remont, kliima display remont
www.harteron.ee
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#5

no aga mida sa käid ühe ukse tagant teise juurde?
iisak, anti, troost ja mingid veermikuspetsid?
käi ühe mehe juures , kes teab ja tunneb su masinat ja asi bueno.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#6

to virgo

ei tea, mida nad eelmine kord vahetasid, ja kas vahetasid midagi üldse, aga faktiks on see, et tellitud parema õõtshoova puks jäi vanaks (või pandi vana detail, või veel midagi, ei taha spekuleerida sellega).

to ivomets

sul on õigus. Tavaliselt käisin Saabiantis, iisaku juures olin kord et proovida teenust, sama lugu ka Troostiga, kord käisin ka Viking Motorsis et võrrelda töökvaliteeti j ne. Arvatavasti jah nüüd enam eksperimente ei tee, üks kindel teenindus ja remont on sel juhul stressivaba.
iisak
Postitusi: 6270
Liitunud: L Sept 11, 2004 21:37
Asukoht:
Auto:

#7

Mida tähendab väljend "proovida teenust":wtf:
Anything less than 1 BAR (14.7psi) is not boost. It's a vacuum leak...
Kasutaja avatar
Motorhead
Postitusi: 613
Liitunud: N Aug 10, 2006 12:23
Asukoht: Tallinn
Auto:

#8

Väike minupoolne OT siia teemasse:
Minul näiteks tuleb tihti probleeme sellel pinnal, et inimesed ei saa aru, ( nagu näiteks üks õnneks endine F1 kommentaator ) et autol on ainult üks vasak ja üks parem pool sõltumata sellest, kus see inimene parajasti seisab või kustpoolt ta autot vaatab. Aeg-ajalt tahaks öelda, et maakera ei pöörle ühe inimese ümber.
Minupoolse OT lõpp.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#9

teenuse kvaliteet saab olla eriline, nagu selgus
ja erinevus on nii maines kui ka kvaliteedis

sama eriline, kui Saku Rock, Baltika 8 või Heineken j ne

siinhulgas odavaim ei ole reeglina halvim, kalleim ei ole reeglina parem, turg on meil avatud, Viking motors ei ole monopolist, nii siis "proovisin"
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#10

NB! Veel kord kordan, et see ei ole konkreetse autoteeninduse atireklaam, "pust piaar" j ne. Troostis on hästi tublid töömehed, ja töö kvaliteet ei tekita mul küsimusi. Puudub korralik infovahetus, ehk kontor-garaaz lüli on nõrk.
Sellega ma ei propageeri vahetada teenindust muu firma kasuks, lihtsalt üks konkreetne päev ja konkreetne olukord, mis minuga juhtus. Loodan, et tänu sellele niisugune juhtum enam ei kordu
Drazic
Saabiklubi liige
Postitusi: 264
Liitunud: N Sept 13, 2007 10:13
Asukoht: Saaremaa / Tartu
Auto: Saab 9-5 Griffin, Saab 9-5 Aero,

#11

Kuna olin Sinu saabumise ajal ka kohapeal siis võtan endale õiguse hästi natukene kommenteerida.
Kui Sa seda norimist mis seal kontors toimus eelnimetatud volvo pesemise üle nimetad skandaaliks siis no anna andeks mees- Sa vist ei ole skandaale näinud. Teiseks- kui mu mälu mind ei peta mahtus Su auto ilusti töökotta sisse (jällegi hoolimata sellest volvost seal ukse ees).
Sry 4 OT aga ma tõesti arvan, et iga pisiasja pole mõtet suure kella külge panema hakata ja üle ei tasu dramatiseerida.
"Horsepower is how hard you hit the wall, Torque is how much of the wall you take with you."
Eleri
Postitusi: 1106
Liitunud: R Sept 29, 2006 10:02
Asukoht:
Auto:

#12

Vahetatud sai vasak puks. Härral ei ole mõtet spekuleerida, nägi ta ka ise eile auto all et see on tutikas.
Ja kuna siin vist ikka tahetakse soppa loopida, siis kirjutan miks ma midagi arvan.

Minu kahtlused antud isiku kohta ongi tekkinud sellest, et ta käib igal pool "katsetamas" On ta ka oma rattalaagriga kõik firmad läbi sõitnud, tahtis seda ka meil vahetada, kuna meie arvates selles viga ei olnud, ja me ei vahetanud, käis ta VM s ja Audaceris,vbolla veel kuskil, ja jõudis taas tagasi meile. Ikkagi me ei vahetanud, kuna me ei arva, et rattalaagril midagi häda oleks, ja kuna see "hääl" ilmselt oleks jätkunud pärast vahetust, oleks langenud Troost Autole taaskord kaela süüdistus, et me polegi seda tööd teinud.
Ka tagasillapuksidest ühe oleme tal garantiikorras vahetanud, tõesti puks oli defektiga, ja sai jooksvalt töö tehtud, keegi ei vaielnud ega vassinud, ega ei mõelnud ideid välja.

Samas konkreetsed süüdistused enda pihta võtan vastu. Ei suutnud tõesti Härraga eile enam viisakaks jääda, ja ütlesin mis arvan, samas vaikselt ja kontreetselt. Kuna algusest peale on temaga üks jauramine olnud, mis on lõppenud nüüdseks siis avalikkuse ees.
Ma pole dollar, et kõigile meeldida.
Kasutaja avatar
ivomets
Vanasaabikala
Postitusi: 7623
Liitunud: N Apr 22, 2004 18:39
Asukoht: Suvepealinn
Auto: Saab 96 , Saaburu, Subaru

#13

pagana kahju, et ma valel ajal eile troosti sattusin.
oleks ka tahtnud häha kuidas karvupidi kokku minnakse.
KUI AUTO ON KATGI TOO OMA AUTO IVOMETSA SOJA GARAZI 8-) 8-) 8-) Keevitan, värvin, keeran mutreid kinni ja lahti.
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#14

to drazic
ma ei tea, olen rahulik inimene

aga ok, see kõik on ju subjektiivne

ja ma ei rääkinud et mu auto ei mahtunud sisse, kust te seda võtate?
"Keegi pesis oma Volvot töökoja ees, pargisin maja kõrvale"
ega ma ju ei pea ise kohe töökoja sisse sõita, lihtsalt keegi pesis autot, ja kõik. Mulle ükskõik, kus ja kuidas te autosid pesete. Tüli oli ju teie töötajate vahel, ma ei osalenud selles. Tühiteema ju, dramatiseerimata
D116
Postitusi: 2069
Liitunud: E Veebr 14, 2005 11:24
Asukoht: Lahti
Auto: SAAB 9-5 2007 2.0T Biopower Vector ST4 218kW, CITROEN C3 Shine 2019 1.2 60kW

#15

Mulle ei meeldi teeninduses see, et kui võetakse auto remondile siis omanik ei saa olla kõrval ja vaadata mida ikka TEMA autoga tehakse, tihtipeale käib lihtsalt aja venimine ja mittemingit tööd, nagu viimati Carringis oli tõin oma auto 15 minutit varem kohale kui oli kokkuleppitud, auto võeti ainult poole tunni pärast sisse, aga kirja läks ka need pooltundi, nagu oleks midagi tehtud (tulemusest üldse ei taha rääkida, see oli 0, mõtetu visiit).
__In Boost We Trust__
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#16

to eleri

see on minu asi, kus ja kuidas ma auto defekte otsin
mis siis et erinevates kohtades? Objektiivne vaade tuleb, sõltumatu diagnostika!

Ja see sõltumatu diagnostika juba 2 korda näitas mulle seda, ei tuleb olla väga ettevaatlik, sama lugu ka tagasliia puksiga, aga see on teine lugu, seda te vahetasite garantii järgi ning selle avastu mul pretensioone ei ole.
Jutt on õõtshoova puksi kohta. Kui ei oleks seda diagnostikat, siis ma siiamaani sõidaks vanade asjadega ja ei teaks, mis mul auto all toimub. Nüüd tean. Väga hästi tean
mad1
Postitusi: 601
Liitunud: K Dets 15, 2004 0:46
Asukoht: Tallinn
Auto:
Kontakt:

#17

mõttetu lahmimine aga niigi vaimuvaesel rutiiniajastul asi seegi:P

"pikajuukselisena" üritasin selgitada olukorda, miks eelnevalt vahetatud vastupidi kliendi soovile just vasak puks mitte parem. Tundes oma töömehi ja usaldades nende professionaalsust järeldasin,et vahetati just see pool, mis oli kehvemas seisus.Mingisugune eelnev diagnostika meile pöördumisel reeglina ei ole vajalik lisakulutus. :wall:
Jäärapäisus muidugi tasus ära.Nüüd vahetasime siis korras puksi uuesti kooras puksi vastu välja ja "proua" Eleri siiski ei pea kulusid kandma.Kirjutasin korstnasse:P:NB!(palun ka meie juhtkonda teavitada kui preili Eleri on proua staaatusesse jõudnud)

siiani pole teada kas nn kolin kadunud.puksi vahetus olukorda väheusutavalt muutis. samas oli lahti õhufiltri korpus(mõlemad puksid pooleks, mis võis kõll kollata ja mille puksid me ka ära vahetasime. teatud vaikus saabus siiski.

:nono: petmine meil on välistatud ja süüdistus alusetu..olukord lahendati ju kliendi kasuks topelt lausa. vastasel korral oleks jäänud kõik nii nagu on

kokkuvõttes on ju positiivne siiski, et ka rahulikud inimesed aeg ajalt vererõhu tõusu tunnetavad- järelikult elab

lisaks tänan isiklikult kogu kollektiivi poolt klienti, et andsid ainest paar rida siia visata.polegi teab mis ajast midagi mõttekat leidnud.samas olen seisukohal, et ka see teema ei kuulu just kõige sisukamate arutelude valdkonda:wtf:
95SELaunch
Postitusi: 328
Liitunud: E Nov 26, 2007 21:07
Asukoht:
Auto:

#18

päris korralik jutt, "pikajuukseline mees"=)
arvan, et nüüd küll saaks seda teemat lukku panna, kuna lõpuks sain selgitava ja (!) mittesüüdistava vastuse(!), sellega loodan et ka Troosti inimesed mu peale väga kurjad ega solvunud ei ole

auto sõidab nüüd sujuvalt, sellega Troosti mehed tegid oma tööd kohusetundlikult, nii et lõpude lõpuks jah kõik sai korda. Loodan, et see oli õpetus nii mulle, kui ka teistele, ning aitab vältida niisugusi ebameelsusi tulevikus.

"pikajuukseline" mees muidu jättis head muljet, tänan korraliku ja rahuliku vastuse eest:thumb:
vallikas
Postitusi: 1591
Liitunud: R Nov 02, 2007 16:32
Asukoht:
Auto:

#19

Ma ka muigasin selle kohapeal, kus volvopesemise kakelungist räägiti:P.

Ma küll naudin seda šõud, mis seal toimub, rõõmsad inimesed. Eleri kohta pole ka ühtki halba sõna öelda:thumb:.
Vasta